Fevior gunde schaatsers volop ijsplezier! Aphrodite Familiezorg, steun en toeverlaat van mantelzorgers OTAAAAAALE EEGVERKOOP Vele handen maken licht werk... Oisterwijk Michiels Woonstijl| Weekblad voor Moergestel II zie pagina 5 Uw Gemeentemeuws op www.oisterwijk.nl Fiets kopen of laten repareren wanneer het u uitkomt! Bel voor een afspraak 06-13180813 Huidverzorgingsinstituut Hennie van Schooten steeds het maatje is op wie de mantelzorgers kunnen terugvallen en op kunnen bouwen. WOENSDAG 30 JANUARI 2013 37e JAARGANG Nr. 1694 Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 een jong gezin zijn als bij ouderen. Iedereen kan namelijk een ongeluk krijgen of een ziekte oplopen. Nu de zorgkosten zeer sterk stijgen en de beperking daarvan onderwerp is van een brede discussie, wordt steeds meer een beroep gedaan op mantelzorgers. De defi nitie van mantelzorg is als volgt: zorg voor chronisch zieken, gehandicapten en hulpbe hoevenden door familie, vrienden, kennissen, buren, collega’s of leden van een vereniging. Het nieuwe gemeenschapsinitiatief Familie- zorg stoelt zowel op de maatschappelijke be trokkenheid van Hennie van Schooten als op haar theoretische en praktische kennis. Ze werkte onder meer tien jaar in een medisch kinderdagverblijf en nog eens tien jaar werkte ze in de verslavingszorg met straatprostituees. Ze heeft veel ervaring in trauma hulpverle ning. Maar ook als mantelzorger - een oudere zus is verstandelijk beperkt. Haar nieuwe ideeën heeft ze het laatste halfjaar in de prak tijk getest en nu vindt ze het tijd om er mee naar buiten te treden. Familiezorg is dusdanig vernieuwend dat het onlangs is beschreven in een boek over nieuwe maatschappelijke initiatieven in Brabant. Dit boek kan gratis bij Hennie van Schooten worden verkregen. BRABANTSE TRADITIE Familiezorg past in een Brabantse traditie en in de actuele maatschappelijke situatie. Deze komt neer op de zelfredzaamheid van mensen. Brabantse plaatsen als Oisterwijk, Moergestel en Heukelom kennen een grote traditie van samenwerking binnen vereni gingen en corporaties. De laatste tijd wordt meer en meer teruggevallen op deze eigenheid omdat de overheid zich terugtrekt. Er worden bijvoorbeeld coöperaties opgericht waarbin nen mensen samen idealen verwezenlijken. Op deze manier zorgen mensen voor zichzelf. Over dit fenomeen is in oktober vorig jaar in Oisterwijk zelfs een Europees congres gehou den. De Familiezorg van Hennie van Schooten is gestoeld op de mantelzorg. Iedereen kan zich voor het feit gesteld zien worden dat hij man telzorg moet bieden. Dat kan net zo goed in In haar woonplaats Moergestel is ze een be kende inwoonster vanwege haar betrokken heid op het dorp, een betrokkenheid die zich nadrukkelijk ook manifesteert in Oisterwijk en Heukelom. De meeste van haar activiteiten als vrijwilliger zijn gericht op het versterken van de samenleving. Familiezorg is daar weer een voorbeeld van dat in feite in dezelfde lijn ligt als initiatieven als de jaarlijkse vrijwilli- gersprijs, de reuzen en de Moergestelse dorps- manifestatie WieKentKunst. Deze en andere activiteiten, waarbij zij mede aan de basis stond, mogen geslaagd worden genoemd. Hennie van Schooten begon in Moergestel met het nieuwe zorgconcept Familiezorg. Foto: Chris van den Bijgaart Schaatsclub ’De Vennen’ kon, vanwege de veiligheid, jammer genoeg de schaatsbaan aan de Scheerman niet vrijgeven. Jong en oud konden hun schaatsplezier tóch op op het ijs in de ondergelopen ‘paardenbak’ van Fevior aan de Heiligenboom. Vrijdagavond was er zelfs ‘n heuse Schaatsdisco waarvan door velen gebruik werd gemaakt, ‘n Dag later was het weer gedaan met de schaatspret. Tot ongenoegen van velen; tot genoegen van weer heel veel anderen... Foto: Maudy van Laarhoven-Oerlemans Wie meer wil weten over Familiezorg: 513 3072 06 573 423 71 of info@hennievan- schooten.nl HUISARTSEN DOEN MEE Mantelzorgers doen hun uiterste best, maar kunnen overbelast raken en wat te doen als de geboden zorg de inzet van een professional noodzakelijk maakt. Het zijn een paar voor beelden die de grenzen van de mantelzorg aangeven. Op dat moment kan een beroep worden gedaan op Familiezorg van Hennie van Schooten, die hierin overigens samen werkt met de huisartsen. Dat is zeer bijzonder. Het geeft aan dat ook huisartsen, die steeds meer de spil worden in de zorg, de waarde van familiezorg onderkennen. Een andere aansprekende kwaliteit van familiezorg is dat Beste opa’s en oma’s, oppasopa’s en oppasoma’s, buurtgenoten, alle mensen in Moergestel! Ouders van leerlingen van basisschool De Vonder willen graag een veilige over steek voor hun kinderen. De Vonder gaat op 14 mei a.s. in de Kloosterlaan starten. Bedoelde oversteek wordt gerealiseerd ter hoogte van de voormalige slagerij van Zon. Om het oversteken van de kinderen veilig te laten verlopen zijn 35 brigadiers nodig. Help onze schoolgaande kinderen veilig de weg over! Als iedereen zich inzet, hoeven we maar lx in de 2 maanden te brigadieren: iedereen kan brigadieren! Mail naar: maudy.vanlaarhoven@hetnet.nl Graag willen wij weten welke uren u kunt/wilt brigadieren: maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag om 8.10 uur, 12.00 uur, 12.40 uur en 15.10 uur; woensdag om 8.10 uur en 12.00 uur. Nieuw gemeenschapsinitiatief Hennie van Schooten uit Moergestel Hennie van Schooten, drijvende kracht achter geslaagde gemeen- schapsinitiatieven als de reuzen en de vrijwilligersprijs in de gemeente Oisterwijk en WieKenKunst in Moergestel, is met iets nieuws begon nen. Familiezorg is gericht op man telzorgers van wie steeds meer wordt gevraagd nu de overheid zich op steeds meer fronten terugtrekt. Niet in de laatste plaats komt zorg daar door in de knel. “Familiezorg onder steunt mantelzorgers, biedt ze profes sionele hulp en zorgt dat ze niet over belast raken”, vat Hennie van Schooten (1954) de opzet van Familiezorg samen. nieuws Reparatie - Verkoop - Verhuur oe es gannee-ikte Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur t

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 1