Michiels Woonstijl 2.00 aan meubels er bedden die weg moeten? Pieregeblèr: carnavalesk succes! Kempenhorst College Oirschot heet U van harte welkom! Bierproefavond Vereniging Bierproeven Moergestel 0 Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... Sprendlingenpark 40-42 5061 JV Oisterwijk T 013 - 52 12 044 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 30 JANUARI 2013 PAGINA 5 u F de meeste brouwerijen, (helaas) een achterhaald beeld. Roestvrij staal bepaalt nu veel eerder het decor. Tegenwoordig heeft men dan ook meer de indruk dat bier gemaakt wordt in plaats van gebrouwen. De grondprocessen van vroeger en nu zijn evenwel hetzelfde gebleven. Men zet zetmeel om in suikers en laat deze vergisten, zodat een mengsel ontstaat van sui kers, water, alcohol en koolzuur. Je interesse gewekt? De bierproefavond begint om 20.15 in De Veerkes. We proeven deze avond vijf uiteenlopende speciaalbieren. De bijdrage voor deze avond bedraagt voor niet- leden 10,50. Men is van harte welkom. Nadere informatie is te verkrijgen via e-mail apmtimmer@hotmail.com Kloosterlaan 2a Tel. (013) 513 2268 De vereniging houdt haar maandelijkse bier proefavond op vrijdag 1 februari a.s. Klaren, eesten, bereiding van het wort, spon tane gisting, schroten, maischen, bostel. Wel licht voor een doorsnee pilsdrinker onbekende termen, maar voor een bierbrouwer alledaagse kost. Zoals het een bierproefvereniging be taamt, zullen we gedurende deze avond het bouwproces nader beschouwen. Het roman tische gebruik van grote koperen ketels is, in 'OTAAAAAA EEGVERKOOP Nu het kalenderjaar nog pril is wordt het langzaam tijd voor de leerlingen uit groep 8 van de basisschool om een keuze te maken voor het voortgezet onderwijs. De basis scholen zijn druk met het uitbrengen van de adviezen voor het vervolgonderwijs en diverse eindtoetsen worden afgenomen, tijd dus voor de leerlingen en hun ouders om verschillende scholen te gaan be-zoeken! voelen zich gezien, voelen zich veilig, voelen zich thuis. Vanuit deze veilige en geborgen sfeer in het Kempenhorst College is natuurlijk veel ruimte voor de leerlingen om naar buiten te kijken. De wereld om de leerling heen, de wereld buiten het Kempenhorst College is belangrijk voor de ontplooiing van de leer lingen. Middels stages, projecten, excursies, bedrijfsbezoeken en buitenlandse reizen maken de leerlingen gedurende hun hele schoolloop baan op het Kempenhorst College kennis met deze “echte” wereld. Op het Kempenhorst College krijgen de leer lingen ruimte om zichzelf op alle vlakken te ontwikkelen, cognitief, sociaal maar ook de ontplooiing van talenten zijn hierin belangrijk. Ze worden hierin begeleid en gevolgd en zullen niet aan hun lot worden overgelaten. Het leer lingvolgsysteem staat hier garant voor. Ook voor leerlingen met een specifieke zorgvraag en/of een indicatie wordt er op het Kempen horst College een passend onderwijstraject aangeboden. Zo is er onder andere voor leer lingen met leerwegondersteuning (LWOO) veel extra aandacht en begeleiding in verschil lende vormen. Door de intensieve manier van werken met de leerlingen wordt het Kempenhorst College “hun” school en blijven leerlingen, ook na het behalen van hun diploma betrokken en trots. Op zaterdag 2 februari 2013 van 10:00 uur tot 14:00 uur kunt u de sfeer op het Kempen horst College zelf komen ervaren. Op don derdag 21 februari en dinsdag 26 februari 2013 zijn er speciaal voor groep 8 leerlingen en hun ouders informatieavonden. De aan vangstijd van deze avonden is 19:30 uur. Brouwer Jr., Kammeraoj, C.V. de Pierewaaiers, C.V. de Durdraaiers, Gangmaokers, BaJaBaJa wit Frendz!, Poekeltjes, Brugzeikers en C.V. de Dors(t)vlegels streden afgelopen zaterdag tijdens de 18e editie van het door C.V. De Pierewaaiers georganiseerde Pieregeblèr om de Cees-van-Eschwisselbokaal voor de beste presentatie en om de beker voor het beste car navalslied van 2013. De grote winnaar was C.V. de Durdraaiers. Zij ging er met de felbegeerde ‘dubbel’ vandoor. De avond zag er anders uit dan voorgaande jaren. En deze vernieuwingen werden door het publiek goed ontvangen. Bijgestaan door MTV gaf presentatrice Danny hen een kijkje achter de schermen. In plaats van interviewtjes na afloop, kozen we dit jaar voor een aankon diging voorafgaand aan de act. Niet alleen bracht dit saamhorigheid, gezelligheid en extra enthousiasme bij MTV, Danny en de deelne mers, maar ook het publiek genoot ervan om dat het ’weer eens wat anders’ was. Verder draaide DJ Tommy tussen de optredens door de boel aan elkaar en ook dat kwam goed aan. Het is lang geleden dat we zulke slierten hos sende mensen gezien hebben! En de prijsuit reiking in de vorm van de bekendmaking van de top drie blijft goed, omdat op die manier iedereen beloond wordt met een vierde plaats voor het harde werken en enthousiasme. Maar natuurlijk gaan alle credits naar de deel nemers! Zij zorgen ervoor dat carnaval goed kan beginnen. Moergestel is weer een prachtig scala aan carnavalsnummers rijker. Het was voor de jury weer niet gemakkelijk, maar juist omdat zij zo hun best hebben gedaan is het weer gelukt om een terechte winnaar aan te wijzen. Brouwer Jr. deed ons ding precies zoals we al jaren van ze gewend zijn (en dat lieten ze ook zien), de groep erna gingen het ’begaoje’ en liet elf jaar Kammeraoj zien, uit gebeeld in een muziekdoos. C.V. de Piere waaiers zong ‘want het is carnaval’, terwijl Gangmaokers het motto bezongen namelijk ‘Gèssel draait dur’. BaJaBaJa wit frendz! kon even niet op het woord hoovercraft komen en zongen daarom over mijn luchtkussenvoer tuig En de Poekeltjes ging internationaal en betrokken de Engelse taal in hun lied, een feestje is wel aan hen toevertrouwd, want zij zongen ’we set hier de tent on his head’. Wel licht zit hier een uitwisseling met de Enge landvaarders in het vat? Brugzeikers bracht ons een Heppie Hart Koor en zong niet over Gèssel draait dür, maar over mijn hart draait door En tot slot vroeg C.V. de Dors(t)vlegels wie wil er met ons hossen? en daar reageerde zowat de hele Den Boogaard met ’Ja, ik op!’ En dan de grote winnaar C.V. de Durdraaiers, zij won allebei de bekers. Matthijs van Nieuw- kerk wilde niet naar de talkshow van Britt en Ymke, maar hij maakte wel tijd voor een woordje voor C.V. de Durdraaiers. Zelfs het camerapersoneel aldaar werkte mee en bezorg de deze deelnemer een zeer memorabele intro! Er ging heel wat voorbereiding aan vooraf, zo hebben wij vernomen, en dat heeft wat opge leverd, zeg! Telefoontjes op en neer naar Hil versum met het management van DWDD en Matthijs van Nieuwkerk, dan afreizen om een uitzending bij te wonen en dan maar duimen dat het goed komt. En jawel, hoor! Alles tot in de puntjes voorbereiden, vriendelijk zijn voor de mensen en dan, helemaal in je nopjes, weggaan bij de televisiestudio’s in Hilversum met een ultiem cool document op zak. Zo zie je maar weer, ’wie goed doet, goed ontmoet’. En wil je het hele verhaal (nog eens) zien? Zoek het dan even op op Facebook of kijk op de internetsite van C.V. de Durdraaiers. Maar laten we vooral hun verdere act met die prach tige Carnaval Festival Eftelingpoppen niet uitvlakken, evenals hun lied over ’Gèssel draait dur (al 44 jaor)!’. We willen graag afsluiten door een blik te werpen op volgend jaar. We hebben verno men dat in het bierviltjescontractencircuit er toch wel weer wat nieuwe groepen enthou siast zijn geworden om mee te gaan doen. Omdat een bevestiging op een bierviltje voor ons een goed begin is, blijven wij polsen! We hopen dat jonge, nieuwe potentiële deel nemers dit gevoel vasthouden en ermee aan de slag gaan. We houden contact. Den Boogaard, EHBO-medewerkers, alle spon sors, fotograaf, publiek, jury, deelnemers, alle opruim- en opbouwvrijwilligers, toneelmeester Ron, Peter en Jan, presentatrice Danny, MTV, DJ Tommy, Antoon: bedankt dat jullie met ons weer een Pieregeblèrfamilie wilden vor men! Carnavaleske groeten en tot volgend jaar van de Pieregeblèrcommissie 2013: Anke, Annehes, Jaap, Koen, Margriet en Sjef. Zaterdag 2 februari 2013 heet het Kempenhorst College in Oirschot u van harte welkom voor een kennismaking met deze school. Ouders en vooral de leerlingen van groep 8, maar ook andere belangstellenden krijgen op deze dag uitgebreide informatie over de school, de visie en de manier van werken. Daarnaast kunt u op velerlei manieren kennismaken met de ver schillende vakgroepen en leerwegen van de school. Het Kempenhorst College biedt VMBO aan in verschillende leerwegen: de theoretische leerweg (TL), kaderberoepsgerichte leerweg (KBL) en de basisberoepsgerichte leerweg (BBL). Dit kan binnen de verschillende sec toren: zorg en welzijn, techniek, groen en eco nomie. Komend schooljaar start het Kempen horst College met een geheel nieuwe aanpak van de theoretische leerweg. Deze “VMBO- TOP” is ontstaan vanuit de behoeften van leerlingen, ouders en basisscholen, en is tevens een antwoord op vragen vanuit het vervolg onderwijs en het bedrijfsleven. Na aanmelding voor VMBO-T zullen de leerlingen de eerste 2 leerjaren begeleid worden in hun ontwik keling op VMBO-T niveau. Aan het eind van leerjaar 2 krijgen deze leerlingen de keuze tus sen 2 programma’s voor de bovenbouw: het ene programma bereidt de leerlingen specifiek voor op een vervolgopleiding op het Middel baar Beroeps Onderwijs en het andere pro gramma bereidt de leerlingen specifiek voor op een overstap naar HAVO. Binnen dit pro gramma wordt er bijvoorbeeld extra aandacht besteed aan wiskunde op HAVO-niveau en aan Management en Organisatie. Talentont wikkeling zal in beide programma’s een pro minente rol spelen. Het Kempenhorst College vindt het belangrijk dat zijn leerlingen leren ontdekken waar hun talenten en vaardigheden liggen en dit zal dus tevens in de “VMBO- TOP” geïmplementeerd worden. Aan de Eikenbussel in Oirschot staat sinds enkele jaren het karakteristieke gebouw van de school. Het gebouw laat zien waar de school groot belang aan hecht: transparantie, niet enkel letterlijk maar transparant in al zijn facetten. Daarnaast is, mede door de moderne vormgeving en de inrichting van eigentijdse leerpleinen, de school een aantrekkelijke leer- en ontwikkelplek voor leerlingen. Leerlingen

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 5