nfarmatie kom in actl6 voor JOUW favoriete goede doei! Protestantse gemeente Oisterwijk Huis voor Zingeving t.n.v. RK Parochie St. Jans Onthoofding. Pastor Theo te Wierik msc Ria Willems (secr.) Ga je iets speciaals doen? Met een familiebericht in 'Moergestel-Nieuws' kunt u een geboorte, overlijden of huwelijk bekendmaken. Opgave of meer informatie via (013) 513 2268 of via e-mail: buro76@planet.nl Meld je aan en start je eigen actie op www.geefsamen.nl Loop je binnenkort een Marathon of een Vierdaagse? Ben je binnenkort jarig of ga je trouwen? Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... Zondag 27 januari, 10.15 uur, ds. Hester Radstake Kapel Park Stanislaus: Zaterdag 26 januari, 17.30 uur: H. Mis met samenzang Mgd. Riet de Cort-Vugts. Woensdag 30 januari, 19.00 uur: H. Mis ZATERDAG 26 januari, 19.00 uur: H. Mis met samenzang Wilhelmus en Wilhelmina Rijnen-Kuijpers; verj. Anneke Vriens; jgt. Joke van het Kloos ter. Wat is de Kerk u waard? Dit is het thema van de actie Kerkbalans. Blijf a.u.b. meedoen want dit is onze kracht voor de toekomst. Alvast heel veel dank voor uw hulp! Het banknummer is 13 45 19175 bij het parochiecentrum. De onkosten zijn 5 euro. Rond 19.00 uur is de filmzaal open voor een kopje koffie of thee. Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: KEES VAN DER BRUGGEN stucadoorswerken AGENDA 13-27 januari: Actie Kerkbalans 28 januari 19.00: repetitie cantorij 31 januari 19-20: inlevermoment Kerkbalans 3E ZONDAG DOOR HET JAAR week van 26 januari - 2 februari 2013 Gezinsviering op 27 januari Alle ouders van kinderen die in 2012 zijn gedoopt hebben inmiddels een uitnodiging ontvangen om met hun gezinnen en hun families naar de H. Mis op 27 januari om 10.00 uur te komen. Na afloop van deze spe ciale viering zullen de doopschelpen mee naar huis gegeven worden. Mocht u geen uit nodiging ontvangen hebben neem dan a.u.b. even contact op met het parochiecentrum. Deze zondag zullen we - aangezien de doop in december wegens ziekte niet doorging - Maarten Kuijsten dopen. Zijn ouders Hans en Annemarie en broertje Bram kijken met ons uit naar deze dienst. Ook zal deze dienst het adhoc-koor “Animato” zingen. Dit koor van enthousiastelingen, ‘jong of jong van geest’ zal een aantal liederen in de dienst voor haar rekening nemen. We lezen uit het Lucas-evangelie verder waar we horen over Jezus die in Nazaret in de sab bat voorleest uit de Profeet Jesaja. Jezus wordt steeds bekender in de hele streek en mensen bewonderen hem en verwonderen zich over hem. Uit het Oude Testament lezen we Psalm 145 in de vertaling van Huub Oosterhuis, de psalm van de zondag. Wilt u ook reageren op onze programma’s? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moerge- steltv.nl/iets gemist Ook leuk voor iedereen buiten onze gemeente, die ook MTV wil kijken! MTV Radio Op zondag 27 januari kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. De presentatie is in handen van Ron Hermus. De techniek is in handen van Joris Laurenssen. ZM is te ontvangen via het MTV-kanaal en via de kabel (87,5). De uitgeslapen luisteraar wordt pas écht wakker met MTV radio. Inschrijving vormelingen die graag in 2013 het H. Vormsel willen ontvangen Op dinsdag 15 januari hebben 16 ouders hun zoon of dochter laten inschrijven voor het vormsel in oktober november van dit jaar. Er mag nog aangemeld worden tot 1 februa ri. We gaan een nieuw vormselproject gebruiken vanuit het bisdom Rotterdam en Roermond. Omdat Helma Heumen in september aan een opleiding begint, zijn we blij dat Paula Hoe ven heeft toegezegd om het werk mee te on dersteunen. Paula was gevraagd voor de pas- toraatsgroep, maar dit was teveel werk voor haar. Paula (en Adrie) hebben twee kinderen die (hopelijk) hun vormsel nog gaan doen. Filmavond in de Verdieping op vrijdag 25 januari om 19.30 Op deze filmavond wordt een Koreaanse film vertoont “Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring”. De film gaat over een jonge en een oude boeddhistische monnik die in een kluizenaarshuisje wonen, dat drijft op een grote vijver, midden tussen de bergen. Aan de hand van de seizoenen worden allerlei aspecten van hun leven doordrongen van een intensiteit, die leidt tot een nog grotere spi ritualiteit en... tragedie. De lente toont geboor te en dood; in de zomer heersen liefde en obsessie; in de herfst is er pijn en woede en in de winter leegte en vrede. Een film vol verstilde beelden, die een rust uitstralen teke nend voor het boeddhistische kloosterleven. Als U deze film wilt zien meldt U dan aan ZONDAG 27 januari, 10.00 uur: Gezins viering m.m.v. kinderkoor. De doopschel pen van de dopelingen van 2012 worden meegegeven. Jgt. overl ouders Kools-Vermulst en schoon zonen Hein en Jos; Henricus en Cornelia van Overdijk-Kemps, zoon Piet en dochters Nelly en Riet; Gosewinus van de Wouw e.v. Elisabeth Ketelaars, zoon Gos en dochter Nelly; verj. mevr.Struijcken- Kiessens; Johan na Pijnenburg e.v. Wilhelmus Wolfs. Januari, Maand van de Spiritualiteit met thema Stilte In dit kader ging RKK Kruispunt TV naar het klooster met omroepbaas Jan Slagter en cabaretière, schrijver en acteur Lenette van Dongen. Slagter deed dit bij de benedictijner monniken in de Sint-Adelbertabdij in Eg- mond-Binnen, deze uitzending is uitgezonden op 20 januari jl. Van Dongen is te gast in het klooster van de benedictinessen in het Vlaam se Schoten. Zij loopt twee dagen mee in het monastieke ritme van de zusters. Het verslag van haar ervaringen wordt op 27 januari uit gezonden. Uitleg over de eucharistie Op woensdag 6 en 20 februari a.s. willen Jeanne Ketelaars en pastor Theo te Wierik een uiteenzetting geven over de grondstruc tuur van de eucharistieviering. We gaan dit doen n.a.v. een boek van Ambro sius Verheul waarin antwoorden worden gege ven op vragen als: - Wat deed Jezus bij het laatste avondmaal? - Welke is de joods-liturgische achtergrond? -Welke is de nieuw testamentische betekenis van Jezus handelen? Wanneer wij deze ontdekken, dan zullen ook vanzelf de verbanden tussen de verschillende onderdelen duidelijk worden,zullen wij dui delijker inzien wat het essentiële is van iedere eucharistieviering en wat als latere aangroei van bijkomstige aard is. Wij kunnen jullie nu al melden dat het twee interessante avonden worden vanwege de degelijke studie die Ambrosius verricht heeft naar deze grondstructuur. We zullen vooral ook teruggaan in de Joodse maaltijdriten. We weten dat Jezus een jood was en dat hij tijdens het Pesachmaal van de joden de eucharistie viering heeft ingesteld. Alle betrokkenen bij catechese aan kinderen zijn hiervoor al uit genodigd, maar deelname aan deze avonden is mogelijk voor alle belangstellenden. De avonden worden gegeven in het parochie centrum en beginnen om 20.00 uur. Als u wilt deelnemen dan graag opgeven bij het secretariaatsecretariaat@parochiemoerge- stel.nl of telefoon: 513 27 74. 00 00 Woensdag 30 januari Bekijk je zelf eens als mens Ontdek wie je bent onder je stickers. In deze lezing naar het boek 'Bekijk ze eens als mensen' maakt trainer, coach en therapeut Rob Derksen je bewust dat je meer bent dan je 'buitenkant' en het gedrag dat je de wereld laat zien. Hij praat over de 'Zielskracht' die elk mens in zich heeft. Rob neemt je mee op een 'mini-reis' naar wie je in je wezen bent. Hij maakt je bewust dat er in jou een Ziel zit en welke reis die Ziel mogelijk heeft afgelegd voor hij zich verbond met jouw lichaam. In onze eerste achttien levensjaren maken wij van alles mee, waardoor onze innerlijke kracht mogelijk voor een deel bedekt is geraakt. Opgelopen trauma's en onverwerkte emoties laten in ons een zogenaamd 'Innerlijk Kind' achter, dat allerlei, vaak beperkende stickers opgeplakt heeft gekregen. In deze lezing vertelt Rob wat het 'Innerlijk Kind' is, welk effect het wel of niet vervuld hebben van de zogenaamde basisbehoeftes van het kind heeft op ons Zijn en laat hij je kennis maken met onze 'Schaduwkanten'. Een lezing die mogelijk een aantal facetten van je gedrag of van het gedrag van je kinderen helder maakt. Over Rob Derksen: Na een burnout heeft Rob Derksen de switch gemaakt van het bedrijfsleven naar de humane sector. Hij is zich gaan toeleggen op de coach ing en begeleiding van mensen in zelfont wikkeling, bewustwording en 'traumaverwer king'. Zijn passie voor de mens motiveert hem om zoveel mogelijk jongeren en (jong) volwassenen te coachen in het weer vitaal en autonoom worden. Zijn kijk op psychische klachten, gedragsproblemen en verslavingen heeft zich gevormd, omdat hij in zijn jeugd zowel zelf als in zijn omgeving te maken heeft gehad met deze problematieken. Huize Nieuwenhof, vanaf 19:30u (zonder in schrijving). Aanvang: 20:00u (tot ca. 22:00u). Kosten: 10,- p.p. (incl. koffie/thee). Geef Samen MTV is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). Op donderdag 24 januari start om 19.00 uur onze nieuwe uitzending. Deze duurt ongeveer een half uur waarna deze door lopend wordt herhaald. U kunt o.a. kijken naar: - Actueel: schaatsbaan "de Vennen"; - +Tijd: De Zonnebloem; - St. Jansplein: een update. Op vrijdag 25 januari vanaf 19.00 en zater dag 26 januari vanaf 13.00 uur kunt u deze uitzending ook (nog eens) bekijken. Wij gedenken: Op 14 december overleed op Park Stanislaus Theo Jansen. Theo werd geboren in Loon op Zand als jongste van 9 kinderen. Zijn moeder overleed op jonge leeftijd en dit had een grote impact op hem. Hij werd timmer man en later rayonchef bij Rijkswaterstaat, maar het timmervak bleef hij altijd trouw. Zijn huwelijk met Rietje Maas bleef kinder loos. Na de dood van Rietje ontmoette hij Tineke Huisman met wie hij nog mooie jaren kende in Moergestel. Hier waren beiden actief in het verenigingsleven, Theo o.a. als de bege leider van de timmerclub van de KBO. Na het overlijden van Tineke verloor het leven zijn glans. Zijn gezondheid werd minder en op 14 december overleed hij op 79 jarige leef tijd. Op 23 december overleed Lambert Smetsers, weduwnaar van Ina op ‘t Hoog. Lambert werd geboren in Spoordonk als 5e in een gezin met 10 kinderen. Hij was actief bij de ver kenners, de harmonie, de atletiekvereniging. Op 14 jarige leeftijd ging hij werken in de schoenindustrie, eerst aan de Tilburgseweg en later bij Van Gils. Hier ontmoette hij zijn vrouw Ina en zou hij blijven werken tot aan zijn pensionering. Hij was trots op zijn gezin en vooral op zijn kleindochters. Lambert was een stille, rustige man, goedig, maar hij liet niet over zich lopen. Hij was een harde werker die ontspanning vond in het werken in zijn tuin en in fietsen. Na het overlijden van zijn vrouw volgde een moeilijke periode waar hij zich dapper doorheen sloeg. Op 23 december overleed Lambert in Tilburg op 78 jarige leeftijd. 0900 332 22 22 Parochie St. Jans Onthoofding 0135132774, voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.parochiemoergestel.nl J1 Misintenties 14 dagen JI voor afroepweekend opgeven. PAGINA 2 r VW Agentschap Moergt St. Jansplein 5 in Den Bi MTV ....513 1424 ....513 1204 Kies uit meer dan 2000 goede doelen p: Industrieweg 16,5066 XJ Moergestel I: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl t: (013) 5131316 Pastoor de Louwstraat 5 5066 EG Moergestel Telefoon: 013 - 513 38 20 Mobiel: 06 - 40 58 89 00 E-mail: keesbrug@home.nl Kloosterlaan 2a Tel. (013) 513 2268 Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Kerkstraat 2 P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 tel. 513 0757; ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma-vrij: 08.00 - 17.30 uur HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vnjdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Begeleiding bij verlieservaring: Werkgroep "Elkaar Nabij" Contactpersonen: Petra van Nuenen (513 3676) Jan Daem (528 6188) Politie alarm: 1-1-2 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 |estel toogaard Openingstijden: woensdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 14.00 uur MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 23 JANUARI 2013 "Pf/ROCME $T. JfirfMTWOFMK

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 2