Henk Schepens flikt ’t wéér! Schaatspret bij Fevior MTB-Crossdag op het NK-parcours aan de Zandstraat Theaters Oisterwijk Moergestel Seminar: Cultuur van Europa CV De Pierewaaiers bedankt Moergestel! Opgelet: wilt u de basisschoolkinderen van Moergestel leren kennen? Heijmans moet Broekzijde opknappen CV De Pierewaaiers Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl EVENEMENTEN IN TILIANDER Ge Ziet Mar 2013 - Stichting Oisterwijkse Revue Vrijdag 25 januari, zaterdag 26 januari en zon dag 27 januari Aanvang: 20.00 uur; entree: 15,00 Ikkes voorleesfeestje - Bibliotheek Zaterdag 26 januari 13.30 uur Entree: gratis Terwijl het Brandven en de schaatsbaan aan de Scheerman de schaatsers in de steek lieten was het volop schaatsplezier in de paardenbak van rijvereniging Fevior aan de Heiligenboom. De oproep aan de leden om met z’n allen een schaatsbaan te maken vond bij velen gehoor. Vuurkorven, de koek en zopie maken dat ieder een - zolang het blijft vriezen - hier kan genie ten van het schaatsplezier of ijshockey. Conferentieoord Zonnewende, zaterdag 2 februari 2013 Solidariteit, subsidiariteit en saam horigheid: de actuele betekenis van het oorspronkelijke referentiekader voor Europese Eenwording De Europese Unie heeft het moeilijk. De oorspronkelijke visie van de grond legger van de Europese eenwording, Robert Schuman, toont aan dat de rai son d’être van de Europese eenwor ding bij het Europees spiritueel en cultureel erfgoed ligt en dat effectieve solidariteit over de grenzen heen daar een logisch gevolg van is. Hij is van mening dat de integratie stapje voor stapje zal moeten plaatsvinden en generaties zal duren. De nationale belangen zullen in dit proces van een wording overeenkomstig het subsi diariteitsbeginsel zoveel mogelijk wor den gespaard en daarmee alleen opzij worden gezet als ze tegen algemene Europese belangen ingaan. Schumans zienswijze en zijn nadruk op het be lang van het gemeenschappelijk spi ritueel en cultureel erfgoed van Europa werpt een verfrissende blik op de hui dige situatie van de EU en geeft inzicht in de oorzaak van de problemen waar de EU nu mee te kampen heeft. Het levert daarmee een focus waarmee gewerkt kan worden aan de oplossing. Programma zaterdag 2 februari 11.00 uur: Ontvangst, inschrijving en koffie; 16.00 uur: Afsluiting van het symposium. Aanmelding: Secretariaat SOKA, Concertgebouw plein 17, 1071 LM Amsterdam Tel. 020 573 72 67, e-mail: secretariaat® soka.nl Kosten: 35 (studenten 20,-) inclusief lunch- buffet. Meer informatie vindt u op de website: www.soka.nl Afgelopen vrijdag of zaterdag zijn Stadsprins Joep d’n Urste en zijn gevolg bij u aan de deur geweest om ’t Pierewaaiersblaoike 2013 aan te bieden. Zoals gebruikelijk hoopte CV De Pierewaaiers daarbij ook dit jaar weer op uw gulle, vrijwillige bijdragen. En deze hoop bleek niet ijdel, zoals inmiddels ook bijna traditioneel genoemd mag worden. Eens te meer werd overduidelijk dat Gèssel het openbaar carnaval en CV De Pierewaaiers in het bijzonder nog steeds een warm hart toedraagt. Wij willen dan ook de gehele Gèsselse bevol king bijzonder hartelijk danken voor hun gel delijke, maar ook morele steun! Zonder u draait het Gèssels carnaval namelijk niet dur! Mocht u de ‘carnavalskrant’ onverhoopt niet ontvangen hebben: bij café De Brouwer zijn nog enkele exemplaren te verkrijgen, boven dien kunt u ’t Pierewaaiersblaoike ook digitaal bekijken op onze site www.cvdepierewaaiers.nl. Nogmaals bedankt! Stadsprins Joep d’n Urste, hofhouding, bestuur en leden van CV De Pierewaaiers Beste opa’s en oma’s, oppasopa’s en oppas- oma’s, buurtgenoten, aÜe mensen in Moer gestel: Ouders van leerlingen van Brede School ‘De Vonder’ willen straks graag een veilige over steek voor hun kinderen. ‘De Vonder’ gaat per 14 mei aanstaande in de Kloosterlaan van start. Bedoelde oversteek, ter hoogte van voor malige slagerij van Zon, wil de Dorpsraad in samenwerking met politie en directie van ‘De Vonder’ gaan realiseren. Maar eerst hebben we daar 35 brigadiers voor nodig. Dus meld je aan: want iedereen kan briga- dieren! Aanmelding kan via: teunbrand® bshertogjan.nl of via: m.vandewal@graaf vanursel.nl. Heeft u geen e-mail, dan graag een briefje in de bus van Burg. Maeyerstraat 21 of Schout van de Wouwstraat 10 met uw naam en telefoonnummer. Graag willen wij weten welke uren u kunt/wilt brigadieren: maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag om 8.10 uur 12.00 uur 12.40 uur 15.10 uur, woensdag om 8.10 uur 12.00 uur. EVENEMENTEN IN DEN BOOGAARD Pieregeblèr - CV De Pierewaaiers Zaterdag 26 januari 20.00 uur Entree: zie www.cvdepierewaaiers.nl Kassa open vanaf 1 uur voor aanvang van de voorstelling of nu reserveren 521 7220. www.theatersoisterwijkmoergestel.com 15e KEER Het klinkt onwaarschijnlijk, maar het is inmid dels de 15e keer dat duiven van Henk gese lecteerd worden en evenzovele keren maakt hij deel uit van de Olympische ploeg. Hij komt daarmee op totaal 38 ingebrachte duiven. Een absoluut record! Na eerdere deelnames in o.a. Zuid Afrika, Portugal, Polen, Japan, China, Engeland, Frankrijk, Duitsland zitten zijn duiven (als ze tenminste door de laatste selectie van van daag, woensdag, komen) komend weekend op Aan alle senioren van Moergestel In de uitgave van Moergestel-Nieuws van van daag treft u een folder aan van Seniorenvere niging Moergestel -SVM-. We vragen daarvoor uw aandacht. Iedereen die al lid is, kan lezen wat SVM zoal doet voor u. Wellicht is er nog een activiteit waaraan u deel wilt nemen: meld u aan, doe mee. Maar vooral is de folder bedoeld voor wie nog geen lid is van onze vereniging. Lees de folder en u merkt hoé SVM uw belan gen behartigt en hoe u kunt deelnemen aan allerlei activiteiten voor een lage contributie per jaar. En hebt u vragen: de adressen waar u terecht kunt, staan in de folder. Samen voor elkaar en met elkaar deelnemen aan de samen leving. De senioren vereniging is er voor u! CV De Pierewaaiers nodigt u uit Unne böjem lègge! Op camavalsmaandag 11 februari zijn alle inwoners van ’t Pierewaaiersrijk van harte uitgenodigd om samen met Stadsprins Joep d’n Urste en zijn hofhouding unne goeie bójem te lègge en aansluitend met z’n allen de traditionele dweilmiddag te beleven. Vanaf 12.00 uur staat onze Prins met zijn Raad van Elf in een schort achter het buffet klaar om voor iedereen een eitje te bakken en een soepje te serveren. En dat alles geheel kosteloos! Wij vinden het namelijk erg belangrijk dat elke Pierewaaier goed voorbereid aan de dweil- tocht begint. Om 12.55 uur klinkt vervolgens het startsein van onze ceremoniemeester voor vertrek naar De Veerkes; tevens wordt een bezoek gebracht aan ’t Centrum, ’t Draaiboom- pje, Epi, De Schouw, De Brouwer en De Klao- re. Het programma vindt u in ons Pierewaaiers blaoike en op www.cvdepierewaaiers.nl Uiteraard is het vervoer naar ’t Draaiboompje en Epi geregeld. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door dweilorkest ‘Harrie in de War- rie’! Na afloop van het dweilen is het mogelijk om samen met Stadsprins Joep d’n Urste en zijn gevolg te dineren bij Den Boogaard. Hiervoor wordt echter wel een financiële bijdrage gevraagd van 13,- per persoon. Bovendien dient u zich dan uiterlijk 6 februari aan te melden bij Ralf de Wit. Dat kan telefonisch op 06-24896263 of per e-mail naar secretaris® cvdepierewaaiers.nl Pierewaaiers.sluit oe aon! op camavalsmaan dag om 12.00 uur bij residentie café De Brou wer! Tot dan! Henk Schepens met kleinzoon Eric in 2001. Het lijkt ’n never ending story: de deelname van Henk Schepens aan de vier jaarlijkse duivenolympiade. Ook nü weer zijn twee duiven van hem geselecteerd om daaraan deel te nemen, komend weekend in het Slowaakse Nitra. En dat na ’n heel roerige en onzekere periode... Ruim ’n jaar geleden deed Henk de meeste duiven van de hand vanwege zijn gezondheid. Hij hield er zelf ‘voor de fun’ nog drie aan huis en ’n zestal bracht hij elders onder. Toen het weer beter met hem ging kreeg hij de zin van het wedstrijdvliegen weer te pakken en hij ‘speelde’ vervolgens (zoals dat genoemd wordt) weer geweldig. Het gaf hem het plezier weer terug om aan de selectie voor de Olympiade mee te doen en het eindresultaat is dat van hem, als enige Brabander, twee duiven geselecteerd zijn. Op zondag 27 januari wordt op en nabij het NK parcours Veldrijden Jeugd aan de Zandstraat in Moergestel MTB cli nics en onderlinge MTB wedstrijden voor beginners, gevorderden en licen tiehouders gehouden. Men kan zich uitleven op een echte en pro fessionele uitgezette omloop (zie de quote van ex-wereldjuniorenkampioen MTB Michiel van der Heijden uit Drunen). Vorig jaar nog werd MTB olympiër Rudi van Houts uit Luijksgestel winnaar van de veldrit en die was laaiend enthousiast over het parcours! Het parcours is voorzien van singletracks waar stuurmanskunst vereist is en hindernissen, zoals de trap en de drop-off. Voor degenen die niet durven zijn er chicken-routes. Verder is er het nodige hoogteverschil met de zeer lastige ‘Heiberg’. PROGRAMMA 10.30-12.30 u: Clinic(s) senioren verzorgd door Rings Goirle. Ontvangst met koffie in VIP-hoek verwarmde grote tent. Inschrijfgeld 10,-. Inschrijven clinic via info@rings-goirle.nl 11.00-12.00 uur: Clinics jeugd op instuifbasis. MTB/BMX fietsen en valhelmen zijn aanwe zig. Informatie en in inschrijven via info@wiel- rennen-moergestel.nl of op het parcours zelf. Deelname is gratis. 13.00-13.30 u: MTB wedstrijd voor beginners (30 min.) 13.45- 14.30 u: MTB wedstrijd voor gevorder den (45 min.) 14.45- 15.45 u: MTB wedstrijd voor licentie houders (60 min.) Inschrijven via info@wielrennen-moerges tel.nl onder vermelding van ‘Crossdag en cate gorie’ of op het parcours. Inschrijfgeld 5,-. De gemeente heeft het bedrijf Heijmans op dracht gegeven met spoed de gaten/randen etc. op de Broekzijde te repareren. Deze onge makken voor met name de fietsers zijn ver oorzaakt tijdens de aanleg van een nieuwe waterleiding. We zijn benieuwd hoe dit afloopt. Jan Vriens, voorzitter Moergestel Fietsdorp de Olympiade in Nitra in Slowakije, zo’n 180 km. van Wenen. We hebben geen enkele reden aan die laatste selectie te twijfelen, dus we duimen met Henk mee op een mogelijk nieuw succes voor hem. PAGINA 3 Carolien Borgers Volg Tiliander of Den Boogaard op Twitter en Theaters Oisterwijk Moergestel op Facebook! Te Zien in Tilander: 23/1 Voorleesontbijt - Bibliotheek 25/26/27 /I Ge Ziet Mar 2013- Revue 26/1 Ikkes' Voorleesfeestje - Bibliotheek 31/1 Drieluik Dementie—KoenK 1&2/2 Ge Ziet mar 2013 - Revue 4/2 Lo Sono l'amore -Tiliander City Filmhuis 9/2 Prinsenreceptie (carnaval) 10/2 Prijsuitreiking optocht (carnaval) 11/2 Dansen 50+ (carnaval) 12/2 Seniorenmiddag (carnaval) 16/2 Piazolla a Portrait - Tango Rosa Rio 22/2 Happy End- Carolien Borgers Kaarten informatie: Www.theatersoisterwijkmoergestel.com of 013-5217220 gexielmar.. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 23 JANUARI 2013 Te Zien in Den Boogaard: 26/2 Pieregebler -CV de Pierewaaiers 2/2 Sedaa (Mongolië) GUO Concert 7/2 Carnavalsconcert—Nieuwe K. Harmonie 8/2 Kindercarnaval basisscholen 9/2 Openingsbal Duitse dansavond 50+ 10/2 Prijsuitreiking kinderoptocht (carnaval) 11/2 Dweilen/Jeugd carnavalsdisco 8-15 jaar 12/2 Seniorenmiddag met carnavalsbingo dansmiddag m.m.v. The Mixx 16/2 Dansavond 50+ 21/2 Niets blijkt wat het lijkt—Tweede Jeugd

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 3