ALLROUND MAKELAARDIJ ALLROUND MAKELAARDIJ L LU_ Volle ’Boogaard’ dolenthousiast over zeven sauwelaars! Stichting Oisterwijkse Revue te zien in Tiliander! wÖnÏnGVANDÏWÉS] Persoonlijk contact en betrokkenheid: 24 uur per dag, 7 dagen per week! Tweede informatie avond collectieve aankoop van zonnepanelen NL DOET! funda ik efkes 15 euro vangen?’. Ik zeg.eeh natuur lijk. Ik zal ze in mindering brengen op mijn 25 euro consult en gift me vur die 10 euro nog mar 2 goei biefstukke mee’! Onverwacht debuut van Mark van Daelen 0 Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... stotterend vraagt: ‘Wat kan ik voor je doen’? Ze antwoordt: ‘Ik heb zin om me te amuseren, dronken te worden en heel de nacht te vrij en... ben je vanavond bezet’? ‘Nee’, zegt Mark, waarop ’t vrouwke vraagt: ‘Wil jij dan om mijn hond passen tot morgenvroeg’? Zaterdagavond na afloop en huldiging. Foto: Danny Pauwels. Het klinkt vaak als een cliché, maar het is toch écht waar: diegenen die niet op de Sauwelavond waren afgelopen zaterdag hebben iets gemist! Het niveau van de avond was van grote klasse en de zeven ‘sprekers’ wisten de zaal tot het laatst te boeien. Door ziekte moest Eric Boogaers noodgedwongen verstek laten gaan en dat deed hem ongelooflijk veel pijn! ’n Vervanger was niet zo gauw voorhanden, hoewel... zaterdagmiddag nog kwam uit ‘Pierewaaiershoek’ het idee om Mark van Daelen de opengevallen plaats in te laten nemen, ’n Gouden greep zo bleek: ’n minutenlang staande ovatie viel Mark welverdiend ten deel! Mark debuteerde in het gezelschap van Hans Denissen. Die was er ook voor de eerste keer bij en ook hij doorstond de ‘tondoop’ uitste kend. Het zou een welkome aanvulling zijn als beide personen zich ook het komende jaar willen melden... HANS DENISSEN Hij was werkzaam als Teambuilder bij de gemeente. Moet dat nou allemaal in het Engels tegenwoordig? ‘Ja, dè is nódig in deze tèèd. Ik zee giesteren hier nog tegen de meense aachter de bar: spreken jullie hier ook Engels? Ja, zei den ze. ‘Ik zei, doe men dan mar unnen 7- Up’. Ik ben gelukkig getrouwd mee ons Kee. We hebben ’t goed saome, ik ben bijna elleke dan weg, dus... Ze vroeg of we nie ’s saome naor de stad konne gaon. Ik zeg: ‘wilde in unnen hillen gróóten auto meej unnen privé- chauffeur’? Ja, zee ze.Ik zeg: ‘dan vatte toch de bus’? Of over de zakdoekskes die ze op het gemeen - tekantoor hadden vervangen: ‘de ouwe daor stond Tempo op’... van Putten over de gang: Toon... Kunde gij effe unnen handdoek bij men vur het raam houwe, zodèk men eigen kan omkleeje, want hier hange gein gordèène en hier tegenover kèèken ze zo bij men naor binnen. Riep ik terug over de gang: “Cor... as die meense jou in oe blóóte kont zien, dan doen ziillie de gurdèène wel dicht!’ Op naar het subtropisch zwemparadijs; ‘Zitten we lekker in zo’n bad. En ik docht dèt un bub belbad was! Bleek Mina Brokken daogs van te vurre unne kwak juin te hebben gegeten’! GERARD VUGTS ‘En daor is ie dan de gelukkige! Jawel, Kiske van Jan van Jaoaneke hee de Staatsloterij gewonnen en ‘t irste wè ik ervan gekocht heb is unnen pc. Zónne computer net as tegen- worrig iedereen hee. Compleet mee un surf plank om te internetten. En witte wèt vurdeel is van unne computer ten opzichte van un vrouw? Bij unne computer kunde de geluids kaart verwijderen en geheugen toevoegen’. ‘n Vakantie geboekt naar Engeland. ‘Toen hebbe we mar nun auto gehuurd, dès hendig. Ik stap mee ons Marie in diejen auto en wè denkte? Stuur weg! Zeej ons Marie, mar wocht is, ik heb ur wél êên! Dan moeten we andersom gaon zitten zee ons Marie. Ik zeg, mar as ik dur de aachterruit kèèk zie ik toch de bochten niet aonkomen?’ Wim Willems en Karin Verbakel namen blij verrast de cheques in ontvangst. Onder de naam ‘Heel Oisterwijk vol zonne panelen’ is IVN Oisterwijk eind 2012 een actie gestart tot collectieve aankoop van zonnepa nelen. Zonnepanelen op uw dak zijn een goede inves tering, zowel voor het milieu als voor uw por temonnee. De prijs van zonnepanelen is mo menteel relatief laag en met de snel stijgende energieprijzen zijn ze sneller dan ooit terug verdiend. Om het nog aantrekkelijker te maken zijn we een collectieve inkoopactie gestart. Samen staan we sterk en kunnen we een aan trekkelijke korting bedingen. Op woensdag 28 november jl. werd een eerste voorlichtingsavond gehouden in Kleijn Speijck te Oisterwijk. De belangstelling was overwel digend, zelfs met de inderhaast bijgeplaatste stoelen kon niet iedereen een zitplaats bemach- tigen. IVN Oisterwijk organiseert daarom nu een tweede informatie-avond op maandag 28 janua ri om 20.00 uur in Tiliander. En o ja,.iedereen kan meedoen; IVN-lid of niet, woonachtig in Oisterwijk of daarbuiten, iedereen kan meedoen. MAIKEL DENISSEN ‘Hee pssst.kan ik hier efkes schüile? Ik ben Linke Loetje en ik ben op de vlucht. Mar gullie ziet er betrouwbaar uit. Tenminste... de miste!’. Zo begon Maikel zijn sauwel als voortvluchtig crimineel. ‘Dè begon al op m’n vèftiende. Ménnen irste criminele daod was ut umzaoge van un klèèb bumke. En daor wier ik vur gevat! Ikke wel!!”Ik heb ók nog ooit de klok van de kerk vernield. Mar daor hebbik m’n èège onderüit kunne kletse meej un beroep op zelfverdediging. De klok sloeg urst!’ Dank was er ook voor Kees en Lizette de Laat van Den Boogaard voor het ‘altijd weer klaar staan’ tijdens de opbouwdag van de sauwel avond. Leuke bijkomstigheid was tevens nog dat oud-stadsprins John van Esch de sauwe laars begeleidde op hun weg zowel naar als vanuit de ton en dat werd door de sauwelaars bijzonder op prijs gesteld. Supergezellig allemaal en de organisatoren kijken samen met het publiek weer blij terug op een geslaagde avond! Tot volgend jaar: zaterdag 8 februari 2014! Zorg dan wel dat u er zeker bij bent! RON VAN DER SANDEN Traditioneel de eerste die in de ton komt. Hij had z’n functie als pleincoördinator, die hij vorig jaar nog bekleedde, over moeten dragen aan iemand die meer opbouwend was. ‘Ze heb ben toen Van Heesewijk aongesteld, en ge ziet wètter van gekomen is: bóóme weg, kerstver lichting weg, parkeerplaotse weg! Unne grote puinhoop!’ Over de nieuwe buurvrouw van Mark van Daelen die bij hem aan de deur komt. Een buitengewone schoonheid waaraan Mark bijna RON HERMUS Hij kwam als advocaat in de ton. ‘Ik liep het plein af en kwam langs slager Ketelaars. Ard stond net buiten en had advies nodig’Wè zódde gij doen als er unnen hond de winkel inkomt en voor 15 euro vlêês opvrit en wit vertrekt?’ Ik zeg: des nie zo moelijk. D’n eigenaar opspo ren en die aonspreke op deze onrechtmatige daad (BW boek 6 art. 179) en ‘m sommeren de schade te vergoeden omdèggum anders ‘in rechte zult betrekken’! ‘Dès un goei plan’ zee Ard, ‘ut was namelijk jouwen hond, dus kan Rond de klok van half twaalf kwam een eind aan een schitterende avond, niet in de laatste plaats door de muzikale begeleiding van de Zzzzzenderbijband. Het dankbare publiek had daarna nog applaus over voor de degenen die totaal verrast werden met een door de sauwelaars aangeboden cheque van 500,- euro: Wim Willems nam die in ontvangst namens de mensen rond reuzin Ermelindis (die aan nieuwe kleding toe is) en Karin Verbakel was heel erg blij met de cheque voor KiKu Moergestel. ‘We kunnen daar weer heel veel voor doen’ zei Karin. Stichting Oisterwijks Revue brengt als vanouds Ge Ziet Mar 2013. Het hele team staat al weer klaar om u te laten genieten van hun kijk op Oisterwijk, met een korte terugblik op Oister wijk 800 ‘Ge Ziet mar 2013’ van Stichting Oisterwijkse Revue vindt plaats op vrijdag-zondag 25, 26 en 27 januari en op vrijdag 1 en zaterdag 2 februari 2013 in Tiliander. Aan vang: 20.00 uur. Toegang bedraagt 15,00. Op vrijdag 18 januari is er een extra kaartverkoop in Tiliander tussen 18.00-20.00 uur. De kaarten worden door Stichting Oisterwijkse Revue zelf ver kocht. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Stichting Oisterwijkse Revue. Op 15 en 16 maart is Nederland weer in de ban van vrijwilligerswerk! Organisaties die veel met vrijwilligers werken kunnen klussen bedenken die vrijwilligers voor 1 of 2 dagen kunnen komen doen. Hierbij kun je denken aan een activiteit in een zorgcentrum, bloem- border/bakken vullen of extra handen tijdens een uitstapje.. Ook kan men flink de handen uit mouwen steken in de natuur! (natuurmo numenten) Wil jij op die dag een keer van het vrijwilli gerswerk proeven of kun je als organisatie een paar vrijwilligers gebruiken voor een leuke klus? Schrijf je in op www.nldoet.nl. Het Steunpunt voor vrijwilligerswerk in Oisterwijk kan je daarbij helpen. Je kunt contact opnemen met Noortje Bijvelt, coördinator vrijwilligerssteun- punt Oisterwijk, noortjebijvelt@twern.nl, 528 4080. STEF HABRAKEN Hij ging trouwen en kwam dus als bruidegom de ton in. Het huwelijksaanzoek had hij roman tisch gedaan. ‘Ik had in ut best lópende res taurant van dun umtrek gerisserveerd. Ik had zelfs nog mee de kok kunne regelen dettie de ring in ut menu zou verwerke. Dus thuis hak tegen m’n vriendin gezeed: houd mèrregena- ovund vrij en trekt oe schónste pakske aon want ut wordt unn specialen aovund. Dus de volgende aovund ik m’n goei pak aon, m’n èège goed geschore en goed we onjeklonje opgedaon. Un vole knip in munne kontzak, mun vriendin geblinddoekt en... we waren weg. Toen we op de plots van bestemming waren haolde ik nog romantisch we theelichtjes ut m’n zakke en uit mun óóghoeke zag ik de kok al aonkome meej un blad vol eten! Hij doe durren blinddoek aaf, ze kèkt.noemde gij dè romantisch? Ik zeg: hohoho... kèkte gij urst is in oewen Happy Meal!’ MARK VAN DAELEN Als dirigent van een dameskoor, met leden die al ver op leeftijd zijn, op reis naar Duitsland. ‘We sliepen daor in zo’n schón, klein hotelleke. Ge kent dat wel in Duitsland, midden in Böh- michhausen. Mooi hotelleke, maar het aorige was... gin gurdèène! Tegen bedtijd riep Cor PAGINA 5 DE LATHOUWER 25, MOERGESTEL Kloosterlaan 2a Tel. (013) 513 2268 Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg T013-5920080 F 013-4688259 lwww.allroundmakelaardij.nl 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 23 JANUARI 2013 Foto: Nathalie Willems F ■Mr

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 5