Wederom vier generaties C.V. De Pierewaaiers organiseert: Pieregeblèr 2013 Ondersteuningsgroep mantelzorgers van mensen met dementie Raad van Bestuur overhandigt eerste exemplaar in de nieuwe entreehal SAUWELAVOND IN DEN BOOGAARD CV De Durdraaiers presenteert ouder-kind-avond! Theaters Oisterwijk Moergestel Huis voor Zingeving Broekzijde erg gevaarlijk voor fietsers Jan Vriens Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen Kaarten a 10,- (incl. kopje koffie/thee) zijn te koop bij Novy, In den Korenmaaier, Jumbo en Den Boogaard. EVENEMENTEN IN TILIANDER FCKD (Ladies Night) - LOS Muziektheater (Femke, Charlotte, Kim en Dookje) Donderdag 17 januari 20.30 uur Entree: 16,00 incl. koffie/thee voor aanvang Nieuwjaarsconcert - Koninklijke Vereniging Sociëteit Harmonie Asterius Zondag 20 januari Entree: 10,00 Zaterdag 26 januari vanaf 20.00 uur in Den Boogaard Verkoop kaarten a 10,00 bij supermarkt Jumbo, Novy, café De Brouwer en Den Boogaard. Zaterdag 19 januari: om daar meer over te vertellen, maar komt dat zeker zien, want het wordt de moeite waard! De feestelijke opening van de entreehal wordt samen gevierd met de opening van het poli- kliniekgebouw op donderdag 23 mei. en ervaringen die door de deelnemers zelf worden ingebracht. Kosten voor de onder steuningsgroep is 25,- euro. Vragen en aanmelding: U kunt zich telefonisch -op maandag t/m woensdag- of per mail aanmelden bij Liesbeth Lautenschutz, consulent mantelzorg, tel: 528 4080. S.v.p. aanmelden voor 5 februari a.s.. E-mail: liesbethlautenschutz@twern.nl. Bij opgave graag uw naam, adres, woonplaats en telefoonnummer vermelden waarop u overdag bereikbaar bent. Er wordt vervolgens door de begeleiders telefonisch contact met u opge nomen over uw aanmelding. Woensdag 23 januari Speetje levensspel meesterlijk! Speel jij het levensspel meesterlijk? Een ware meester in het leven viert het leven elke dag! Annemarie Sips gaat je vertellen en laten erva ren hoe het IN je hart is en als je innerlijke groei inzet dat het doorwerkt op alle vlakken zoals relatie, materiële rijkdom en zelfs succes. Laat je dromen uitkomen door de stappen vanuit een puur hart te ondernemen. 2013 vraagt om een 'andere'manier van leven, namelijk vanuit je hart. Het lijkt moeilijk maar het is simpel als je eenmaal IN je hart leeft. Annemarie Sips is bewustzijnstrainer, levens- docente en auteur van drie spirituele boeken. Ze schrijft 'energetische journaals'. Deze gaan over wat wij tegenkomen aan levenslessen op collectief gebied. Onze levenslessen die we op aarde mogen leren vragen een intensievere aandacht dan voorheen. Huize Nieuwenhof, Kloosterdreef4,5066 AA Moergestel, vanaf 19:30u (zonder inschrijving). Aanvang: 20:00u (tot ca. 22:00u). Kosten: 10,- per persoon (incl. koffie/thee). Vorig jaar was De Kammeraoj de grote winnaar van het Pieregeblèr. Zij wonnen zowel de presentatieprijs in de vorm van de Cees-van-Eschwisselbokaal als de liedjesprijs! Zij gingen er met de felbegeerde ‘dubbel’ vandoor en waren er dol gelukkig mee! Wie gaat er dit jaar met de bekers aan de haal? Ook dit jaar passen we de vorm van de avond iets aan. Het blijft zo dat alle deelnemers wor den beloond met in ieder geval een vierde plaats en de nummers één tot en met drie wor den bekend gemaakt middels een spannende prijsuitreiking. De opvulling van de avond wordt weer feestelijk verzorgd, waardoor het aan feestvreugde, feestsfeer en feestklanken niet zal ontbreken. Een andere verandering die door ‘men’ ook zeker als verbetering wordt ervaren en daar om dit jaar ook weer wordt doorgevoerd is het verkleden! Dus trek die verkleedkist maar open, schroom niet en kom verkleed! Het is de perfecte opstap naar carnaval, en ach - je moet ergens beginnen. Waarom niet bij het Pieregeblèr!? Haal je hoedje, kiel, jurk of pak dus maar tevoorschijn! Omdat de commissie niet stil zit, zullen er komend jaar ook wéér wat verrassingen te beleven zijn. We willen deze keer niet ver klappen wat dat gaat zijn, maar een tipje van de sluier oplichten is natuurlijk altijd wel uit nodigend. En dat hebben we dan bij deze gedaan! Tja, het is echt nog even niet leuk EVENEMENTEN IN DEN BOOGAARD Sauwelavond Zaterdag 19 januari 20.00 uur Entree: Voorverkoop: Kaarten kosten 10,- eu ro (incl. kopje koffie) en zijn te koop bij Novy van Wezel, Slijterij In den Korenmaaier, Jumbo Supermarkt en Den Boogaard. Kinderconcert met de Foekepot - Ria en Nico Zondag 20 januari 15.00 uur Entree: 4,00 Kassa open vanaf 1 uur voor aanvang van de voorstelling of nu reserveren 521 7220. www.theatersoisterwijkmoergestel.com Dit jaar presenteert CV De Durdraaiers een ouderavond over uw zoon of dochter. Wat doet hij/of zij zowel allemaal in Partyboer- derij ’t Draaiboompje? Vanaf 20:00 is de aula geopend. Nu alle gekheid op een stokje! Dit jaar organiseren wij een ouder-kind-avond. Samen met je zoon en/of dochter een pilsje drinken... Eens van dichtbij bekijken hoe gezellig ze het hebben met vrienden. Samen feesten op de oude en nieuwe carna valskrakers... Dit alles onder het genot van een hapje en een drankje. Hoe mooi kan het zijn! Waar: Partyboerderij ’t Draaiboompje Wanneer: Met ‘t Bonte Durdraaiersbal op dinsdag 12 februari Hoe laat: Vanaf 20:00 uur. Dus paps en mams kom van die bank af en kom genieten van een geweldige carnavals avond. Dit is ten eerste goed voor de vast zit tende heupen, ten tweede voor je lachspieren en ten derde voor een avond vol plezier. Ondanks de recent deels uitgevoerde verkeers- remmende maatregelen, blijft de Broekzijde wegens een slecht wegdek met name aan de randen voor fietsers erg gevaarlijk. Het aanbrengen van de toegezegde suggestie- stroken gebeurt zodra het weer dit toelaat. Uit een recente rechterlijke uitspraak blijkt dat een gemeente aansprakelijk is bij slecht onderhoud. Moergestel Fietsdorp heeft deze zaak op amb telijk niveau bij de gemeente aangekaart en verzocht op korte termijn passende maatre gelen te treffen. Afgelopen weekend kregen we wederom ’n foto aangeleverd met daarop vier generaties, dit keer in vrouwelijke lijn. Op deze foto zien we links oma Marina van de Ven-Nouwens, 48 jaar; helemaal rechts Lindag op ’t Hoog-van de Ven, 26 jaar; in het midden over-oma Annie Nouwens-van de Weijdeven, 79 jaar met op haar schoot Lizzy op ’t Hoog, geboren op 18 december 2012. Lizzy en Linda wonen in Tilburg, Maria en Annie zijn woonachtig in Moergestel. Foto’s van vier generaties blijven altijd welkom! Het steunpunt Mantelzorg Oisterwijk nodigt u uit deel te nemen aan de Onder steuningsgroep voor mantelzorgers van mensen met dementie Locatie: Stichting de Inloop, Kerkstraat 48, 5061 EJ Oisterwijk Tijdstip: maandag van 13.30 tot 15.30 uur Startdatum: 18 februari. Vervolgens op de maandagen 25 februari en 4-11-18-en 25 maart Voor wie? De ondersteuningsgroep is bedoeld voor: Mantelzorgers van ouderen met dementie. Een mantelzorger is iemand die (een deel van) de verzorging op zich neemt als iemand door ziekte, handicap of ouderdom zorg nodig heeft. Dit kunnen de partner, kinderen, andere fami lieleden of soms vrienden zijn. Wat houdt de ondersteuningsgroep in? In de ondersteuningsgroep wordt informatie gegeven over dementie, hoe gedrag ontstaat en hoe hiermee omgegaan kan worden en hoe de mantelzorger kan voorkomen dat hij over belast raakt. Het leren van elkaar en het vinden van steun bij elkaar zal in de groep een belang rijke plaats innemen. In de groep komen de volgende onderwerpen aan bod: Wat is dementie? Wat doet zorgen voor iemand met dementie met u? Omgaan met uw familielid met dementie. Omgaan met emoties. Voor uzelf zorgen. Begeleiders van de groep zijn: Co Wildeboer Schut, preventiemedewerker van Indigo en Rian Pijnenburg, dementie consulent Thebe. Praktische informatie: De bijeenkomsten duren 2 uur en vinden ‘s middags plaats. Start 18 februari 2013. Er zal gebruik worden gemaakt van concrete situaties MAANDELIJKSE BINGO Donderdagmiddag 17 januari bent u weer van harte welkom op onze gezellige bingo om 14.00 uur in Den Boogaard. Wij nodigen iedereen uit om gezellig mee te spelen. Ook als u geen lid bent van de SVM (Senioren Vereniging Moergestel) bent u van harte welkom. Dus kom gezellig met uw vriend, vriendin of buurvrouw, buurman. Er worden 6 rondes gespeeld, een kopje koffie wordt u door ons aangeboden! Addy en Joke heten u van harte welkom. De volgende bingo is op carnavalsdinsdag 12 februari. TweeSteden ziekenhuis reikt patiëntenpas uit TweeSteden ziekenhuis werkt met een nieuw patiëntenregistratiesysteem. Iedere patiënt van het ziekenhuis ontvangt, na registratie met een geldig legitimatie bewijs, een persoonlijke patiëntenpas met foto. Met deze patiëntenpas melden patiënten zich voor hun afspraak in het ziekenhuis. Waarom een patiëntenpas? Het is belangrijk dat patiëntgegevens veilig zijn in het ziekenhuis en dus goed geregistreerd staan. Met het invoeren van een persoonlijke patiëntenpas wordt voorkomen dat er misbruik kan worden gemaakt van zorgdossiers en ver- zekeringsgegevens. Met de pas zijn patiënten sneller te identificeren. Tijdwinst Daarnaast realiseren we met de invoering tijd winst bij de balies. Er wordt minder tijd gespendeerd aan aanmeldingen van patiënten die een afspraak hebben en er blijft dus meer tijd over voor zorginhoudelijke aandacht. Dit komt de kwaliteit ten goede. Nieuwe entreehal De uitreiking van de eerste pas valt samen met de ingebruikname van de nieuwe entreehal en het nieuwe restaurant Bies&Look voor patiënten, bezoekers én medewerkers. Komende week vindt de loting plaats, en we merken dat iedereen elkaar alweer nieuwsgierig probeert te maken naar eikaars lied en act. De laatste voorbereidingen worden getroffen en de commissie en alle betrokkenen begint zenuwachtig te worden. Wij hebben er zin in! De Kammeraoj, de Durdraaiers, de Brouwer Jr., de Dors(t)vlegels, de Gangmaokers, c.v. De Pierewaaiers, BaJaBaJa, de Poekeltjes en Brugzeikers gaan u weer een mooie avond vol zang- en kijkplezier bezorgen, daar zijn wij zeker van! We hopen jullie (met carna valeske outfit) te ontmoeten in Den Boogaard op zaterdag 26 januari voor het Pieregeblèr! Wij hebben er zin in! Vind ons op Facebook en blijf op de hoogte van alle details rondom het Pieregeblèr en bekijk daar ook alle foto’s en filmpjes! Carnavaleske groeten van de Pieregeblèrcommissie: Anke, Annelies, Jaap, Koen, Margriet en Sjef B (J n 0 Voor alle drukwerk: 4^5^ van geboortekaartje tot boek... MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 16 JANUARI 2013 PAGINA 3 Kloosterlaan 2a Tel. (013) 513 2268

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 3