Automobiel- en schadebedrijf Persoons ’ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES BOVAG Moergestel 013 513 1496 ZOEKERTJES ZOEKERTJES ZOEKERTJES loon- en transportbedrijf BON Moergestel Kreatief: laatste weekend! I Verzamelaars ruilbeurs in Boxtel Voorstelling van Anuar in Den Boogaard gaat niet door Lezing ’overwinteren in de natuur’ Goeien aard met muziek Optreden Parelmuzikanten in Den Boogaard Aanmelden voor de Pluk van de Petteflet Natuurprijs Afdansavond Mecaro in Den Boogaard! Mooie tuinen.nl www.ivnoisterwijk.nl ontwerp montage aanleg renovatie - Reparatie van alle automerken - Erkend A.P.K.-bedrijf - Tevens vakkundig schadebedrijf - Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... Naam Industrieweg 24 5066 XJ Moergestel Tel. (013) 513 1404 Fax (013) 513 2762 Zondag 13 januari organiseert de VBV haar verzamelaarsruilbeurs van 10.00 tot 13.00 uur in Gemeenschapshuis De Walnoot te Boxtel. Entree volwassenen 1 euro. Kinderen 25 eurocent. Op deze drukbezochte en gezellige beurs kun nen geruild worden: postzegels, munten, prentbriefkaarten, stickers, sigarenbandjes, telefoonkaarten, theezakjes, enz. Op iedere beurs wordt aandacht besteed aan een speciaal thema. Voor zondag 13 januari is dit: singles en Ip’s. Op 10 januari zou in het Moergestelse theater den Boogaard de cabaretvoorstelling van Anuar plaatsvinden. De voorstelling “Vastberaden” van de stand up comedian Anuar is wegens omstandighe den verplaatst naar 29 maart 2014. Mensen die al kaarten hadden voor de voor stelling worden door Theaters Oisterwijk Moergestel benaderd en krijgen hun geld terug. Rini Kersten, bioloog en enthousiast verteller laat ons op een bijzondere wijze de winter beleven. Op onze breedtegraad is de winter het beperkende seizoen voor schimmels, plan ten, dieren en mensen. De lage temperaturen en het gebrek aan (bruikbaar) water en voedsel stellen organismen voor problemen. Positiever geformuleerd zou je kunnen zeg gen: het stelt hen voor de uitdaging om deze barre periode goed door te komen. Voor de verschillende organismen zijn de problemen niet helemaal hetzelfde, hun ant woorden zijn dan ook niet gelijk. Passend bij hun aard en mogelijkheden vinden ze geschikte oplossingen. Zo zijn er de ‘lafaards’ die wegtrekken, maar ook de ‘helden’ die de strijd vol aangaan. De uiteenlopende strate gieën en tactieken worden besproken en beel dend toegelicht. Ook de consequenties voor de overwinterende natuurliefhebber komen ter sprake. Deze lezing, die u wordt aangeboden door IVN Oisterwijk en de stichting LNMH te Haaren, vindt plaats op donderdag 17 janua ri om 20.00 uur in ‘De Voorhof’, Kerkstraat 64 te Oisterwijk. De toegang is gratis; er wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd om de natuurverenigingen te steunen! www.lnmh.nl Velen gingen u voor en genoten van het gevarieerde aanbod én het verrassende niveau van de expositie “Moergestel- Kreatief”. Ook het komende weekend kunt u nog terecht in Galerie de Verdie ping om zelf te ervaren waartoe een klein dorp artistiek in staat is. Technisch fraai uitgevoerde figuratieve kunst of abstracte uitingen, reislustbevor- derende foto,s en documentaires, ruimtelijk werk waar je, in figuurlijke zin dan, niet omheen kunt. Historische diorama’s, glas- in-lood, sieraden en meesterlijke metalen objecten vervolmaken het tentoon gespreide palet. Doe uzelf een plezier en loop a.s. zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur, of zondag van 11.00 tot 17.00 uur even binnen bij Galerie de Verdieping, Industrieweg 16. De Elckerlijc-speellieden vormt een muziek groep, die gedurende haar dertigjarig bestaan, heel wat muzikale initiatieven heeft geno men. Van muziek voor het Hof tot muziek voor boeren, burgers en buitenlui hebben zij gepre senteerd in geheel Brabant en ook ver daar buiten. Op dit moment bestaat de groep speel lieden uit Colette, Ria en Nico Haneveld en Trinet Repriels. Deze vier muzikanten bren gen een zeer gevarieerd volksmuziek-pro- gramma dat geïnspireerd is op de Noord- en Zuid Brabantse volkscultuur. Ook op zondagmiddag 13 januari zijn ze weer te beluisteren in Cultureel Centrum de Schalm te Berkel-Enschot, waar zij hun liedjes, verhalen en speelstukjes ten gehore brengen. En zoals altijd begeleiden zij zich zelf met een groot aantal muziekinstrumen ten. U bent van harte welkom! De aanvang van het programma is 15.00 uur en de toegang is gratis. Onder leiding van Peter van Esch verzorgen De Parelmuzikanten een Nieuwjaarscon cert in Den Boogaard te Moergestel. Dit concert begint zondag 13 januari om 14.30 uur; toegang gratis. Het gevarieerde repertoire, de zangsolo’s met zelfs een gloednieuwe geluidsinstallatie staan garant voor een sfeervol optreden en een gezellige middag. U bent van harte welkom. Op 1 januari 2013 is de Brabantse Milieufede ratie gestart met de provinciale voorronde van de Pluk van de Petteflet Natuurprijs. Pluk kwam in actie toen een groen gebiedje achter de Petteflet betegeld zou gaan worden. Deze hoofdpersoon uit het boek van Annie M.G. Schmidt had succes. Met de Pluk van de Petteflet Natuurprijs willen we mensen in het zonnetje zetten die zich actief inzetten voor de natuur in Nederland. De Natuur en Milieufederaties organiseren provinciale voor rondes, de hoofdprijs wordt in april 2013 uit gereikt in samenwerking met het radiopro gramma Vroege Vogels. Aanmeldingen voor Noord-Brabant De Brabantse Milieufederatie roept burgers, vrijwilligers, scholen etc op om rond te kijken welk initiatief voor de prijs in aanmerking zou kunnen komen. Inzendingen voor Noord- Brabant zijn mogelijk tot 14 februari 2013. Vervolgens selecteert een jury een provinciale winnaar. De landelijke jury zal in maart 2013 uit alle provinciale genomineerden drie tot vijf kan didaten aanwijzen. Vervolgens wint diegene die via internet de meeste stemmen weet te vergaren. Prijzen De 12 winnaars van de regionale voorverkie- zingen krijgen een beeldje Pluk Kraanwagen. De winnaar van de landelijke Pluk van de Petteflet prijs krijgt een set exclusieve litho’s van Fiep Westendorp. Daarnaast ontvangt de landelijke winnaar 3000 euro om zijn of haar idee te realiseren. Medewerkers van de Brabantse Milieufederatie helpen mee bij de realisering van het winnende Brabantse idee. Informatie over selectiecriteria en over aanmelden: zie www.brabantsemilieufederatie.nl/plukvandepettefletprijs Twee maal per jaar houdt Mecaro een open afdansavond. Op deze avonden laten de cursisten zien wat ze in 14 lessen hebben geleerd. U kunt dan komen kijken en gezellig een dansje wagen. De entree is gratis. Als u nog niet kunt dansen of u wilt het beter leren, kun je geheel vrijblijvend een proefles volgen. Mecaro biedt cursussen aan voor zo wel paren als jeugd. Is er binnenkort iets te vieren zoals een bruiloft? Dan bieden zij spe ciale privélessen aan waarin alles wordt afge stemd op uw wensen. De Afdansavond van Danscentrum Mecaro vindt plaats op zaterdag 12 januari 2013 in Den Boogaard te Moergestel. PAGINA 6 Noveen St. Clara volbracht. M.W.M. ■■HNNMMNNMHHNMHH o Woonplaats Telefoon i i -- i i i- i I- I I - I I- I I I I I- i Onderstaand gedeelte ook invullen Straat kosten, bij 'normale' grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NIET geplaatst! We willen nog eens wijzen op de grootte van Zoekertjes en de bijbehorende prijs voor het plaatsen. Voor een Zoekertje dat bestaat uit 120 tekens (ruimte tussen de woorden is óók 'n teken!) betaalt u 3,50. Bestaat de tekst uit meer dan 120 tekens dan kost het Zoekertje 5,-. Let u daar bij het opgeven én betalen goed op, anders moeten we de tekst écht aanpassen! Kloosterlaan 57 Moergestel 013-5287670 M: 06-55382942 www.mooie-tuinen.nl t/m 10 regels 5,00 Kloosterlaan 2a Tel. (013) 513 2268 t/m 6 regels 3,50 BRUURS VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans van vught, Berkel-Enschot, 013-5333864. Maandag met carnaval draait Darkraver weer in t Draaiboompje! Kaarten 3 euro. Op=Op!. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 9 JANUARI 2013 •Zoekertjes’ UITSLUITEND schriftelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag in de bus stoppen... Carnaval: sieraden, hoeden, glitter, kin- derverkleedkl., boa’s, pruiken, boeren- en carnavalskl. enz. in Twinkeltje. Te koop: Van Haasteren puzzels en ande re. Tel. 513 1193. Van Spaandonk Onderwerkmakerij: voor alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. 18.00-20.30 u., za. 9.00-15.00 u. Pr. Irene- straat 20, Moergestel, tel. 513 3489. Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag alleen positieve dingen. Bid 9 dagen het Wees-gegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te wor den en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht. U krijgt wat u vroeg. Jos van Esch Elektrotechniek. Nieuw bouw, verbouw en renovatie bij zowel parti culier als bedrijf. 06-83792272 www.josvanesch.nl 1 v'- Uw ’Zoekertjes’ kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten: elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel. I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I J

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 6