Ladies sing-song Night bij GUO Gaat Moergestel 'Hand in Hand’? Dagtocht op donderdag 6 juni a.s. Cultuurprijs 2012 voor Stichting Oisterwijk 800 Bedankt... Doe mee met de dienst en veiling andere genomineerden was muziekvereniging Prinses Juliana. te hebben gespeeld. De genomineerden vol- van de leefgemeenschap in Ghana. Naam le persoon: Naam 2e persoon: Adres: Telefoon: Aantal personen: Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen O Lid van de KBO O Geen lid van de KBO Mantelzorg Nieuws Dinsdag 2 april is er van 13.30 tot 15.30 uur inloop voor Koffie plus. Thee en koffie staat voor u klaar. Plaats: Gerard Horvershuis, Kerk straat 48a Oisterwijk. Voor informatie over deze activiteit kunt u contact opnemen met de consulent Mantelzorg van Contour deTwern. Zij is op maandag t/m woensdag bereikbaar op telefoon 06 83693001 E-mail: liesbethlautenschutz@contourde twern.nl inoisterwijk.nl, telefonisch van maandag t/m en aan de balie van Tiliander op vrijdag tussen 18 en 20.30u. Drie puike, vrouwelijke singer-songwriters dus, die elk één uur eigen en ander’mans’ roots 'Ladies sing-song Night' heet het thematisch minifestival van concertorganisatie Senioren Vereniging Moergestel 50+ Dagtocht donderdag 6 juni 2013 Aanmeldingsstrook inleveren voor 19 april bij: Addy van Gorp, Pastoor van den Boogaardstraat 41 of Joke van Asch, Kloosterlaan 2a. Bestuursleden Dré van Hal (links') en Paul Spapens (voorzitter) van de Stichting Oisterwijk 800 tonen trots de wisseltrofee van de Oisterwijkse cultuurprijs. Foto: Hennie van Schooien. De Moergestelse voorzitter Paul Spapens van de Stichting Oisterwijk 800 toonde zich in zijn nopjes met de cultuurprijs. Hij was vooral blij met de waardering van de jury, die door voorzitter Johan Brosens als onder woorden werd gebracht door uit het juryrapport te cite ren: ‘De vijf genomineerden blijken ieder voor zich een rol van betekenis in het cultuurleven De door de Stichting Oisterwijk 800 gewon nen prijs heet voluit De Oisterwijkse Tili- ander-Den Boogaard Cultuurprijs. Vorig jaar werd deze prijs voor de eerste keer toe gekend aan Kunst WerkT. De wisseltrofee is een door de Oisterwijkse kunstenaar Harm Timmermans gemaakt kunstwerk. Het bedrag van 250 euro is ter beschikking gesteld door het Oisterwijkse bedrijf Praedt. De vijf genomineerden voor de prijs 2012 waren Muziekvereniging Prinses Juliana, Koninklijke Sociëteit Harmonie Asterius, Dieneke Hendriks en Galerie Heuvelart. De prijsuitreiking vond plaats ten overstaan van een volle grote zaal van Den Boogaard. zellige locatie voor een heerlijk koud- en warm buffet. We verwachten dat om ongeveer 20.30 uur de dagtocht afgelopen zal zijn. De kosten voor deze prachtige reis bedragen voor leden 58,00 en niet leden 63,00 per persoon. Dit bedrag kan (liefst gepast) voldaan worden bij aanmelding. U kunt zich aanmelden vanaf 21 maart bij: Addy van Gorp, Past, van den Boogaardstraat 41 of Joke van Asch, Kloosterlaan 2a. Graag het strookje volledig ingevuld inleveren. Ook kunt u zich opgeven via e-mail: j.v.asch@ planet.nl Voor iedere persoon de naam, adres en telefoonnummer opgeven. Het bedrag kunt u dan overmaken op bankrekeningnummer 1306.78.775 t.n.v. J. van Asch, reiscommissie KBO. Uw inschrijving gaat in nadat uw beta ling binnen is. Wanneer u om wat voor reden dan ook de reis moet annuleren kunnen wij helaas, indien dit 1 maand voor de reis gebeurt, geen geld terug betalen. Indien u graag met deze reis meegaat en zelf niet goed mobiel meer bent, dan dient u zelf voor een begeleider te zorgen! Meldt u snel aan want vol is vol! (U kunt zich opgeven tot 19 april 2013). In 2004 wordt in een klein ziekenhuis in Nkoranza in Ghana een meisje zonder armen en benen geboren. Men denkt dat dit het werk is van een kwade geest. De ouders dragen de baby over aan de Hand in Hand Community. Ze gaat Emmanuella heten, wat ‘God met ons’ betekent. Ze is nu acht elk eén uur brengen drie van de beste vrouwelijke singer-songwriters uit drie verschillende herkomstlanden afwisselende Engelstalige roots. Óók genietbaar voor mannen overigens. Three times a lady dus en de eerste trapt om 20.00u af. Vanaf 19.00 uur verkoopt GUO de laatste tickets aan de kassa. Reserveren kan digitaal dag en nacht via een link op www.guo. - '11 t 1 1 1 Veel van de activiteiten zouden op zichzelf tussen 10 17u op 521 7220 al een nominatie voor de cultuurprijs waard zijn geweest. Het werk van de stichting is ook in het land niet onopgemerkt gebleven. De activiteiten hadden een grote impact onder de bevolking en hebben de gemeente tot ver buiten haar grenzen op de kaart gezet.’ (Kadaster). De komende weken leest u in Moergestel Nieuws meer over deze spectacu laire veiling, daarnaast wordt eind mei een uitvoerig veilingboekje huis-aan-huis ver spreid. Voor u de kans om een voordelige koop te sluiten, voor ons de gelegenheid om onze kas te spekken; het belooft werkelijk een prachtige avond te worden! En dat allemaal dankzij ruimhartige sponsors, zowel bedrijven als ver enigingen als individuen. Wilt u zelf ook nog graag een lucratieve dienst ter beschikking stellen en daarmee het openbaar carnaval steu nen? Neem dan contact op per e-mail: dien- stenveiling@carnavalmoergestel.nl - of bel met: 06 20081596; op www.carnavalmoerges tel.nl kunt u een aanbiedingsformulier down loaden. Alvast bedankt voor uw enthousiasme, commissie SMC dienstenveiling brengen. Overwegend in het Engels, spelend op gitaar. Tot zover de rode draad die GUO door thema-avond ‘Ladies sing-song Night’ rijgt. Want verder loopt het trio vooral uiteen. Sarah McQuaid woont in UK, Mattanja Joy Bradley om de hoek, Toby Beard Down Under. Sarah’s roots is folky, die van Mattanja bluesy, die van Toby gemixt. Een drietraps avondje singing-songwriting, door vrouwen, óók ge nietbaar voor mannen. namens Scouting St. Jan Moergestel en Jantje Beton In de eerste week van maart zijn leden van scouting St. Jan Moergestel druk in de weer geweest met het collec teren voor Jantje Beton. Mogelijk zijn ze ook bij u aan de deur geweest. Het was deze keer moor weer, wat natuurlijk wel zo prettig is voor de collectanten. Samen hebben ze het mooie bedrag opgehaald van 1.355. De helft hiervan is voor Jantje Beton, de andere helft voor de scouting in Moergestel. Allebei kunnen ze er weer hele leuke dingen mee doen, allebei ook gericht op laten spelen van kinderen in een uitdagende en veilige omgeving. Hierbij willen we daarom nogmaals de col lectanten en de gevers bedanken voor hun inzet en bijdrage die we hebben ontvangen. Het collecteteam van Scouting St. Jan Moergestel Senioren Vereniging Moergestel 50+organiseert: Het reisdoel: Holterberg, Tante Pos en Zwolle Ons vlakke landje heeft een aantal heuvelachtige gebieden waarvan de Holterberg ook deel uitmaakt. Deze dagreis gaat u dan ook brengen op een van de mooiste plekjes van Nederland. Deelname is mogelijk voor alle senioren. Programma: Vertrek donderdag 6 juni 2013 om 8.15 uur vanaf het Sint Jansplein. Holterberg Op weg naar Ommen gaan we op de Holterberg even pauzeren voor een kopje koffie met appel taart en genieten van de prachtige omgeving. Boottocht Overijsselse Vecht en Zwolle We vervolgen onze route over de Holterberg en komen rond het middaguur in Ommen aan. In het voormalig postkantoor bevindt zich Brasserie Tante Pos. Een mooie locatie voor onze lunch. Aan de overkant van Tante Pos (even lopen) ligt de boot waarmee we een tocht maken op de Vecht naar de oude sluis en de stuw van Vilsteren. De oude weilanden en rivierarmen die u onderweg tegenkomt, zijn een broedplaats voor veel weide- en water vogels. Uiteraard geeft de schipper u onderweg tekst en uitleg. Van Vilsteren brengt uw chauf- feur u via een mooie route naar de Hanzestad Zwolle. De vele oude geveltjes geven een extra bekoring aan een stad waar ”oud en nieuw” elkaar in een goede samenwerking gevonden hebben. Hier kunt u even wandelen of gezellig een terrasje pakken. Om 16.30 uur brengt de bus ons naar een ge- Op 22 juni organiseert het Samenwerkend Moergestels Carnaval (SMC) een dienstenveiling ten behoeve van het openbaar carnaval in Moergestel. In 2004 werd zo’n zelfde actie al met groot succes opgezet. We hopen in 2013 uiteraard op een vergelijkbaar resultaat, opdat we weer voor de komende 4 a 5 jaar de benodigde financiële middelen kunnen vergaren. Onze laatste grote actie dateert uit 2008: de welbekende en geslaagde Superloterij. Met de volledige opbrengst van de diensten veiling worden gratis toegankelijke evene menten - voor jong en oud - georganiseerd, zoals de carnavalsmis, de carnavalsmiddag voor basisscholen, de openingsmiddag in Den Boogaard, de carnavalsdisco’s voor de jeugd, de seniorenbingo en -loterij, de carnavalsop tocht, de mottoverkiezing, de pierrotverbran- ding en het zomercarnaval. Het veilingaanbod is zeer divers, van 1 minuut gratis winkelen bij de Jumbo tot een volledig verzorgd Tirolerfeest, van een intiem huiska- merconcert tot een brouwerijbezoek inclusief hapjes en drankjes en van een onderhoudsbeurt voor de auto tot het inmeten van een perceel Samen met begeleiders en kinderen verrichtte Carlijn Willems in 2012 de opening van het ‘Moergestel Huis’. Viermaal per jaar is hij met zijn vrouw zo’n maand in Ghana. Zij worden bijgestaan door hulpverleners uit de lokale bevolking, die elk de zorg voor 1-3 kinderen hebben. Zij doen met hart en ziel hun werk. Op www.operati- onhandinhand.nl vindt u nog meer informa tie. In 2012 bracht Vastenaktie Moergestel geld bijeen voor de bouw van een huisje, dat enkele beschilderen vlaggetjes. Er zijn ook kin- maanden later in gebruik werd genomen. Dit jaar wordt gemikt op twee huisjes voor jong volwassenen. Met uw steun aan de collecte in de Goede Week voor Pasen gaat Moergestel die ook wat geld oplevert. Directeur van Hand figuurlijk Hand in Hand met de bewoners doen aan de vooraf gestelde criteria, waarbij in Hand is Ab van Galen, voormalig tropenarts, van de leefgemeenschap in Ghana. de inzet voor het culturele elven in Oisterwijk centraal staat: samenwerking en publieksbereik is bij allen een factor van belang. De jury heeft Sarah McQuaid, Mattanja Joy Bradley, Toby Beard echter unaniem gekozen voor één genomi neerde die zich op een aantal terreinen van de anderen specifiek in 2012 heeft onderscheiden. De dorpskernen Oisterwijk, Moergestel en Heukelom werden nauw betrokken bij de acti- Groeten Uit Oisterwijk op zaterdag 23 maart in Den Boogaard. In drie sets van viteiten. Daarnaast was het bijeenbrengen van - - - - - de uiteenlopende activiteiten en de diverse doelgroepen een meer dan betekenisvolle en innovatie opbrengst.’ ‘Ongelooflijk veel’ Volgens de jury (deze bestaat uit onafhankelijke leden; zo komt de voorzitter uit Tilburg) heeft de Stichting Oisterwijk 800 in 2012 ‘ongeloof lijk veel culturele activiteiten gecoördineerd. Uitreiking in Den Boogaard, muziekvereniging Prinses Juliana ook genomineerd De Oisterwijkse Cultuurprijs 2012 is toegekend aan de Stichting Oisterwijk 800. De wisseltrofee en een geldbedrag van 250 euro zijn vrijdagavond 15 maart door wethouder Maarten Pieters van cultuur uitgereikt in Den Boogaard. Een van de i'n gaat naar een gewone basisschool. andere genomineerden was muziekvereniging Prinses Juliana. Hand in Hand is een leefgemeenschap van 80 kinderen met een verstandelijke en vaak ook nog een lichamelijke beperking. Het zijn verstoten kinderen en wezen. Carlijn Willems, geboren en getogen in Moer gestel, wilde zo’n zeven jaar geleden vrijwilli gerswerk in Afrika doen. Via google kwam ze in contact met Hand in Hand. Ze ging drie maanden naar Ghana en was meteen ‘ver kocht’. Nu gaat ze jaarlijks in vakanties naar het project in Ghana en selecteert in ons land daarvoor vrijwilligers. Een vrijwilliger geeft extra aandacht aan enkele kinderen en die vinden dat leuk. Carlijn vertelt dat een aantal kinderen naar school gaat. Met trots dragen ze het schooluniform, wat goed is voor hun eigenwaarde. Op het eigen terrein is er een soort school, waar kinderen spelen met ont wikkelingsmateriaal zoals het bouwen met duplo. Autistische kinderen maken muziek en 1 deren en jongvolwassenen die in de werkplaats actief zijn. Daar worden sieraden gemaakt en stoffen gekleurd; een zinvolle dagbesteding PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 20 MAART 2013 njr^ vcti tuiiuiuc atuviiviivn KLtuuiuiHtviu. -

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 3