Brief veen Theo Veilinghuis in Park Stanislaus Zorgcoöperatie voor Moergestel, Heukelom en Oisterwijk Tcuujrrui Jeugdcarnaval groot succes! Kandidate ’Wie is de Mol’ Carolien Borgers in Tiliander! Theaters Oisterwijk Moergestel Leven met ’Het Kompas Beste mensen van Moergestel, Huize Nieuwenhof Moergestel, vanaf 19:30u (zonder inschrijving). Aanvang: 20:00u (tot ca. 22:00u). Kosten: 10,- p.p. (inch koffie/thee). Activiteitenaanbod Voor de maand maart staan de volgende acti viteiten op het programma. Zaterdag 9 maart 2e open podium Woodstreet Sessions. Zaterdag 16 23 maart techniek workshop Robot maken (10 t/m 14 jaar) aanv. 14.00 uur. Zaterdag 23 maart disco de Mix i.s.m. Olivier Moergestel. Zaterdag 30 maart tienerdisco 11 t/m 14 jaar De organisatie is druk bezig met het inplannen van meerdere activiteiten zoals; - dj-workshop en zang workshop in samen werking met Factorium. - Informatie avond veilig omgaan met social media voor tieners en ouders. - Meidengroep. - Gameavond. - Diverse creatieve workshops. - Huiswerkbegeleiding. Heb je zelf nog ideeën over mogelijke acti viteiten laat het ons weten via facebook jon gerenwerk moergestel of via info@jwmoer gestel.nl Deze vier personen trekken de kar om te komen tot een zorgcoöperatie voor Heukelom, Moergestel en Oisterwijk. Van links naar rechts Dré van Hal, Hans Jagers, Bert Stassen (staand) en Hennie van Schooten. Op het vlak van (zorg)initiatieven is momenteel zeer veel gaande. In Oisterwijk is er vorig jaar oktober zelfs een Europees congres over gehou den. Al deze initiatieven kunnen van elkaar Heel veel dank aan jullie allemaal voor wat jullie steeds weer doen voor onze kinderen en jongeren in Bolivia! Theo Raaijmakers Casilla 2431, Cochabamba Bolivia theojgmr@gmail. com De allerbeste wensen voor iedereen en veel groeten en tot schrijfs en tot ziens!! Velen van ons kennen het: je zit op een cursus of hobbyclub waar je van alles maakt. Maar er is bijna geen plaats meer in huis om het neer te zetten of op te hangen. EVENEMENTEN IN TILIANDER Happy End - Carolien Borgers Vrijdag 22 februari 20.30 uur Entree: 16,00 incl. koffie/thee voor aanvang. We kunnen denken aan schilderijen, tekenin gen, keramiek, houtbewerking, handwerken, foto’s etc. Al die producten, die wel mooi zijn maar die je zelf niet kwijt kunt, kunnen nu verkocht worden in het Veilinghuis op zondag 14 april aanstaande van 15.00-17.00 uur in de aula van Park Stanislaus. U bepaalt daarbij de startprijs (tot maximaal 10,-). Tijdens de veiling wordt de startprijs verhoogd tot het eindbod. Daarvan ontvangt u dan de helft; de andere helft wordt gereser veerd voor een activiteit voor bewoners van Park Stanislaus. Wordt de startprijs niet gebo den, dan krijgt u uw product weer terug. U kunt uw zelfgemaakte creaties inleveren bij Anke of Brigitte van Park Stanislaus op werk dagen vanaf 2 april aanstaande. Zet er duidelijk uw naam, adres en telefoon nummer op en vergeet vooral niet de startprijs erbij te zetten. Voorafgaande aan de veiling kunt u vast komen kijken op 10, 11 en 12 april van 14.00-16.00 uur en op 14 april van 10.00-12.00 uur. Voor nadere informatie kunt u terecht bij Anke of Brigitte, activiteitenbegeleidsters Park Stanislaus, telefoon 513 9320. Over een paar weken vertrek ik weer en dan ben ik duizenden kilometers ver weg... Dan lijkt Moergestel ver weg, maar ik weet dan altijd dat er hier in het dorp een thuisfront is waar ik op kan rekenen: veel mensen die er veel voor over hebben om ons werk daarginds mogelijk te maken. Wij doen daar in Bolivia ons best, maar zonder jullie allemaal, zonder jullie steun, zouden we niet veel kunnen begin nen. Beste mensen, veel dank voor jullie steun, bij het driekoningenzingen, maar ook bij de col lectes in de kerk, en veel dank ook aan iedereen die ons geld geeft of toestuurt! We hebben het heel hard nodig! EVENEMENTEN IN DEN BOOGAARD Niets blijkt wat het lijkt- De Tweede Jeugd Donderdag 21, vrijdag 22 en zaterdag 23 februa ri Aanvang: donderdag 14.00 uur; vrijdag en zaterdag 20.00 uur Entree: 5,50 op donderdag, vrijdag zaterdag 6,50, kaartverkoop door Tweede Jeugd. Kassa open vanaf 1 uur voor aanvang van de voorstelling of nu reserveren 521 7220. www.theatersoisterwijkmoergestel.com In de inspiratiekringen steunen we elkaar in onze ontdekkingstocht naar een creatief, zinvol bestaan. Samen, in verbinding met onszelf en de ons omringende wereld. Inspiratiekringen zijn er in verschillende steden in Nederland en zijn bestemd voor mensen die de aanwij zingen, die Eckhart Tolle in 'De kracht van het Nu' en Evert van de Ven in 'Het Kompas' geven, in de praktijk van alledag willen leven. Mensen van een inspiratiekring komen maan delijks bij elkaar en wisselen hun ervaringen, vragen, 'tips tricks' uit, ondersteund door begeleiding van Evert en Caroline van de Ven met meditatie, oefeningen en dans. De inspiratiekringen zijn bestemd voor men sen die zich aangesproken, uitgenodigd en/of uitgedaagd voelen hun leven vanuit een ander, nieuw perspectief te bekijken en te leven. In het Huis voor Zingeving start dit voorjaar een inspiratiekring op drie zaterdagen. Deze lezing is een eerste kennismaking en uitleg over inspiratiekringen, zodat je kan zien of dit iets voor jou is! Over Evert van den Ven: Evert van de Ven is auteur van 'Het Kompas; levenslust' en 'Levenskunst in de praktijk gebracht', naar de teachings van Eckhart Tolle. Hij is tevens bewustzijnstrainer bij Atelier de Clou waar hij groepen, bedrijven, relaties en individuele mensen traint en coacht. Daarnaast is hij docent lichaamsbewustwording aan de opleiding psychomotorische therapie van de HAN. Als ik een beetje eerder was geweest, dan had ik bij het driekoningenzingen kunnen zijn dit jaar... Maar dat is dus niet gelukt. Ik ben nu een aantal weken in Nederland en op zes maart ga ik weer vertrekken. Een hele korte tijd in feite, niet genoeg om alles te doen wat ik wilde doen en niet genoeg om iedereen te zien die ik wilde zien. Helaas... Maar ik kan toch wel van veel dingen genieten en veel mensen zien; ik heb ook weer eens een keer sneeuw gezien en dat was lang geleden. In Bolivia hebben we wel eens een keer sneeuw, maar dat is dan heel hoog op de bergen, en daar komen bijna geen mensen bij. Dus het was mooi om dat hier weer eens een keer te zien. leren en kunnen elkaar versterken. Het geheel past in de steeds grotere noodzaak tot samen werking. Als er minder geld is, zullen gewenste ontwikkelingen door de inwoners zelf tot stand moeten worden gebracht. Uit dat besef zijn de plannen voortgekomen voor een zorgcoö peratie voor de inwoners van Moergestel, Oisterwijk en Heukelom. hebben meegedaan en hun liedjes op vele plaatsen hebben gezongen en geld hebben bij eengebracht voor onze kinderen en jongeren in Cochabamba, Bolivia. Veel dank ook aan alle anderen die het mogelijk hebben gemaakt dat het Driekoningenzingen ook dit jaar weer een succes kon zijn; in de eerste plaats de men sen van de M.O.V.-groep die zich steeds weer inzetten en alles eraan doen om hun activiteiten te laten slagen; en dan zijn er ook altijd de vrijwilligers/-sters die erg nodig zijn om alles goed te laten verlopenen; natuurlijk ook de mensen van Park Stanislaus die ook dit jaar weer iedereen met open armen hebben ont vangen. Huis voor Zingeving, woensdag 21 februari Het lijkt soms alsof we niet opgewassen zijn tegen de eisen van deze tijd en geen richting meer weten te bepalen. In een verbluffend hoog tempo brokkelen structuren af en ver dwijnt, ondanks het paniekerig ingrijpen, het geloof in controle en maakbaarheid. Dit is een geluk bij een ongeluk: de ontmaskering van onze 'gepimpte' welvaartsstaat schudt ons wak ker. En dat biedt nieuwe mogelijkheden! Het initiatief van JWM, Den Boogaard en het SMC voorziet duidelijk in de behoefte. Beide avonden zijn goed bezocht en de reacties van kinderen en ouders waren positief. In totaal bezochten een kleine driehonderd bezoekers het jeugdcarnaval kijk voor foto’s op facebook jongerenwerk moergestel. Deze avonden zijn mede mogelijk gemaakt door de inzet van een aantal enthousiaste ouders en natuurlijk niet te vergeten DJ Tom dank hiervoor. De opmer- kingen/verbeterpunten die er vanuit ouders geuit zijn worden tijdens een evaluatie op 26 februari besproken. Al met al een goed initiatief dat voor JWM in ieder geval voor herhaling vatbaar is. Tienerdisco Zaterdag 23 februari staat alweer de volgende tienerdisco gepland met natuurlijk DJ Tom die wederom zijn skills komt vertonen nu niet met carnavalsmuziek maar met de nieuwste hits en een vette lichtshow. Ben je in de leeftijd 11 t/m 14 jaar dan ben je van harte welkom entree 3.- inclusief 2 consumpties aanvang 20.00 uur einde 23.30 uur. Noteer alvast 30 maart in je agenda dan staat de volgende tie nerdisco gepland. Zorgcongres Als belangrijke voorbereiding van de zogco- öperatie wordt door de initiatiefnemers in oktober in Oisterwijk een provinciaal congres georganiseerd over moderne vormen van zorg en burgerparticipatie. Op de eerste dag van het congres worden alle kennis (regionaal, landelijk, internationaal) bij elkaar gebracht. Op deze manier kan op de tweede dag worden gewerkt aan een optimaal resultaat voor Moer gestel, Heukelom en Oisterwijk. Er wordt gestreefd naar een compleet nieuw zorgmodel voor Oisterwijk, Moergestel en Heukelom. Hierbij zijn gemeente, (plaatselijk) bedrijfs leven, (plaatselijke) professionals en vrijwil ligers betrokken. Moergestel, Heukelom en Oisterwijk krijgen samen een zorgcoöperatie. De inwoners van de drie dorpen worden door middel van het zogeheten Oisterwijk Model nauw bij de ontwikkelingen betrokken. Bij deze omvangrijke plannen zijn o.a. de volgende organisaties betrokken: Stichting Oisterwijk 800 Plus, Rural Alliances (streekhuizen Groene Woud en de Kempen) en Bondgenoten voor Burgerkracht. De kartrekkers komen uit alle drie de dorpen: Hennie van Schooten (Moergestel), Dré van Hal (Heukelom) en namens Oisterwijk Hans Jagers en Bert Stassen. De zorgcoöperatie vloeit voort uit een aantal actuele ontwikkelingen. In grote lijnen komen die er op neer dat de overheid zich steeds verder terugtrekt en dat de inwoners zelf steeds meer aan zet zijn. De zorg is een van de belang rijkste maatschappelijke onderwerpen van dit moment. Een van de eerste taken van de coöpe ratie wordt het in kaart brengen welke vormen van zorg door de coöperatie voor zijn rekening zullen worden genomen. Het is niet toevallig dat dit initiatief wordt genomen in de gemeente Oisterwijk. Als gevolg van Oisterwijk 800 zijn in Moergestel, Heu kelom en Oisterwijk veel gezamenlijke initia tieven van de grond gekomen. Er is veel inte resse om daar op verschillende manieren een vervolg aan te geven. Op tal van terreinen wordt momenteel naar de zorg gekeken. Dit heeft geresulteerd in een zorgcoöperatie voor heel de gemeente Oisterwijk. Als voorbereiding een provinciaal zorgcongres in oktober Ook al is het kort en kan ik niet alles doen wat ik wil doen, ik ben er wel even uit, en dat is ook wel eens leuk. Ik heb in elk geval niet zo'n druk programma als ik normaal gesproken elke dag in Bolivia heb. Ik schrijf vandaag vooral even om iedereen te bedanken die heeft meegewerkt aan het Drie koningenzingen dit jaar. In de eerste plaats natuurlijk veel dank aan alle kinderen die In de derde avondvullende voorstelling van Carolien Borgers werkt ze toe naar een Happy End. Zonder massagetafel maar met een dijk van een stem, een berg aan energie en een stortvloed aan verhalen en liedjes gaat ze het onvermijdelijke einde te lijf; het einde van de dag, van de liefde, van een ruzie, het einde van de rij en van het moment. Samen met multi-instrumentalist Chris Grem pakt ze in dit nieuwe programma muzikaal uit. Je zou willen dat er geen eind aan komt; ‘Happy End’ wordt het einde! Carolien Borgers (1983) studeerde in 2005 af aan de Amsterdamse Toneelschool en Klein kunstacademie. Ze liep stage in de rockopera ‘Ren Lenny Ren’ van Acda en de Munnik en werkte na haar afstuderen aan haar eerste avondvullende voorstelling Snars. Daarmee speelde ze 120 keer en sinds 2010 staat ze in de theaters met haar veelgeprezen voorstelling ‘Makkelijk Praten’. Op dit moment is ze te zien als kandidate in het programma "Wie is de Mof' ‘Happy End’ van Carolien Borgers vindt plaats op vrijdag 22 februari in Tiliander. Aanvang: 20.30 uur uur. Entree bedraagt 16,00, incl. een kop koffie/thee. Voor meer info en reserveren kijk op www.tiliander.com of bel met 521 7220. PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 20 FEBRUARI 2013

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 3