Gèssel draait dur! Waar ben jij goed in? 'Rrief van The-o üjzcwma Nieuws van de Dorpsraad Theaters Oisterwijk Moergestel Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Even de voorzitter voorstellen: Aard Mulders Aard Mulders. EVENEMENTEN IN TILIANDER Benefïetfeest InnerWheel - Laura Fygi Vrijdag 21 december 20.30 uur Entree 65,- p.p. incl. koffie, drankjes en een bijzondere afterparty Kerstbal - Danscentrum Mecaro Zaterdag 22 december 20.00 uur Entree: zie www.mecaro.nl Filmplein Oisterwijk Wintereditie - A Christmas Carol Op zondag 10 februari, dan mogen we weer! Vanaf 12.45 uur staat onze bont gevulde opstoet in de startblokken. Dit is net als afgelopen jaar een kwartier eerder dan de jaren daarvoor, waardoor er meer tijd is voor deelnemers die ook in Oisterwijk mee willen doen. Ook dit jaar laten we weer zien dat Moergestel uitblinkt in humor, creativiteit en gezel ligheid. Buren, klasgenoten, collega’s, vrienden en familie zjjn van harte welkom om mee te doen. Zo wordt er links en rechts al druk geknutseld voor deze grote happe ning. Natuurlijk kan de optocht niet vol genoeg zijn, dus als je nog nooit hebt deelgeno men is dit je kans! Schrijf je in! Je kunt je vanaf nu inschrijven. Inschrijfformu lieren zijn te verkrijgen op de website www.car- navalmoergestel.nl, bij Novy van Wezel en de onderstaande contactpersonen. Voor vragen of meer informatie kun je terecht bij Toon Moorman, Raamackerstraat 6, tel. 513 3732 of John van Esch, Kriekenakker 30, tel. 06 22522106. E-mail: camavalsoptochtmoergestel@gmail.com het herstellen van het plein in de oorspronkelijke staat. Deze opvatting is in lijn met die van Ondernemend Moergestel. Wij willen echter hier niet stoppen, maar met de Gemeente gaan bespreken hoe we de schade kunnen beperken of herstellen. Tegelijkertijd willen we bespreken wat we er voor de toekomst van kunnen leren. Een derde voorbeeld is Vision. Vision is actief bezig met bewijzen dat in Moergestel een jon gerencentrum belangrijk is. De Dorpsraad steunt hun initiatief. Overigens, wellicht kan Vision ook de steun en inzet van andere Moergestel- naren gebruiken. Bij deze dus ook een oproep. Heb je punten die het samenleven in Moergestel prettiger kunnen maken, en waarbij de Dorpsraad een actief bemiddelende rol kan spelen, meld het dan bij ons, bijvoorbeeld via onze website: http://sdmoergestel.nl/. Dan gaan we graag met u in gesprek om te bepalen welke acties we eventueel moeten nemen om de leefbaarheid in Moergestel te ver hogen. Bij dezen wil ik ook onze aftredende voor zitter. Barbara Suijkerbuik, bedanken! iedereen! Wel of geen beperking, wel of niet Katholiek, wel of niet Moergestelnaar, samen met iedereen mag onze Kerst gevierd worden. Peter Wouters is als geestelijk adviseur verbon den aan KansPlus en zal deze Kerstviering voor gaan. Helaas is het de laatste keer dat Peter onze Kerstviering voorgaat, hij is hier nl goed in! Maar Peter heeft besloten om de kans te geven aan iemand anders die daar ook goed in is en gaat het zelf rustiger aan doen. De zang en muzikale begeleiding is in handen van Crescendo. Voor de Moergestelnaren hoeven we niet te zeggen dat Crescendo daar goed in is want dat is al jaren gebleken! Er worden Kerstliederen gezongen in verschillende talen. De jongeren met een beperking van onze ver eniging zullen mede bijdragen aan de sfeer in de Kerstviering want daar zijn zij goed in! Omdat onze Kerstviering vlak voor Kerstmis is kunnen we ons voorstellen dat u er graag bij aanwezig bent. Iedereen is al in de Kerstsfeer en iedereen wil deze sfeer met elkaar delen in deze donkere dagen. Daarom bent u ook allen van harte uitgenodigd! Voor informatie over KansPlus of de Kerst viering kan u contact opnemen met Riet de Laat 513 2293, Marlies van Rijzingen 513 1895. Zondag 23 december 2012 Aanvang: rond 16.30 - 17.00 uur Entree: gratis An a capella Christmas - Vocal Group Just Us Zondag 23 december 15.00 uur Entree: 16,00 incl. koffie/thee voor aanvang Kassa open vanaf 1 uur voor aanvang van de voorstelling of nu reserveren 521 7220. www.theatersoisterwijkmoergestel.com Kinderoptocht: Ook dit jaar kun je vette prijzen winnen! Voor alle deelnemers is er in ieder geval een hele mooie button, een lekkere zak met snoep en een cadeautje! Dus roep al je vrienden en vrien dinnen bij elkaar, trek de step, bolderkar en alles wat rijdt uit de garage. Maak er een kleurig geheel van en zorg ervoor dat jullie de eerste plaats op het podium veroveren! Ja, bijna Kerstmis, en bijna het eind van het jaar... Laat ik allereerst iedereen bedanken, die onze kreet om hulp de laatste keer heeft gehoord en die ons heeft geholpen! Daar ben ik erg blij mee en ik dank jullie allemaal heel hartelijk. Ik vraag jullie allen om door te blijven gaan met die steun aan ons, want we zijn er nog lang niet; de economische crisis in de wereld is nog niet voorbij en die van ons dus ook zeker nog niet; we hebben nog een lange weg te gaan, maar ik vertrouw erop dat we er met de hulp van jullie allemaal zullen komen. In de twee huizen waar ik de leiding heb, hebben we nu bijna zestig jongeren en er zullen er nog wat bijkomen en ook nog een paar op zichzelf gaan wonen. Op andere huizen is het aantal verminderd en er zijn ook twee huizen dicht. Het ergste vinden wij, dat er veel kinderen en jongeren zijn, die nergens anders naar toe kunnen en we kunnen hen dus niet zomaar op straat zetten. We móéten doorgaan met ons werk! Ik reken op jullie! Ikzelf ben weer een eind opgeknapt. Ik ben inmiddels ook weer aan het autorijden ge gaan, na zes maanden, dus dat was even wen nen... Maar inmiddels weet ik al niet beter meer. Ik heb een paar keer in de week fysio therapie en ik doe eigenlijk zo ongeveer alles weer wat ik voorheen ook deed. Het heeft me in elk geval geleerd om meer geduld te hebben en ik heb ervaren wat het is om van anderen afhankelijk te zijn... We hebben het schooljaar er weer opzitten. Van ons hebben drie jongens de middelbare school afgemaakt; ook is een van de meisjes, die we steunen, bijna klaar met haar studie voor lerares en een van de jongens heeft bijna zijn studie af als hulpverpleger. Ook heeft Cecilia weer een deel van haar studie als naaister af. Dat zijn weer een paar succesjes en we zouden ze eens een keer allemaal op een rijtje moeten zetten, want het zijn er heel wat! Igor maakt het goed na de niertransplantatie en ook de donor, zijn broer Beto, maakt het prima; Igor studeert nu overdag en volgend jaar zal hij ‘s avonds gaan studeren en overdag werken; Beto werkt al weer maanden in de bouw. Ik ben gelukkig ook weer begonnen met vieringen in de vrouwengevan- Dit is het thema van de Kerstviering van KansPlus. Deze Kerstviering is voor iedereen toegankelijk en is op 23 december om 16.00 uur in de kerk van Moergestel. Met het thema; Waar ben jij goed in, willen we aangeven dat iedereen kwaliteiten heeft waar je trots op kan zijn. Vandaag de dag is het ook heel belangrijk om tr ots te zijn op je kwaliteiten. Omdat de overheid zich geldelijk terugtrekt en we met zijn allen in een recessie zitten is het goed om bewust te zijn van je kwaliteiten. Met de kwaliteiten waar je goed in bent kan je niet alleen een ander maar ook jezelf helpen! Blijf uitdragen waar je goed in bent, daardoor ben je positiever en kan je negatieve ervaringen beter aan! In deze Kerstviering staat het thema cen traal. De Kerstviering wordt door KansPlus geor ganiseerd. KansPlus is een oudervereniging voor mensen en verwanten van mensen met een verstandelijke beperking. Onder Kans Plus Oisterwijk en omstreken vallen de ker nen: Biezenmortel, Udenhout, Haaren, Ber- kel-Enschot, Oisterwijk en Moergestel. Sommige van u kennen KansPlus waarschijn lijk ook van de Lichtjestocht. (daar waren we toch ook wel goed in!) Elk jaar wordt de Kerstviering door een andere kern verzorgd en dit jaar zorgt Moergestel voor de gast vrijheid. De viering begint om 16.00 uur en iedereen is welkom. Met iedereen bedoelen we ook echt Wat je moet doen: Bedenk een leuke act onder het motto van 2013 Gèssel draait dur, en duik met vriend, vriendin, buur, neef of nicht het rommelhok in en kom er pas weer uit als je denkt datje act belachelijk genoeg is om in d'n optstoet te vertonen, er staan tenslotte schitterende (geld)prijzen op jullie te wachten. Cochabamba, december 2012 Beste familie, vrienden en bekenden, Een paar dagen geleden zat ik op het vliegveld, het was bloedheet en ik kon in de verte het grote Christusbeeld van Cochabamba zien en het was moeilijk om me voor te stellen, dat het alweer bijna Kerstmis is.Het is zó verschrikkelijk heet de laatste dagen.Vandaag heeft het even willen regenen en een paar keer hebben we regen gehad, maar veel te weinig. Sommige mensen zijn blij dat er geen regen is: ze hebben de halve stad openliggen voor nieuwe riolering en het verkeer is een puinhoop, en als het gaat regenen. Maar op het platteland zit men te smachten naar regen en als het zo heet is, dan wil ik hier in de stad ook wel wat; bovendien hebben we op veel plaatsen in de stad een tekort aan water in de huizen, ook bij ons in huis. PAGINA 5 genis en op andere plaatsen. Ook hebben we bijv. Augusto in de mannengevangenis kunnen helpen met een geboortebewijs en van Victor, die ook in de mannengevangenis zit, hebben we zijn dochtertje kunnen helpen dat ernstig ziek is. Er zijn zóveel dingen, die gebeuren in zes maanden en het is moeilijk om er in een brief een beetje een algemene indruk van te geven. Gelukkig hebben we ook het bezoek gehad van Djüke uit Nederland en zij heeft een film/docu- mentaire gemaakt, die eind van het jaar waar schijnlijk klaar zal zijn en dat zal zeker een goed beeld geven van veel dingen hier. We zullen die goed kunnen gebruiken om meer inkomsten bij elkaar te krijgen, hopen we. Het leuke was dat haar vader méér dan 25 jaar gele den bij mij in India was en zij nu hier in Bolivia! Er zijn ook andere vrijwilligers en toevallig ben ik pasgeleden een keer gaan eten niet een Spaans, eigenlijk Catalaans echtpaar, jonge mensen, die al drie jaar hier zijn en die een klein kind hebben en hier nog een kind zullen adopteren. Het was zijn verjaar dag, en ik nodigde hen uit om iets eenvoudigs te gaan eten. Ik ga zelden of nooit in de stad eten; er waren ook twee jongens in huis die op dezelfde dag jarig waren, Moisés en Luis Gustavo, dus nou ja, die mochten ook mee en zij mochten uitkiezen waar we naar toe zouden gaan. Wat gebeurde er? Zij wilden naar BurgerKing! Ik had altijd gezworen dat ik daar nooit binnen zou gaan! Maar ik had nu geen keuze... Verder is mijn tijdverdrijf, als ik eens wat vrije tijd heb, lezen en een keertje voetbal kijken. Ik heb heel wat boeken die ik nog wil lezen en anderen zijn besteld; er zijn een paar mensen, die me goed voorzien van boeken. Ik denk, dat ik eerder heb gezegd, dat ik dan het liefst een paar uur naar het vliegveld ga om te lezen en koffie te drinken. Maar helaas, vorige week, toen ik er was, kwam ik daar een jongen tegen die vroeger bij ons was en die werkt nu op het vliegveld, dus die ga ik daar tegenkomen en dan kan ik het lezen wel vergeten! Dus ik moet een nieuwe plek gaan zoeken! Veel tijd voor dat soort van dingen is er niet. Normaalgesproken heb ik een heel druk leven, met van alles en nog wat elke dag, veel leuke dingen en ook altijd wel wat problemen en pro bleempjes. Het begint ‘s morgens vroeg en gaat vaak door tot ‘s avonds laat. Tegenwoordig is daar wat anders bijgekomen: er zijn nu mensen die sms'en; sommigen vinden het moeilijk om te praten, maar zijn wel goed om dingen in sms- jes uit te drukken. Dus soms ben ik tot ‘s avonds laat daar nog mee bezig en moet ik op een gege ven moment mijn gsm uitzetten! Maar elk kind, elke jongere, elke jongen en elk meisje, zijn zó belangrijk! Het is zó belangrijk om voor en met hen te proberen te doen wat we kunnen doen zodat zij een kans hebben op een betere toe komst. Daarom móét ik jullie allemaal dringend blijven vragen om jullie financiële steun en ook om jullie gebed voor hen, voor ons allemaal. Zonder die steun van jullie komen we er niet en hebben zovele mensenkinderen weinig kans in het leven. Samen kunnen we heel wat doen en de Kerst en het eind van het jaar zijn daar een hele mooie tijd voor. Beste mensen, ik wens jullie allen een heel Zalig Kerstfeest en een heel goed en gelukkig Nieuwjaar! Nogmaals heel veel dank voor alles wat jullie al hebben gedaan en doen! De allerbeste wensen en heel veel groeten! Theo Raaij makers Casilla 2431Cochabamba Bolivia theoj gmr@gma il.com ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 19 DECEMBER 2012 Goedendag. Sinds kort ben ik de voorzitter van de Stichting Dorpsraad Moergestel of kortweg de Dorpsraad. Ik ben geboren en getogen op de Broeksie in Moergestel. Ik heb leren voetballen bij Audacia en ben één van de oprichters van de Poekeltjes. Ik heb een tijd lang in het buitenland gewoond, Finland, maar woon weer een paar jaar in Nederland, en sinds een tijdje weer in Moergestel. Het voorzitterschap van de Dorpsraad vind ik een mooie uitdaging. De Dorpsraad moet in mijn ogen een herkenbare groep mensen zijn die onafhankelijk van politieke partijen het belang van Moergestel zo goed mogelijk probeert te dienen. De Dorpsraad zal dit doen door samen met de Gemeente mooie initiatieven voor Moer gestel op te starten, maar ook door actief te bemiddelen tussen de Gemeente en/of Moerges- telse verenigingen. De onderwerpen waar we ons vooral op richten zijn dingen die het mak kelijker en mooier maken om in Moergestel te leven. Het gaat dan om zaken die de openbare ruimte raken, zoals woningbouw en zaken die de saamhorigheid in het dorp versterken, zoals bijvoorbeeld een jongerencentrum. Politiek neutraal betekent overigens niet dat de Dorpsraad geen mening heeft. Er zijn een groot aantal onderwerpen waar we zeker wel onze gedachten bij hebben. We zullen er drie bespre ken. Zo vinden we bijvoorbeeld dat in Moerges tel meer gebouwd moet worden. Met name op de plaatsten die verpauperen, zoals bij de Avang, naast de kerk, de Reuselhof en wellicht binnen kort de Hertog Jan. Deze lelijke plekken in ons dorp moeten worden aangepakt, waarbij met name aandacht moet worden gegeven aan Starterswoningen. We willen namelijk ook dat Moergestelnaren in Moergestel kunnen blijven wonen. Wanneer er geen Starterswoningen kun nen worden gerealiseerd op de bovenstaande plaatsen, wat ons onwaarschijnlijk lijkt, zou een beperkte bebouwing op het Molenveldtje bespreekbaar kunnen zijn. Juist om mensen in Moergestel te behouden. Een ander voorbeeld is het Sint Jansplein. De Dorpsraad heeft het initiatief van de Gemeente gesteund om het St Jansplein te verbeteren, gebruik makend van het geld dat eigenlijk bedoeld is voor de riolering. We hebben dat vrij praktisch aan willen pakken. Ons doel was dat de Gemeente de riolering kan verbeteren en dat Moergestel tegelijker tijd een mooier plein zou krijgen. Óp deze wijze wordt het weinig geld dat er is optimaal gebruikt. De handswijze van de Gemeente met nu als toppunt de Moergesteltjes, de afgezaagde boompjes, heeft ook ons verrast. De Dorpsraad heeft al meerdere malen bij de Gemeente aangegeven voorstander te zijn van

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 5