Sauwelavond Moergestel: zeven sauwelaars! Dorpsraad zorgt voor OV-oplaadpunt in Moergestel Geslaagde Kerstactie ”De Vonder c/ Alzheimer Café Oisterwijk-Moergestel Hoe sta jij in je werk en leven? Pastor Theo te Wierik msc R ia Willems (secr. - A Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Volgende week zaterdag: Vervolg Parochieberichten van pagina 2 Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen Dt URHAA1 Zoals al aangegeven is er dit jaar één debutant: Hans Denissen, voor velen vast en zeker geen onbekende. Hij gaat de ‘strijd’ aan met Gerard Vugts, Maikel Denissen, Ron van der Sanden, Ron Hermus, Eric Boogaers en Stef Habraken. Nou ja,’strijd’... niet echt, want het gaat niet om een prijs, maar puur voor de lol! Zoals al vijftien jaar het geval is, gaat ook nu de opbrengst van de avond naar een doel, ver eniging, club of stichting dat door de sauwe laars zelf wordt bepaald. Wie of wat dat is wordt aan het eind van de avond pas bekend gemaakt. Nieuw op de Sauwelavond is ook de muzikale bijdrage. Na vele jaren gebruik gemaakt te Dinsdag 15 januari: Thema: Stemmingspro blemen bij dementie Gast: Willy Garenfeld, Psychiater In deze lezing vertelt Willy Garenfeld over stemmingsproblemen bij mensen met demen tie. Wat is o.a. een depressie, psychose en een delier. Welke specifieke problemen bij bepaalde vormen van dementie voorkomen. Over gedragsveranderingen, hoe daar mee om te gaan. Waarom de persoon met dementie vaak een uitgebluste c.q. passieve houding heeft. Welke behandeling nodig is, niet alleen medi catie maar ook het aanbrengen van een dag en week structuur. Het Alzheimer Café is een ontmoetingsplaats voor mensen met dementie jong en oud, fami lie, vrienden, hulp en dienstverleners en andere belangstellende zijn van harte welkom. De gasten praten met elkaar over dingen die ze meemaken, over dementie en over de moge lijkheden voor hulp en dienstverlening. En dat allemaal in een gemoedelijke sfeer. Graag heten we u allen van harte welkom. Inloop vanaf 19.30; Programma van 20.00-22.00 in De Coppele, Prunusstraat 69 Oisterwijk, vooraf aanmelden is niet nodig. Voor meer informatie: Jeanne Verberk Tel: 528 4571. E-mail j.ver berk@ziggo.nl Noodhulp Graag willen wij u bedanken voor de financiële giften die zijn binnengekomen op de speciale rekening van onze pastor. Inmiddels zijn alle bedragen op de parochierekening gezet, zonder naam. En.we hebben een moeder met kleine kinderen kunnen helpen en een deel is naar een stichting in Oeganda gegaan om kinderen vrij te krijgen uit de gevangenis! Er staat nog een bedrag als reserve voor noodsituaties. Wat langer geleden hebben we eveneens enkele jonge gezinnen kunnen ondersteunen en een alleenstaande man die plotseling hulp nodig had voor een maand. De ’zeven’ met inzet links onderaan Hans Denissen. Met in hun midden één debutant, komen zaterdag 19 januari in Den Boogaard maar liefst zeven sauwelaars in de Moergestelse ton. ‘Den Boogaard’ is die avond weer het middelpunt van nieuwtjes, roddels, vermoedens, gezegdes, onwaarheden, onzin, kletspraat, al dan niet in dichtvorm, enz. hebben van de muzikale diensten van ons huisorkest d’Ambiejans moesten we op zoek naar een andere muzikale invulling. De reden ligt in het feit dat d’Ambiejans het afgelopen jaar opgehouden is te bestaan. Vervanging is gevonden in het Oisterwijkse Zzzzzenderbij band, een dweilorkest van 13 personen. Toegangskaarten voor de avond zijn ver krijgbaar in de voorverkoop bij Novy van Wezel, Slijterij In den Korenmaaier, Jumbo Supermarkt en Den Boogaard. Kaarten kos ten (incl. ’n kopje koffie of thee bij binnen komst) nog steeds 10,- euro per stuk. De Sauwelavond in Den Boogaard begint op zaterdag 19 januari om precies 20.00 uur. Herinnert u zich deze nog: dat er een uitno diging in de bus viel voor een snerttocht? Vergeet niet tot en met 9 januari de opgave- strook in te leveren of even een mailtje te ple gen. Er staat een grote pan snert op jullie te wachten en die moet leeg. We gaan er weer een gezellige Vurhaai-avond van maken. Tot dan! De Snertcommissie Op woensdag 19 december begon om half ze ven ’s avonds de Kerstactie op de basisscholen Graaf van Ursel en Hertog Jan (in 2013 officieel “De Vonder”). Rond de school was een wan deling uitgezet waar allerlei activiteiten waren georganiseerd om geld te verdienen voor het goede doel. John Duphey van de stichting Educare was 's maandags geweest om daar over te vertellen. Langs de route hadden alle groepen een sfeer vol verlicht kraampje neer gezet en daar pro beerden de kinderen hun kerstknutselen en eigen gemaakte lekkernijen te verkopen. Ook waren er twee koortjes en twee muziekgroepjes die voor extra sfeer zorgden. Ook de "Kerstmut- sen" konden rekenen op veel belangstelling van ouders en kinderen. Verder was de kerst man aanwezig, die iedereen op spekjes trak teerde. In de bioscoop van juffrouw Ilona en juffrouw Helga was het erg druk met bezoekers, die nieuwsgierig waren naar de Kerstfilm, die de kleuters gemaakt hadden. Tot slot was er op de speelplaats rond de vuurkorven met een bekertje chocolademelk en een worstenbroodje de mogelijkheid om nog even na te praten. Ook door de hulp van een heleboel ouders is de drukbezochte kerstwandeling een succes geworden. John kan weer tevreden zijn, want de op brengst van de Kerstactie is 1635 euro. Boetseren, een creatieve ontspanning ook in 2013! Boetseren is een van de belangrijke activiteiten van SVM Moergestel. Wekelijks worden, onder leiding van een docent, prachtige voorwerpen gemaakt met klei. Door je idee in klei vorm te geven, drogen, bakken en wel/niet glazuren ontstaat een heel eigen creatie. Iedereen werkt op zijn eigen niveau en ervaring is absoluut niet vereist. Het geeft de nodige ontspanning en levert vele sociale contacten op. Het is zeker het proberen waard. Momenteel hebben we een groep op vrijdagvan 09.30 tot 11.30 uur in Den Boogaard. Daarnaast is er een groep op donderdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur in Den Boogaard speciaal voor deelnemers met een functiebelemmering. Dit is een kleinere groep met meer individuele begeleiding door de docent. In januari 2013 starten de bijeenkomsten weer. Momenteel bestaat de mogelijkheid om aan te sluiten bij de bestaande groepen. Nieuwe deelnemers zijn dan ook van harte welkom. Deelname staat open voor alle senioren wel of niet SVM-lid. Speciaal nodigen wij ook de bewoners van Park Stanislaus, familieleden en mantelzorgers uit om deel te nemen. Het vervoer is in overleg te regelen. De eigen bijdrage is 80 per jaar 40 per half jaar) en 10 toeslag als u geen SVM lid bent (gratis proeflessen kunt u ook volgen). Bent u nu nog niet overtuigd, kom dan kennis maken door het volgen van een gratis proefles. U zult versteld staan van het enthousiasme en creatieve niveau in de groep. Bij belangstelling meldt u zich dan aan bij: Riet Habraken, 513 1170, pj.habraken@het net.nl (vrijdaggroep); Ineke van de Loo, 513 1259, mvandeloo@home.nl (donderdaggroep) ofbij: Harrie de Laat 513 2330, h.de.laat@het net.nl en Jan Jonkers 513 2209, jja.jonkers@ home.nl Geen verhuizing naar kapel PS op zaterdag avond Uit de notulen van parochiebestuur: “...het bestuur ziet de kerk als ‘de aangenamere omge ving’. We begrijpen de ‘besparingsmogelijk- heid’ maar zien dat niet als een handige zet (nu al afbouwen van gebruik van de kerk). De nadelen wegen voor het bestuur veel zwaarder dan de besparing. Het bestuur is unaniem tegen overbrenging van diensten naar de ka pel.” De pastor had al aangegeven dat het bestuur het laatste woord hierin had. We blij ven dus samenkomen in onze parochiekerk op zaterdagavond om 19.00 uur. Op donderdag 27 december heeft Moergestel een OV- oplaadpunt gekregen bij Novy aan het Rootven. Johan van Wezel van Novy was al 1 jaar bezig om voor Moergestel een OV-oplaadpunt te krijgen. Hij moest dit aanvragen bij de Provincie en na vele malen als antwoord gekregen te hebben dat er in Oisterwijk 3 stonden en dat ze het daarom in Moergestel niet zo nodig vonden, heeft hij de hulp ingeroepen van de Dorpsraad. Een halfjaar geleden is de Dorpsraad gaan mailen naar de provincie met de mededeling dat het in Moergestel wel urgent was om een oplaadpunt te krij gen. Alle studenten en senioren moes ten hun OV-kaart in Oisterwijk opla den en dat kon toch echt niet volgens de Dorpsraad. Na vele mailtjes over en weer kregen we toch te horen dat we er eind van het jaar een zouden krijgen. En het was echt waar, don derdag Tl december is hij geplaatst bij Novy. Huis voor Zingeving woensdag 16 januari In 'loopbaan' zit het woord 'lopen' en dan is de vraag al gauw gesteld: lóópt het een beetje met je baan? Zeker in deze tijd functioneren arbeidsprocessen niet altijd zoals we zouden willen. Ongewilde werkeloosheid, reorgani saties, arbeidsconflicten, burn-out, reïntegra- tieprocessen en fusie-ontslagen zijn aan de orde van de dag. Minder ernstig maar wel blokkerend zijn zaken als een tekort aan ener gie, weinig passie voor je baan, werken voor het geld en de dagen 'om' kijken. Het is niet het werk dat je moe maakt, maar al die zaken er omheen. Voorbeelden zijn gauw gevonden. Misschien doe je niet het werk dat echt bij je past of voel je je niet op je gemak op je werk plek. We zoeken de antwoorden vaak elders: het ligt aan de baas, het komt door de starre organisatie, collega's zijn vervelend, het func tieprofiel past niet. Maar misschien moet je je blik eens richten op de echte antwoorden? Deze vind je bij de rijke schat aan informatie uit het eigen lichaam. Maar hoe dan? Een zeer informatieve manier om antwoorden te vinden is via emotioneel lichaamswerk. Tijdens een lichaamsgerichte workshop met Marie-Louise Willemen kun je aan den lijve te ervaren hoe de vlag in werk en privé erbij hangt. Door bewegen en aan dacht te combineren, te letten op je ademha ling, in je lijf te gaan en je gedachten tot rust te brengen, kom je bij de kostbaarste bron van informatie, je eigen lichaam. Huize Nieuwenhof, Kloosterdreef 4, vanaf 19:30u (met inschrijving). Aanvang: 20:00u (tot ca. 22:00u). Kosten: 25,- p.p. (incl. koffie/thee). MAANDELIJKSE BINGO Donderdagmiddag 17 januari bent u weer van harte welkom op onze gezellige bingo om 14.00 uur in Den Boogaard. Wij nodigen iedereen uit om gezellig mee te spelen. Ook als u geen lid bent van de SVM (Senioren Vereniging Moergestel) bent u van harte welkom. Dus kom gezellig met uw vriend, vriendin of buurvrouw, buurman. Er worden 6 rondes gespeeld, een kopje koffie wordt u door ons aangeboden! Addy en Joke heten u van harte welkom. De volgende bingo is op carnavalsdinsdag 12 februari. Op 3 januari, ja echt waar, werd deze lieve schat 70 jaar! Een dikke kus van ons allemaal. Het oplaadpunt wordt geïnstalleerd onder het toe ziend oog van Trees Verhoeven en Johan van Wezel. U kunt daar ook elke vorm van OV-kaarten aanvragen; Johan helpt u daarbij. De leefbaarheid in ons dorp Moergestel is weer een beetje beter. De Dorpsraad bedankt Johan van Wezel voor het vertrouwen in ons. Mocht u ook een vraag of een tip hebben voor de Dorpsraad waar wij aan kunnen werken, dan horen wij dat graag. Namens de dorpsraad Trees Verhoeven-Gianotten (secr. Dorpsraad) 71 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 9 JANUARI 2013 PAGINA 3 Mi MMNMMMMMMMNNMMMMMMMMMMMMMMMMMMMHMMNMMMNMMMMMMi NMHMMMI MNMMMMMMKMMNMMMMMI AH U3 L HSELLEF USI>

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 3