nformatie Thijs van de Wouw KEUKEN- EN INTERIEURBOUW bellis (013) 513 1504 Protestantse gemeente Oisterwijk [M M PERSONEEL GEVRAAGD ERVAREN VAKMAN IN HET KEUKEN- EN/OF INTERIEURWERK Met een familiebericht in 'Moergestel-Nieuws' kunt u een geboorte, overlijden of huwelijk bekendmaken. Opgave of meer informatie via (013) 513 2268 of via e-mail: buro76@planet.nl Thijs van de Wouw, keuken- en interieurbouw Prinses Irenestraat 9 5066 BD Moergestel Tel. (013) 513 0648 MTV Radio 0900 332 22 22 Parochie St. Jans Onthoofding 013 5132774, voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.parochiemoergestel.nl 11 Misintenties 14 dagen 11 voor afroepweekend opgeven. PfïRQCME ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 20 MAART 2013 r Pastor Theo te Wierik msc Ria Willems (secr.) Om een idee te krijgen, bekijk eens de website: www.thijsvandewouwkeukens.nl I Thijs van de Wouw keuken- en interieurbouw is een bedrijf dat keukens en interieur op maat maakt. Het bedrijf werkt zeer klantgericht. Samen met de wensen van de klant en onze praktische werkervaring ontstaat er een unieke keuken of interieur, die met zorg en precisie in onze werkplaats vervaardigd wordt, waarna wij uiteraard ook zelf de keuken of het interieurwerk bij de klant gaan plaatsen. Wij bieden u zelfstandig en afwisselend werk, in een klein, gezond en sterk bedrijf. Durf jij de uitdaging aan om met ons bedrijf mee te groeien, richt je sollicitatie naar, of bel, naar: Om onze klanten, nog beter en sneller van dienst te kunnen zijn, zijn wij op zoek naar een Zondag 24 maart, 10.15 uur: ds. Hester Rad- stake Er is crèche en kindemevendienst .513 1424 .513 1204 ZONDAG 24 maart, 10.00 uur: Palmzondag H. Mis met palmwijding mmv gemengd koor. Kinderen worden uitgenodigd om met hun palmpasen naar de kerk te komen. Overl. ouders Jonkers-Smetsers; jgt. Ton Lo- kin; jgt. Janus Wolfs e.v. Lies Michels. Woensdag 27 maart, 19.00 uur: Dienst van Vergeving (boeteviering) voor alle parochi anen. Inzameling voor de zieken Ook dit jaar zal de werkgroep Ziekenpastoraat zieken en eenzamen uit ons midden een klei ne attentie in de vorm van een plantje over handigen b.g.v. Pasen. U kunt uw gift (in de vorm van een envelopje) afgeven aan de leden Parochieagenda Dinsdag 26 maart, 15.45 en 18.00 uur: Eerste Communicanten les 9. Inzameling voor ‘pater Poels’ Dank voor al uw giften. We gaan ze bij Gerrit Poels persoonlijk brengen. Weet dat uw gift zeer welkom is. Onze pastor berichtte ons de vorige week hoe hij zag dat er een lange (dub bele) rij mensen achter het huis van Gerrit stond te wachten voor een voedselpakket. Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: p: Industrieweg 16, 5066 XJ Moergestel i: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl t: (013) 513 1316 AGENDA 25 maart 19.00 uur: Cantorij: repetitie voor de Paasnacht, versterking welkom! 26 maart 14.30 uur: Paasmiddag voor senio ren 26 maart 19.30 uur: kerkenraadsvergadering PALMZONDAG EN BEGIN VAN DE GOEDE WEEK Week van 23-30 maart 2013 E-mail: infofSthijsvandewouwkeukens.nl Boeteviering ter voorbereiding op Pasen Dit jaar is er één gemeenschappelijke boete viering op woensdag 27 maart om 19.00 uur in de kapel van Park Stanislaus. Om 12.00 uur is er een Kerk op Schoot viering voor de kinderen van 0-4 jaar (met hun (groot)ouders en verzorgers), ook hier hebben we het over Palmpasen! MTV is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). Op donderdag 21 maart starten we om 19.00 uur de 4e en laatste BINGO-uitzen ding Deze bingo wordt georganiseerd Ls.m. Muziekvereniging Prinses Juliana. Na de live bingo-uitzending start (om plm. 19.45) ons reguliere programma met hierin: - Open dag RIBW; - Langs het Tuinpad...; - Uitreiking Cultuurprijs. Op vrijdag 22 maart vanaf 19.00 en zaterdag 23 maart vanaf 13.00 uur kunt u de uit zending ook (nog eens) bekijken. Wilt u ook reageren op onze programma’s? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moerge- steltv.nl/iets gemist Ook leuk voor iedereen buiten onze gemeente, die ook MTV wil kijken! Op zondag 24 maart kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. De presentatie is in handen van Martin Laurenssen. De techniek is in handen van Joris Laurens sen. ZM is te ontvangen via het MTV- kanaal en via de kabel (87,5). De uitgeslapen luisteraar wordt pas écht wakker met MTV radio. PAGINA 2 Het Paastriduüm van het lijden, de dood en de verrijzenis van de Heer begint met de avondmis van Witte Donderdag; dan vieren wij de instelling van de Heilige Eucharistie. Op Goede Vrijdag gedenken wij het sterven van Jezus; de Kruisweg wordt dan gebeden en er is een kruisverering. Deze dag is een vasten- en onthoudingsdag. Paaszaterdag (Stille zaterdag) is de rustdag tussen dood en opstanding; op deze dag blijft het ‘stil’ in de kerk; ’s avonds is er dan de Paaswake. Paasfolder Vrijwilligers hebben de afgelopen week de Paasbrief huis aan huis verspreid. Wij zijn hen weer zeer dankbaar voor hun hulp. Mocht u onverhoopt geen Paasbrief hebben ontvan gen dan kunt u er een afhalen achter in de kerk of op het parochiecentrum. Alle diensten in de Goede Week en tijdens de Paasdagen vindt u ook op onze website: www.parochie- moergestel.nl Wij gedenken Op 6 maart overleed Frans Hommel, echt genoot van Nel Hommel-de Cort. Frans werd in 1927 geboren in Oud-Vossemeer als oudste in een gezin van 9 kinderen en leerde al op jonge leeftijd om mee aan te pakken. In de Tweede Wereldoorlog kwam het gezin in Oirschot terecht en leerde Frans Nel kennen. Na de oorlog ging hij terug naar Oud-Vosse- meer en vervulde hij zijn militaire dienst in Indië. Na omscholing als timmerman werkte hij een groot aantal jaren in de bouw. In 1951 trouwt hij met Nel en wonen ze op diverse plaatsen tot ze in 1988 definitief in Moergestel komen te wonen. Frans was een goed, krach tig, betrokken en onbaatzuchtig mens die van het leven heeft genoten. Als er in 2011 een ziekte bij hem wordt geconstateerd ver huizen ze naar Park Stanislaus waar Frans op 85 jarige leeftijd is overleden. De Goede Week Met palmzondag begint de Goede Week; de benaming Goede Week verwijst naar het heil dat alle mensen in de dood en de verrijzenis van Jezus wordt aangezegd. De Goede Week is de laatste week van de veertigdagentijd die vooraf gaat aan Pasen. Het doel van de Goede Week is de overweging van het lijden en ster ven van Christus te beginnen met zijn intocht als Messias in Jeruzalem op Palmzondag. Het lijdensverhaal van Christus staat centraal deze week, maar daarmee eindigt het niet. Jezus sterft vrijwillig op het kruis. Zo zal Hij de weg vrijmaken naar het eeuwig leven bij God voor allen die in Hem geloven. Kinderen betrekken bij de grote vieringen in Goede Week en op het paasfeest Het blijft noodzakelijk dat we goede catechese en liturgie verzorgen voor onze kinderen in de gezinnen die willen gaan ‘in de voetsporen van Jezus van Nazareth’. Om deze reden zijn er enkele vieringen in de Goede Week en op de vooravond voor Pasen die kindvriendelijk zijn. We noemen ze nog één keer: Palmzondag 10.00 uur, de kruisweg op Goede Vrijdag om 15.00 uur en de Paas(gezins)viering op paas zaterdag om 17.00 uur (met daarna eieren zoeken voor de peuters en kleuters). van de werkgroep Ziekenpastoraat die bij aanvang van de dienst bij de ingangen van de kerk zullen staan. Kerkschoonmaak voor Pasen. Wie komt meehelpen? Dit was de aanhef in het bericht van twee weken geleden. Terwijl deze berichten samen gesteld worden, moet de grote schoonmaak nog beginnen, maar we twijfelen er niet aan dat ook dit jaar weer een grote ploeg vrijwil ligers m/v komt helpen. Dank voor jullie bereidheid. Ieder jaar is het weer een ‘feest’ om zoveel vrijwilligers te zien werken om onze kerk weer ‘spik en span’ te krijgen voor de Goede Week en het Paasfeest. Dit wil niet zeggen dat Liesbeth wekelijks niet goed voor onze kerk (en PC) zorgt. Ze doet dit namelijk uitstekend, maar natuurlijk kan ze niet alles in die paar uur per week bijhouden. Daarom blijft een jaarlijkse schoonmaak noodzakelijk. Nogmaals “dank” aan allen die ons helpen. De pastoraatsgroep vergadert dinsdag 2 april bij onze pastor in Tilburg Op deze avond zijn Petra van Nuenen en Ton van der Dussen voor de laatste keer in de vergadering aanwezig. We willen beiden be danken voor hun jarenlange (en vooral trou we) inzet voor onze parochie. In juni zullen we beiden officieel bedanken wanneer we als parochiebestuur en pastoraatsgroep een geza menlijke bijeenkomst hebben. Gelukkig blij ven beiden nog actief op een aantal terreinen in onze parochie. Beste Petra en Ton, Soms kregen we de in druk dat jullie geen vrijwilligers waren maar beroepskrachten in dienst van de parochie. Zoveel uren is er door jullie enorm veel werk verzet, en vaak in stilte, voor het welzijn van onze parochie. Fijn dat jullie nog actief blijven op andere momenten. ZATERDAG 23 maart, 19.00 uur Avond voor Palmzondag. H. Mis met palmwijding. Jgt. Harrie en Cis Smolders-Hoffmans; jgt. Frans van Oirschot e.v. Nel Smits. Goede Vrijdag: vasten- en onthoudingsdag 15.00 uur Kruisweg in kapel Park Stanislaus. 15.00 uur Kruisweg (speciaal voor de kinde ren) in de parochiekerk. 19.00 uur Gebedsviering mmv gemengd koor waarna tot 22.00 uur de kerk open blijft voor een stille wake, afgewisseld met muziek en teksten. Kapel Park Stanislaus: Zaterdag 23 maart, 17.30 uur: Avond voor Palmzondag. H. Mis met palmwijding. Jgt. Peter Vermeer e.v. Miet van Zon. Vastenactie voor Hand in hand, Ghana Tijdens de Goede Week zullen vrijwilligers de Vastenactiezakjes huis aan huis ophalen. De opbrengst is evenals vorig jaar voor het Project Hand in Hand in Nkoranza, Ghana. Een project waar geestelijk en/of lichamelijk gehandicapte kinderen worden opgevangen; het project waar onze dorpsgenoot Carlijn Willems nauw bij betrokken is. We bevelen deze actie van harte bij u aan. Mocht u de collectant missen dan kunt u het vastenac- tiezakje ook inleveren op het parochiecentrum of in de speciale bus achter in de kerk. Het is vandaag Palmpasen, de zesde zondag in de 40dagentijd, de zondag voor de Stille Week begint. Eigenlijk begint met deze zon dag die week al. We lezen uit het Lucas- Evangelie het verhaal over de intocht (Lucas 19: 29-40). Opvallend is dat hier niet geroepen wordt “Hosanna voor de zoon van David” (zoals bij Matteüs), maar “Gezegend hij die komt als koning, in de naam van de Heer!” Met de kinderen hebben we het juist over David, tijdens het project, wat zijn de over eenkomsten tussen David en Jezus? Uit Sa muel lezen we over de uittocht van David uit Jeruzalem (2 Samuel 15:13 e.v.). Veel te genstellingen lijken er tussen beiden verhalen, maar toch, ook overeenkomsten komen erin naar voren-het is boeiend de twee verhalen naast elkaar te lezen. Aan het einde van de dienst doen we met de kinderen de intocht van Jeruzalem als het ware na: de kinderen komen met mooi ver sierde palmpaasstokken de kerk in, we zwaai en met takken en zingen “Hosanna, zoon van David!” HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013-513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d Maandag t/m vrijdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Begeleiding bij verlieservaring: Werkgroep "Elkaar Nabij” Contactpersonen: Petra van Nuenen (513 3676) Jan Daem (528 6188) Politie alarm: 1-1-2 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 VW Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 in Den Boogaard Openingstijden: woensdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 14.00 uur Witte Donderdag Park Stanislaus, 17.30 uur: Plechtigheden van Witte Donderdag m.m.v. Moergestels Gregoriaans Koor Kerk, 19.00 uur: Plechtigheden van Witte Donderdag m.m.v. Gemengd Koor. Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma-vrij: 08.00-18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma-vrij: 08.00-17.30 uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 2