de goedkoopste! O CARNAVAL 2013 MOERGESTEL Hallo J JJ j Ook met Carnaval Een nieuw initiatief: Jeugdcarnaval 2013 Moergestel Wij wensen iedereen prettige carnavalsdagen! Inblaosavond 2013 TT" nBOOGAARD Moergestel: Rootven 38 perkend teren we de volgende uitgangspunten: - De kinderen zijn vanaf 19.00 welkom. - Kinderen moeten in bezit zijn van een tele foonnummer van het thuisfront, die bij cala miteit (ziekte) gebeld kunnen worden. - Kinderen die niet zelfstandig naar huis mogen krijgen een polsbandje en worden tot dat ze opgehaald binnen gehouden. - Indien uw kind in aanmerking komt voor een polsbandje dient u dit kenbaar te maken aan de organisatie aan het begin van de acti viteit. - Kinderen zonder polsbandje gaan aan het einde van de activiteit zelfstandig naar huis. - De activiteit eindigt stipt om 23.00 uur; haal uw kind dus op tijd op. - Ouders worden niet toegelaten op de activiteit alleen brengen en halen is toegestaan. Tot ziens namens de organisatie: Bas Hessels, Cees de Laat en Maarten Lapien Carnavalsmis Op zaterdagmiddag om 13.30 uur wordt voor het 11e jaar onder leiding van Theo te Wierik de traditionele carnavalsmis opgevoerd in onze versierde kerk aan het St.-Jansplein. Een over weging aan de start van de bruisende carna valsdagen met een muzikale en carnavaleske leidraad. Er zijn optredens van zanggroep Inspiration en het Moergestelse dweilorkest ‘Welluk?’. U bent van harte welkom om hierbij aanwezig te zijn en aansluitend samen in Den Boogaard een kopje koffie met een worsten broodje te nuttigen en de openingsmiddag ‘op z’n Duits’ te beleven. CV De Pierewaaiers nodigt u uit Unne böjem lègge! Op carnavalsmaandag 11 februari zijn alle inwoners van ’t Pierewaaiersrijk van harte uit genodigd om samen met Stadsprins Joep d’n Urste en zijn hofhouding unne goeie bójem te lègge en aansluitend met z’n allen de tradi tionele dweilmiddag te beleven. Vanaf 12.00 uur staat onze Prins met zijn Raad van Elf in een schort achter het buffet klaar om voor iedereen een eitje te bakken en een soepje te serveren. En dat alles geheel kosteloos! Wij vinden het namelijk erg belangrijk dat elke Pierewaaier goed voorbereid aan de dweil- tocht begint. Om 12.55 uur klinkt vervolgens het startsein van onze ceremoniemeester voor vertrek naar De Veerkes; tevens wordt een bezoek gebracht aan 't Centrum, ’t Draaiboom- pje, Epi, De Schouw, De Brouwer en De Klaore. Het programma vindt u in ons Piere- waaiersblaoike en op www.cvdepierewaaiers.nl. Voor gratis vervoer naar ’t Draaiboompje en Epi hebben we 2 bussen geregeld. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door dweilorkest ‘Harrie in de Warrie’! Na afloop van het dweilen is het mogelijk om samen met Stadsprins Joep d’n Urste en zijn gevolg te dineren bij Den Boogaard. Hiervoor wordt echter wel een financiële bijdrage ge vraagd van 13,- p.p. Bovendien dient u zich dan ui terlijk 6 februari aan te melden bij Ralf de Wit. Dat kan op 06-24896263 of per e-mail naar secretaris@cvdepierewaaiers.nl. Pierewaaiers.sluit oe aon! op camavalsmaan- dag om 12.00 uur bij residentie café De Brou wer! Tot dan! De organisatie is er klaar voor! Samen met een 10-tal enthousiaste ouders gaan we ervoor zorgen dat de doelgroep een leuke carnaval kan beleven. Net als in de voorgaande jaren zal op beide avonden DJ Tom zijn Skills komen vertonen. Dus jongelui: dit wil je natuurlijk niet missen, zorg dat je er over mee kunt praten, zorg dat je erbij bent! In goede samenwerking wordt het volgende programma aangeboden; Carnavalsdisco zaterdag 9 februari JWM (Bosstraat 1b) 19.00-23.00 uur. Carnavalsdisco maandag 11 februari Den Boogaard 19.00-23.00 uur. Leeftijd 8-15 jaar, dus alcoholvrij; gratis entree, consumpties verkrijgbaar voor 1.- Naast de losse consumpties wordt er gewerkt met consumptiekaarten a€ 5.-. Voor deze kaart krijgt men 2 consumpties, zakje chips, snoep, suikerspin. Om de avonden goed te laten verlopen han- genomineerde motto’s worden rond 17.00 uur aan het publiek bekendgemaakt. Het winnende motto wordt dinsdagavond tijdens de pierrot- verbranding op het St.-Jansplein gepresen teerd. Zoals u leest dus opnieuw een goed gevuld programma voor een übergezellige middag, die u onder het motto ‘Gèssel draait durabso luut niet mag missen! Tot zaterdagmiddag 9 februari in Den Boogaard! Tschü Namens het Samenwerkend Moergestels Carnaval (SMC), Commissie Openingsmiddag De leukste aftrap van carnaval: Vrijdag 8 februari is het weer zo ver, van heinde en verre komen de blaos- kapellen voor de aftrap van carnaval. Ook dit jaar bezoeken 30 verschillende kapellen ons dorp. Zij staan op 4 podia, twee in Café de Brouwer, een in Café de Klaore en een in Café ’t Centrum. Vanuit Kruikenstad komen: 013, De Buntste- kers, Kaaj Gaaaf, ’t Nipt, Op Doktersrecept/De Schrobbelers, De Restantjes, Trammelanto en Zuutjes Aon. Ook Döllekesgat is met 5 kapellen vertegen woordigd: De Belleblaozers, Blaoskapel DB, De Böllekes, Sorry en de ZZZZZenderbijband. Uit ons eigen Pierewaaiersrijk hebben we een compleet nieuw orkest: Welluk? Het is ‘n twin tigtal muzikanten met allemaal een muzikale achtergrond bij harmonie of dweilorkest. Sommigen herinneren zich misschien nog de jeugdkapel Julia, voorkomend uit Harmoni orkest Prinses Juliana. Ook hebben zich men sen aangesloten uit het vorig jaar gestopte (s)Taporkest d’Ambiejans. Wilt u dit optreden niet missen dan moet u om 22.00 uur in Zaal de Brouwer zijn. Gratis camavalsbingo! Op dinsdagmiddag 12 februari start om 13.00 uur in Den Boogaard een gezellige senioren middag met onder andere een gratis carna- valsbingo. Ontvangst met een kopje koffie en iets lekkers. Om 15.30 uur komen de 3 carna valsverenigingen - De Durdraaiers, De Dorst- vlegels en De Pierewaaiers - een bezoekje bren gen! Het Samenwerkend Moergestels Carnaval (SMC) heeft een prijzenpakket van meer dan 250 euro ter beschikking gesteld! Naast de bingo zal er ook nog een gratis loterij onder alle aanwezigen worden georganiseerd. Zorg dat u erbij bent, want: Gèssel draait dur! Dus: tot ziens op dinsdagmiddag in Den Boo gaard! Natuurlijk hebben we nog veel meer om naar te komen luisteren: uit Arckeldurp Bettie Ekkem Aai, uit Erwtenrijk de Fluutjes, uit Apestad De Hoetetoeters, uit Wringersgat De Hofrakkers, uit Kraaienland ’t Inventielke, uit Kielegat noGGus, uit Mosterdgat de win naar van het Blaoskapellenfestival Nooit Gedagt, uit Ballefruttersgat Op de Bonnefooi, uit Kneutergat D’n Overschot, uit D’n Haoze- pot De Peestekers en SHE’S, uit Dwergonië ’t Rammeltammel, uit Ooi- en Ramsgat De Stumpers en uit de Rommelpot Van Heuke- lom. Blijft er nog een bijzondere kapel te vernoe men: zij treden slechts 1 keer per jaar op tijdens de inblaosavond, hebben ieder jaar een andere naam, en komen van overal en nergens. Vorig jaar hebben ze geswaffeld en dit jaar heten ze Duivenmeikersvereniging Doffer Blik. Hun repertoire is gebaseerd op onze gevleugelde vrienden, zoals de naam al doet vermoeden. Wilt u weten wanneer uw favoriete kapel blaast dan kunt u dat vinden op: www.ambiejans.nl Wij nodigen u graag uit om vrijdag 8 februari tussen 20.00 en 1.00 uur te komen luisteren en kijken naar de leukste aftrap van het car naval: Inblaosavond 2013, te Moergestel, de toegang is gratis. Geesje en Karin, Inblaoscommissie V\ In overleg met het Jongerenwerk Moergestel (JWM), Den Boogaard en Sa menwerkend Moergestels Carnaval (SMC) is er een nieuw initiatief ontstaan voor de doelgroep 8-15 jarigen. Camavalsmotto 2014 Tijdens de openingsmiddag op zaterdag 9 februari in Den Boogaard worden de motto’s voor het carnavalsjaar 2014 genomineerd. U ontvangt daar een lijst met 80 motto’s waarop uw 3 favorieten kunnen worden aangekruist. De 11 motto’s met de meeste stemmen, aan gevuld met de 3 motto’s die de 3 Prinsen heb ben geselecteerd, worden aan het einde van die middag bekendgemaakt. Uit de 14’ nominaties wordt op dinsdag 12 februari een winnaar gekozen. Dat gebeurt door de 3 Prinsen onder technisch voorzit terschap van het Samenwerkend Moergestels Carnaval (SMC). De winnaar wordt na de pier- rotverbranding op het St.-Jansplein gepresen teerd. Ben erbij! Openingsmiddag carnaval 2013 ‘op z’n Duits’! De openingsmiddag op zaterdag 9 februari is een mooie gelegenheid om carnaval 2013 met de gehele Moergestelse bevolking te openen. We hebben dit jaar wederom ons best gedaan om er weer een leuke en gezellige middag van te maken, uiteraard met een programma voor elke leeftijd. Na de gezellige carnavalsmis, voor de 1 le keer onder de bezielende leiding van Theo te Wierik, gaan we gezamenlijk en hopelijk in groten getale rond half drie met de drie car navalsverenigingen en hun Prinsen naar Den Boogaard. Daar staat traditiegetrouw gratis koffie met worstenbrood voor u klaar. Ook dit jaar zullen de leerlingen van de basis scholen weer optreden met een prachtig lied en een leuk dansje. Om ongeveer 15.30 uur zal onze burgemeester Hans Janssen aan Stads prins Joep d’n Urste de sleutel overhandigen. En ook dit jaar is ballonnenvrouwtje Madelief aanwezig om voor de allerkleinsten een leuk beestje in elkaar te knutselen en staat er een springkussen opgesteld om lekker te ravot ten. Nieuw dit jaar is het thema: ‘op z’n Duits’! Den Boogaard zal worden ingericht als ’n Deutsche Stube: met lange tafels, pitchers en pullen bier, zoute stengels en Bratwurst. Uiteraard zijn de andere drankjes ook gewoon verkrijgbaar. In de loop van de middag zal een heuse schlagerzanger de zaal op z’n kop zetten met sfeervolle Deutsche Lieder. Ook zal er deze middag een verrassingsact van Moerges telse bodem zijn. De presentatie van deze mid dag is wederom in voortreffelijke handen bij Manou Antonis. De mottoverkiezing 2014 zal als een rode draad door het programma lopen. U krijgt aan het begin van de middag uitleg over de nominatie van de motto’s voor carnaval volgend jaar. De Sj PAGINA 5 ■esiels Ca; ongerenj erk oergestelj 9 februari 10 februari 11 februari 12 februari 8.00 - 20.00 uur gesloten 8.00 -13.00 uur 8.00 -14.00 uur w Wik- t MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 6 FEBRUARI 2013 aaf Openingstijden tijdens carnaval: Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag U--

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 5