nfarmatie Boekje met spraakmakende Moergestelse projecten •y Huis voor Zingeving Protestantse gemeente Oisterwijk Met een familiebericht buro76@planet.nl in 'Moergestel-Nieuws' kunt u een geboorte, overlijden of huwelijk bekendmaken. Opgave of meer informatie via (013) 513 2268 of via e-mail: 'Samen sterk op zijn Brabant' gratis verkrijgbaar bij VW Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: MTV Radio [88 88 (ïi oo n 0900 332 22 22 Parochie St. Jans Onthoofding 013 5132774, *oor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.parodiiemoergestel.nl Misintenties 14 dagen -I voor afroepweekend opgeven. PAGINA 2 r Zondag 3 februari, 10.15 uur, ds. Marieke van Baest We vieren deze zondag de Maaltijd van de Heer. ZATERDAG 2 februari, 19.00 uur: H. Mis met samenzang Jan Bergman e.v. Rikie van de Loo. Kapel Park Stanislaus: Zaterdag 2 februari, 17.30 uur: H. Mis mmv seniorenkoor ECHO ZVM: Jans van Dijk ZVM); Theo Jansen (SVM); verj. Nis Ketelaars e.v. Bertha op ’t Hoog; jgt. Marinus van Esch en verj. van Anneke van Esch-Bekkers. Inschrijving vormelingen die graag in 2013 het H. Vormsel willen ontvangen Op dinsdag 19 februari, 18.30 uur, worden 2011 57.131). Hieruit maken parochiebe stuur en pastoraatsgroep op dat we samen zorg willen dragen voor onze parochie. Dank voor al uw hulp. Vastenactie 2013 Ook dit jaar is de opbrengst weer voor het project van Carlijn Willems in Ghana. Bin nenkort hoort en leest u er meer over. p: Industrieweg 16,5066 XJ Moergestel I: www.moergesteltv.nl; e: lnfo@moergesteltv.nl t: (013) 513 1316 4e ZONDAG DOOR HET JAAR Week van 2-9 februari 2013 Carnavalsviering Ook dit jaar is weer de carnavalsviering en nu op zaterdag 9 februari om 13.30 uur. We derom belooft het een mooie en inspirerende viering te worden, gezien alle voorbereidin gen!!! Aswoensdag We hopen dat iedereen mag genieten van het carnavalsgebeuren of anders, wanneer je niet van carnaval houdt, van een paar fijne en rustige dagen. Maar.na de carnaval begint de grote vastentijd die loopt vanaf Aswoens dag tot Paaszaterdag om 12.00 uur. De vas tentijd noemen we ook wel de Veertigdagen tijd. Het zijn immers precies 40 dagen, zonder de zondagen, die ons naar Pasen brengen. We wensen u en jullie nu al een inspirerende tijd naar Pasen toe. Het is een goed moment om deze vastentijd - veertigdagentijd te begin nen met de vieringen op Aswoensdag. We laten ons deze dag tekenen met as als symbool dat we beseffen kleine en zwakke mensen te zijn die hopen op de steun van God. H. Mis (met askruisje) in kapel Park Stani slaus Aswoensdag om 11.00 uur. Gebedsviering (met askruisje) in de paro chiekerk om 19.00 uur mmv gemengd koor. Drieluik Dementie Als dank voor hun inzet wordt aan de vrij willigers van de gemeente Oisterwijk voor een theatervoorstelling “Drieluik Dementie” aangeboden, een toneelvoorstelling over erva ringen in het dagelijkse leven van mensen met dementie, over de positie van familie en mantelzorgers en over beeldvorming over dementie. De vrijwilligers van onze parochie kunnen zich ook hiervoor opgeven. Deelne men is gratis, reserveren is noodzakelijk. U wordt verzocht bij opgave een borg van 2,50 te betalen. Deze borg ontvangt u op de avond, met vermelding van uw vrijwilligers organisatie, retour. U kunt op vrijdagavond gratis reserveren. Reserveert u per telefoon (521 7220) of per e-mail (www.tiliander.com) dan zijn de gebruikelijke reserveringskosten van toepassing. de vormelingen voor de eerste voorberei- dingsavond verwacht in het parochiecentrum. Intussen hebben zich 21 vormelingen opge geven en er kwam bericht dat er mogelijk nog twee vormelingen bijkomen. (In 2012 hadden we 19 vormelingen) Woensdag 6 februari Met doen wat je écht wil, maak je het ver schil! Maar hoe dan? Op haar 17e startte Josje Feller haar eerste bedrijf en op haar 19e nam ze de houtfabriek van haar vader in Litouwen met 60 man per soneel in dienst, over. Na 10 maanden dag en nacht werken, kwam ze erachter dat dit niet was wat ze écht wilde doen en verkocht de fabriek en haar eigen bedrijf. Ze zette zon der geld en ervaring op haar 21e met haar dochter in de draagdoek een eigen magazine op. In deze lezing zal Josje vertellen hoe ze dit gedaan heeft. Josje: "Onze wereld veran dert hard. Het is belangrijk dat we gaan doen wat we écht willen doen omdat we daarmee een bijdrage leveren aan een mooiere wereld. Het boekje ‘Samen sterk op zijn Brabants’ is zo’n groot succes dat de eerste oplage van 1.500 stuks op is en er inmiddels een tweede druk is verschenen van opnieuw 1.500 exemplaren. In dit door Moergestel- naar Paul Spapens geschreven boekje staan voorbeelden van hoe tegenwoordig in Bra bant mensen zelf allerlei projecten opstar ten en initiatieven nemen nu de overheid zich steeds meer terugtrekt. Een aantal van deze voorbeeldprojecten speelt in Moerges tel, zoals Moergestel Fietsdorp, WieKent- Kunst en Familiezorg. Het boekje telt 78 pagina’s, bevat mooie kleurenfoto’s en is gratis verkrijgbaar bij de VW in Den Boo gaard. ‘Samen sterk op zijn Brabants’ is vorig jaar oktober uitgebracht door de Stichting Oister wijk 800, samen met de Rabobank, de pro vincie en de streekhuizen van de Kempen en Het Groene Woud. Het boekje werd gepre senteerd tijdens een Europees congres over de veranderingen op het platteland. Dit con gres werd in het kader van Oisterwijk 800 gehouden in Tilliander in Oisterwijk. Vanwege deze achtergrond is het boekje twee talig (Nederlands en Engels) en heeft het inmiddels zijn weg door Europa gevonden. Dat betekent dat de beschreven Moergestelse projecten nu ook bekend zijn in landen als Duitsland, België, Ierland, Engeland en Frankrijk. Het gaat steeds om voorbeelden van hoe juist in Brabant mensen er in slagen om zelf initiatieven te nemen op bijvoorbeeld het gebied van zorg en projecten die de samen leving moeten versterken. Het boekje heeft een zeer brede verspreiding gekregen. Het werd onder meer toegestuurd aan gemeente raadsleden. Voor studenten van Avans Hoge school in Den Bosch is het leerstof en de kans bestaat dat er een documentaire van wordt gemaakt. MTV is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). Op donderdag 31 januari start om 19.00 uur onze nieuwe uitzending die deze week wat langer is dan normaal. In aanloop naar Carnaval kunt u o.a. kijken naar een uit gebreid verslag van de Sauwelavond. Voorafgaand ziet u de cultuuragenda van Den Boogaard. Op vrijdag 1 februari vanaf 19.00 en zater dag 2 februari vanaf 13.00 uur kunt u deze uitzending ook (nog eens) bekijken. Wilt u ook reageren op onze programma’s? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moerge- steltv.nl/iets gemist Ook leuk voor iedereen buiten onze gemeente, die ook MTV wil kijken! Op zondag 3 februari kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. De presentatie is in handen van Corné Schoenmaker. De techniek is in handen van Marcel Oerle- mans. ZM is te ontvangen via het MTV-kanaal en via de kabel (87,5). De uitgeslapen luisteraar wordt pas écht wakker met MTV radio. ZONDAG 3 februari, 10.00 uur: H. Mis m.m.v. gemengd koor. Er is een kinder woorddienst. We staan ook even stil bij het gouden huwelijk van Jos en Jeanne van Hulten. 10e jgt. Mariet Mulders-Horrevorts en overl. familie; verj. Cornelis Roozen e.v. To Hessel- mans; 3e jgt. Hein Bruurs e.v. Ria Kools; jgt. Tijntje Vriens e.v. Karei van de Velden en voor Riet van de Velden-Weegberg in Tilburg overleden; 50 jarig huwelijksjubileum van Jos en Jeanne van Hulten-Vermeer en voor overl. familie; jgt. Anna van Esch e.v. Kees Michels en kinderen en schoonzonen; John Willis. De lezing uit het Evangelie gaat verder waar we vorige week gebleven waren: Lucas 4:21- 30. Jezus las in de boekrol van Jesaja en sprak ‘vandaag hebben jullie deze schrifttekst in vervulling horen gaan”. De mensen hebben bewondering voor hem, hij is toch maar gewoon de zoon van Jozef de timmerman? Maar als Jezus vervolgens als een profeet uitleg gaat geven, slaan de emoties om. Jezus geeft aan dat God niet overal op dezelfde manier aanwezig is, als het in Kafarnaum zo en zo ging is dat nog geen garantie voor hoe het gaat in Nazareth. De wonderen van God zijn niet generaliseerbaar, de context is erg van belang. Jezus laat zien dat ook mensen van buiten Israël de ontvangers van Gods weldaden waren. En dan barst de bom, wor den de omstanders woedend en willen ze Jezus in de afgrond storten. Het is het begin van de dubbelheid waarmee Jezus tegemoet getreden wordt: als messias en wonderdoener en genezer tegenover lastige profeet en onheil- speller. Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Kerkstraat 2513 1424 P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 513 1204 P, Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 tel. 513 0757; ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma - vrij: 08.00 - 17.30 uur Uitleg over de eucharistie Op woensdag 6 en 20 februari a.s. willen Jeanne Ketelaars en pastor Theo te Wierik een uiteenzetting geven over de grondstruc tuur van de eucharistieviering. We gaan dit doen n.a.v. een boek van Ambro sius Verheul waarin antwoorden worden gege ven op vragen als: - Wat deed Jezus bij het laatste avondmaal? - Welke is de joods-liturgische achtergrond? - Welke is de nieuw testamentische betekenis van Jezus handelen? De avonden worden gegeven in het parochie centrum en beginnen om 20.00 uur. Als u wilt deelnemen dan graag opgeven bij het secretariaatsecretariaat@parochiemoerge- stel.nl of telefoon: 513 27 74. Pater Theo Raaijmakers gaat voor in de H. Mis op zaterdag 2 februari om 17.30 uur in de kapel van Park Stanislaus en op zondag 3 februari om 10.00 uur in de parochiekerk. Josje Feller. Maar hoe dan? Ik vertel je hoe ik het heb gedaan en welke aannames en angsten ik opzij heb moeten zetten. Het is tijd om je dromen waar te maken; de wereld heeft jou nodig." Waar je begint, hoe je dat aanpakt zonder dat je geen geld meer hebt, vertelt ze in haar lezing Met doen wat je écht wil, maak je het verschil'. Huize Nieuwenhof, vanaf 19:30u (zonder inschrijving). Aanvang: 20:00u (tot ca. 22:00 u). Kosten: 10,- p.p. (inch koffie/thee). Actie Kerkbalans 2012: Een goed bericht! De opbrengst van de actie kerkbalans over 2012 is 58.666, ruim 1.500 meer dan in Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 VW Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 in Den Boogaard Openingstijden: woensdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 14.00 uur Woensdag 6 februari 19.00 uur Woord- en Communieviering Paaskaarsen Als u een Paaskaars wilt bestellen dan kunt u dit doen op het parochiecentrum bij de parochiewacht op werkdagen tussen 10 en 12 uur. Er is keuze uit 3 afbeeldingen en diverse groottes. Doe dit a.u.b. vóór 15 februa ri a.s. dan heeft u de Paaskaars tijdig in uw bezit. Wij gedenken Op 10 januari overleed Piëta Goris-van Elde- ren. Piëta was de oudste dochter in het gezin van Elderen met 10 kinderen. Ze leerde hier al op jonge leeftijd om voor anderen te zorgen. Ze trouwde met Frans Goris en ook in haar eigen gezin was ze de bindende factor, de zorgzame moeder en oma die hield van lekker koken en een goed glas wijn. Op latere leeftijd kreeg ze meer ruimte voor zich zelf en vond toen ontspanning in een goed boek en in schilderen. Ze genoot van de bezoekjes van de kinderen, klein- en achterkleinkinderen. Bij een val in haar woning brak ze haar heup. Ze overleed zoals ze had gewild vreedzaam en in de nabijheid van haar familie op 88 jarige leeftijd. Pastor Theo te Wierik msc Ria Willems (secr.) AGENDA 4 februari 19.00: repetitie cantorij 7 februari 19.30: Socratisch gesprek over Zingeving. Iedereen die met anderen in ge sprek wil gaan volgens de socratische methode is van harte welkom, graag even opgeven! Parochieagenda: Maandag 4 februari, in de namiddag: Pasto rale gesprekken in Park Stanislaus; 19.00 uur: Laatste overleg carnavalsviering; 20.00 uur: Huwelijksvoorbereiding Dinsdag 5 februari, 15.45 uur: Eerste H. Communie groep 1 les 6; 18.00 uur: Eerste H. Communie groep 2 les 6; 19.30 uur: Pasto raatsgroep Woensdag 6 februari, 19.15 uur: Voorberei ding Paasviering voor het gezin. Woensdag 6 februari, 20.00 uur: Eerste van de twee avonden over de eucharistie. HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vrijdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Begeleiding bij verlieservaring: Werkgroep "Elkaar Nabij” Contactpersonen: Petra van Nuenen (513 3676) Jan Daem (528 6188) Politie alarm: 1-1-2 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 30 JANUARI 2013 $T JfMONTMOFiWM

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 2