Carnaval 2013; wist u dat... o' Moergestelse pedelstaf op Universiteit van Tilburg JL- doe mee.» Negende Voorjaarsmarkt™”* Scouting Moergestel Carnavalsmotto 2014: ’We staon op springe!’ Zondag 24 februari 2013 vanaf 16.00 uur in Den Boogaard in Moergestel 800 JAAR, P\Rll IN T GROI N Het publiek kon tijdens een übergezellige ope- ningsmiddag in Den Boogaard de 11 beste motto’s voor carnaval 2014 nomineren. Aange vuld met de favorieten van de drie Prinsen werd op dinsdagmiddag het winnende motto gekozen: ‘We staon op springe!’ Een motto dat ongetwijfeld uitdaagt en inspireert tot enorme creativiteit. Het motto is ingediend door Annelies Simons (namens de commissie Pieregeblèr). Zij ont ving na de pierrotverbranding op het St.- Jansplein een aardige attentie van het SMC. Prins Joep d’n Urste op vrijdagochtend prach tige rozen heeft uitgereikt aan alle Moergestelse patiënten in het St.-Elisabethziekenhuis? er aan plm. 400 kinderen snoepzakken, chips en ranja zijn uitgedeeld tijdens het SMC-kin- dercarnaval voor de basisscholen? •de carnavalmis voor de 11e keer op uitste kende wijze werd geleid door Theo te Wierik? •het SMC voor de openingsmiddag in Den Boogaard 400 worstenbroodjes had ingekocht? het Duitse thema met schlagerzanger, pepsels en Bratwurst een geweldig succes was? •er bij de carnavalsdisco’s voor de jeugd op zaterdag liefst 120 kinderen en op maandag zelfs 150 kinderen aanwezig waren? •deze carnavalsdisco’s een nieuw initiatief zijn van JWM, Den Boogaard en het SMC? •er zo’n 1.000 deelnemers aan de carnavals optocht waren? •het SMC voor die optocht ruim 2.000,- beschikbaar stelt aan prijzen en prijzengeld? •op maandagmiddag plm. 100 dweilers unne bójem hebben gelegd bij café De Brouwer? de prijzen voor zowel de seniorenbingo als de loterij door het SMC zijn gesponsord? •carnaval 2013 met een grandioos vuurwerk op het St.-Jansplein werd afgesloten? de traditionele pierrotverbranding weer bij menigeen ’n traantje deed vloeien? •het Samenwerkend Moergesteis Carnaval enorm trots is op carnavalsminnend Gèssel? de drie carnavalsverenigingen u heel hartelijk bedanken voor ’n fantastische carnaval? •we nu alvast uitkijken naar volgend jaar on der het motto ‘We staon op springe!’? •op 8 juni een dienstenveiling ten behoeve van het openbaar carnaval wordt georgani seerd? •het SMC op zondag 11 augustus weer een swingend zomercarnaval op het St.-Jansplein presenteert? carnaval en alles daaromheen nog volop leeft en ’n glorieuze toekomst heeft? •we u daarvoor nogmaals oprecht danken? Graag tot ziens! Te Zien in Tilander: 22/2 1/3 2/3 3/3 4/3 8/3 9/3 10/3 14/3 geboden. Daar vertrouwde men het niet en schakelde de politie in. Om een lang verhaal kort te maken: er zijn nu twee pedelstaffen op de universiteit, maar de oude is door veelvuldig gebruik en res tauratie in dusdanige staat dat men er voor gekozen heeft om voortaan de nieuwe “Moergestelse” staf te gebruiken. Hora est! Te Zien in Den Boogaard: Kaarten informatie: Op zondag 24 maart a.s. van 10.00 tot 14.00 uur organiseert Scouting St. Jan uit Moergestel alweer voor de 9e keer haar jaarlijkse voorjaarsmarkt. U kent dat vast wel: elk jaar bij de voorjaars schoonmaak komt u spullen tegen waarvan u denkt: ik doe er eigenlijk niets meer mee. Maar tegelijkertijd zijn ze eigenlijk nog in zo’n goede staat dat het zonde is om ze weg te gooien. Dan biedt de voorjaarsmarkt van de scouting uitkomst. Deze markt is inmiddels een begrip geworden voor mensen uit Moerges tel en directe omgeving. Want men weet dat hier altijd kwalitatief goede spullen worden aangeboden tegen een zeer vriendelijke prijs. En de markt is geheel binnen, dus onafhan kelijk van het weer. Ook deze keer zal de voor jaarsmarkt worden gehouden in ons vereni gingsgebouw Den Donk. Wij hopen dat de markt weer net zo’n succes wordt als de voor gaande jaren. En omdat we dit jaar ons gouden jubileum vieren willen we er een extra feeste lijke gebeurtenis van maken!! Enkele regels voor degenen die iets te koop aan willen bieden: Iedereen kan bij ons één of twee tafel(s) huren waar hij/zij nog goed bruikbare spullen te koop kan aanbieden. Een tafel van ca. 2m2 kost 10,00, te voldoen bij inschrijving of overmaken op rek. 13.45.12.200. Mocht u niet zelf willen verkopen maar heeft u nog wel bruikbare spullen over waar u niets meer mee doet, dan kunt u dit op zaterdag 23 maart vanaf 13.00 uur brengen bij Den Donk. Wij verkopen het dan zelf, de opbrengst is volledig voor Scouting Moergestel. U kunt ook bellen naar één van de onderstaande num mers. Wij halen het dan gratis bij u op. Al met al een goede reden om binnenkort uw garage, zolder of speelkamer eens grondig op te ruimen. We hebben dit jaar ongeveer 70 tafels om te verhuren. Wees er snel bij want de ervaring van voorgaande jaren is dat onze markt erg gewaardeerd wordt en dat we snel vol zitten. Er zijn geen professionele marktkooplieden aanwezig op onze markt, maar alleen mensen uit onze gemeente of omstreken die particulier iets aan te bieden hebben. Uiteraard hopen we dat het weer druk wordt want zonder kopers ook geen markt. Dus noteert u de datum alvast op uw kalender of in uw agenda en hopelijk tot ziens als koper of verkoper op zondag 24 maart a.s.. Voor info of aanmelding: Peter van de Wouw 06-22171727; Henk van Oort 06-34539706; Jan Jonkers 06-23932361 na 17.00u of e-mail voorjaarsmarkt.scouting@gmail.com Onlangs is door de Moergestelse kunstenaar/edelsmid Kees Ketelaars in opdracht van de Universiteit van Tilburg, een nieuwe pedelstaf ver vaardigd. De staf is het symbool van de waardigheid van de rector, de wetenschap en de universiteit. Een pedel (spreek uit: puddèl) loopt met die staf voorop in het cortège, de optocht van professoren in toga. Bij officiële academische plechtigheden, bv. de promoties waarbij de pedel, na de openbare verdediging van een proefschrift, zo luid mogelijk ’Hora est’ roept om aan alle discussies een eind te maken, en eventueel inge dommeld publiek wakker te laten schrikken. De oude pedelstaf was een kunstwerk uit 1927 van prof. Brom. Een staf van san delhout met zilveren greep, met daarop een fijnzinnig opgebouwd bovenstuk: een V.O.C. schip omgeven door de naam R. K. Handels-hoogeschool, en diverse sym bolische voorwerpen. In totaal 15 onder delen waarvan sommige weer opgebouwd zijn uit vierenveertig deeltjes zoals de onderste rij met de letters in docentes etc..De oude staf is op miraculeuze wijze verdwenen. Het was geen studentengrap zoals men eerst dacht. Ter vervanging is een tijd lang een stuk vlaggenmast met een koperen knop gebruikt. Maar met het oog op naderende plechtigheden, o.a. bezoek van de koningin, besloot men tot aanschaf'van een nieuwe pedelstaf. Zes weken van tevoren is Kees Ketelaars hier voor benaderd. Er was maar één foto van de voorkant en verder had de restaurateur, uit het hoofd, een paar summiere schetsen gemaakt. Na een week is het contract getekend en is er vijf weken aan een stuk door gewerkt, deels aan de hand van de foto, deels naar eigen inzicht. Een uur voor de plechtig heden begonnen was hij klaar en is aan de pedel, Wilko Elsinga overhandigd. Nu wil het toeval dat onlangs de oude pedelstaf bij een het veilinghuis in Diemen is aan- MC*_V- PAGINA 5 HOREN ■MH Foto: Anne-Katrien Bakkers Tijdens de receptie is er voor de jongste jeugd de mogelijkheid om deel te nemen aan workshops zwaardvechten en boogschieten op het St. Jansplein. Kom in je ridderpak naar het St. Jansplein en leer zwaardvechten als Diederik van Durendael! Of ben jij die mooie jonkvrouw die in de roos schiet? De receptie duurt tot 18.00 uur. U bent van harte welkom om samen terug te kijken en het glas te heffen op een succesvol jubileumjaar. Graag tot 24 februari in Moergestel! Wat hebben we een bijzonder jubileumjaar achter de rug! Honderden vrijwilligers hebben de gezamenlijke verantwoordelijkheid genomen om er een geweldig jaar van te maken, en dat is gelukt! De afsluiting van het jubileumjaar Oisterwijk 800 willen we dan ook niet ongemerkt voorbij laten gaan. Graag nodigen we alle inwoners van Oisterwijk, Moergestel en Heukelom uit voor een openbare receptie. Deze vindt plaats op 1/3 2/3 9/3 15/3 16/3 15/3 16/3 Volg Tiliander of Den Boogaard op Twitter en Theaters Oisterwijk Moergestel op Facebook! Happy End - Carolien Borgers Hair -Brabants Muziektheater, Teens Weltebarsten - Mark van de Veerdonk Oisterwijk te Kijk - Erfgoedproject Shine - Tiliander City Filmhuis Waar was ik? - Karin Bruers Soireé Méditerannée - HOO Dansmiddag Cabaret en Muzikaal Theater—Zipson Mateysen Open Bandnight Geknipt geschoren - Rob en Emiel 21, 22, 23/2 Niets blijkt wat het lijkt - Tweede Jeugd Oisterwijk te Kijk - Erfgoedproject Luchtige opera/operette -Tutti Contenti Talent van de Toekomst - Cabaretpoel Uitreiking Cultuurprijs 2012 Dansavond 50+ Www.theatersoisterwijkmoergestel.com of 013-5217220 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 20 FEBRUARI 2013 Tutti Contenti

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 5