Zaterdag 19 januari Reünie van oud-leerlingen van Mavo “Saint Jean Baptiste de la Salle”. Kandidaten aanmelden voor de Moergestelse vrijwilligersprijs 20.00 uur in 'Den Boogaard' Mavo "Koningshoeven Voor dertiende keer Moergestels eerbetoon aan vrijwilligers Toegangskaarten a 10,- euro (incl. 'n kopje koffie) zijn verkrijgbaar bij Novy Van Wezel, Slijterij In den Korenmaaier, Jumbo Supermarkt en Den Boogaard. Biest-Houtakker, Diessen, Riel hadden van de goede naam en faam gehoord en stuurden Niet langer de eigen vertrouwde onderwijzer of onderwijzeres voor de klas, maar steeds andere docenten, die je de noodzakelijke wijs heid en vorming zouden bijbrengen. De nieu we leerlingen kwamen uit de omliggende wij ken van de mavo in Tilburg-Zuid, zoals Fatima, Een hereniging van oud-leerlingen en bovenal een gezellige bijeenkomst. Daar zijn ze dan, beladen met zware boekentassen, voor het eerst naar de mid delbare school: de brugpiepers, zoals zij aanvankelijk “oneerbiedig” genoemd werden. Onwennig op die grote binnenplaats zag men hen zoeken naar bekenden om het klimaat enigszins rustiger te stemmen, maar ook gespannen, want ze hadden in feite de hele vakantie ernaar uitgekeken: de grote school! Jeruzalem, Groenewoud, Broekhoven, Besterd, Hasselt en zelfs de Witsie, maar de regiofimctie van Mavo “Saint “Jean Baptiste de la Salle” kon de school evenmin ontzegd worden: ou ders van leerlingen uit Moergestel, Oister- wijk, Berkel-Enschot, Goirle, Hilvarenbeek, De uitreiking van de vrijwilligersprijs vindt weer plaats tijdens Moergestel Zingt, een door WieKentKunst georganiseerd onderdeel van Moergestel Fietsdorp. De Moergestelse vrij willigersprijs is een gemeentelijke prijs. Het initiatief is destijds genomen door de Stichting WieKentKunst. Later is dit eerbetoon aan de vrijwilligers overgenomen door de gemeente. Nu zijn er vrijwilligersprijzen voor alle drie de kernen: Moergestel, Heukelom en Oister- wijk. Elke kern heeft een eigen jury, een eigen prijs winnaar, een eigen uitreiking en een eigen beeldje. In Moergestel krijgt de winnaar een door de Moergestelse kunstenaar Kees Kete laars gemaakt bronzen beeldje dat de reuzin Ermelindis voorstelt. De volledige benaming van de vrijwilligersprijs is dan ook ‘De Moer gestelse Reus’. De idee achter deze naam is dat een vrijwilliger, net als een reus, met kop en schouders boven de rest van de samenleving uitsteekt. De Moergestelse vrijwilligersprijs is een eer betoon aan alle vrijwilligers. Sinds 2009 heeft Moergestel zelfs een beeld waarmee alle vrij willigers worden geëerd. Het staat naast de kerk. Vrijwilligers worden steeds belangrijker, zeker in deze tijd waarin de overheid zich De winnaars van 2012: de vrijwilligers van ’De Zonnebloem’. Voor de jaarlijkse Moergestelse vrijwilligersprijs kunnen nog tot en met 31 maart kandidaten worden aangemeld. Door de jury wordt voor de dertiende keer deze prijs toegekend. Dat het de dertiende keer is, geeft wel aan hoezeer de vrijwilligersprijs inmiddels is geworteld in Moergestel. Dat is niet in de laatste plaats te danken aan de voorafgaande winnaars, allemaal mensen die zich als vrijwilliger inzetten voor de Moergestelse samenleving. De eerdere winnaars waren Eddie Hurkmans, Kees van de Loo, Jo Denissen-van Kerkoerle, Jo Denissen-van de Wouw, de Kerkhofgroep, Scouting St. Jan, Jacqueline Vis-van de Wouw, Kees Jansen, de Moergestelse omroep MTV, Corrie en Rien Ceulemans, EHBO Sint Christoffel en vorig jaar de vrijwilligers van de Zonnebloem. terugtrekt en de mensen het zelf moeten doen. Moergestelnaren die een deel van hun tijd vrijwillig ter beschikking aan de samenleving verdienen het om eens per jaar in de schijn werpers te worden gezet. Dat gebeurt door middel van de verkiezing van de vrijwilliger van het jaar. De jurering wordt gedaan door een onafhan kelijke jury van betrokken Moergestelnaren onder voorzitterschap van Hennie van Schoo ien (voorzitter Stichting WieKentKunst). De jury wordt gevormd door Jeanne Burgers, An nie van Roessel, Corrie op ’t Hoog-Basemans, Lian Kocx, Heidi van den Hout, Frans van der Poel, Jan van Dijk en Marieke van Kerk- oerle-Vugts. Samen vormen zij een mooie dwarsdoorsnede van de Moergestelse samen leving. Aanmelden voor de vrijwilligersprijs gaat een voudig. Het beste is om even contact op te nemen met Jeanne Burgers, jurylid namens WieKentKunst. Telefoon 513 3933. Aanmelden kan ook per brief (Kloosterlaan 6) of per email jeannewkk@gmail.com. Aanmeldingen kun nen ook worden ingediend bij Hennie van Schooten, telefoon 513 3072. Per brief (D’n Duyp 41) of per e-mail hennievanschooten@ home.nl hun kroost naar de mavo, die kortweg ook wel aangeduid werd met “Mavo Koningshoeven”. De school kende een forse toeloop en ongeveer op zijn top gaf het onderwijsinstituut les aan 600 leerlingen. Onlangs, in oktober 2012, werd het schoolge bouw gesloopt om plaats te maken voor wo ningbouw. De barakken, die nauw aansloten bij het terrein van de toenmalige supermarkt, hadden al eerder het loodje moeten leggen. Toch, als zo’n hoofdgebouw tegen de vlakte gaat, verdwijnen daarmee nostalgische gevoe lens, zoiets als het definitief afsluiten van een levensfase, die onnavolgbare herinneringen oproept aan een blije, kameraadschappelijke sfeer, waarin jongens en meisjes met elkaar spelenderwijs hun vorming kregen en waar zelfs - de romances waren soms niet van de lucht - de escapades geleid hebben tot besten diging van een huwelijk. Nou zal men zeggen, een reünie houden is op zich niets opzienbarends. Nee, zeker niet, maar als het idee om te komen tot een reünie geboren wordt vanuit oud-leerlingen zelf, die de sociale media zoals Facebook benutten om de kring te trekken rond alle leergangen vanaf begin jaren 1960 tot ongeveer 1990, dan mag men dat als bijzonder aantekenen. Oud-leerling John Adriaanse is de initiatiefnemer en hij is er erg druk mee bezig om het een geslaagd evenement te laten worden. Op vrijdag 5 april 2013 wordt de reünie ge houden in Horeca T-kwadraat Tilburg (Olympiaplein 383, tel. 581 28 84). Aanmelden kan via www.facebook.com/koningshoeven of via e-mail mavo.koningshoeven@gmail.com Als je geïnteresseerd bent en nieuwsgierig welke ontzettend leuke reacties er al op Face book staan, dan werkt dat zeker aanstekelijk om 5 april ook van de partij te zijn. Xiusm MKxxu j ■mV - A 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 16 JANUARI 2013 PAGINA 5 2015 Zeven sauwelaars: ysELLEr K b 1 u 1986 hl AS 1987 2

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 5