Moergestel Fietsdorp 2013: voorlopig programma De Rietvoorn digitaal: www.derietvoornmoergestel.nl Genoten van ’Niets blijkt wat het lijkt’... Uitnodiging aan alle mantelzorgers 9 mei Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen Van 9 t/m 20 mei wordt voor de achtste keer Moergestel Fietsdorp gehouden. De gelijknamige stichting die dit grootste fietsfeest van Nederland organiseert heeft een voorlopig programma samengesteld. De komende maanden wordt regel matig aandacht geschonken aan de verschillende onderdelen van een eve nement dat Moergestel in Nederland en Vlaanderen op de kaart heeft gezet. Het voorlopig programma is hierbij afgedrukt. Volg Moergestel fietsdorp ook via www.moergestelfietsdorp.nl Huis voor Zingeving, woensdag 6 maart Samen groeien naar onvoorwaardelijke liefde Christien gelooft dat wij allen liefde zijn en dat iedereen in het diepste van het hart en de ziel verlangt naar vrede, vreugde en har monie. Ook gelooft ze dat iedereen intens uitziet naar liefdevolle verbindingen, te beginnen in relatie met jezelf. Het was aangekondigd als een ‘blijspel’ en dat betekent wat anders dan ’n ’klucht’, maar onbedaarlijk gelachen hebben we wel! Wat knap gespeeld van ‘De Tweede Jeugd’ en wat had regisseuse Wilna Schut het weer voor elkaar. Hier en daar wat rolletjes opge deeld en aangepast en zo viel er voor alle spelers van de groep weer te genieten. n allemaal hebben ze hun uitstekende best gedaan hoewel ze eigenlijk allemaal met eigen voorkeuren worstelen wat betreft de teksten. Naarmate de jaren vorderen gaat dat allemaal wat moeizamer en waar het voor de een moei- lijker is om grote stukken tekst van buiten te leren zijn voor de ander juist korte teksten het probleem. Eén ding is echter voor allemaal gelijk: men moet scherp blijven en op blijven letten en dat is er de afgelopen maanden schijn baar moeiteloos ‘ingegroeid’. Het verhaal begint natuurlijk serieus, maar de omslag en de lachsalvo’s kwamen los toen Nico van Elderen en Leo Boogaers op het toneel verschenen in onvervalst Moergestels dialect. Dat was spekkie naar het bekkie van de bijna tweehonderd aanwezigen donderdag middag. De andere spelers haalden er hun voordeel uit door alle eventueel nog aanwezige spanning vanaf dat moment te laten vallen en in te ruilen voor het plezier van het spel. Nelly van de Loo, Toos van Dijk, Jeanne van Herck en Francine Kaal maakten de verhaallijn snel duidelijk en Kees van Dijk en de ‘goedgetaalde’ Jan van Zon sloten zich maar al te graag daarbij aan. Het werd een komische middag waarbij iedereen heeft genoten. Na donderdag was er ook op vrijdag en zaterdag een goed gevulde zaal waardoor de spelers en alle mensen achter de schermen (ook jullie bijzonder dank!) terug kunnen kijken op bij zonder geslaagde uitvoeringen. Tot volgend jaar! Voorlopig programma Moergestel Fietsdorp 2013 9.30 tot 14.00 uur: MTB veldtoertochten 11.00 uur: Fietsmis bij Mariakapel en fietszegening en officiële opening MF 12.30 uur: Start kapellekesroute naar de Meijerij Blaaskapellen op St. Jansplein 10 mei 19.45 uur: Start Ladies(kom)toer voor Kempenklassement en dj 11 mei 07.30 uur: Toertocht naar Belgische landen 15.00 uur; Streekproductenmarkt op St. Jansplein en knapzakfietsroute 19.30 uur: Optreden smartlappenkoren 20.00 uur: Start Open Gèsselse wielerkampioenschappen 12 mei 12.00 uur: Dikke bandenrace en Jeugdkomtoer Jazzmiddag met “Toetsie Foetsie” 15 mei 14.30 uur: Stanislausdag met de Oisterwijk Express 16 t/m 20 mei v.a. 11.00 uur: Fiets4daagse 17 mei 10.15 uur: Seniorendag met superfietsbingo 19.30 uur: Moergestel Zingt (klein en groot) 18 mei 14.00 uur: Kinderactiviteiten 20.00 uur: Start de 80 van Oisterwijk (Kennedymars) Optreden van orkest De Wibra’s 19 mei 05.30 uur: Start 40 km-lopers 07.30 uur: Start 20 km-lopers 07.30 uur: Ruim 200 km toertocht naar Scherpenheuvel 13.30 uur: Start mini-kennedymars van 8 km Optreden Molly Mallone tot 16.30 uur: Binnenkomst lopers en wielrenners 20 mei v.a. 08.30 uur: Pareltoertocht (start in Oisterwijk), halte in Moergestel 10.15 uur: De retro toertocht en de buddydag Namiddag: Muzikale afsluiting met een Egerlanderkapel Inschrijven voor het wandelgebeuren kan al via de website. Sinds de oprichting in 1931 is De Rietvoorn nog steeds een zeer actieve hengelsportver- eniging binnen onze gemeente. Ook in de hengelsport is er een ware evolutie geweest. Zo werd er vroeger met een bonen staak of bamboehengel gevist, gebruikte men pektouw als lijn en maakte ze van een sluitspeld een haak, dobbers werden gemaakt van een kurk met een veer, en als aas werd brood of een pier (regenworm) gebruikt. Zitten deden we op een klapstoel of gewoon in het gras op een jute- of plasticzak en het materiaal werd in een plastic kistje bewaard. Nu wordt er gevist met carbonhengels met lengtes tot 16 meter, gebruiken we nylon als lijn en gebruiken we haakjes in diverse grote, dikte, materiaal en kleur. Dobbers worden gemaakt van balsahout en zelfs kunststoffen uit de luchtvaart; honderden modellen. Aan de haak komen nu muggenlarven, mades, hol lies, deeg, maïs, wormen enz, enz. Ook de stoe len waar we nu mee aan de waterkant zitten zijn complete stations geworden voorzien van alle gemakken en zo verstelbaar dat je altijd Mantelzorg Nieuws Eet u ook mee? Op maandag 11 maart eten we bij de Catherinenberg. Tijd: 12.30 tot 14.30 uur. Na de maaltijd is er gelegenheid voor koffie en gesprek in een aparte ruimte. De deelnemers aan de ondersteuningsgroep vertrekken na de maaltijd naar de Inloop. Plaats: Poirterstraat 3, Oisterwijk. Ingang voorzijde klooster, voor het klooster linksaf dan ziet u aan de linkerkant een paadje dat leidt naar het restaurant. Kosten: 8,- voor de maaltijd, de koffie is gratis. Graag vóór 1 maart bericht of u deelneemt aan de maaltijd en bijeenkomst. U kunt bellen naar Jacqueline Vis tel. 513 2523. Werkgroep Zorg en Welzijn: mantelzorg onze zorg Seniorenvereniging Moergestel -SVM- heeft belangenbehartiging hoog in het vaandel staan. Op dit moment staat de zorg erg onder druk, zeker ook voor senioren. In toenemende mate wordt inzet verwacht van de eigen omgeving, familie, buren en kennissen. Maar dat gaat niet vanzelf en is niet altijd te rea liseren. Het beroep dat gedaan wordt op de mantelzorger is groot. SVM wil zorg delen met mantelzorgers in ons dorp. Een mantelzorger is iemand die de verzorging of een deel daarvan op zich neemt, als iemand door ziekte, handicap of ouderdom zorg nodig heeft. Dat kan de partner zijn, of de kinderen, verdere familieleden of buren en kennissen. We beleggen een eerste bijeenkomst voor alle mantelzorgers in Moergestel die daar belang stelling voor hebben. Het doel is in eerste instantie het ontmoeten van elkaar en het delen van de zorg. We nodigen alle mantelzorgers uit voor de eerste bijeenkomst in den Boogaard op 7 maart om 13.30 uur. De bijeenkomst duurt ongeveer twee uur. Een kopje koffie staat klaar. Tijdens de bijeenkomst komt naast het gesprek met elkaar aan de orde of en hoe we verder willen gaan en aan welke ondersteuning en informatie behoefte is. U mag gewoon bin nenlopen, maar in verband met de zaal en de koffie bij voorkeur aanmelden bij Jacqueline Vis tel. 513 2523, Anne-Marie Schouten tel. 06-40349641 en Jan Geerts tel. 513 1833. Als u vooraf vragen hebt, kunt u bij hen terecht. U bent van harte welkom of u wel of niet lid bent van de seniorenvereniging en ongeacht uw leeftijd. Tijdens de workshop nodigt ze iedereen uit om samen een reis te maken naar onvoorwaar delijke liefde. We onderzoeken wat onvoor waardelijke liefde nu eigenlijk is. Aan de hand van voorbeelden uit het dagelijks leven waarbij sprake is van disconnectie (conflict, onbegrip, omgaan met lastig gedrag, onmacht enz), laat ze je ervaren hoe je keer op keer jezelf terugbrengt bij de kalme vrede die je in werkelijkheid bent. Een levendige power point presentatie laat zien in welk tijdperk Moeder Aarde is aanbe land en hoe wij, als bewoners van de planeet, meegroeien in haar ontwikkeling. De mooie ziel die Moeder Aarde is, is energetisch hele maal voorbereid om ons te laten samenleven in onvoorwaardelijke liefde. Wij zijn niet langer meer slachtoffers en daders, maar scheppers van ons eigen leven. Hoe brengen wij dit nu in de praktijk, in het gezin, in de woonwijk, op het voetbalveld, op het werk, op school...? Daar spelen zich immers nog steeds conflicten af, is nog sprake van geweld en van onbegrip. Hier gaan we tij dens de workshop naar kijken door de bril van onvoorwaardelijke liefde, waar mededogen en vergeven twee voorname begrippen zijn. Evenals: verbinding en communicatie. Een geleide meditatie en afgestemde muziek maken deel uit van de workshop. Huize Nieuwenhof, Kloosterdreef 4, 5066 AA Moergestel, vanaf 19:00u (met inschrij ving). Aanvang: 19:30u (tot ca. 22:00u). Meer info: www.huisvoorzingeving.nl comfortabel en recht kunt zitten. Ook is er binnen de hengelsport specialisatie ontstaan om bepaalde soorten vis te vangen met daarbij het bijbehorende materiaal. Je kunt je bijvoorbeeld specialiseren op het vissen op voorn, snoek, karper, meerval, steur enz. of het vissen op zee. Vroeger mocht je overal vissen, later werd een lidmaatschap verplicht van een vereniging en nu hebben we de vispas. Dit houdt in wil je in Moergestel op de Zandput, Blekven vissen dan dien je lid te zijn van onze vereniging en krijg je automatisch de vispas welke je nodig hebt om bijvoorbeeld op de Reusel of op het kanaal te mogen vissen. Dus let op ook voor het vissen op de reusel (stroom) heb je een vergunning en vispas nodig. Als je niet in het bezit bent van de juiste papieren (ook kinderen) kost je dat veel geld, dus wordt lid en loop het risico niet er wordt streng gecontroleerd door politie en boa’s. U ziet in de jaren is er veel veranderd, ook in de hengelsport. De grootste verandering voor onze vereniging dit jaar is dat we digitaal zijn te vinden op het internet met een zeer mooie en duidelijke site met veel interessante infor matie over vroeger en nu natuurlijk. Dit met dank aan Sander van Rijn uit Moergestel welke de site voor ons heeft gebouwd. U kunt ons vinden onder: www.derietvoornmoergestel.nl Mocht u vragen hebben dan kunt u altijd via de site reageren, op de site staan alle nummers van onze bestuursleden welke u kunt bellen voor welke informatie over het vissen dan ook. Tot ziens aan de waterkant! Bestuur HSVDe Rietvoorn 'MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 27 FEBRUARI 2013 PAGINA 3

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 3