TOPHUIS nfarmatie lalmer Smits Bosstraat 6 te Moergestel Vraagprijs 299.000,- k.k. www.rijschoolmoergestel.nl Protestantse gemeente Oisterwijk Parochie St. Jans Onthoofding VAN OERS 013 536 80 55 Witte Donderdag: 17.30 uur: Kapel Park Stanislaus m.m.v. Moergestels Gregoriaans Koor. 19.00 uur: Parochiekerk m.m.v. gemengd koor. Eerste Paasdag: 10.00 uur H. Mis mmv het gemengd koor Lambertus, Maria en Hendrikus Vriens; overl. ouders Dellaert-Verbeeten en zoon Ca- miel; Kees Roosen e.v. Ria Basemans. 18.30 uur, kapel Park Stanislaus: Paaswake m.m.v. seniorenkoor ECHO. Ie Jgt. Riet de Cort-Vugts; jgt. Hein Roosen e.v. Riet op ’t Hoog. KNIP MIJ UIT VOOR 2 GRATIS AUTORIJLESSEN Huwelijk Vrijdag 5 april, 19.30 uur: Anneke Wolfs en Dick van Hof. Vastenactie voor Hand in hand, Ghana Tijdens de Goede Week zullen vrijwilligers de Vastenactiezakjes huis aan huis ophalen. De opbrengst is evenals vorig jaar voor het Project Hand in Hand in Nkoranza, Ghana. Mocht u de collectant missen dan kunt u het vastenactiezakje ook inleveren op het paro chiecentrum of in de speciale bus achter in de kerk. PASEN 2013 Week van 30 maart - 6 april 2013 20.30 uur, parochiekerk: Paaswake m.m.v. Zanggroep Inspiration Leen en Jo Smits; le Jgt. Riet de Cort-Vugts; jgt. Hein Roosen e.v. Riet op ’t Hoog. MTV is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). Op donderdag 28 maart om 19.00 uur weer een nieuwe uitzending. Deze duurt ’n half uur waarna deze doorlopend wordt her haald. Op vrijdag 29 maart vanaf 19.00 en zaterdag 30 maart vanaf 13.00 uur kunt u deze uit zending ook (nog eens) bekijken. Wilt u ook reageren op onze programma’s? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moerge- steltv.nl/iets gemist Ook leuk voor iedereen buiten onze gemeente, die ook MTV wil kijken! MTV Radio Op zondag 31 maart kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. ZM is te ontvangen via het MTV-kanaal en via de kabel (87,5). De uitgeslapen luisteraar wordt pas écht wakker met MTV radio. Paaszaterdag 17.00 uur, parochiekerk: Paasviering voor het hele gezin m.m.v. ons kinderkoor. In deze viering worden 2 kinderen gedoopt die in mei hun Eerste H. Communie doen. Na de Paasviering mogen de peuters en kleuters eieren zoeken in het parochiecentrum. Goede Vrijdag: vasten- en onthoudingsdag 15.00 uur, kapel Park Stanislaus: Kruisweg. 15.00 uur, parochiekerk: Kruisweg (speciaal voor de kinderen). 19.00 uur, parochiekerk: Gebedsviering m.m.v. gemengd koor waarna tot 22.00 uur de kerk open blijft voor een stille wake, afge wisseld met muziek en teksten. Inzameling voor de zieken Ook dit jaar zal de werkgroep Ziekenpastoraat zieken en eenzamen uit ons midden een kleine attentie in de vorm van een plantje overhan digen b.g.v. Pasen. U kunt uw gift (in de vorm van een envelopje) afgeven aan de leden van de werkgroep Ziekenpastoraat die bij aanvang van de dienst bij de ingangen van de kerk zullen staan. Kerkschoonmaak voor Pasen Ruim 30 vrijwilligers onze koperpoet- sers) hebben onze parochiekerk weer ‘spik en span’ gemaakt voor de Goede Week en Pasen. Wie nu in de kerk komt ruikt alleen maar groene zeep. Wat was het weer een gezel lig en goed gebeuren. Zo kunnen we samen ook ‘parochie’ zijn! Bedankt jullie allemaal! Inzameling foodproducten voor ‘broodpater Gerrit Poels’ Er zijn weer de nodige tassen vol met levens middelen afgegeven in het parochiecentrum en in de kerk. De groep rondom Gerrit Poels bedankt iedereen die een bijdrage heeft gege ven. Men is er erg blij mee, zo gaf men aan de pastor door, want de nood wordt alsmaar groter! In de vier diensten in deze week leven we mee met de laatste dagen van Jezus. Op Witte Donderdag vieren we een samen een sobere maaltijd, zoals ook Jezus met zijn leerlingen samen at, vlak voor zijn dood. We bespreken met de kinderen wat zo’n Joodse maaltijd inhield en waarom de mensen aten wat ze aten. Ook leggen we hen uit waarom wij Avondmaal vieren. We zullen de viering besluiten met het vieren van het Avondmaal met brood en wijn in een kring in de kerk. Op Goede Vrijdag lezen we het Passieverhaal uit het Lucas (hoofdstuk 22 en 23). We lezen over de laatste uren van Jezus, zijn gevan- gen-name, zijn verhoor bij Pilatus, zijn krui siging, zijn sterven. De lezingen worden afge wisseld met muziek, liederen, gedichten, gebed en stilte. Een ingetogen viering. Paaswake werd vroeger de hele nacht door gevierd met tot besluit bij het opkomen van de zon het binnendragen van de nieuwe paas kaars: het licht van de opgestane Heer! Wij hebben deze nachtelijke wake gecomprimeerd in een avond-dienst waarbij we meteen begin nen met het binnendragen van het nieuwe licht in de donkere kerk. We horen lezingen van bevrijding en trouw. We gedenken onze doop en vieren de Maaltijd van de Heer. Op Paasmorgen vieren we verder dat het licht het duister overwonnen heeft. De Heer is waarlijk opgestaan! Halleluja! We ronden het project met de kinderen af en zullen met hen bespreken wat de gevonden overeenkomsten tussen koning David en Jezus zijn. U bent van harte welkom bij deze cyclus van Paas-vieringen! OPROEP: We bevinden ons in de Goede Week. Op Witte Donderdag gaan we de heilige dagen in. Het zijn de belangrijkste dagen binnen onze christelijke traditie. Het zou fantas tisch zijn wanneer u in de gelegenheid bent om deze dagen liturgisch met ons mee te vieren. Wij willen u daarvoor uit nodigen. Wij wensen u ook thuis een moo ie voorbereiding. Misschien vindt u wat stille momenten voor bezinning want daar lenen deze dagen zich speciaal voor. Een stil moment is er ook in onze parochiekerk op Goede Vrijdag na de avondviering tot 22.00 uur. Mogen wij u vragen om de stilte te bewaren na de vieringen van Witte Donderdag en Goede Vrijdag in de middag en avond? De diensten zijn goed voorbereid. Dank aan de vele vrijwilligers in parochiekerk en kapel Park Stanislaus, die vaak in stilte heel veel en belangrijk werk verrichten en al hebben verricht! AGENDA 30 maart 14.00 uur: Stabat Mater van Perglosi door het Berlage Saxophone Quartet, sopraan Sabine Wüthrich en mezzo-sopraan Francine Vis. Toegang vrij, vrijwillige bijdrage gevraagd na afloop. 31 maart 9.00 uur: Paasontbijt georganiseerd door het jeugdwerk voor iedereen van jong tot oud. Toegang 5,-; opbrengst voor de reno vatie van de kerk. [88 88 'aooo Pastor Herman Jozef van den Broek 80 jaar! Op 27 maart wordt pastor van den Broek 80 jaar. Hij is dan 12 Vi jaar werkzaam bij de zusters van Schijndel, bijna 55 jaar pastor en bijna 40 jaar in Moergestel. Namens onze parochie willen wij hem van harte proficiat wensen en de wens uitspreken dat hij nog mooie jaren in ons midden mag zijn. We wil len hem bedanken dat hij altijd bereid is om Tweede Paasdag: 10.00 uur H. Mis met samen zang Verj. Tinus Derksen e.v. Greet Derksen. BEL 0616090054 - Diensten in de Paasweek, ds. Hester Rad- stake 28 maart om 19.00 uur Witte Donderdag viering - met de kinderen 29 maart om 20.00 uur Goede Vrijdagviering 30 maart om 22.00 uur Paaswake viering 31 maart om 10.15 uur Paasmorgen dienst - er is crèche en kindemevendienst een helpende hand uit te steken. Herman: alle goeds namens ons allen! De oorsprong van de christelijke paasvie ring ligt in de joodse liturgie (Pesach), die na een lange ontwikkeling (waarin twee tradities samenvloeien, die van de ongedesemde bro den en die van het slachten van het lam) uit drukkelijk wordt geconcentreerd op de her denking van de bevrijding uit Egypte, de tocht door het water en de woestijn naar het beloofde land. Aldus verstaat Israël zijn bevrij ding uit Egypte: telkens wanneer het paasfeest gevierd wordt, worden de gelovigen weer aan de gebeurtenissen van de uittocht herinnerd, opdat zij ernaar gaan leven. De christelijke paasviering herdenkt dezelfde geschiedenis van God met zijn volk, maar dan in de persoon van Jezus, die het nieuwe Paaslam werd (1 Kor. 5:8). Jezus vierde tijdens het paasmaal met zijn apostelen het laatste avondmaal en zo gaf Hij aan het joodse paasfeest zijn definitieve zin. Door zijn dood en verrijzenis, het nieuwe Pasen, loopt het avondmaal inderdaad vooruit op de overgang van Jezus naar de Vader. Dit wordt gevierd in de eucharistie die het joodse paasfeest tot vervulling brengt en vooruitgrijpt op het uiteindelijke paasfeest van de kerk in de heerlijkheid van het Koninkrijk. Wij gedenken Op 7 maart overleed Miet van Zon-van de Wouw, weduwe van Antoon van Zon. Ze werd geboren op de Vinkenberg in 1916 als 4e kind in het gezin van de Wouw met 7 kin deren. Na haar huwelijk in 1941 met Antoon van Zon gaat ze wonen op de Kerkeindse Heide na een korte tijd in Dongen gewoond te hebben. Het plotselinge overlijden van Jo- hanneke, 6 maanden oud, heeft een grote impact op haar. Maar het leven moest verder want het gezin en het boerenleven moesten verder. Miet was een statige vrouw, rechttoe - rechtaan, proper, ze hield van bloemen en tuinen met dahlia’s en geraniums. Ze zong in ons kerkkoor en later bij Echo. Het over lijden van haar zoon Peter, enkele maanden geleden, was voor haar een zware klap. Haar gezondheid verslechterde snel en op 7 maart overleed ze op Park Stanislaus op 96 jarige leeftijd. Beste muziekliefhebber Zaterdag 30 maart 2013 om 14.00 uur klinkt het Stabat Mater van Giovanni Battista Pergo- lesi in de Protestantse Kerk, Kerkstraat 64 te Oisterwijk. De sopraan Sabine Wuthrich en mezzosopraan Francine Vis worden bege leid door het Berlage Saxophone Quartet onder leiding van Peter Vigh. Kijk voor het volledige programma op de website. De toe gang is gratis. Na afloop wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd. Pastor Theo te ÏVierik msc Ria IVillems (secr.) 0900 332 22 22 makelaardij www.vanoersmakelaardlj.nl MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 27 MAART 2013 r 1TV nvm funda1 Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 Sfeervolle twee-onder-één-kapwoning met oprit, carport en garage. Met fraai aangelegde voor- en achtertuin, sfeervolle uitgebouwde woonkamer, open woonkeuken, een bijkeuken, trapopgang naar achteropbouw met slaapkamer en eigen douchegelegenheid. Vanuit de hal de trapopgang naar 1ste verdieping met overloop, drie slaapkamers en de badkamer met douche, ligbad en toilet. Kortom een ideale en ruime woning. De woning is gedeeltelijk v.v. vloerverwarming, kunststof kozijnen en dubbele beglazing. Bouwjaar: ca. 1965, perceekca. 301 m2, inhoud:ca. 490m3. Voor meer informatie kijk op www.vanoersmakelaardii.nl Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: p: Industrieweg 16,5066 XJ Moergestel I: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl t: (013) 5131316 Kloosterlaan 2a Tel. (013) 513 2268 NVM Lz X -auto motorrijschool PAGINA 2 HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vnjdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Begeleiding bij verlieservaring: Werkgroep "Elkaar Nabij” Contactpersonen: Petra van Nuenen (513 3676) Jan Daem (528 6188) Politie alarm: 1-1-2 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 VW Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 in Den Boogaard Openingstijden: woensdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 14.00 uur 013 5132774, voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.parodiiemoergestel.nl Misintenties 14 dagen II voor afroepweekend opgeven. $T. Tm/oWMOFWC 513 1424 513 1204 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma-vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma - vrij: 08.00 - 17.30 uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 2