Zeventien jaar La Tuvert! Zondag a.s. 12de Rico Salvettiloop in Moergestel Muziekvereniging Prinses Juliana vraagt de medewerking aan de kinderen uit Moergestel Muziek maken of liever muziek luisteren? Geknipt voor het ondememersvak Cursisten Carla van Gisbergen pakken uit in zorgcentrum Jong en oud exposeert in Stanislaus Oisterwijk te Kijk ‘nabrander’ Oisterwijk 800 met veel Moergestelse inbreng Kindervoorstelling met sterke verhalen in Den Boogaard PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 27 FEBRUARI 2013 Wij “Ik zegde mijn baan op en begon 22 februari 1996 als eenmanszaakje. En vanaf de eerste i Marie-Louise Marloes Ellis Renate Het parcours leidt door de bosrijke omgeving van Moergestel en bestaat uit een ronde van 5 kilometer door de schitterende omgeving van bossen en vennen van Moergestel en Oisterwijk en is grotendeels verhard. De start van alle afstanden is om 11 uur bij het clubgebouw van Sportvereniging Roef!. Voor de 3 eerst aankomenden bij zowel dames als heren op de drie afstanden zijn prijzen beschikbaar. Aan alle deelnemers wordt na De containers werden door kinderen ingericht tot kleine musea. aldus Betram Westera. “Dat is eigen aan erf goed. Het boek geeft de oorspronkelijke oer versie van de negen verhalen. Het zal mij benieuwen hoe deze verhalen leven als over een halve eeuw Oisterwijk 850 wordt gevierd.” Wij zijn benieuwd hoe jij tegen de harmonie aan kijkt. Misschien heb je ooit eens een les gehad op school van onze harmoniemensen. Of heb je zelfs meegedaan aan de workshops van Kinderen Maken Muziek en heb je Maxima, onze toekomstige koningin, live gezien! dag ging dat boven verwachting. Mede dankzij mijn moeder eigenlijk die op drukke dagen - al snel elke dag! - voor de koffie zorgde en de salon veegde.” afloop een herinnering verstrekt die past bij het jaargetij. Het inschrijfgeld bedraagt: bij voorinschrijving tot 26 februari 4.-, en bij na-inschrijving 5.-. Nainschrijving is mogelijk op de dag zelf vanaf 9.45 uur in het clubgebouw van Sport vereniging Roef!. Op de site ricosalvettiloop.inoisterwijk.nl vindt u verder alle info over parcours, inschrijven, starttijd, bereikbaarheid van het parcours enz. Nu zeventien jaar later is La Tuvert een begrip in Moergestel. Afgelopen juni is de kapsalon verhuisd naar een nieuw pand aan de School straat 11. Een nieuwe, moderne zaak met heel veel mogelijkheden. Samen met haar drie vaste medewerkers bedient Renate dagelijks haar klanten, maar het nieuwe onderkomen biedt ook andere kansen. Zo is Zonnestudio Moer gestel inmiddels een feit en bent u bij La Tuvert ook aan het juiste adres een gelish-na- gelbehandeling met een lak die drie weken blijft zitten, de nagels verstevigt en een mooie glans geeft. Bovendien is ze samen met haar schoonzus Rachel een bedrijfje begonnen in hippe haarspeldjes en La Tuvert is dan ook verkooppunt geworden van staartjevansaartje. Maar het idee om voor zichzelf te kunnen be ginnen, laat Renate niet meer los en samen met haar vader maakt ze een ondememersplan. Ze gaat terug de schoolbanken in om haar on- dernemersdiploma te halen en de plannen worden steeds concreter. Samen met familie en vrienden gaat ze aan het klussen en ze weten er precies die sfeer in te brengen die Renate zo belangrijk vindt: ongedwongen, toegankelijk en gezellig! Als klein meisje wist ze al dat ze het kappersvak in wilde. Op haar 22e kreeg ze de kans om voor zichzelf te beginnen. Inmiddels is La Tuvert al zeventien jaar een begrip in Moergestel. Renate Germans-van Wezel vertelt over haar kapsalon die inmiddels zo veel meer is geworden... “Ik wilde graag kapster worden omdat ik het leuk vind om mensen mooi te maken en een goed gevoel te geven. Het creatieve aspect sprak me aan. Steeds vernieuwen, steeds wat anders, want mode staat niet stil.” Na de mid delbare school volgde Renate een particuliere opleiding en aansluitend kon ze aan de slag bij kapper Hans Giesing in Oisterwijk. “Ik leerde daar dat het kappersvak veel meer inhoudt dan alleen het knippen. Het sleutel woord is communicatie. Goed luisteren naar de wensen van de klant, en in staat zijn om een passend advies te geven.” Op de vijftigste verjaardag van haar vader kwam ze in contact met de eigenaar van het pandje aan het Sint Jansplein waar tegen woordig het café Hier Neffe is gevestigd. “Hij nodigde me uit om eens een kijkje te komen nemen en toen was ik om: ik zag mijn eigen zaak al helemaal voor me. Maar ja, ik was 22, had niet de benodigde papieren, geen ervaring in het ondernemen...” Op zondag 3 maart wordt voor de twaalfde maal voor zowel wedstrijdatleten als sportieve liefhebbers de Rico Salvettiloop georganiseerd over de afstanden van 5, 10 en 15 kilometer. De 10 km maakt onderdeel uit van het bekende ZLM circuit wat georganiseerd wordt onder auspiciën van de KNAU. De gangen van het Moergestels zorgcentrum Stanislaus zijn vanaf zaterdag 2 maart zes weken lang gevuld met tientallen kunstwer ken van cursisten uit Moergestel, Hilvaren- beek en Diessen. Het zijn allemaal cursisten van Carla van Gisbergen, die opgroeide in Moergestel, maar in Hilvarenbeek woon achtig is. Daar ook geeft ze aan huis schilder- en tekenles, zowel aan kinderen als aan volwassenen. De stroom aan creativiteit die dat iedere week oplevert, vloeit de komende zes weken in de gangen van Stanislaus. In totaal doen 32 kin deren en 10 volwassenen mee. Het werk is zeer divers. Bij de kinderen gaat het veelal om abstracte schilderijtjes waarvoor allerlei materialen en technieken zijn gebruikt. Bij de volwassenen overheersen acrylschilde- rijen in een bont palet, van abstract tot figu ratief. Het is niet de eerste keer dat cursisten van Carla van Gisbergen neerstrijken in Stanislaus. In november herbergde het zorgcentrum ook al een groepsexpositie, toen enkel van volwas senen. Hoewel de jubileumviering Oisterwijk 800 op zondag 24 februari officieel is afgesloten, volgen er op 1 en 3 maart steeds om 15.00 uur nog twee voorstellingen. Deze ‘nabran- ders’ maken deel uit van ‘Oisterwijk te Kijk’, een erfgoedproject voor basisschoolkinderen uit Moergestel, Oisterwijk en Heukelom. Door kinderen zelf verzonnen verhalen wor den als een toneelstuk gebracht. Deze ver halen staan ook in een 164 pagina’s tellend boek. Alle kinderen krijgen dit boek gratis. Het boek is te koop in de boekwinkels en wie een voorstelling tegen betaling bijwoont krijgt het een gratis. De voorstellig op 1 maart is in Den Boogaard in Moergestel en die op 3 maart in Tiliander in Oisterwijk. Voor beide voorstellingen zijn de ruim driehonderd kinderen die mee hebben gedaan aan ‘Oisterwijk te Kijk’ uitgenodigd. Volwassenen kunnen de voorstellingen tegen betaling van 8,50 euro bijwonen. Kaartjes kun nen worden besteld via e-mailadres betram. westera@gmailcom Betram Westera is de man die ‘Oisterwijk te Kijk’ uitvoerde. De bedenker was Oisterwijker Anton Dona. Hij bracht het idee al in een vroeg stadium in voor de viering van Oisterwijk 800. Het project bestond uit drie onderdelen waarvan er vorig jaar twee zijn uitgevoerd. De deelnemende scholen in Moergestel en Oister wijk kregen lessen over het erfgoed. Met de kennis die de kinderen hadden opgedaan wer den negen zeecontainers ingericht als tijdelijke mini-musea. Deze containers stonden in Heu kelom, Moergestel en Oisterwijk. Gedu-rende vier weken konden de mini-musea in de week einden worden bezocht. Ook de gezamenlijke kerken werkten hier aan mee. Behalve de ruim driehonderd kinderen waren er volgens Ber tram westera nog eens een kleine honderd vol wassenen bij ‘Oisterwijk te Kijk’ betrokken. Een interessant aspect aan dit project was dat erfgoed werd gepresenteerd als een wezenlijk onderdeel van het heden. De kinderen werden gevraagd verhaal te verzinnen over het erfgoed. Omdat er bijvoorbeeld ook kinderen van het Oisterwijkse asielzoekerscentrum meededen, speelde ook hun erfgoed een rol. Dit leverde uiteindelijk acht verhalen op over het erfgoed in Moergestel en Oisterwijk en een gedicht over Heukelom. De ‘sterke verhalen’ zoals Betram Westera ze typeert, zijn door hem omgewerkt tot toneelstukken en die dienen dan weer als basis voor de uitvoeringen op 1 en 3 maart. De verhalen staan bovendien in een boek met als titel ‘Nieuwe Rechten’. Het door uitgeverij Het Zuiden uitgegeven boek telt 164 pagina’s. In de boekwinkels is het te koop voor 12,50 euro. “We wilden de verhalen vastleggen om er voor te zorgen dat ze worden doorverteld”, Hoe kijkt Renate terug op zeventien jaar ondernemerschap? “Ik ben heel blij dat deze kans destijds op mijn pad gekomen is en dat ik in staat was om hem met beide handen aan te grijpen. Het hebben van een eigen zaak is niet altijd makkelijk en soms is het zoeken naar de juiste weg. Ik ben heel be voorrecht met mijn vaste team: Marie-Loui- se, Ellis en Marloes. Ze werken allemaal al jaren mee in de salon en zij zijn net als ik creatief en vernieuwend met hun vak bezig. We inspireren elkaar. Mijn man Jaap doet de zakelijke kant van de zaak en samen gaan we voor nog vele jaren ondernemen in Moer gestel!” en het jaarlijkse kamp horen er, naast samen muziek maken, ook bij! graag eens met jullie willen kletsen. Wij willen graag weten wat jullie mie vinden. Ook willen we graag weten wat je tegenhoudt om eventueel lid te worden. Neem je papa en/of mama ook gezellig mee! En kom eens luisteren naar ons leerlingenorkest. De kinderen die op dit moment lid zijn van het opleidingsorkest hebben het afgelopen jaar voor het eerst mee gedaan aan het Nieuwjaarsconcert. Momenteel zijn ze bezig voor een extra concert dat in de zomer gehouden wordt. Zij spelen echt wel vet Lady Gaga! Op dinsdag 12 maart zijn jullie allemaal van harte welkom in Den Boogaard vanaf 18.45 uur!

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 5