ALLROUND MAKELAARDIJ Tiliander-Den Boogaard Cultuurprijs ALLROUND MAKELAARDIJ Veilinghuis in Park Stanislaus Start collecteweek Reumafonds MOERGESTEL Zonnebankstudio Moergestel by La Tuvert Boven kapsalon La Tuvert Persoonlijk contact en betrokkenheid: Moergestel 50+ behartigt uw belangen De stem van de Godin, Leven volgens de maancyclus 24 uur per dag, £»7 dagen per week! Een zeer geslaagde bijeenkomst over de Jezus-boeken van de (emeritus) paus Heemkundekring ’De Kleine Meijerij’ Schoolstraat 11 funda Kapsalon La Tuvert heeft sinds kort Zonnestudio Moergestel geopend. Om dit te vieren krijgt u in de maand maart 50 procent korting op uw zonneminuten. Wij maken gebruik van een professionele zonnebank waar u staand, hygiënisch en comfortabel in kan zonnen. Seniorenvereniging 5066 EC Moergestel Tel: 013-5133709 Voor nadere informatie kunt u terecht bij Anke of Brigitte, activiteitenbegeleidsters Park Stanislaus, telefoon 513 9320. Zonnestudio Huis voor Zingeving, woensdag 6 maart GEEF ELKAAR DE HAND Donderdagmiddag 7 maart a.s. is er een muzi kale middag in Park Stanislaus. Een mond- harmonicagroep uit Haaren zal deze middag verzorgen met bekende melodieën. We beginnen om 14.30 uur met een kopje kof- fie/thee en daarna neemt de muziek het over. Rond de klok van 16.00 uur sluiten we de middag af. Bent u niet woonachtig in Park Stanislaus maar elders in ons dorp en voelt u zich alleen, u bent van harte welkom. Laat ons weten of u gehaald wilt worden. Jacqueline, Corry, Gina, Corry en Ricky, tel. 513 2523. 0 Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... Velen van ons kennen het: je zit op een cursus of hobbyclub waar je van alles maakt. Maar er is bijna geen plaats meer in huis om het neer te zetten of op te hangen. We kunnen denken aan schilderijen, tekeningen, keramiek, houtbewerking, handwerken, foto’s etc. Al die producten, die wel mooi zijn maar die je zelf niet kwijt kunt, kunnen nu verkocht worden in het Veilinghuis op zondag 14 april a.s. van 15.00-17.00 uur in de aula van Park Stanislaus. U bepaalt daarbij de startprijs (tot maximaal 10,- euro). Tijdens de veiling wordt de startprijs verhoogd tot het eindbod. Daarvan ontvangt u dan de helft; de andere helft wordt gereser veerd voor een activiteit voor bewoners van Park Stanislaus. Wordt de startprijs niet gebo den, dan krijgt u uw product weer terug. Deze gedachtenwisseling willen we voortzetten op dinsdag 12 maart 20.00u in het parochie centrum In gesprek over opstanding en verrijzenis 2e Avond over het Jezusboek van emeritus paus Benedictus XVI als vervolg op de inlei ding van vicaris - generaal Ron van den Hout van dinsdag 26 februari. Rondom de tafel gaan we met elkaar verder in gesprek over opstanding en verrijzenis. Als basis gebruiken we hoofdstuk 9, Jezus’ opstan ding uit de dood, uit het tweede boek van de emeritus paus. Iedereen is hartelijk welkom om aan deze gedachtenwisseling deel te nemen. Voor ons is het prettig als u even laat weten dat u komt: 513 2774 of secretariaat@paro- chiemoergestel.nl moeten en leren kennen. Cultuur laat mensen van en met elkaar genieten en vormt daarmee cement in de samenleving; cultuur verbindt! De uitreiking van de cultuurprijs, die wordt ondersteund door de gemeente Óisterwijk, is een initiatief van Tiliander en den Boogaard. De jury is als volgt samengesteld: Voorzitter: Johan Brosens, oud sector directeur amateur kunst Kunstbalie; Leden: Emile Nagel, direc teur Tiliander/den Boogaard, Ad van Drunen, tekstschrijver, componist, zanger, docent en Bert van Herreveld, oud directeur Factorium, bestuursvoorzitter Art-fact. U kunt uw zelfgemaakte creaties inleveren bij Anke of Brigitte van Park Stanislaus op werk dagen vanaf 2 april aanstaande. Zet er duidelijk uw naam, adres en telefoonnummer op en ver geet vooral niet de startprijs erbij te zetten. Voorafgaande aan de veiling kunt u vast komen kijken op 10, 11 en 12 april van 14.00-16.00 uur en op 14 april van 10.00-12.00 uur. Op vrijdag 15 maart 2013 wordt de cultuurprijs in de gemeente Óisterwijk uit gereikt. Vorig jaar is de prijs gewonnen door KunstwerkT. De Tiliander-Den Boogaard cultuurprijs wordt jaarlijks toegekend aan een instelling of vereniging die cultuur brengt die toegankelijk is voor inwoners uit de drie dorpen. Iedere inwoner van de gemeente Óisterwijk kon een voordracht doen ter nomi natie voor de cultuurprijs. Een onafhankelijke jury heeft uit de aanmeldingen inmiddels 5 verenigingen/personen genomineerd. De genomineerden voor de cultuurprijs 2012 zijn: Muziekvereniging Prinses Juliana, Ko ninklijke Sociëteit Harmonie Asterius, Die- neke Hendriks (Kunstkring in oprichting), Stichting Óisterwijk 800 en Galerie Heuvelart. Voor de genomineerden met aanhang en geïn teresseerden is er een gala-avond georganiseerd rondom de prijsuitreiking. Op vrijdagavond 15 maart zal de jury over de genomineerden een juryrapport uitbrengen en zal de winnaar van de cultuurprijs bekend worden gemaakt. Het Reumafonds start binnenkort met de jaarlijkse, landelijke collecte. In de week van 11 t/m 16 maart 2013 gaan ruim 60.000 vrijwilligers langs de deuren om te collecteren voor de bestrijding van reuma, zoals artrose. In Nederland leven bijna twee miljoen mensen met deze ingrijpende aandoening die niet te genezen of te voorkomen is. Onderzoek naar de oorzaak en behandeling van reuma is kost baar. Daarom is uw bijdrage hard nodig. Onzichtbare ziekte Mensen met reuma hebben vooral last van pijn en moeheid, beide onzicht bare kenmerken van deze chronische ziekte. Reuma is een verzamelnaam voor ruim 100 aandoeningen aan botten, gewrichten en spie ren. Het is een auto-immuunziekte. Dit bete kent dat het natuurlijke afweersysteem het eigen gewrichtsweefsel (en soms organen) aan valt. Hierdoor hebben mensen met reuma vaak last van ontstekingen aan gewrichten of spieren, en is bewegen pijnlijk. Reuma is een ingrijpende aandoening en kan jong en oud overkomen. Steun van iedere Nederlander nodig Het Reumafonds strijdt voor een beter leven met reuma nu en een leven zonder reuma in de toekomst. We geven voorlichting en financie ren veel onderzoek naar betere behandelme thoden. We komen op voor de belangen van mensen met reuma en we financieren activi teiten van reumapatiëntenverenigingen. Ook investeert het Reumafonds veel geld in het vinden van de oorzaken van reuma. Alleen wetenschappelijk onderzoek brengt ons dichter bij een wereld zonder reuma. We zijn blij met iedere gift die hieraan bij draagt. Rekeningnummer 12.30.40.000, Amsterdam. www.reumafonds.nl 50 Mensen waren naar het parochiecentrum gekomen om te luisteren naar de inleiding van vicaris-generaal Ron van de Hout. Deze begon zijn inleiding met een uitleg over de exegese methode die de paus gebruikt voor de Bijbeluitleg. Namelijk dat de historisch kritische methode een basis is maar dat het daar niet bij blijft. Het is belangrijk om een stapje verder te maken en te kijken vanuit een gelovige invalshoek. Met een ‘historische Jezus’ is geen persoonlijke relatie mogelijk’. Deze gelovige exegese methode gelooft in de licha melijk verrezen Christus dwars tegen de moge lijkheden van de natuurwetenschappen in. De verrijzenis van Jezus stijgt boven de geschie denis uit, maar heeft een spoor in de geschie denis achtergelaten. Dat spoor zet de apostelen aan om te getuigen met Pinksteren. In een goede sfeer werden in het tweede gedeelte van de avond vele vragen en kwesties aan de vicaris voorgelegd en ontstond er een levendige gedachtenwisseling. Het boek 'De stem van de godin' van Joyce Hellendoom is bedoeld voor mensen die willen werken met de energie van de volle maan en met hun innerlijke archetypische godinnen. Elke maan maak je kennis met een godin, die staat voor een bepaald innerlijk aspect. Je onderzoekt zowel het licht als de schaduw. Door al deze aspecten van vrouwelijke energie te onderzoeken, zul je meer durven te ver trouwen op de rijkdom van je intuïtie en met de stroom mee te gaan. En als vanzelf zal de mannelijke energie in je systeem zich heel helder aandienen op het juiste moment. Tijdens de lezing neemt auteur Joyce Hellen doorn je mee op een reis door de seizoenen, langs de verschillende maan-energieen. Ze vertelt over de invloed van het samenspel tus sen de zon en de maan op ons als mens. Ge ïllustreerd met verhalen over de diverse arche typische Godinnen die bij de manen voelbaar zijn. Tevens zal ze een aantal van de door haar zelf geschreven meerstemmige Godinnen-lie- deren ten gehore brengen. Deze staan, met visualisaties, op de CD die bij het boek hoort. Hierbij gebruikt ze soms een speciaal loop- apparaatje of wordt je als publiek uitgenodigd om zelf mee te zingen. Huize Nieuwenhof, Kloosterdreef4,5066 AA Moergestel; van 20:00-22.00 (zonder inschrij ving). De zaal is open vanaf 19.30. Meer info: www.huisvoorzingeving.nl De winnende vereniging ontvangt een geld prijs, oorkonde en een wisseltrofee. Daarnaast stelt Tiliander-Den Boogaard een van de twee podia, inclusief technische onder steuning, gratis ter beschikking voor een uit voering of expositie. De wisseltrofee werd ontworpen door de kun stenaar Harm Timmermans. De geldprijs bedraagt 250,00 euro en wordt beschikbaar gesteld door Praedt. Kees van Dongen van Advies- en organisatiebureau PRaedt vindt het belangrijk om cultuur te blijven stimuleren, omdat in de interactie van uitvoering en beleving mensen elkaar ont- De feestelijke prijsuitreiking zal plaatsvinden in Den Boogaard. Naast de genodigden zijn geïnteresseerden welkom mits men heeft gereserveerd. Reserveren is mogelijk via www.tiliander.com Op maandag 11 maart zal de Heemkun dekring “de Kleine Meijerij” haar jaar lijkse algemene ledenvergadering hou den in “De Voorhof het ontmoetings centrum van de Protestantse Gemeen te, Kerkstraat 64 in Oisterwijk(parkeer- gelegenheid op loopafstand bij het zwembad aan de Vloeiweg hoek Baer- dijk). Aanvang 19.30 uur Na de ledenvergadering volgt er een Lezing met als titel ’’Bidprentjes” Ieder heeft wel enkele prentjes in huis, gedach tenisprentjes van dierbaren en kennissen. Waarom hechten wij aan bidprentjes en wat is daar de reden van? Hoe is dit gebruik ont staan en wat zijn de veranderingen in de afge lopen eeuwen daarin geweest? Deze vragen en nog meer beantwoordt Bert van Beek in zijn lezing over bidprentjes. Bidprentjes zijn ontstaan in de 17e eeuw in de omgeving van Haarlem en Amsterdam. Het oudst gedateerde prentje is van 1668. Het is een typisch katholiek verschijnsel, zowel Rooms-katholiek als Oud- katholiek. De oudste prentjes vormden een oproep om voor de overledene te bidden, van daar de naam. In het begin werden ze vooral voor priesters gebruikt, later volgde de gegoede burgerij. Thans worden bidprentjes nog uit gedeeld in Nederland, België en in de omrin gende landen in West-Europa, zoals Duitsland en Frankrijk. Bidprentjes behoren tot de gro tere groep van devotieprentjes, denk daarbij aan Eerste Communieprentjes, prentjes ter gelegenheid van de eerste mis van een priester, heiligenprentjes. Vanaf het begin droegen de bidprentjes op de ene kant de oproep tot gebed voor de overleden, samen met wat vrome tek sten, en op de andere kant een religieuze voor stelling. Kortom, de lezing geeft een overzicht van hoe de bidprentjes zich de afgelopen eeuwen heb ben ontwikkeld. In de lezing worden ook voor beelden gebruikt uit onze heemkernen Oister- wijk, Moergestel, Berkel-Enschot, Udenhout, Biezenmortel, Esch, Haaren en Helvoirt. PAGINA 3 DE LOOIJAKKER 70, MOERGESTEL Kloosterlaan 2a Tel. (013) 513 2268 Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg T013-5920080 F013-4688259 lwww.allroundmakelaardij.nl ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 6 MAART 2013 Je

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 3