nformatie Hand in Hand Protestantse gemeente Oisterwijk [fflaa 00 OD Gezinsviering Thema: Vertrouwen Parochie St. Jans Onthoofding 013 5132774, voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.parochiemoergestel.nl U Misintenties 14 dagen -"11 voor afroepweekend opgeven. Pastor Theo te Wierik msc Ria Willems (secr.) Met een familiebericht buro76@planet.nl in 'Moergestel-Nieuws' kunt u een geboorte, overlijden of huwelijk bekendmaken. Opgave of meer informatie via (013) 513 2268 of via e-mail: Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Community Ghana Agenda 7 maart 20.00 uur: regionaal overleg met Prot. Gemeenten Tilburg en Hilvarenbeek in Tilburg 8 maart 19.30 uur: Filmhuis in de Rotonde (Kerkstraat 62) ZONDAG 3 maart, 10.00 uur: Gezinsviering waarin uitleg wordt gegeven over de H. Mis. Het kinderkoor zingt. Na de viering volgt er een programma tot 12.30 uur. Deze morgen is speciaal bestemd voor de gezin nen met een communicant, maar ook ande re gezinnen zijn van harte welkom. Jgt. Kees de Laat e.v. Mieke Kennes; jgt. Marlies en Piet van den Boer; jgt. Gerard van Eindhoven e.v. Mien van de Sande. Pastorale gesprekken Park Stanislaus Maandag 4 maart, 15.00 uur groep 1 en om 16.00 uur groep 2. Parochieagenda Dinsdag 5 maart, 19.30 uur: Pastoraatsgroep ZATERDAG 2 maart 19.00 uur H. Mis met samenzang Jgt. Petrus van Remunt e.v. Barbara Roosen en overl. kinderen. Dopen Zondag 3 maart, 12.45 uur: Toon Ketelaars. Doopdienst: Zondag 3 maart 11.45 uur: Toon Ketelaars Gemengd koor Cantate Domino bestaat 175 jaar! Vorig jaar november is al aangegeven dat het koor dit jubileum natuurlijk gaat vieren. Het wordt een jaar met themavieringen en een feestelijke (slot)viering op zondag 24 november: Feest van Christus Koning. Het bestuur van het koor maakt t.z.t. zelf nog kenlijst. Voor meer informatie over de Stille Omgang zie: www.stille-omgang.nl Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: 3e ZONDAG IN DE VEERTIGDAGEN TIJD - C - Week van 2 - 9 maart 2013 Op zaterdagavond wordt de overweging gehouden door Ben Dobbelaer, lid van de pastoraatsgroep. De gezinsviering in de kerk is deze keer een onderdeel van de ochtend die we orga niseren voor de gezinnen van onze com municanten van dit jaar. Na de viering is er koffie, thee en limonade in het paro chiecentrum en daarna is er een moment van catechese voor de ouders en voor de kinderen, die in leeftijdsgroepen worden verdeeld. De ochtend duurt tot uiterlijk 12.30 uur. Ook de gezinnen die dit jaar geen communicant hebben worden van harte uitgenodigd om na de viering deel te nemen aan het catecheseprogramma. Uitgebreide informatie hoort u zondag in de kerk of mail voor vragen naar dorris.rij- nen@home.nlIedereen is van harte wel kom! Vastenproject (herhaald bericht) Ook dit jaar is ons vastenproject bestemd voor het Ghana (kinder)project ‘Hand in Hand’ waaraan Carlijn Willems nauw is ver bonden. Zij en de voorzitter, Ab van Galen, komen in het weekend van 16 en 17 maart vertellen over de voortgang. De MOV zorgt ook dit jaar weer dat iedereen het vastenzakje ontvangt vóór het Paasfeest. GEEF ELKAAR DE HAND Donderdagmiddag 7 maart a.s. is er een muzi kale middag in Park Stanislaus. Een mond- harmonicagroep uit Haaren zal deze middag verzorgen met bekende melodieën. We beginnen om 14.30 uur met een kopje koffie/thee en daarna neemt de muziek het over. Rond de klok van 16.00 uur sluiten we de middag af. Bent u niet woonachtig in Park Stanislaus maar elders in ons dorp en voelt u zich alleen, u bent van harte welkom. Laat ons weten of u gehaald wilt worden. Jacqueline, Corry, Gina, Corry en Ricky, tel. 513 2523. bekend hoe deze dag van 24 november verder wordt ingevuld. Op zondag 10 maart a.s. ver zorgt het koor een themaviering om 10.00 uur. Deze viering is Nederlandstalig. Onze parochie is heel veel dank verschuldigd aan het gemengd koor wat zoveel jaren de liturgie in onze prachtige parochiekerk heeft opgeluisterd. Meerdere keren heeft onze pas tor, namens de parochianen, waarderende woorden gesproken over de grote bereidheid van de leden van het koor om de vieringen in het weekend, maar ook bij rouw en trouw, bij gildefeesten, jubilea e.a. gebeurtenissen, op te luisteren. Het koor is altijd bereid om zich aan te passen aan de liturgie van dat moment, of er nu gevraagd wordt om Ne derlandse of Gregoriaanse gezangen of om samenzang. Leden van ons gemengd koor: onze parochiegemeenschap is trots op jullie! Bedankt, en dat gaan we dit jaar nog dikwijls zeggen want daarvoor bestaan jullie 175 jaar! Namens ons allen, Pastor Theo te Wierik M TV is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). Op donderdag 28 februari start om 19.00 uur de eerste uit een reeks van vier bingo- uitzendingen samen met Muziekvereniging Prinses Juliana. Aansluitend ziet u onze nieuwe uitzending, waarin: - Afsluiting Oisterwijk 800; - De Koektrommel; - Vooruitblik Kiku expo sitie. Op vrijdag 1 maart vanaf 19.00 uur en zaterdag 2 maart vanaf 13.00 uur kunt u deze uitzending ook (nog eens) bekijken. Wilt u ook reageren op onze programma’s? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moerge- steltv.nl/iets gemist Ook leuk voor iedereen buiten onze gemeente, die ook MTV wil kijken! MTV Radio Op zondag 3 maart kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. De presentatie is in handen van Martin Laurenssen. De techniek is in handen van Martijn van de Wouw. ZM is te ontvangen via het MTV- kanaal en via de kabel (87,5). De uitgeslapen luisteraar wordt pas écht wakker met MTV radio. Filmavond “Away from her” Op vrijdagavond 15 maart (let op: de datum is gewijzigd!) om 19.30 uur wordt in De Verdieping de film “Away from her“ gedraaid, een indrukwekkende film over de gevolgen van de ziekte Alzheimer voor de relatie van een ouder echtpaar. Binnenkort zult u hier over meer lezen in Moergestel Nieuws. In verband met het beperkte aantal zitplaatsen graag even opgeven: secretariaat@parochie- moergestel.nl of: 013 513 2774. VASTENAKTIE 2013 (3) Hand in Hand Company Ghana Het eigen Vastenproject van Moergestel voor ziet dit jaar in de bouw en uitbreiding van 2 semi-permanente woningen voor de opvang van gehandicapte kinderen in Nkoranza, Ghana. De landelijke Vastenaktie heeft haar volledige goedkeuring aan dit project gegeven. Vorig jaar gaven de inwoners van Moergestel tijdens de vastentijd met gulle hand en brach ten meer dan 5000 euro bijeen. De landelijke Vastenaktie zette daar nog 50 van het bedrag boven op, zodat een noodzakelijk stukje uit breiding kon worden gerealiseerd. Dit is nu echt een project, waar voor een goede opvang kan worden gezorgd. Wilt u financieel meehelpen? Dat kan tijdens de collecte, maar ook kunt u een bijdrage storten op rekeningnr. 1345.03.589 ten name van Missie- en Ontwikkelingswerk Moer gestel. Bij voorbaat onze dank. Ramen kerk Sommigen zullen het al gezien hebben: de glazenier is bezig met de glas in loodramen in de absis van de kerk. Deze ramen worden ter plekke gerestaureerd. Zondag 3 maart, 10.15 uur, ds. Marja van den Beid Er is crèche en kindemevendienst en jeugd- kerk Het is de 3e zondag van de veertigdagentijd. Met de kinderen volgen we het project van Kind op Zondag. Hierin proberen we de over eenkomsten te vinden tussen Jezus, die zoon van David wordt genoemd, en zijn voorvader David. Zijn er familietrekken te vinden? De ze week lezen we uit 2 Samuel 12: 16-25 over David die rouwt om zijn zoon. David heeft overspel gepleegd met zijn mooie buurvrouw Batseba, de vrouw van de bevelhebber Uria. Hij heeft zich niet als voorbeeld gedragen. Wij vallen in het verhaal als David bidt voor zijn doodzieke kind, hij vast om zijn verdriet en zijn rouw te tonen. Maar het kind sterft toch. David stopt dan met vasten en gaat door met zijn leven. Hij geeft niet op maar klampt zich vast aan een nieuwe mogelijkheid. Het staat er makkelijker dan het in de wer kelijkheid is... In het Evangelie lezen we over de vijgenboom die geen vrucht geeft. Als men hem om wil hakken wil de eigenaar hem toch nog een kans geven. Hij klampt zich ook vast aan een nieuwe mogelijkheid.En de boom gaat weer vrucht geven! Kapel Park Stanislaus: Zaterdag 2 maart, 17.30 uur: H. Mis m.m.v. seniorenkoor ECHO Corrie Verhoosel (KBO); Riek Bierkens-van Gestel (KVO); verj. Rinus Oerlemans e.v. Diny de Laat en voor Aad en Marij Pijnen- burg-Oerlemans. Woensdag 6 maart, 19.00 uur: Woord- en Communieviering Stille Omgang, Amsterdam De jaarlijkse Bedevaart naar het Hoogheilig Sacrament van Mirakel te Amsterdam vindt plaats in de nacht van 16 op 17 maart. De opening van de bedevaart is om 19.30 uur (met een lof) in de St. Petruskerk in Hilvaren beek. Na het lof gaan de pelgrims naar de bussen voor vertrek naar Amsterdam. De reiskosten zijn 10,— per persoon. Opgave kan in het parochiecentrum van onze paro chie: St. Jansplein 9. Er ligt daar een in te- Waar hebben we een veertigdagentijd voor nodig? Het woord lente komt van het Oud-Hoog- duitse woord lenzin. Dit heeft te maken met het lengen van de dagen, de tijd na de winter, wanneer de boeren al gauw gingen zaaien in de hoop op een goede oogst in de zomer. Aan het einde van elke winter keek een boer uit over zijn land en zag iets wat op een kale woestijn leek. Maar hij stelde zich voor hoe prachtig dat land eruit zou zien nadat hij er hard zijn best voor had gedaan. Het is opmer kelijk dat ditzelfde woord ‘lent’ in het Engels gebruikt wordt om de veertigdagentijd aan te duiden. We hebben een vastentijd nodig. We hebben behoefte aan een retraite, een bezinningstijd van veertig dagen. We moeten een stap terug doen uit onze dagelijkse sleur om te kunnen nadenken over ons leven. Of we nu een daad stellen van zelfverloochening of dat we een poging doen om minder zelfzuchtig en meer liefdevol te zijn, we hebben allemaal een tijd nodig waarin we onszelf de normale geneug ten des levens ontzeggen om ons geestelijk leven te verzorgen en nieuw zaad te zaaien. Boeren moeten lang en hard werken om te ploegen, het land klaar te maken en nieuw zaad te zaaien. Dat is nodig om tot nieuwe groei te komen. Op dezelfde manier is de veertigdagentijd een tijd van nieuwe geeste lijke groei, maar daar moeten noodzakelij kerwijs zweet en inspanning aan voorafgaan. a.s Zondag 3 maart 10.00-11.00 uur Aanstaande zondag is er een gezinsviering in onze parochiekerk met medewerking van ons kinderkoor. Tijdens de viering zul len we door korte inleidingen extra aan dacht besteden aan de achtergrond van waaruit we op een bepaalde manier Eucha ristie vieren, we zullen een antwoord geven op de vraag: wat vieren we in de Heilige Mis? Wij gedenken Op 3 februari overleed Jans Burgers-van de Ven, sinds 1996 weduwe van Bart Burgers. Jans werd geboren op 16 april 1920 in de Heuvelstraat, de plek waar ze bijna haar hele leven heeft gewoond. Ze verloor haar moeder op zeer jonge leeftijd en leerde hierdoor al vroeg om aan te pakken en het leven te nemen zoals het komt. Ze trouwde in 1949 met Bart en samen kregen ze 5 zonen en een dochter, ze waren trots op hun gezin. Jans was een harde werker en de schaarse vrije tijd werd ingevuld met kerkbezoek, kaarten en naar de familie. Toen Bart ziek werd verzorgde en steunde ze hem met geduld en toewijding zolang ze kon. Toen Bart overleden was pakte ze het leven weer op. Zes jaar terug ging ze op Park Stanislaus wonen. De laatste tijd ging haar gezondheid achteruit, ze overleed in alle rust op 92 jarige leeftijd. Vastenmaaltijd 19 maart om 19.00 uur voor ieder die belangstelling heeft in het PC. U kunt u opgeven op het parochiecentrum, of per telefoon (513 2774) of per email: (secre- tariaat@parochiemoergestel.nl) 0900 332 22 22 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 27 FEBRUARI 2013 r .513 1424 .513 1204 p: Industrieweg 16, 5066 XJ Moergestel I: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl t: (013)513 1316 PAGINA 2 HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vnjdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Begeleiding bij verlieservaring: Werkgroep "Elkaar Nabij” Contactpersonen: Petra van Nuenen (513 3676) Jan Daem (528 6188) Politie alarm: 1-1-2 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 VW Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 in Den Boogaard Openingstijden: woensdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 14.00 uur Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma - vrij: 08.00- 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma - vrij: 08.00 - 17.30 uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 2