Bijzonder geslaagd NK Veldrijden voor de jeugd QOEF! Audacia- nieuwtf Mini- playbackshow bij Partyboerderij ’t Draaiboompje Schaatser Thomas van Dijk mist door val hoge klassering bij NK Kortebaan Wie wordt de Oisterwijkse Ondernemer van 2012? Super wielerdorp! Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen 0 Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... Uitreiking Oisterwijkse Ondernemersprijs VERVOLGCURSUS BRIDGE ROEF! KORFBAL ROEFÏ-HANDBAL PAGINA 7 Jan Vriens .Aanw. 10.00 ...Aanw. 8.15 Vertrek 7.45 ...Aanw. 8.30 Vertrek 9.00 ...Aanw. 9.45 Vertrek 8.00 Vertrek 9.15 Kloosterlaan 2a Tel. (013) 513 2268 Programma zaterdag 2 februari: GDJ 10.00 uur Roef-Tachos9.30 MBJ 10.00 uur Elshout-Roef9.00 MCJ 18.10 uur Wh.Demons-Roef 217.15 Zondag 3 februari: MCJ 11.10 uur United Breda-Roef 1 ....10.00 HS 11.15 uur Roef-Witte Ster10.30 Voor alle actualiteiten kun je terecht op onze websitewww.svroef.nl Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport is, mag vrijblijvend mee komen trainen op donderdagavond in sporthal Stok- eind. Voor meer informatie, bel gerust even 513.3103 Franky. Handbal is altijd raak! De Nederlandse kampioenen met uiterst links tevreden voorzitter van de Stichting Wielerronde Moergestel/Oisterwijk, Ruud Hora. "Het was vandaag geweldig. We hebben een mooie dag gehad”! Met deze woorden vatte Peter Hoffmans, bestuurslid van de Stichting Wielerronde Moerges tel/Oisterwijk het NK Veldrijden voor de jeugd in Moergestel samen. En inderdaad kan het bestuur van de stichting terugzien op een bijzonder geslaagd NK. Niets dan lof voor de organisatie, de conditie van het parcours en de KNWU van de deelnemers ouders en begeleiders. De toeschouwers die in groten getale waren opgekomen, sponsors, etc. waren zeer enthousiast. De inspanningen van het afgelopen jaar werden gewaardeerd en dat stelt het bestuur bijzonder tevreden. De dag zelf begon zonnig met een temperatuur rond het vriespunt. De opening van het NK werd verricht door burgemeester Hans Janssen van de gemeente Oisterwijk door via het beeld scherm in de grote tent een symbolisch start schot te lossen. Tegen één uur begon het licht te sneeuwen en gaf het parcours een winterse en sfeervolle aanblik. Het was goed dat de hul digingen van de jeugd in de verwarmde tent kon plaatsvinden. Op een fraai podium met op de achtergrond alle sponsors van dit NK werden de NK tricots uitgereikt door Marten de Lange (KNWU), Burgemeester Janssen, Merel Bertens wel op het podium bij Marathonkampioenschap Op woensdag 23 januari mocht Thomas van Dijk van Schaatsclub “De Vennen” in Bante- ga deelnemen aan het Nederlands Kampi oenschap Kortebaan op natuurijs. Door een val in de tweede ronde miste hij helaas een goede kans op een hoge klassering. In het weekend van 19 en 20 januari konden er wel mooie successen worden genoteerd. Merel Bertens veroverde een podiumplaats tijdens het Zuid-Nederlands Kampioenschap Mara thon en Thomas van Dijk en Dai Dai Ntab kwalificeerden zich voor deelname aan ver schillende Nederlandse Kampioenschappen. En passant verbeterde Dai Dai ook nog het clubrecord op de 100 meter. Het Nederlands Kampioenschap Kortebaan voor jongens Junioren-B vond plaats in Ban- tega in Friesland. In de eerste ronde van twee ritten gingen de snelste zestien door naar de tweede ronde. Met een tweede plaats in de eerste ronde wist Thomas van Dijk zich moei teloos voor de tweede ronde te kwalificeren. In de eerste rit van de tweede ronde kwam hij echter ten val, waardoor hij kansloos werd voor de derde ronde. Dat hij zijn tweede rit in een rechtstreeks duel met de latere kampioen nog won, veranderde daar niets meer aan. Merel Bertens was op 19 januari eigenlijk te ziek om in Eindhoven deel te nemen aan het ZNK voor meisjes Junioren-C. Merel wilde zich echter niet afmelden. Zij reed de wedstrijd verstandig door zich te beperken tot attent meeschaatsen in de kop van het peloton. Geluk kig bleef het peloton bij elkaar en moest de strijd om de Zuid-Nederlandse titel in een massasprint worden uitgevochten. De zeven sterkste meisjes kwamen naast elkaar over de hele breedte op de finish af en gingen met nauwelijks zichtbare verschillen over de eind streep. Nadat de finishfoto was bestudeerd, mocht Merel de derde prijs in ontvangst nemen. Dit resultaat moet samen met haar eerdere overwinningen ivoldoende zijn voor selectie voor de Nederlandse Kampioenschap pen. Gelijktijdig met de marathon in Eindhoven namen Thomas van Dijk en Dai Dai Ntab in Utrecht deel aan kwalificatiewedstrijden voor de Nederlandse Afstandskampioenschappen 1000 meter. Thomas behaalde met zijn tijd van 1:19.30 een tweede plaats bij de jongens Junioren-B en plaatste zich daarmee recht streeks voor deelname aan deze afstandskam pioenschappen. De negende tijd (119.91) die Dai Dai bij de Junioren-A reed was niet vol doende voor rechtstreekse plaatsing. Tijdens een landelijke selectiewedstrijd in februari krijgt Dai Dai de kans om zich alsnog te kwa lificeren. Op zondagavond 20 januari stonden Thomas en Dai Dai in Hoorn weer aan de start van een kwalificatiewedstrijd. Deze keer voor het Nederlands Kampioenschap Supersprint. In het klassement over twee ritten over 100 meter en twee ritten over 300 meter werd Thomas derde bij de jongens Junioren-B (tijden res pectievelijk 10.58, 10.63,25.19 en 24.97). Dai Dai werd bij de jongens Junioren-A zelfs eerste in het eindklassement over 100, 300 en 500 meter (tijden 10.09,24.38 en 38.53). Met deze resultaten verzekerden beiden zich van deel name aan het Nederlands Kampioenschap Supersprint. Dai Dai was met zijn 10.09 op de 100 meter bovendien 0.22 seconde sneller dan zijn eigen op 4 november 2012 gereden clubrecord. Harry Sonnenschein nam op zondagavond 20 januari in Eindhoven deel aan een gewone wedstrijd. Met 29.72 op de 300 meter en 1:05.16 op de 700 meter presteerde ook hij uitstekend. Beste kinderen van Moergestel, Op carnavalszondag organiseren C. V De Durdraaiers weer de mini-playbackshow. Heb je altijd al een keertje je idool willen playbacken, dan is dit je kans! Na de optocht kun je op het podium je act laten zien. Vorig jaar gingen Anouk, Meeke, Marit en Veerle er met de wisselbeker vandoor. Wie weet ben jij dit jaar de winnaar! Er is voor alle deelnemers een prijsje. Lijkt het je wat? Je kunt je opgeven bij Harriëtte van ’t Draaiboompje. Telefoon 513 1315. Doen hoor!!! Op woensdag 6 februari 2013 wordt de Oister wijkse Ondernemersprijs voor de vierde keer uitgereikt door burgemeester Hans Janssen. Met deze prijs wil het gemeentebestuur het belang van goed ondernemerschap onder strepen en ondernemers stimuleren een positieve bijdrage te leveren aan de doel stellingen van de gemeente. Eind 2012 heeft de gemeente alle ondernemers in de gemeente Oisterwijk opgeroepen om zich aan te melden voor de Oisterwijkse Onder nemersprijs. Een onafhankelijke jury o.l.v. Jan Melis heeft de ondernemers beoordeeld. Dit leverde de volgende drie genomineerden op: RMR Interieurbouw b.v. Piet Plezier Recreatie Burgers Marketing b.v. Mooie bekroning Winnaar in 2009 was Rinus Snoeren van World Wide Vision. De Ondernemersprijs 2010 was voor Frans Becx van Frans Becx Tuinmachines. Ellen Brouwers Designing Art was de Oister wijkse Ondernemer 2011. Wie de Ondernemersprijs 2012 wint, wordt op woensdag 6 februari bekendgemaakt tijdens een interactieve ondernemersavond in Den Boogaard in Moergestel. Voorafgaand aan de prijsuitreiking spreekt Martijn Aslander. U bent voor deze avond van harte uitgenodigd. Programma start om 20.00 uur en eindigt rond 21.30 uur, waarna het tijd is voor een borrel. Wilt U Uw bridgekennis wat verder uitbreiden dan bieden wij U nu die kans. Bij voldoende deelname starten wij begin maart een nieuwe cursus. Voorwaarde is wel, dat U de 1- en 2- openingen beheerst. De cursus omvat 6 lessen, waarin de volgende onderwerpen behandeld zullen worden: uit komen en signaleren, snijden, het spelen van een troefcontract, het spelen van een SA-con- tract, volgbod en negatief doublet. De cursus wordt gegeven op de woensdag- of vrijdagmiddag van 13.30 tot 16.30 uur (gaarne bij opgave uw voorkeur aangeven, alsmede eventuele verhinderingen). De les bestaat uit 2 delen. Voor de pauze wordt de theorie behan deld en na de pauze kan men aan de hand van voorgestoken spellen deze in de praktijk beoe fenen. Voor zover mogelijk zullen deze oefen spellen bestaan uit een mix van de 1- en 2- openingen, zodat deze tegelijkertijd weer aan de orde komen. Deze cursus bestaat uit 6 middagen en kost voor SVM(voorheen KBO Moergestel) 45,00 en voor niet-leden 55,00 inclusief cursus materiaal. Opgave voor 1 maart 2013 bij Theo Colsen, Voorbrugstraat 10, tel. 513 3847 of via email riatheocolsen@gmail.com of Harrie de Laat, Vinkenberg 10, tel. 513 2330 of via email h.de.laat@hetnet.nl Voor nadere inlichtingen kunt U terecht bij Theo Colsen. wethouder Joost Wagemakers en Martin Hou- ben directeur Rabobank Hart van Brabant. De Moergestelse deelnemers Ruud en Luuk van Gestel haalden helaas niet het ereschavot maar wel mooie ereplaatsen. Ruud werd zeven de en Luuk zesde in zijn categorie. Na afloop van alle huldigingen gingen alle kampioenen op de foto. Liefst 14 kinderen, jongens en meisjes, in de leeftijd van 8 t/m 14 jaar. Zoveel roodwitblauwe tricots zullen we de komende jaren niet in onze gemeente gelijktijdig op een podium zien. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 30 JANUARI 2013 GEEN VERVOLG De afgelopen twee wedstrijden hebben een goed spelend Roef! laten zien, dus optimisme overheerst voor de uitwedstrijd tegen EDN. Echter opnieuw blijkt dat pech Roef! blijft achtervolgen. Onwennig wordt aan de wed strijd begonnen met als gevolg een snelle, bin nen 10 minuten, 3-0 achterstand. Roef! gaat daarna beter spelen maar weet niet tot scoren te komen. De 4-0 ruststand biedt zeker nog perspectief. Direct na rust valt de 4-1 via een mooie doorloper van Geke Denissen. Dan neemt de thuisploeg weer meer het initiatief en bouwt de score uit naar 8-1. Roef! speelt zeker niet slecht maar het scorend vermogen is te beperkt. Gelukkig vallen daarna de scores, overigens wel aan twee kantenl. Roef! scoort via Geke (2x), Moniek Jans (strafworp) en Marlijn van Esch, waardoor de eindstand uit komt op 13-5. Komende zondag de thuiswed strijd tegen BIO, die eveneens nog maar een maal heeft gewonnen. Dus... mogelijkheden! Supporters wij kunnen jullie steun goed gebrui ken dus jullie zijn van harte welkom. Programma: 3-2: Roef! 1 -BIO 3 10.00; aanw. 9.30 uur HTZ je ‘n keer meedoen? Je bent van harte welkom. De trainingen worden gegeven op sportpark Stokeind elke maandag vanaf 19.00 uur. Wil je meer informatie bel 06-51530853. Roef! Korfbal, gezellig, daar wil je bij zijn! Uitslagen: Dames-recreanten Wh.Demons- Roef 10-6; MCJ Roef 2-GHV 1-7; GDJ Roef- Desk 1 -8;MCJ-1 Roef 1 - HVM 6-5; MBJ Roef -Taxandria 10-9; DS Roef-HMC Raamsdonks- veer 10-13; HS Roef-Avanti 2 20-20. Afgeslopen weekend toonde Moergestel weer een echt fietsdorp te zijn. Het NK veldrijden voor de jeugd was toppie. De zeer vele vrij willigers en sponsors hadden waar voor hun geld en inzet. De vader van de winnaar in categorie 7 ver klaarde dat dit het beste parcours was van NK de laatste jaren. Een groot compliment voor Ruud Hora van zijn vele mannen en vrou wen. De lokale favorieten reden in het sterke ren- nersveld goed. Ruud van Gestel werd 7e en Luuk aasde op de 3e plek maar gleed uit in een van de laatste bochten toen hij zijn slag wilde slaan. Het resultaat was een 6e plaatst in het zeer sterke veld. Toch een compliment waard. De wed strijden werden druk bezocht, de erw tensoep en allerlei andere dingen vormden een hartversterkertje. Kortomhet smaakt (weer) naar meer! Nogmaals alle vrijwilligers en sponsors be dankt. Zaterdag 19 januari Audacia Al - Helvoirt AlAanw. 13.30 Audacia Bl - Woens. Boys Bl ...Aanw. 11.00 Nemelaer B2 - Audacia B2Vertrek 13.30 Audacia Cl - SC ’t Zand C3Aanw. 11.30 Audacia Dl - Sarto D2 Audacia El - Hapert El SC ’t Zand E4 - Audacia E2 Audacia E3 - Nevelo E3 SVG E2 - Audacia E4 Audacia F2 - SV Reeshof F2 Oirschot V. F5 - Audacia F4 SVSOS F2 - Audacia F5 Kijk voor wijzigingen in het programma regel matig op de site van Audacia. tobani

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 7