MOERGESTEL D0ET/HE1PT J-Pc Wandelen in dialoog Maandag 18 maart SCHOONMAAK KERK Herdenkingsdag Dichterbij: Geliefde overledenen herinneren Expositie in De Verdieping Fotogroep CreatiVision zal van vrijdag 15 t/m zondag 17 maart in Galerie De Verdieping haar achtste jaarlijkse expo sitie houden. Getoond worden ruim 100 foto’s gemaakt door de leden van CreatiVision. Ans Frans: al 40 jaar samen! Pleïade Theater voor Zingeving Huis voor Zingeving Hand in Hand OPEN DAG VAN DE ZORG RIBW Brabant activiteitencentrum ”De Talentenfabriek” Dit menneke is 50 geworden! er- B R A B AE]T Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen Dit vindt plaats op zaterdag 16 maart a.s. van 11.00 tot 16.00 uur, Industrieweg 8d-3 in Moergestel Van harte gefeliciteerd van ons allemaal! Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... Kijk voor het uitgebreide programma op www.stervenenrouw.nl. U kunt het pro gramma ook toegestuurd krijgen door con tact op te nemen met Crematorium Tilburg en omstreken, tel. 468 6204. Voor nadere informatie kunt u contact opne men met: Jan Daem, Coördinator Week van de Dia- loog-Oisterwijk tel. 528 6188 Activiteiten op deze dag zijn onder andere: 2e kans- en kindermarkt, rad van fortuin, expositie, grabbelton en blikgooien. Daarnaast is er ook informatie over onze instelling te krijgen. ten.” Het netwerk van Nederland in Dialoog bestaat uit een paar duizend vrijwilligers en professionals die samen Nederlanders een ervaring met dialoog en verbinding aanbieden. Om te ervaren wat het is om in gezamenlijk heid gezien en gehoord te worden, je eigen kracht te ervaren en samen verantwoordelijk heid te nemen voor het vormgeven van een prettige samenleving. In een rustige, inspire rende omgeving lukt dat het best. Natuur monumenten beschermt de natuur juist om dit soort inspirerende ervaringen mogelijk te maken. Het Netwerk Sterven en Rouw Midden-Brabant organiseert op zondag 17 maart een herdenkingsdag voor iedereen die stil wil staan bij een dierbare die dood is gegaan. Een rondgang langs allerlei activiteiten en workshops maakt het de aanwezigen mogelijk om zelf richting te geven aan herinneringen. Er is speciale aandacht voor gezinnen en kinderen. De toegang is gratis en vooraf inschrijven is niet nodig. Locatie: Crematorium Tilburg en omstreken, Karei Boddenweg 5, Tilburg. Rouwen en herdenken doet iedereen op zijn of haar eigen manier. Er bestaat geen draai boek of procedure voor. Daarom biedt het netwerk Sterven en Rouw Midden-Brabant (een samenwerkingsverband van organisaties en zelfstandige ondernemers werkzaam op het gebied van zorg, advisering en begeleiding rondom sterven en rouw) een rondgang langs allerlei activiteiten. Eenieder kan deze dag zelf richting geven aan manieren van herin neren: alleen of samen met anderen; actief meedoen of alleen kijken of luisteren. ‘Dichterbij’ start om 10.45 uur met een uitleg over het programma en is om 16.00 uur afge lopen. U kunt zelf bepalen wanneer u komt en weer weggaat en u kunt zelf bepalen waar aan u deelneemt. MAANDELIJKSE BINGO Donderdag 14 maart 2013 gaan we weer bingo spelen in Den Boogaard. We beginnen om 14.00 uur met gratis ’n lekker kopje koffie of thee. Daarna spelen we 6 rondes om onze wel bekende leuke prijzen! Bent u geen lid van de Senioren vereniging Moergestel 50+Geeft niks, u bent tóch van harte welkom om gezellig met ons mee te spelen. Tot ziens op 14 maart. Addy en Joke heten u van harte welkom. Noteer vast in uw agenda: de bingo voor april is op 18 april. Het programma bestaat uit doorlopende acti viteiten en een aantal workshops. Zoals het luisteren naar muziek en verhalen, het maken van beeldjes, gedichten of andere tastbare herinneringen, workshops voor het hele gezin of voor jongeren over rouwen, gesprekken en ontmoetingen met lotgenoten, enzovoort. Het doorlopend, zich herhalend, programma speelt zich binnen en buiten af. De workshops starten om 11.30,13.00 en 14.15 uur en duren een uur. Op zaterdag 23 maart organiseren de Oisterwijkse partner van Nederland in Dialoog en Natuurmonumenten een dialoogwandeling in de Oisterwijkse Bossen. De wandeling start in bezoekerscentrum Oisterwijk en is van 12:45 tot 16:00 uur. De dialoogwandeling is gratis. Er zijn een beperkt aantal plaatsen beschikbaar, die u kunt reserveren via www.natuurmonumenten.nl/activiteiten. De wandeling start met een kennismakings gesprek in het bezoekerscentrum. Daarna ver trekken 2 kleine groepjes mensen onder leiding van ervaren gespreksleiders het bos in. Ze geven vragen mee die met steeds wisselende gesprekspartners tot mooie inzichten leiden. Het thema van de dialoogwandeling sluit aan op wat er in de natuur gebeurt. In de lente is het thema “jezelf laten zien”. De natuur slooft zich in de lente enorm uit. Heikikkers worden prachtig blauw, futen dansen op het water, vogels fluiten om duidelijk te maken “hier ben ik en ik ben de moeite waard!” Doe jij dat ook? In 2013 is er ook een dialoogwandeling op 22 juni en 21 september. Het thema voor de zomer is: “Wat heb jij nodig om in beweging te komen?” In de zomer benutten planten en dieren de vele uren zonlicht. Wel eens een hagedis zien zonnen in het zand? Het is een koudbloedig dier dat de zon nodig heeft om in beweging te komen. In de herfst is het thema: “hoe weet jij de weg?”. In de herfst maken dieren zich klaar om te vertrekken naar gebieden waar ze het naar hun zin hebben. Meestal heeft dat te maken met de beschik baarheid van voedsel. Ongelofelijk hoeveel moeite ze daarvoor willen doen: zwaluwen vliegen zelfs naar Afrika. Hoe weten ze de weg? Waar komt de dialoogwandeling vandaan? Dit initiatief is ontstaan in “de Week van de Dialoog”. De deelnemers aan de wandelende dialoog waren bijzonder enthousiast: “Won derlijk hoe prettig het is om met onbekende mensen ervaringen, dromen en ideeën te delen. Met behulp van de duidelijke vragen die je mee krijgt, geef je en ontvang je nieuwe inzich- Zaterdag 30 maart: Ap Dijksterhuis met Het Slimme Onbewuste Waarom helpt nadenken vaak niet bij het nemen van beslissingen? Waarom vinden we een liedje dat al weken op nummer 1 staat in de hitlijsten leuker dan een liedje dat we voor het eerst horen? We plaatsen het bewustzijn op een voetstuk, zien het als de kroon op de evolutie en denken dat het ons onderscheidt van andere dieren: dat het ons verstandig en rationeel maakt, dat het de baas is in ons brein en dat het ons gedrag stuurt. Ons onbewuste daarentegen zien we als onder geschikt. Voor ons is het vaak niet meer dan een hulpje van het bewustzijn. Het slimme onbewuste laat zien dat deze zienswijze onzin nig is en dat juist het onbewuste allesbepalend is. Ons onbewuste stuurt (met een verwer kingscapaciteit die ongeveer 200.000 keer zo groot is als die van het bewustzijn) ons gedrag, ons denken en onze gevoelens. Ap Dijksterhuis weet op verbluffend heldere wijze duidelijk te maken hoe menselijk gedrag werkt. Dijksterhuis is auteur van het boek Het slimme onbewuste (2007), dat in een korte tijd uit groeide tot een enorme bestseller. Hij is gespe cialiseerd in het onderbewustzijn en intuïtief denken. Hij pleit er dan ook voor om ergens een nachtje over te gaan slapen bij het nemen van moeilijke beslissingen. Je onderbewustzijn gaat tijdens die rustperiode aan het werk, en na een tijd is het volgens Dijksterhuis veel makkelijker om de juiste keuze te maken. Locatie: Tiliander Oisterwijk. Zaterdag 30 maart van 20:00u tot 22.00; de zaal is open vanaf 19.30. Kosten: 15,- p.p.; kaarten: via www.detiliander. Meer info: www.huisvoor- zingeving.nl of 06-51003388. Fotogroep CreatiVision bestaat uit 9 leden. Zij zijn allen zeer actief in de fotografie. Creativiteit staat bij hen hoog in het vaandel. Er is bewust gekozen voor een klein aantal leden. Kwaliteit gaat hier boven kwantiteit. De Verdieping is open vrijdag 15 maart van 19.30 tot 21.30. Zaterdag 16 en zondag 17 maart is de zaal geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Uiteraard zijn leden van CreatiVision aanwezig om eventuele vragen te beantwoor den. U bent van harte welkom! Woensdag 20 maart Margot de Weijs met 'Wat weerspiegelen de kinderen van nu?’ Er zijn vandaag de dag heel wat kinderen in het bezit van een label als adhd, add, pdd-nos of autisme. Op scholen rijzen de 'rugzakjes' en behandelplannen de pan uit. Dyslexie, dys- calculie, beelddenken en hoogsensitiviteit zijn alom bekende begrippen geworden en kin- dercoachingspraktijken schieten als padde stoelen uit de grond. Hebben we hier te maken met modeverschijnselen of is er misschien iets anders aan de hand. Tijdens deze workshop wordt een direct toe pasbare manier aangereikt om in contact te komen met de beleving van het (eigen, inner lijk) kind. Vanuit dit perspectief wordt dui delijk welke behoeften en verlangens er van binnen leven en hoe daaraan uiting kan worden gegeven. Bewust worden van jezelf, maakt zelfbewust. Wat aanvankelijk kwetsbaar is, blijkt ware authenticiteit en kracht te zijn. Als (hoog?)gevoelig kind voelde Margot zich vaker een toeschouwer dan een deelnemer van het wereldtoneel. Op school bijvoorbeeld hield de vraag waarom de leraar voor de klas zich zo ongelukkig voelde, haar meer bezig dan de stof die hij doceerde. Via vele zegeningen- waaronder een voortijdig beëindigde studie, banen die niet bij haar pasten, vrijwilligerswerk waar ze wel blij van werd, prachtige spiegels (het meest dichtbij haar zoon en dochter), zelfstudie, muziek en stembevrijding-weet ze inmiddels hoe ze telkens opnieuw kan komen waar ze wil zijn: Thuis bij zichzelf. Margot de Weijs is grondlegger en auteur van 'Weer- berichtjes, observeer je eigen weer'. Locatie: Huize Nieuwenhof; van 19:30 tot 22.00. De zaal is open vanaf 19.00. Kosten: 25,- p.p.. Meer info en inschrijvingen: www.huisvoorzingeving.nl of 06-51003388. Community Ghana VASTENAKTIE 2013 (4) Hand in Hand Company Ghana Ons Vastenproject, waar Carlijn Willems nauw bij betrokken is, staat komend weekend cen traal in de kerkelijke diensten. Op zondag 17 maart komt tropenarts Ab van Galen vertellen over de opvang van gehandicapte kinderen in de hoogmis. Tijdens de diensten op zaterdag 16 maart in de kerk en in de kapel van Park Stanislaus staat het Hand in Hand project vanuit Moergestel eveneens centraal in de aan dacht. Op dit moment verblijven er in totaal zo’n 80 kinderen in de Community, 65 permanent en 15 in de beschutte werkplaats. Met vrijwel alle kinderen gaat het gelukkig goed, al zijn er altijd wel een paar kinderen enkele dagen ziek, bijv, koorts of darmstoornissen. Ook komen sommige kinderen soms iets te weinig in gewicht aan, zij krijgen dan speciale aandacht en extra eten om maximaal aan te sterken. Wilt u financieel meehelpen? Dat kan tijdens de collecte, maar ook kunt u een bijdrage stor ten op rekeningnr. 1345.03.589 ten name van Missie- en Ontwikkelingswerk Moergestel. Bij voorbaat onze dank. PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 13 MAART 2013 W basis voor herstel Computerservice Moergestel Kloosterlaan 2a Tel. (013) 513 2268 IT IS OUR BUSINESS Voor al uw computerproblemen Pastoor Muskenshof 2 - 5066 GM Moergestel E-mail: info@j-pc.nl - Tel: 06 51 57 53 51 www.J-pc.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 3