nfarmatie NLdoet. 15 en 16 maart. Oranje Fonds 'ffiool C\\)M Hand in Hand (013) 513 1504 Themaviering: Eerlijke handel Protestantse gemeente Oisterwijk Ml ^7/ Cl(itvaai.lvPT.zai^nig Pastor Theo te Wierik msc Ria Willems (seer.) Met een familiebericht buro76@planet.nl Brengt ons bij elkaar. in 'Moergestel-Nieuws' kunt u een geboorte, overlijden of huwelijk bekendmaken. Opgave of meer informatie via (013) 513 2268 of via e-mail: m.m.v. zanggroep Inspiration Community Ghana Zondag 24 februari, 10.15 uur, ds. Willemien Roobol Er is crèche en kindemevendienst ZATERDAG 23 februari, 19.00 uur: Thema tische viering m.m.v. Zanggroep Inspiration (zie kader). Jgt. Jo Klomp-van Roessel e.v. Jan Klomp. De boeken van paus Benedictus XVI Onze paus heeft drie prachtige boeken ge schreven over Jezus van Nazareth. Het tweede boek (van de intocht in Jeruzalem tot de opstanding) gaan we bespreken tijdens de Kapel Park Stanislaus: Zaterdag 23 februari, 17.30 uur: H. Mis met samenzang Mgd. Riet de Cort-Vugts. Woensdag 27 februari, 19.00 uur: H. Mis Kerkbalans Binnenkort krijgt u de stand tot dan toe zoals u intussen van ons gewend bent. Bent u ver geten om uw bijdrage over te maken of kon het om andere redenen (nog) niet, hierbij, nogmaals, ons nummer: 134504348 tnv RK Par v.d. H. Joh Onthoofding. Mocht u vragen hebben over de financiële administratie, dan kunt u daarvoor terecht bij Rinus Nouwen op het secretariaat. Hij is de man die de cijfers Wij gedenken Op 21 januari overleed Riek Bierkens-van Gestel, weduwe van Marinus Bierkens. Riek werd geboren in Hilvarenbeek en kwam na haar huwelijk met Marinus aan de Zandstraat te wonen waar de 3 kinderen werden geboren. Riek was een hardwerkende vrouw die haar liefde voor haar gezin niet zozeer in woorden als in daden toonde. Toen hun zoon de boer derij overnam verhuisden Riek en Marinus naar de Kloosterlaan waar ze het samen goed hadden. Na het overlijden van haar man kwam er tijd voor haar zelf en mocht ze graag een eind gaan fietsen. Anderhalf jaar geleden ging haar gezondheid achteruit en ging ze op Park Stanislaus wonen. Na een val werd ze opgenomen in het ziekenhuis en later op de Hazelaar. Met de terugkeer naar haar kamer in zicht overleed ze daar op 87 jarige leeftijd. Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: VASTENAKTIE 2013 (2) Hand in Hand verbindt uitersten Onze Hand in Hand Community in Ghana verbindt op een heel bijzondere manier onder ling zeer verschillende werelden met elkaar, het zijn uitersten die elkaar hier ontmoeten. In deze Community komen allereerst de werelden van Afrika Ghana en Nederland Europa intensief met elkaar in aanraking. Ondanks of wellicht juist door de zeer ver schillende visies op de noodzakelijke zorg voor mensen met een verstandelijke beper king in Ghana resp. in Europa is hier deze prachtige Community ontstaan. Het is een unieke leefgemeenschap, 20 jaren geleden gesticht door Ineke Bosman, waar nu ruim 80 kinderen met een verstandelijke beperking in een beschermende en liefdevolle omgeving wonen en leven in hun eigen kleine dorpje. Elders volledig verstoten, hier staan zij cen traal! Alles omgekeerd! AGENDA 26 februari 19.30: Kerkenraadsvergadering 2e ZONDAG IN DE VEERTIGDAGEN TIJD - C - Week van 23 februari - 2 maart 2013 In dit weekend zijn in onze parochiekerk weer de Wereldwinkelproducten te koop. kan toelichten. Er blijft geen euro onder de mat verborgen!!! Vastenproject Ook dit jaar is ons vastenproject bestemd voor het Ghana (kinder)project ‘Hand in Hand’ waaraan Carlijn Willems nauw is ver bonden. Zij en de voorzitter, Ab van Galen, komen in het weekend van 16 en 17 maart vertellen over de voortgang. De MOV zorgt ook dit jaar weer dat iedereen het vastenzakje ontvangt vóór het Paasfeest. Ramen kerk Intussen is (gelukkig!) het grote raam in de zijvleugel van onze kerk gereed gekomen. We voelden het direct i.v.m. de warmte in de kerk. Nu komen nog de glas in lood ramen aan de beurt. Deze ramen worden ter plaatse gerestaureerd. We hoorden veel lovende op merkingen over de nieuwe ramen. Verschil lende parochianen hebben voortreffelijk bij gesprongen om het financieel mogelijk te maken. Heel veel dank daarvoor. En nu komt de toren (gedeeltelijk) er nog aan, een aantal leien moeten vernieuwd worden! M TV is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). Op donderdag 21 februari om 19.00 uur weer een nieuwe uitzending. Deze duurt ’n half uur waarna deze doorlopend wordt herhaald. U kunt o.a. kijken naar: - Boek delen; - Verkeerssituatie centrum; - We gaon te veld. Op vrijdag 22 februari vanaf 19.00 en zater dag 23 februari vanaf 13.00 uur kunt u deze uitzending ook (nog eens) bekijken. Wilt u ook reageren op onze programma’s? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moerge- steltv.nl/iets gemist Ook leuk voor iedereen buiten onze gemeente, die ook MTV wil kijken! MTV Radio Op zondag 23 februari kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. De presen tatie is in handen van Martin Laurenssen. De techniek is in handen van Joris Lau renssen.ZM is te ontvangen via het MTV- kanaal en via de kabel (87,5). De uitgeslapen luisteraar wordt pas écht wakker met MTV radio. Filmavond “Away from her” Op vrijdagavond 15 maart (let op: de datum is gewijzigd!) om 19.30 uur wordt in De Ver dieping de film “Away from her“ gedraaid, een indrukwekkende film over de gevolgen van de ziekte Alzheimer voor de relatie van een ouder echtpaar. Binnenkort zult u hier over meer lezen in Moergestel Nieuws. In verband met het beperkte aantal zitplaatsen graag even opgeven: secretariaat@parochie- moergestel.nl of: 513 2T14. Vastenmaaltijd Voor het derde jaar houden we op dinsdag 19 maart om 19.00 uur onze vastenmaaltijd in het parochiecentrum. Hier mag iedereen aan deelnemen. Op het eind van de maaltijd staat er een offerbus waarin een vrijwillige bijdrage gegeven kan worden. Doel van de vastenmaaltijd is: -Bezinning op ons eigen leven in relatie met velen in de wereld. -Stilstaan bij het lijden en de kruisdood van Jezus en het vele lijden in de wereld. Graag opgeven bij het secretariaat i.v.m. het bestellen van het brood. De grote vastentijd Carnaval 2013 behoort alweer tot het verleden. We mogen terugkijken op mooie en gezellige dagen én op een inspirerende carnavalsviering in onze parochiekerk. Prachtig zoals dit vro lijk en in de goede sfeer is verlopen. Het ver dient voortzetting in 2014! Dank aan alle mensen die op de een of andere wijze deze viering tot een waardig gebeuren hebben gemaakt. Aswoensdag begon de grote vastentijd. Te genwoordig willen we deze tijd, tot Paasza terdag 12.00 uur, zien als een tijd van inkeer en bezinning. Daar hoort ook bij dat we eens kijken naar ons bestedingspatroon en wat we eten en drinken. Ongetwijfeld roept dit vragen in ons op naar: - Hoe leven anderen elders in de wereld? - Kan het bij mij ons misschien iets minder omwille van hen? Maar laat deze tijd voor ons toch vooral ook een ‘inkeer in onszelf’ zijn: - Wie wil ik graag ten diepste zijn als mens? - Heeft God nog een plaats in mijn leven? - Mag Jezus van Nazareth en zijn lijden en kruisdood mij oproepen om ook de weg te gaan die vaak tegen de tijdsgeest in gaat, zoals Hij dat deed in zijn tijd, omwille van de toe komst van onze wereld? - Wil ik Hem zien als ‘van God gekomen’ en daarmee ‘Zoon van de Allerhoogste’? Kom vooral ook in de Goede Week met de parochiegemeenschap de heilige dagen mee vieren en gedenken. Het zijn immers dagen die ons opnieuw gaan inspireren om de weg van Jezus te gaan. Parochieagenda Maandag 25 februari, 10.00 uur: Bestuur Cantate Domino. Dinsdag 26 februari, 15.45 en 18.00 uur: Eerste Heilige Communie; 20.00 uur: Bespre king 2e boek van de paus over Jezus (zie hier onder). Het is de 2e zondag van de veertigdagentijd. Met de kinderen volgen we het project van Kind op Zondag. Hierin proberen we de over eenkomsten te vinden tussen Jezus, die zoon van David wordt genoemd, en zijn voorvader David. Zijn er familietrekken te vinden? Deze week lezen we uit 1 Samuel 24 over David die op de vlucht is voor koning Saul. Terwijl Saul zich in een rots terugtrekt om zijn behoefte te doen, heeft David de kans hem te doden. Maar hij doet dit niet en snijdt alleen een stuk van zijn mantel af en ver moordt hem niet. Zo komen ze weer in gesprek. Uit Lucas 9:28-36 lezen we over de verheerlijking op de berg. Jezus ontmoet Mozes en Elia en praat met hen. De leerlingen willen dit vastleggen, maar dat kan en mag niet. Sommigen dingen bewaar je in je hart en zijn niet in woorden of beelden of tastbare herinneringen vast te leggen. Parochie St Jans Onthoofding 013 5132774, voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.parochiemoergestel.nl I Misintenties 14 dagen «WW Achter ieder product schuilt een mens met een verhaal - een verhaal over een bestaan in waardig heid, of over uitbuiting en armoede. Eén van de lastigste kenmerken van de we reldmarkt is de verregaande anonimiteit. Wij weten niets over de handen die onze producten maken. Zoek naar de mens achter het product: je koopt niet iets, je koopt van iemand. Zaterdag 23 februari, 19.00 uur. U bent van harte welkom. avond van dinsdag 26 februari: twee dagen voordat de paus terugtreedt. De avond 20.00 uur, parochiecentrum) wordt verzorgd door vicaris generaal Dr. R.v.d. Hout. U bent van harte welkom. Op 12 maart (20.00 uur, Paro chiecentrum) gaan we verder met elkaar in gesprek over deze boeken dit boek. U kunt zich nog aanmelden op het parochiecentrum (secretariaat@parochiemoergestel.nl). 0900 332 22 22 STJfiKOWM, Diaken Willem Brok In het weekend van 23 en 24 februari wordt in de diensten de verkondiging verzorgd door Willem Brok. Velen zullen Willem nog ken nen uit de tijd dat hij diaken was in de Reeshof in Tilburg: de (toen nog) grote opbouwwijk met veel jonge gezinnen waar hij met vele vrijwilligers een prachtige parochie heeft opgebouwd. ZONDAG 24 februari, 10.00 uur: H. Mis met samenzang. Er is een kinderwoord dienst. Verj. Theo en Nelly Mulders-van den Hout. t p: Industrieweg 16,5066 XJ Moergestel I: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl t: (013) 513 1316 voor sociale initiatieven PAGINA 2 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 20 FEBRUARI 2013 I voor afroepweekend opgeven. Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 VW Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 in Den Boogaard Openingstijden: woensdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 14.00 uur HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vnjdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Begeleiding bij verlieservaring: Werkgroep "Elkaar Nabij" Contactpersonen: Petra van Nuenen (513 3676) Jan Daem (528 6188) Politie alarm: 1-1-2 Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B513 1424 P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 513 1204 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma - vrij: 08.00- 17.30 uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 2