Driekoningenzingen 2013 ALLROUND MAKELAARDIJ ALLROUND MAKELAARDIJ EE3 Tweemaal vier generaties Gezellige lampion-puzzeltocht Moergestelse winkeliers Erg vervelend... Scouting St. Jan organiseert grootse reünie! 3 Fijne kerstviering KansPlus Wij wensen u een Nieuwjaar! (vast)goed Nogmaals een dank je wel voor alle Driekonin gen uit Moergestel! Door jullie inzet kunnen we Theo Raaijmakers blij maken met een bedrag van 1075,- euro. Hij zal dit bedrag vol ledig besteden aan het project “straatkinderen in Bolivia”, waar hij zich ter plaatse voor inzet. Ondanks dat er minder groepjes kinderen op pad gingen dan vorig jaar, is er tóch meer geld opgehaald! In de week rond kerst kregen we twee foto’s binnen met daarop vier generaties. Natuurlijk voldoen we graag aan het verzoek om deze een plaatsje te geven in Moergestel-Nieuws. Op Kerstavond zijn enkele jongelui met de zgn. ‘kalenderkaartjes’ van de krant rondgegaan. Op sommige plaatsen in het buitengebied werd ’s avonds laat nog op ramen en deuren gebonsd om een vrijwillige bijdrage voor het wekelijks bezorgen van de krant. Een niet bijster slimme actie enkele dagen na het gebeurde op de Heiligenboom... ‘Moergestel-Nieuws’ distantieert zich volledig van dit gebeuren omdat de betreffende jongelui de Kerstkrant ‘Moergestel-Nieuws’ al niet meer mochten bezorgen en zij ook geen kalenderkaartjes van onze krant hebben gekregen. Met andere woorden: bezorgers van ‘Moergestel-Nieuws’ zijn het zéker niet geweest! Ook dit keer waren er weer veel ouders met hun kinderen afgekomen op de lampion-puz zeltocht, georganiseerd door de Moergestelse winkeliers. Het druilerige weer maakte het niet écht winters maar de sfeer en de puzzelzin bij de kinderen was er zeker niet minder om. Na afloop van de toch werd iedereen terug verwacht bij Café-Rest. De Brouwer waar de warme chocomel en koffie wonderen deden. Voor alle kinderen was er iets in de grabbelton en daarna waren er, onder de goede oplossingen van de onderweg opgeloste puzzel, nog eens Op deze foto zien we vier gene raties in mannelijke lijn. Overopa is Jos van Esch, 88 jaar oud, woonachtig in Berkel- Enschot; opa Ad van Esch, 53 jaar oud, woonachtig in Moer gestel; trotse vader is Jos van Esch, 26 jaar oud, woonachtig in Udenhout en, hij maakt het viertal compleet, Daan van Esch, geboren op 17 december 2012 en uiteraard ook woonach- KansPlus is een oudervereniging voor mensen en verwanten van mensen met een verstande lijke beperking. Zoals men wel eens zegt; een hele mond vol! Wat is het nou precies? Als je een kind hebt met een verstandelijke beperking kan je als ouder van dat kind, lid worden van onze vereniging. Maar ook andere familieleden kunnen lid zijn! Je kan het ook zien als lotge notencontact. KansPlus brengt de ouders bij elkaar zodat men aan elkaar ervaringen kan uitwisselen en herkenning krijgt. Natuurlijk, dat kan ook op school, in je familie of elders. Maar bij Kansplus heb je nog als extra dat het een landelijke vereniging is en dat we samen naar de politiek iets kunnen betekenen. Wilt u geen lid worden maar de vereniging wel steunen dan kunt u ook donateur worden. Dit geldt ook voor de mensen met een verstande lijke beperking zelf. Bij Kansplus kan je het warme gevoel ervaren dat we er zijn voor elkaar en dat we naast elkaar staan. Tijdens de Kerstviering in Moer gestel hebben sommige onder u dat kunnen beleven. Nadat pastoor Theo te Wierik ieder had welkom geheten nam Peter Wouters het woord van hem over. Crescendo zorgde voor de warme klanken en de jongeren werden ont haald met een corsage. Het thema; waar ben jij goed in, werd in een goede sfeer uitgewerkt. Het samenzijn was prachtig en warm! Dit is een voorbeeld van de sfeer die men bij Kans Plus kan ervaren! Wilt u meer informatie over onze vereniging, dan kunt u contact opnemen met onze secretaris Rini Roosen, tel: 528 3228. Op deze foto zien we v.l.n.r.: oma Trudy Willems-Brock, 54 jaar, woonachtig in Moergestel; trotste moeder Judith van de Ven-Willems, 28 jaar, woonach tig in Moergestel; overoma Miet Broek-Sewuster, 85 jaar, woon achtig in Goirle en de jongste spruit is Sterre van de Ven, geboren op 24 november 2012 en zij woont ook in Moergestel. Oproep! Oproep! In 2013 bestaat Scouting St. Jan Moergestel 50 jaar! Om dit te vieren worden er in 2013 diverse activiteiten georganiseerd. Eén daarvan is een grootse reünie voor AL LE leden en oud-leden van de scouting in Moergestel. De reünie zal plaatsvinden op zaterdagavond 26 oktober 2013 in het scou- tinggebouw Den Donk aan de Bosstraat in Moergestel. Van veel oud leden hebben we de adressen, maar van veel ook niet. Vandaar deze oproep: Ben je tussen 1963 en 2013 op één of andere manier betrokken geweest - of nog steeds betrokken - bij scouting in Moergestel (als jeugdlid, als leiding, als bestuurder, is beheer- der/klusser of anderszins), meld je dan aan voor deze reünie. Dat kan via onze site www. scoutingmoergestel.nl. Ook als u mensen kent waarvan u weet dat ze betrokken zijn geweest bij scouting in Moergestel: informeer ze aub over de reünie op 26 oktober a.s., en vraag ze zich hiervoor aan te melden via onze site. Degenen die zich hebben aangemeld ontvan gen later dit jaar nadere informatie over het programma van de reünie. drie mooie prijzen te verdienen. De winnaars daarvan zien we op bijgaande foto: Kim de Laat, Hild 9a, kreeg een waar debon van 10 euro; Freekje van den Broek, De Lage Braken 6 kreeg een waardebon van 15 euro en de eerste prijs, een waardebon van 20 euro was voor Sjuul van Ganzewinkel, De Looijakker 19. De gezelligheid en enthousiasme zullen er ongetwijfeld voor gezorgd hebben dat er ook voor dit jaar weer zeker een lampionnentocht zal worden gehouden! kwamen de groepjes Driekoningen terug naar Park Stanislaus om hun liedjes te zingen voor een volle zaal met belangstellenden. Ze werden daar volgens de traditie ontvangen met warme chocolademelk en een eierkoek. Enkele kin deren vonden een boon in hun eierkoek, en wonnen daarmee een prijs. Ook alle andere kinderen kregen een prijsje. Na de viering kregen de kinderen de gelegen heid om sterren en lampionnen te maken, waarna ze met de collectebussen op pad gingen om langs de deuren te gaan zingen en geld op te halen voor een goed doel. In de middag In de Oosters christelijke kerk is het feest van Driekoningen een feest wat nog grootser gevierd wordt dan Kerst mis bij ons. Omdat het dit jaar op een zondag viel, hebben ook wij in Moerges tel dit feest gevierd met een gezinsvie ring in onze parochiekerk. In Nederland staat het Driekoningenzingen sinds dit jaar op de lijst van het cultureel erfgoed. Daarom willen we in ons dorp deze tra ditie ook in stand houden. - TL** PAGINA 5 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 9 JANUARI 2013 t Gilzerbaan 31 5037KV Tilburg TOT3-5920080 F013-4688259 Iwww.allroundmakelaardij.nl F

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 5