i- Si .4 VAN IERSEL in MOERGESTEL Oisterwijk Heartsafe: 400ste vrijwilliger ingeschreven! kids - women - men Jazzband Toetsie Foetsie in Den Boogaard Brabantse kampioenschappen ongekend succes voor Kees op ’t Hoog Thomas van Dijk ook op het podium bij NK Allround Muziekvereniging Prinses Juliana draait ok wir dur meej MTV bingo! Thijs van de Wouw Alle voorkomende gas-, water-, riool-, dakwerken en sanitair I Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl EST? 1955 Raadhuisstraat 15 - Moergestel - Tel.013-5131867 Loodgietersbedrijf De slagingskans van een (lokaal) Reanimatie Oproep Netwerk (RON) is sterk afhankelijk van de inzet van vrijwilligers/burgers die in het bezit zijn van een geldig reanimatieAED diploma/certifïcaat en die zich (kostenloos) aangemeld hebben in het systeem. Kijk eens op de site www.hartslagnu.nl of www.oister- wijkheartsafe.nl voor veel actuele informatie en voor het downloaden van de handige Reani- matieApp. Op zondag 17 februari speelt de Jazz band Toetsie Foetsie in de foyer van Den Boogaard. Jazzband Toetsie Foetsie is 20 jaar geleden opgericht en bestaat uit de bandleden: Ton Backx (sousafoon), Ben Wildenburg (bass- drum), Henry van Boxtel (wasbord), Frans van Poppel (banjo), Gerrit Schlappi (trompet), Jan van Rijthoven (trombone), Karei Meuwse (saxofoon) en Piet Kuipers(sax &klarinet) Kom gratis luisteren naar dit optreden, waar Dixieland muziek centraal staat. ‘De muziekmiddag’ met Jazzband Toetsie Foet sie vindt plaats op zondag 17 februari in Den Boogaard. Aanvang: 15.00 uur. Entree is gratis. Voor meer informatie kijk op www.denboog- aard of bel met 521 7220. De Brabantse Kampioenschappen die op manege de Molenheide in Schijndel werden gehouden zijn een ongekend succes geworden voor Kees op ‘t Hoog. Het begon al op vrij dagavond met een hele mooie vijfde plaats (66,50%) voor Daleo (Vivaldi) in de klasse LI Zaterdag was de beurt aan Arame (OO Seven) in de klasse Zl. In het sterke deelnemersveld liet Kees een sterke proef zien waarbij vooral de mooie open aanleuning opviel. Het werd beloond met een hele mooie derde plaats (65.95%) en een afvaardiging naar de KNHS Nederlandse Kampioenschappen. Als klap op de vuurpijl wisten Kees en Werlia (Gribaldi) zich op zondag met een strak gereden foutloze proef in het ZZ licht te plaatsen voor de finale kür op muziek. Met een zevende plaats in de klassieke proef (63.05%) en een zesde plaats in de kür (66,46%) was een ticket voor Indoor Brabant veilig gesteld, waarmee een lang gekoesterde wens van Kees in vervulling gaat. Deze maand noteerde Oisterwijk Heartsafe mevrouw Denissen als de 400ste vrijwilliger die zich als burgerhulpverlener en gediplo meerd AED-bediener heeft opgegeven! Een mijlpaal is bereikt sedert de oprichting van de stichting. De vrijwilligers vormen immers het “hart” van Oisterwijk Heartsafe. In Nederland krijgt jaarlijks 1 op de 1000 in woners een circulatiestilstand, ook wel hart stilstand genoemd. Dit betekent ongeveer 15.000 a 16.000 reanimaties per jaar in Neder land, dat zijn 300 slachtoffers per week. Bijna 80 procent van alle circulatiestilstanden vindt plaats in de thuissituatie van het slachtoffer. Het alarmeringssysteem dat hiervoor wordt gebruikt heeft de naam HartslagNu. Met dit systeem kunnen burgerhulpverleners vanuit de Meldkamer Ambulancezorg worden gealar meerd als er in hun woon- of werkomgeving een melding is van een circulatiestilstand. Een week na zijn tweede plaats bij het NK Supersprint stond Thomas van Dijk van Schaatsclub “De Vennen” weer op het podi um van een Nederlands Kampioenschap. Tijdens het op 9 en 10 februari in Den Haag gehouden NK Allround won Thomas de gouden afstandsmedaille op de 500 meter en in het eindklassement over vier afstanden eindigde hij op een verdienstelijke tiende plaats. Op de 500 meter was Thomas de snelste en nadat hij vervolgens met zijn tijd van 1:57.58 op de 1500 meter vijfde was geworden, bezette hij op de eerste wedstrijddag de tweede plaats in het tussenklassement. De dag erna werd vervolgd met een rit over 1000 meter. Op deze afstand reed Thomas een tijd van 1:17.57 die goed was voor de zevende plaats en zakte hij naar de derde plaats. Om deze plaats te behou den zou hij zichzelf tijdens de slotrit over 3000 meter aanzienlijk moeten overtreffen. Hoewel Thomas met een tijd van 4:28.85 een prima 3000 meter reed, kwam hij op deze afstand niet verder dan de twaalfde plaats. Dit bete kende tevens dat hij genoegen moest nemen met een tiende plaats in het eindklassement. Hoewel hij na de eerste drie afstanden mis schien op meer had gehoopt, is dit toch een keurige klassering. Bovendien is hij de eerste schaatser in de geschiedenis van Schaatsclub “De Vennen” die op de hoogste trede van het erepodium tijdens een NK heeft gestaan. Ook Jan op ’t Hoog kwam in het carnavals weekend aan de start van een schaatswedstrijd. Op zaterdag 9 februari nam hij in Breda deel aan het Zuid-Nederlands Afstandskampioen- schap op de 10.000 meter. Nadat hij vorig jaar dicht in de buurt van het clubrecord op deze afstand was gekomen, was Jan vast plan een nieuwe aanval op dit al achttien jaar clubrecord te doen. Mede als gevolg van de naweeën van een zware valpartij een week eerder tijdens de Alternatieve Elfstedentocht op de Weissensee, kwam Jan met zijn tijd van 17:43.34 deze keer helaas niet in de buurt van de 16:55.91 die Richard Bruurs op 26 februari 1995 in Eindho ven had gereden. Moet ik altijd reageren bij een sms-oproep? Het gaat om een vrijwillig systeem en de bur gerhulpverlener reageert alléén op de SMS- oproep als deze daartoe in staat is. Mocht een hulpverlener, om welke reden dan ook, geen hulp kunnen of willen verlenen dan reageert hij niet op de oproep. De hulpverlener bepaalt steeds zelf of hij op dat moment in staat is om hulp te bieden. Wordt positief gereageerd op de oproep dan is het de bedoeling dat de bur gerhulpverlener het bericht opvolgt en zich zo snel mogelijk naar het genoemde adres begeeft, of rechtstreeks om de reanimatie op te starten of eerst een AED op te halen en dan naar het slachtoffer te gaan. Vanwege het feit dat een vrijwilliger verhinderd kan zijn, zullen meerdere burgerhulpverleners tegelijkertijd een tekstbericht ontvangen (met een maximum van 30 burgerhulpverleners per alarmering). Op deze manier hopen wij, bij voldoende dek king van burgerhulpverleners, binnen zes minuten een reanimatie in de gemeente opge start te hebben en een AED ter plaatse te heb ben. Let op de geldigheid van uw training In het systeem zien wij steeds vaker dat er onduidelijkheid is over wat er ingevuld moet te worden bij de trainingsgegevens. Bij ‘Datum certificaat behaald’ wordt vaker de datum inge voerd van de eerst behaalde training terwijl de datum van de laatst behaalde training ver meld moet worden. Deze datums gaan soms zover terug als 1962! Als uw training is verlo pen wordt u niet meer opgeroepen en dat zou jammer zijn. Daarom willen we via deze weg vrijwilligers er op attenderen en vragen om de datum van de laatste gevolgde training in te vullen. Vanaf donderdag 28 februari zijn er weer vier weken achtereen MTV bingo uitzendingen. En dit keer ten gunste van Muziekvereniging Prinses Juliana. De uitzendingen laten naast het bingospel weer mooie beelden van de vereniging zien. Dat de muziekvereniging niet zomaar een vereniging is zal dan blijken. Niet missen dus: 28 februari, 7,14 en 21 maart! Op zaterdag 23 februari, 2, 9 en 16 maart zullen de leden van de muziekvereniging in het dorp loten gaan verkopen. Kaarten zijn daarna te koop bij Novy Van Wezel, Jumbo en Slijterij In den Korenmaaier. Onze nieuwe website al bekeken? PAGINA 7 lil LIGTVOET SHOES Do. 14 febr: Gratis bingo in Park Stanislaus van 14.30-16.30u. voor iedereen. Vr. 15 febr: Weekmarkt. St. Jansplein. Za. 16 febr: Dansen Locatie: Den Boogaard entree 2,50 incl.1 koffie/thee Zo.17 febr: Vanaf 14.30u. Groot volksfeest, verwijdering vogelverleiders in Heukelom. Zo. 17 febr: Jazz Band: Toetsie Foetsie van 15.00- 18.00u gratis entree Den Boogaard Do. 21 febr: Toneelclub De Tweede Jeugd; 'Niets blijkt wat het lijkt'. Voor alle senioren in Den Boogaard aanvang 14.00u entree 5,50 ST. WILLIBRORDSTRAAT 45 5056 HT BERKEL-ENSCHOT TEL. 013-533 3321 Info: VW Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 5066 AR Moergestel Open: wo, do en vr van 10.00 tot 14.00 uur. Tel. 013-5136009 E-mailwv-agentschap@denboogaard.nl UIT v/h Jos Habraken MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 13 FEBRUARI 2013 KEUKEN- EN INTERIEURBOUW PR. IRENESTRAAT 9 5066 BD MOERGESTEL TEL. (013) 513 0648 www.thijsvandewouwkeukens.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 7