moorman WATER, JPc IJLr ’Tweede Jeugd’ speelt weer! DE ZONNEBLOEM Weer over tot de orde (en kleuren) van de dag... Slijterij In den Korenmaaier te huur! Hand in Hand VAN OERS MAKELAARDIJ Zaterdag is dansvloer weer geopend in Den Boogaard! Alzheimer Café dinsdag 19 februari Thema: Hoe kan ik het beste omgaan met dementie? C' De Wandelavond- vierdaagse 2013 komt er weer aan K HN AUTOMOBIELBEDRIJF Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s 1 VAN DE Bootdagtocht de Zonnebloem Community Ghana VASTENAKTIE 2013 Wij zoeken voor onze slijterij een opvolger. Bent u geïnteresseerd? Neem dan vrijblijvend contact op met Frank van Oers 013-5368055 of Rob Smits 013-5952952. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 13 FEBRUARI 2013 PAGINA 3 ■i 1 De uitvoeringen zijn: Donderdag 21 februari om 14.00 uur speciaal voor alle senioren. Toegang 5,50 Vrijdag 22 februari 20.00 uur. Toegang 6,50 Zaterdag 23 februari 20.00 uur. Toegang 6,50 Kinderen tot 12 jaar. Toegang 3,50 Computerservice Moergestel DE SONMAN 22 - Tel. 013 - 513 1611 www.ambm.nl ZATERDAG NA 12.00 UUR GESLOTEN! ERKEND SCHILDERS- EN AFWERKINGSBEDRIJF BEGLAZINGSWERKEN - BEHANGWERKEN - SCHILDERWERKEN aaaaa IT IS 0UR BUSINESS kijken, want het wordt, zoals elk jaar, weer een gezellige middag of avond. Vorig jaar mochten we veel mensen ontvangen en ook dit jaar hopen we dat velen van u ons weer komen bezoeken. U krijg er geen spijt van. u Voor al uw computerproblemen Pastoor Muskenshof 2 - 5065 GM Moergestel E-mail: info@j-pc.nl - Tel: 06 51 57 53 51 www.J-pc.nl Er worden verschillende dansavonden, speciaal voor 50+’ers, georganiseerd in Den Boogaard. Bij het dansen wordt het gevarieerde muziek aanbod verzorgd door een lokale DJ. De entree bedraagt 2,50 per persoon en in deze prijs is een kopje koffie of thee inbegrepen. Kaartverkoop aan de deur. De eerstvolgende dansavond vind plaats op zaterdag 16 februari in Den Boogaard. Aan vang: 20.30 uur. Voor meer informatie kijk op www.denboogaard.com ofbel met 521 7220. Natuurlijk is dit alle gekheid op een stokje. Maar de aangehaalde opmerkingen zijn wel werkelijkheid. De dorpsraad wil zich inzetten voor de glad heidbestrijding. Behalve de doorgaande wegen dienen ook de woonwijken begaanbaar ge maakt te worden. De dorpsraad vindt het geboden openbaar vervoer beneden de maat. Met slechts één bus per uur in beide richtingen dwing je de inwo ners om uit te zien naar andere oplossingen, zoals het gebruik van eigen vervoermiddelen. Als je in Berkel-Enschot of Udenhout woont heb je stadsvervoer, je kunt dan tot laat in de avond elk half uur gebruik maken van het OV In Moergestel moet je toch echt voor 22.00 uur ’s avonds in de bus zitten. Je zou bijna pleiten voor aansluiting bij Tilburg. Maar ook Oisterwijk heeft in elk geval tijdens de spits elk half uur een bus. De puinhoop die inmiddels op het St. Jansplein ontstaan is, schreeuwt om een oplossing. Des noods planten we zelf wat bloembollen, zodat er in het voorjaar een fleurig plein ontstaat. Kijk voor deze en andere initiatieven ook eens op de site van de Dorpsraad (www.sdmoergestel.nl). H Nationale Vereniging Op donderdag 11 april organiseert de Zonne bloem weer een boottocht vanuit Waalwijk. Deze dag wordt geheel verzorgd met koffie en een diner en ook voor amusement wordt gezorgd. Kortom een hele leuke dag voor ieder een die zelf niet meer zo goed uit de voeten kan. Je hoeft geen lid of donateur van de Zonne-bloem te zijn. De kosten voor deze dag inclusief vervoer zijn 32,- en u kunt zich opgeven bij Det Bogaers tel. 513 1775 of Riet Jansen tel. 513 1816. Zij geven u verdere info over vertrektijden. De voorstellingen vinden plaats in Den Boo gaard. Kaartjes zijn al verkrijgbaar in de voor verkoop aan de balie van Den Boogaard. Dorpsraadpraat De winter van 2012/2013 heeft veel leuke kanten: schaatsen, sneeuwpret, sleeën en sneeuwbalgevechten. De eerste sneeuw deze winter viel rond Sinterklaas en zorgde voor een prachtig wit tapijt. In de tweede week van januari was er weer een pak sneeuw. Voor dat u denkt dat dit een verhaal wordt over het weer, dat wordt het zeker niet. Maar het weer is wel aanleiding om een paar seri euze zaken ter sprake te brengen. Winter in Moergestel biedt namelijk de moge lijkheid om te genieten van een extra attractie. Moergestel kan zich hiermee aardig profileren. Ervaar Siberische toestanden in Nederland. Een reclamefolder zou er als volgt uit kunnen zien: “Zodra de sneeuw valt kunt u genieten van onbegaanbare wegen en paden. Het betreden van wegen, paden en stoepen in de woonwijken geschiedt geheel op eigen risico. Mocht het nog vriezen, dan weet u zeker dat er geen zout op de weg zal liggen, want bij een temperatuur onder de zes graden werkt zout niet. Aan sneeuwschuiven of het strooien van zand doen we zeker niet. Moergestel biedt u een absolute rust, autoverkeer zult u buiten de doorgaande wegen niet aantreffen. Daarnaast is er uitste kende openbaar vervoer beschikbaar, één maal per uur kunt u misschien, indien mogelijk, ongeveer, bijna altijd, soms gebruik maken van de bus naar Tilburg of Spoordonk, Oirschot en Best. Het kan zijn dat de dienstregeling niet helemaal gevolgd kan worden, dan kunt u bewust genieten van de frisse buitenlucht in de niet aanwezige bushokjes. Voor de echte sportievelingen onder u kunnen wij de hin- demisbaan aanbevelen die door de gemeente op het Sint Jansplein gecreëerd is. Vorig jaar hebben we volop kunnen genieten van het stuk “Zusters in zaken”, maar ook dit jaar valt er weer veel te beleven. De spelers hebben hun uiterste best gedaan om weer iets leuks voor u te brengen. Het stuk gaat het over drie dames, zussen van elkaar, die een groot huis bewonen. Ze verhu ren een kamer aan een heel nieuwsgierige dame, waarmee de problemen beginnen. Ze mag wel alles eten maar niet alles weten. Er gebeuren rare dingen en zelfs de knecht, de buurman en anderen vinden dat het er maar vreemd aan toe gaat. Ze gaan op onder zoek uit maar Voor de kijker blijkt al gauw of die aardige zussen nu wel of niet volgens de letter van de wet leven. Het is beslist de moeite waard om te komen INDUSTRIEWEG 1 MOERGESTEL TEL. 013-513 6666 Gast: Larisa Laanbroek Psycholoog GZ Denk je aan dementie dan denk je automatisch aan een verpleeghuis. Mensen met dementie kunnen echter heel lang thuis verblijven. Waar moet je in de thuissituatie rekening mee hou den? Hoe ga je om met dementie in de thuis situatie, wat mag je wel doen, maar wat moet je vooral niet doen? Dat is waar Larisa Laan broek met u over in gesprek gaat. Het Alzheimer Café is een ontmoetingsplaats voor mensen met dementie, jong en oud, voor familieleden, vrienden, hulp en dienstverleners en andere belangstellenden. Lotgenoten kun nen heel veel voor elkaar betekenen, zij her kennen het geen de ander meemaakt, en wat dit voor hem of haar betekent. Onze medewerkers staan gedurende de avond voor iedereen klaar, en mocht u vragen hebben stel ze gerust. Graag heten we u allen van harte welkom! Vooraf aanmelden is niet nodig. Inloop vanaf 19.30 uur; programma van 20.00- 22.00 uur in De Coppele, Prunusstraat 69, Ois terwijk. Voor meer info: Jeanne Verberk tel. 528 4571. De voorbereidingen van de avondvier daagse van 2013 zijn in volle gang. Deze wordt gelopen van dinsdag 28 mei t/m vrijdag 31 mei 2013. Zet u deze data al vast in uw agenda. De Stichting heeft weer mooie routes uit gezet en deze worden momenteel gecontroleerd. Ook dit jaar hopen we weer op onze sponsors, ondanks de crisis hopen we toch dat u de wan delaars, het zijn vooral de kinderen, niet zult vergeten. Binnenkort komt weer een van onze medewerkers bij U langs. We hopen dat het evenals voorgaande jaren weer een paar mooie en gezellige avonden worden. De voorinschrijving is ook dit jaar op één centraal punt (Den Boogaard), hier komen we later nog op terug. Het inschrijfgeld bedraagt 3,50 p.p. en de nainschrijving 4,00 PP- In de loop van de komende maanden kunt u nog meere informatie van ons verwachten. De Stichting Wandelavondvierdaagse Moergestel De toneelclub “De Tweede Jeugd” heeft voor deze maand weer een toneelstuk ingestudeerd. Het stuk heet “Niets blijkt wat het lijkt”, een vrolijke vijfakter geschreven door Ineke Kapper en Ria Voskuilen. 1 De vastentijd begint dit jaar op Aswoensdag 13 februari. De tijd tussen Aswoensdag en Pasen noemen we ook wel de Veertigdagentijd, een tijd van bezinning op de zaken die er wer kelijk toe doen in ons leven. Vasten zoals vroe ger kennen we niet meer zo, maar de behoefte om toch iets extra’s te doen in deze tijd is bij veel mensen aanwezig. Iedereen kan vasten, of je nu jong, oud, gelovig of zoekend bent. De Vastenaktie nodigt u uit om te ontdekken dat vasten verrijkt. Kies voor ‘even minderen’ en ontdek dat de wereld groeit als we delen. Vasten is delen met mensen die het minder hebben. De M.O.V.-werkgroep van Moergestel heeft dit jaar gekozen voor een eigen project. In Moergestel-Nieuws kunt u geregeld wat infor matie op doen over ons project. Dit jaar ondersteunen we weer de Hand in Hand Community in Ghana, de unieke leef gemeenschap in Nkoranza voor kinderen met een verstandelijke beperking. u

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 3