voorwerpen van Moergestelse families Oproep WieKentKunst: Expositie in De Verdieping Spectaculaire onthulling logo van De Vonder Succesvolle Voorjaarsmarkt Scouting St. Jan B g Hand in Hand De stem van de Godin Nieuw evenement in september wordt weer iets bijzonders Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... Praktische informatie: Locatie: Huize Nieuwenhof; van 19:30u tot 22.00. De zaal is open vanaf 19.00. Kosten: 25,- p.p.. Meer informatie en inschrijvingen: www.huisvoorzingeving.nl of 06-51003388. Over een paar weken is het zover: na de mei vakantie gaan de kinderen van de Hertog Jan en de Graaf van Ursel over naar het nieuwe gebouw in de Kloosterlaan. en gingen de kinderen naar huis met een jojo. Daarop staat het nieuwe logo van De Vonder. Op zondag 24 maart jl. organiseerde scouting St. Jan voor alweer de negende keer een voorjaarsmarkt. Ook dit keer weer in verenigingsgebouw Den Donk. Maar door de grote belangstelling van verkopers was de markt dit keer uitgebreid door ook het gebouw van Jongeren Werk Moergestel erbij te betrekken. Bestuur van JWM: bedankt daarvoor. De teken- en schildersgroep ‘Diessens Palet’ houdt komend weekend een expositie in De Verdieping. Het ‘Diessens Palet’ bestaat uit een aantal enthousias te leden die onder leiding van Henny van Doormaal de teken en schilderkunst hobbymatig beoefenen. De leden schilderen in diverse technie ken, zoals acryl, gemengde technieken en olieverf. De leden die hun ruim 70 kunstwerken exposeren komen uit de regio Oisterwijk, Hilvarenbeek en Diessen. Uit Moergestel en Oisterwijk zelf zijn schilderstukken te zien van Anne-Mieke de Leijer, Hans Roos en Ruud Hora. De Verdieping is komende Paasweek- einde open op zaterdag van 13-17 uur en op 2e Paasdag van 11/17 uur. U bent van harte welkom. Heel veel verhalen Het is bekend dat in veel families van zulke voorwerpen met achting worden bewaard. Zulke voorwerpen zijn vaak aanleiding om een verhaal (of hét verhaal) over een familie te vertellen. Zo van: Kijk hier, deze stok. Die is nog van onze opa geweest toen hij in de paardenhandel zat. En deze mooi gepoetste koperen granaathuls, die is door de geallieerden gebruikt bij de bevrijding van Moergestel. Of dit boek, daaruit heeft ons moeder geleerd toen ze op de ‘Spinazieacademie’ zat. Familiekracht WieKentKunst zou graag in contact komen met inwoners van Moergestel die zo’n voor werpen in de familie bewaren. Deze voorwer pen worden gefotografeerd. Het verhaal achter het voorwerp wordt opgetekend. Voorwerp en foto komen in een boek. De voorwerpen wor den tijdens WieKentKunst tentoongesteld. Dat vergde natuurlijk wel behoorlijk wat extra werk voor het klaarzetten van de tafels en stoe len, en het weer opruimen daarvan na afloop. Maar daarvoor hadden we goede hulp van de leiding van explorers en welpen. Gelukkig was de moeite niet vergeefs. Want we kunnen terug kijken op een zeer geslaagde markt, met veel bezoekers en met de hoogste opbrengst voor onze scouting vereniging tot nu toe. En daar zijn we natuurlijk erg blij mee, want daar kun nen we weer leuke programma’s voor maken voor de kinderen die lid zijn van onze vereni ging. Bij deze bedankt scouting St. Jan Moergestel dan ook iedereen die heeft meegeholpen aan het kunnen laten slagen van de markt: alle verkopers, kopers, bezoekers en de vele mensen die ons spullen hebben geschonken voor de verkoop. We kijken alweer uit naar zondag 6 oktober 2013, want dan organiseren we de 9de Speel goed- en kinderkledingmarkt. Natuurlijk ook weer in Den Donk. Hopelijk tot dan! Wie voor dit bijzondere project voorwerpen ter beschikking wil stellen kan contact opne men met twee vrijwilligers van WieKentKunst. Paul Jaszewski, email wkkpauljas@gmail.com en tel. 513 3190; Paul Spapens, email paul- spapens@home.nl en tel. 513 3072. Donderdag 21 maart werd op spectaculaire wijze het logo onthuld van de brede school De Vonder. Alle kinderen van de Hertog Jan en Graaf van Ursel waren op het schoolplein verzameld en zij kregen een geweldige show voorgeschoteld van twee jongleurs. Zij begonnen de act met ballen, diabolo’s waar na zij met messen gingen jongleren. Tenslotte kwamen er brandende fakkels aan te pas en gingen de jongleurs hiermee overgooien terwijl juf Ellie tussen hen in stond. Onder luid gejoel en applaus van de kinderen en leerkrachten namen de jongleurs afscheid De bedoeling van alles is om door middel van de voorwerpen mensen met elkaar kennis te laten maken en de gezamenlijke kracht van Moergestel te laten zien. Het zijn immers alle families samen die Moergestel maken tot wat het is, een mooi dorp in Brabant. Zo moeten er in tal van families tal van voor werpen bestaan. Van families die vanuit andere plaatsen hier zijn komen wonen, ook uit het buitenland wat tegenwoordig heel goed zou kunnen spelen. Of een voorwerp van een Moergestelse missionaris, van families met een boerenachtergrond, uit de oorlog of zelfs uit de Eerste Wereldoorlog (in Moergestel wonen nazaten van Belgische vluchtelingen). Elk voorwerp is geschikt, bijvoorbeeld een boek, een steen, een mes, een gebruiksvoor werp, een bidprentje, een eerste communie- bordje, een landkaart, een souvenir.... Huis voor Zingeving, woensdag 3 april Kennismakingsworkshop rondom de volle maan in april: Aphrodite, zintuigen, creativiteit en sensualiteit. Het boek 'De stem van de godin' van Joyce Hellendoom is bedoeld voor mensen die willen werken met de energie van de volle maan en met hun innerlijke archetypische godinnen. Elke maan maak je kennis met een godin, die staat voor een bepaald innerlijk aspect. In april is dit de Godin Aphrodite. Aphrodite is de Godin van de Liefde en sensualiteit. Ze ver bindt zich sterk met de zintuigen. Tijdens de workshop maak je kennis met oa een prachtig Godinnenritueel 'The awakening of the senses' en kun de Aphrodite visualisatie uit het boek ervaren. Joyce Hellen doorn heeft 5 jaar het Lorelei vrouwen festival georganiseerd. Momenteel heeft ze haar praktijk en geeft ze haar work shops op een prachtige plek in de natuur in een sfeervolle yurt. VASTENAKTIE 2013 (5) De Hand in Hand leefgemeenschap in Nko- ranza (Ghana) bestaat nu ruim 20 jaar. Jaarlijks is er ruimte voor enige uitbreiding met enkele kinderen. Dit zijn allen kinderen met een han dicap, hetzij lichamelijk, hetzij verstandelijk. Soms worden de kinderen na de geboorte door de ouders naar het bos gebracht om te sterven. Bijna altijd zijn het verstoten kinderen, bang als de ouders zijn dat er een boze geest in huist. Voor de huisvesting van twee maal twee kinderen en hun verzorgers vraagt de Vastenaktie in Moergestel deze week uw aan dacht. Aan dit project is Carlijn Willems sterk verbonden. Deze week wordt de collecte gehou den en komt de collectant bij u aan de deur om het vastenzakje op te halen. Wij van de MOV/werkgroep hopen op een gulle bijdrage van u. Het is altijd beter te kunnen geven dan te moeten ontvangen. Mocht u niet thuis zijn als de collectant bij u aan de deur is geweest, dan kunt u ook een bedrag overmaken ten gunste van dit prachtige project op rekeningnr1345.03.589 ten name van Missie- en Ontwikkelingswerk Moergestel. Wij danken u bijzonder hartelijk. Blinkend gepoetste en fraai bewerkte koperen granaathulzen vertellen een familieverhaal over de bevrijding van Moergestel. ‘Moergestelse Families’ is het onderwerp van het jaarlijks Moergestels evenement dat de Stichting WieKentKunst organiseert. Dit jaar wordt WieKentKunst gehouden in het laatste weekeinde van september. De vrijwilligers zijn volop bezig met de voorbereidingen. Een onderdeel daarvan is de oproep om voorwerpen ter beschikking te stellen die als het ware het familieverhaal vertellen van de families die in Moergestel wonen. Een voorbeeld. Veel Moergestelse families hebben in heden of verleden iets met de schoenmakerij te maken gehad. De kans is groot dat in deze families nog voorwerpen worden bewaard of worden gekoesterd die betrekking hebben op dat schoenmakersver- leden, bijvoorbeeld een schoen die ooit door oma is gedragen of een leest die ooit door vader is gebruikt. Community Ghana 1 PAGINA 3 NMMM ■M Kloosterlaan 2a Tel. (013) 513 2268 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 27 MAART 2013 3’ -M. T- - S X J

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 3