QOEF! Audacia- nieuws NK Veldrijden Jeugd 2013: een waardige afsluiting en bekroning van het jubileumjaar Mini-playbackshow bij Partyboerderij ’t Draaiboompje Beste kinderen van Moergestel, Thomas van Dijk kwalificeert zich voor NK Vierde plek voor judovereniging St. Jan NK Jeugdveldrijden en wielermenu’s i ~r - .27,50 ...8,50 10.00 uur ll.lOuur Met deze woorden begint burgemeester Hans Janssen van de gemeente Oisterwijk zijn voorwoord in het programmaboekje ter gelegenheid van de organisatie van het NK Veldrijden Jeugd. In 2012 was het 25 jaar geleden dat de Stichting Wie lerronde Moergestel/Oisterwijk (SWM/O) is opgericht. 10.30 10.00 10.00 7,75 5,25 7,75 Programma: 20-1: EDN 1 - Roefl 1 12.15, vertr. 11.15 uur. Wil je ‘n keer meedoen? Je bent van harte welkom. De trainingen worden gegeven op sportpark Stokeind elke maandag vanaf 19.00 uur. Wil je meer informatie bel 06-51530853. Roef! Korfbal, gezellig, daar wil je bij zijn! de score uitgedrukt en via doelpunten van Moniek Jans (2de minuut), Joyce van den Brink (8ste), Anita Timmermans (12de en 19de) en Geke Denissen (22ste) wordt de rust zelfs met een 5-0 voorsprong bereikt. De tegenstander heeft 19 speelsters bij en brengt in de tweede helft een nagenoeg volledig nieuw team binnen de lijnen. Dit maakt echter in het begin zeker geen verschil en de stand blijft tot de 13de minuut ongewijzigd. Dan valt het eerste tegendoelpunt en wordt de thuisploeg onrustig. Er sluipen onnauwkeurigheden in het spel en hiervan profiteert DDW. Langzaam maar zeker komen ze dichterbij, waardoor de tegenstander zich steeds sterker gaat voelen en Roef! de spanning voelt toenemen. Het onvermijdelijke gebeurt. Met nog vijf minuten op de klok komen de gasten gelijk en nemen vlak daarop zelfs een 5-6 voorsprong. Met deze stand wordt het eindsignaal bereikt. Een prima wedstrijd, die niet de wel verdiende beloning heeft opgeleverd. Jammer, maar het vertoonde spel gaat eens resultaat brengen. Mogelijk zelfs al volgende week in de uitwed strijd tegen EDN. We spelen om 12.15 uur in Diessen. Supporters jullie zijn natuurlijk van harte welkom. 14.30 12.00 12.00 Thomas komende weken nog kwalificatie wedstrijden rijden. Als hij zich echter ook voor deze beide afstanden weet te plaatsen, zal hij voor de 1000 meter kiezen. Tijdens deze kampioenschappen mag namelijk maar aan max. drie afstanden worden deelgenomen. Andere leden namen op zondagavond 13 janua ri deel aan een wedstrijd in Tilburg. Door de lage temperatuur hadden veel schaatsers last van koude spieren en gleed ook het ijs wat minder goed dan anders. Desondanks slaagden Julia Coomans, Loïs op ’t Hoog, Veerle van Hulten, Daan Coomans en Bas Beex er in om één of zelfs twee persoonlijke records te ver beteren. Hieronder alle in Tilburg gereden tijden: Zes leden reden een rit over 100 (le tijd) en 300 meter (2e tijd): Marco van Duijnhoven 12.67 en 32.33; Julia Coomans 13.35 (PR) en 36.70 (PR); Loïs op ‘t Hoog 14.01 en 36.54 (PR); Sanne van Duijnhoven 14.80 en 38.11; Daan Coomans 18.25 en 50.31 (PR); Veerle van Hulten val en 37.99 (PR). Zes leden reden een rit over 500 (le tijd) en 1000 meter (2e tijd): Bas Beex 47.86 (PR) en 1:37.14 (PR); Merel Bertens 49.98 en 143.33; Madolyn Appeldoorn 53.02 en 1:48.31; Gijs Coomans 51.71 en 152.35Julian Haans 59.89 en 2:11.85; Harry Sonnenschein 48.04 en val. Op carnavalszondag organiseren C.V. De Durdraaiers weer de mini-playbackshow. Heb je altijd al een keertje je idool willen playbacken, dan is dit je kans! Na de optocht kun je op het podium je act laten zien. Vorig jaar gingen Anouk, Meeke, Marit en Veerle er met de wisselbeker vandoor. Wie weet ben jij dit jaar de winnaar! Er is voor alle deelnemers een prijsje. Lijkt het je wat? Je kunt je opgeven bij Harriette van ’t Draaiboompje. Telefoon 513 1315. Doen hoor!!! De Moergestelse horeca speelt uitstekend in op het wielerspektakel aan de Zandstraat. Voor koek en zopie wordt al vanaf 09.30 uur gezorgd. Ook in de organisatietent is van alles te koop. Zeker de snert is niet te versmaden! Cafetaria Epi: Broodje dubbelburger met frites5,50 De Schouw: Drie-gangen-wielermenu naar keuze ....18,50 ’t Draaiboompje: Uitsmijter Giant Broodje lekkere trek Broodje Kogamyata Croy ’t Stokske: Groentensoep, brochette kippenborst en dame blanchevrijdag 9,95; za/zo 12,95 Den Heerlijkheid: 3 Gangenmenu, inch wijn/bier De Brouwer: Ned. Kampioen satéschotel Moergestels Ermelindis stoofpotje Wiener schnitzel champignonsaus met frites en veldsla Programma zondag 27 januari 2013 Ons Vios 1 - Audacia 1 Audacia 2 - GSBW 2 Nemelaer 5 - Audacia 3 Audacia 4 vrij Tuldania 3 - Audacia 5 Audacia 6 - EDN’56 3 Audacia 7 - SVSOS 4 ROEF! KORFBAL SUCCES BLIJFT (NOG) UIT Het spel van vorige week tegen Steensel geeft aan dat Roef! op de goede weg is. Afgelopen weekend tegen DDW, één van de koplopers, is dit bevestigd. De gasten blijken naar Moer gestel gekomen te zijn met de gedachte “snel even winnen”. Niets blijkt minder waar te zijn. Roef! komt prima uit de startblokken en legt de tegenstander haar wil op. Goed aan- valsspel en een prima verdediging maken de thuisclub de betere ploeg. Dit wordt ook in Van de plaatselijke coryfeeën kunnen we een aantal Moergestelse coureurs noemen, die inspiratie gevonden om in de voetsporen te treden van de groten in de wielersport. Zo behaalde Pieter Burgers op het WK en NK Veldrijden titels bij de Masters. Peter Hoffmans is ook 2-voudig Nationaal Kam pioen Masters veldrijden. Nu actief als be stuurslid bij de stichting en tevens verant woordelijk voor het ontwerp en beheer van het parcours aan de Zandstraat. De Moergestelse broers Bram en Kars Welten wonnen zowel nationale titels op de weg als bij het veldrijden. Maar ook Boy en Danny van Poppel behaalde diverse Nationale titels. Vanaf2003 is de veldrit aan de Zandstraat uit gebreid met wedstrijden voor de jeugd op de zaterdag. Bij de jeugd schitteren vele coureurs van TWC Pijnenburg, waarmee de stichting een samenwerkingsverband heeft. Maar ook hier zijn bekende Moergestelse namen te vin den zoals de broers Welten en de Laat.Bij je jeugd zijn momenteel Ruud en Luuk van Gestel actief en kanshebbers voor een titel in hun categorie. Jaarlijks in het eerste weekend van december staat de Zandstraat geheel in het teken van het veldrijden Nu na 30 jaar organisatie van de Komtoeren, Veldrit wedstrijden, ATB-toertocht en nu weer ATB cross wedstrijden nu dan als hoogtepunt in haar bestaan een heus officieel Nederlands Kampioenschap Veldrijden Jeugd. Na vele jaren werk door een vaste ploeg vrijwilligers heeft SWM/O een van de mooiste rondjes van Nederland. Trainer Nico van Hest uit Alphen, die in december speciaal met de selectie belofte team Moergestelse reguliere veldrit aandeed, was laaiend enthousiast over het NK parcours! Met renners als Mike Teunissen, Michiel van de Heijden, Stan Godrie en Emiel Dolfsma reed coach Richard Groenendaal alle eerste vier plaatsen bijeen. Het bestuur van de jubilerende Stichting Wielerronde Moergestel/Oisterwijk bestaat momenteel uit; Ruud Hora, Hans Comelis, Adrie Burgers, Hans de Brouwer, Peter Hoff mans, Jan van Rooij, Teun Kastelijn en Ton Jans. In het weekend van 12 en 13 januari werden respectievelijk in Hoorn en Eindhoven kwa lificatiewedstrijden voor het NK Allround Schaatsen voor Junioren-B gehouden. Met een derde plaats in het eindklassement over drie afstanden plaatste Thomas van Dijk zich rechtstreeks voor deze kampioenschap pen die in het weekend van 9 en 10 februari in Den Haag zullen worden gehouden. Daarnaast plaatste Thomas zich ook recht streeks voor de Nederlandse Afstandskam- pioenschappen 500 en 1500 meter. Andere leden van de “Maxim-De Vennen-Schaats- ploeg” verbeterden op zondagavond 13 januari in Tilburg zeven persoonlijke records. Voor de kwalificatiewedstrijden in Hoorn en Eindhoven waren 31 sterke Junioren-B uit genodigd. De beste vier in het eindklassement over drie afstanden zouden zich rechtstreeks plaatsen voor het NK Allround in Den Haag. Nadat Thomas van Dijk de eerste dag in Hoorn met 38.32 de snelste tijd op de 500 meter en de twaalfde tijd (4:16.06) op de 3000 meter had gereden en een dag later in Eindhoven met 158.87 derde werd op de 1500 meter bete kende dat Thomas zich rechtstreeks heeft geplaatst. Ook voor de NK afstanden 500 en 1500 meter hoeft Thomas verder geen kwali ficatiewedstrijden te rijden. Voor de afstands- kampioenschappen 1000 en 3000 meter mag In sporthal de Klep in Middelbeers waren zondag 20 januari weer de judoteams te vin den van ‘Deusone’ Diessen, de ‘Eerste sport en jud club Goirle, de ‘Valbrekers’ Haaren, ‘Sankawa’ Middelbeers,Ten Shi Berkel- Enschot en St. Jan Moergestel. Dit keer waren het Samé van Mensvoort, Lotte op ’t Hoog, Anna van Gils, Djint van Mens voort, Joep Light en Tijn Klep, die voor jud overeniging St. Jan meededen. Een jong team en onze judoka’s draaiden leuke wedstrijden tijdens deze onderlinge team- competitie dat bedoeld is voor wedstrijden te oefenen. De behaalde vierde plaats was ver diend. Judoka’s bedankt. Kinderen kunnen vanaf vijf jaar mee komen judoën op woensdag en donderdagavond in Den Donk. We begin nen om 18.30 uur als judo je leuk lijkt kom dan een paar proeflessen meedoen. Op de foto ziet u de judoka’s met hun coach. Komtoer 2008: de jeugd op z’n best! Gestart werd met het rijden van wegwedstrij den voor amateurs in de kom van Moergestel. De SWM/O heeft diverse ups en downs ge kend, maar is nu na 30 jaar een zeer actieve stichting die het wielrennen in het algemeen en in de regio in het bijzonder promoot. Niet alleen door het jaarlijks organiseren van vel- dritten voor zowel de jeugd als de senioren. Maar ook organiseert de stichting jaarlijks in mei de Komtoer en een Veldtoertocht in samenwerking met Moergestel Fietsdorp. In het voorjaar van 1981 namen Joost Welten, Harrie en Gerrit Hoffmans het initiatief tot het oprichten van een Moergestelse wieler ronde. Een 7-tal Moergestelnaren was bereid gevonden om in de reeds opgerichte com missie zitting te nemen, te weten Theo óp ’t Hoog (voorzitter), Gé Simons, Hans Vugts, Jan van Rooij, Gerard Antonis, Hans de Brouwer en Adrie Burgers. Na eindeloze gesprekken met de KNWU, kre gen de stichting de laatste wedstrijd van het seizoen toegewezen in 1982. Er werden wie lerwedstrijden in de kom verreden voor de onder meer categorieën Amateurs, Junioren, Nieuwelingen en Recreanten. 1996 werd de laatste Komtoer voor senioren verreden als gevolg van het geringe aantal bezoekers en verkeerstechnische problemen als wegver smallingen en verkeersdrempels, waren hier van de oorzaak. In 2003 werd de Komtoer weer in ere hersteld. Maar nu uitsluitend door het rijden van jeugdwedstrijden voor rennertjes aangesloten bij de KNWU. Ook worden bij deze wedstrijden de zg. RDBR gehouden voor schoolgaande kinderen op gewone fietsen. Het is jammer is het dat de oprichter en organisa toren van het eerste uur, oud voorzitter Theo op het Hoog en Gerrit Hoffmans dit jubileum en de organisatie van het NK Veldrijden Jeugd niet meer mee kunnen maken! De eerste veldrit werd door de stichting georganiseerd in 1984 op een parcours nabij het Audacia terrein. Vanaf januari 1998 wer den weer veldritten georganiseerd en nu op het huidige parcours ‘de Heiberg’ aan de Zandstraat. Vele bekende renners hebben hier in het verleden aan de start genomen gestaan. Te noemen zijn in willekeurige volg orde; Gerben de Knegt, Richard Groenen daal, Erik Breukink, Jean Paul van Poppel, Nico Verhoeven en Lars Boom. Maar ook de twee wereldkampioenen veldrijden Klaus Peter Thaler (1985) en Henk Baars. Vrij recent nog Rudi van Houts en Michel van de Heijden beide wereldkampioenen MTB Junioren. Bij de dames zijn natuurlijk Mari anne Vos, Daphne van de Brand, Mirjam Mel chers en Sanne van Paassen aansprekende namen die in Moergestel aan de start kwamen, ROEFi-HANDBAL Uitslagen: GDJ White Demons - Roef 12-4; MCJ-1 De Beuk - Roef 1 10-5; MCJ-2 Avanti - Roef 2 20-0; MBJ GHV - Roef 10-8; DS GHV2-Roef 17-12. Programma 26 januari 09.10 uur MCJ-2 Roef 2 - GHV08.45 uur 10.00 uur GDJ Roef - Desk09.30 uur 10.50 uur MCJ-1 Roef 1 - HVM 2 ..10.20 uur 11.40 uur MBJ Roef - Taxandria11.10 uur Programma 27 januari 10.30 DS Roef- HMC R’ veer 4. 11.40 uur HS Roef - Avanti 2 PAGINA 7 I'- MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 23 JANUARI 2013

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 7