Reuselhof kan van start en zal verder VAN ALPHEN OPEN £ag van ZORGEN welzijn Aphrodite Talentenfabriek RIBW-Brabant zet deuren aan de Industrieweg open! 135,- winnen? BRILLEN LENZEN Oisterwijk Knutselmiddag: Palmpaasstokken maken NZE SERVICE: 55 Gratis haal- en brengservice tsKSEZX SCHEI Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Fiets kopen of laten repareren wanneer het u uitkomt! De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Speelt u ook mee met de televisiebingo voor de harmonie en hebt u nog geen loten? Bingoloten zijn nog te koop bij Novy van Wezel, Slijterij In den Korenmaaier en Jumbo Denissen en kosten 1,25 per stuk. Donderdag 14 maart 19.00 uur MTV kanaal 43 Huidverzorgingsinstituut Gratis vervangend vervoer Tel. (013) 542 17 55 De Lind 35a - Oisterwijk 013 - 528 4899 Kinderclub de Schaapskooi organiseert: Waar: Park Stanislaus Wanneer: Woensdag 20 maart van 14.30 tot 16.30 uur Zaterdag 16 maart open dag: FOCWA AUTOSCHADES hand als huurwoning worden aangemerkt, omdat hier op dit moment grote vraag naar is. Er waren nog commissieleden die dachten dat het om huizen zou gaan met platte daken, maar dat is een misopvatting. Men moet meer kijken in de richting van het soort huizen op de Lage Braken, omdat ook dit plan dui delijk moet passen in de omgeving van de Reuselhof. De projectontwikkelaar wil dit jaar nog van start gaan en wethouder Wim Lemmens heeft aangegeven dat de gemeente zijn volle mede werking daaraan zal geven. Verder heeft de projectontwikkelaar toegezegd dat de huidige bewoners uit de Adhoc situatie, die uit onze gemeente afkomstig zijn, zo lang mogelijk gehuisvest zullen worden tegen een kostendekkende huur in de bestaande bebou wing totdat zij moeten wijken voor de nieuw- “Nie mauwen maar bouwen” riep Martien Mathijssen op in de commissie Ruimtelijke zaken en alle politieke partijen onderschreven dit. Het ontwikkelen van de locatie Reuselhof is een initiatief van Algemeen Belang met de project ontwikkelaar TCK/Breemaat en Thebe, die dit plan mogelijk hebben gemaakt en wat steeds, zonder uitzondering, heel positief ondersteund werd door alle andere politieke partijen. Kortom: de politiek nam zelf het heft in handen om in Moergestel nu eindelijk eens betaalbare starters- en seniorenhuizen te bou wen. Het plan voorziet in 17 complete woningen van minder dan 169.000,-, 14 woningen in het middensegment waarvan 7 grenzend met hun achtertuin aan de oever van de Reusel en 5 kavels in het duurdere segment. Die 17 betaalbare starters- en senioren wo ningen worden ongeacht het verloop van de verkoop zonder meer gebouwd en bij geen verkoop ingezet als huurwoning. Het zou zelfs kunnen dat enkele woningen op voor- Op zondag 24 maart is het Palmzondag. Alle kinderen worden op die dag uitgenodigd om met hun zelfgemaakte palmpaasstok naar de viering van 10 uur in onze parochiekerk te komen. In de kerk krijgen de kinderen een broodhaantje op de stok. Het is een eeuwen oude christelijke traditie om de stokken aan iemand te geven die ziek, eenzaam of hulp behoevend is. Daarom gaan we na afloop van de mis in processie naar Park Stanislaus om de palmpaasstokken af te geven aan de mensen daar. De palmpaasstok kunt u thuis samen met uw kind maken of tijdens de knutselmiddag die we dit jaar organiseren in Park Stanislaus, Kloosterdreef 3. Op woensdagmiddag 20 maart van 14.30 tot 16.30 uur zijn alle kin deren van 4-11 jaar van harte welkom om samen een palmpaasstok te gaan maken en te luisteren naar het verhaal van Palmpasen. Het is de bedoeling dat u de kinderen brengt en weer ophaalt, maar indien nodig mogen ouders natuurlijk ook blijven. De kinderen moeten zelf een palmpaasstok meenemen (houten kruis van plm. 75 x 50 cm., deze latjes zijn o.a. te koop bij iedere bouwmarkt), en 12 kleine paaseitjes. Voor de rest wordt gezorgd. We hopen op jullie komst! bouw. Maar dit laatste zal met uitzondering van de 17 starterswoningen gefaseerd gebeu ren. Namens Dorpsraad Moergestel, die spreektijd had gevraagd en dat ook kreeg, sprak Femke de Laat de commissieleden toe. ‘Een van de speerpunten van Dorpsraad Moergestel is woningbouw voor jongeren en starters in het dorp Moergestel. Wij zien graag dat deze mensen hier kunnen blijven wonen en steu nen daarom het voorgestelde herontwikke- lingsplan.’ Naast de geplande koopwoningen ziet de Dorpsraad ook graag dat er in het plan ruimte wordt gemaakt voor sociale huurwoningen. Tn het huidige economisch klimaat is het erg lastig voor starters om een woning te kopen. Veel van de huidige bewoners van Reuselhof zijn nog alleenstaand of studerend en hebben daarom geen mogelijkheid om een woning te kopen’, aldus Femke de Laat. Met het groene licht voor dit plan gloort er weer hoop van onze Moergestelse jongeren om straks een plekje in hun eigen dorp te vinden. Het zal de plaatselijke middenstand en het nog immer bloeiende verenigings leven in Moergestel meer dan deugd doen! - i Op zaterdag 16 maart zet de Talenten fabriek van de RIBW-Brabant in Moer gestel haar deuren open. Deze open dag staat in het teken van de Dag van de Zorg. Het Centrum voor Activiteiten en Arbeid, de Talentenfabriek van de RIBW-Brabant, helpt mensen met een psychiatrische achter grond aan een goede dag invulling. We hebben op deze feestelijke maar zeker ook informa tieve dag dan ook meerdere activiteiten geor ganiseerd. Zo is er onder andere een 2e kans- markt en een kindermarkt. Binnen is er een expositie te zien van onze talenten. Wie op zaterdag 16 maart tussen 11.00 en 16.00 uur een kijkje wil nemen in De Talen tenfabriek is van harte welkom. Je krijgt een gratis kopje koffie of thee aan geboden met wat lekkers erbij. Daarnaast is er voor een kleine prijs gebak te koop. De opbrengst van deze dag gaat naar de Voed- selbank in onze regio. Wees welkom namens team en cliënten van de Talentenfabriek, Centrum voor Acti viteiten en Arbeid Moergestel, Industrieweg 8d-3, Moergestel. Gratis offerte/geschat schadebedrag, ook aan huis IQ Korting op uw eigen risico s' tot 135 euro rV0er Gratis haal 3 Direct en vriendelijk geholpen; ook zónder afspraak nieuws Weekblad voor Moergestel Reparatie - Verkoop - Verhuur 1 oe RUUD PAN IS Uw Gemeentenieuws op www.oisterwijk.nl Bel voor een afspraak 06-13180813 Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur i WOENSDAG 13 MAART 2013 38e JAARGANG Nr. 1700 Kraaivenstraat 24 5048 AB Tilburg www.vanalphenautoschades.nl Wij zijn een Schadegarant fotoolberstelbedrijf en vertrouwensreparateur voor Interpolis/Centraal Beheer Athmea Schoolstraat 5 MOERGESTEL J Tel. 013-513 1474 J gemeente EUKKMANTBCDnjF U JggQ 0 Hi (Wanneer dit niet te verhalen is bij een tegenpartij)

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 1