p Vrijdag: lampionnentocht! Resultaten woonwensen enquête Jans van Dijk-de Beer Driekoningenzingen op zondag 6 januari I DANKBETUIGING Waarom andere bomen? Geslaagde kerstactiviteit in het parochiecentrum De Gerarduskalender Vervolg Parochienieuws van pag. 2 Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Langs deze weg willen wij iedereen van harte bedanken voor de warme belangstelling en medeleven dat we tijdens haar laatste dagen en na het overlijden van ons moeder en oma mochten ontvangen. In het bijzonder danken we dokter Arno en Anita, Pastor Theo te Wierik, personeel huisje 1 Stanislaus, Will Pellis uitvaartverzorging, Corrie en Jacqueline en het koor Cantate Domino. Zij waren voor ons een grote steun tijdens deze moeilijke dagen. FAMILIE VAN DIJK PAGINA 3 Pastor Theo te Wierik msc Ria Willems (sect:) Jan Vriens Afgelopen vrijdagmiddag waren alle kinderen van de basisschool uitgenodigd om een kerst- stalletje te komen timmeren en te komen luis teren naar het kerstverhaal. Het was een groot succes, nog nooit was een kindermiddag zo druk bezocht! 70 enthousiaste kinderen die geboeid luisterde naar de verhalen over de Ben je klaar met de puzzeltocht, dan kom je gezellig terug naar de Brouwer waar jij en je ouders en/of begeleiders getrakteerd worden op ranja, chocomel, koffie of thee. Er is een disco en DJ Manon zorgt voor gezellige muziek! Iedereen krijgt sowieso een prijsje maar we hebben ook een loterij. Dus zeker de moeite waard om mee te doen! We zien jullie graag op 21 december met een super versierde lampion! De laatste dagen hoor ik vele malen de vraag waarom de bomen op het St. Jansplein gekapt moesten worden. Als lid van de Klankbordgroep kan ik daarop de volgende antwoorden geven. De bomen gaven zeer veel overlast omdat zij een plakachtig vocht afscheiden dat plekken veroorzaakte op de terrassen en tenten bij evenementen. Bovendien waren het ook “lastige” bomen om de feestverlichting erin te hangen. Daarom is besloten om de bestaande bomen te vervangen door volwassen andere bomen die geen overlast veroorzaken. Iets anders is het feit dat men van gemeentewege wel had kunnen wachten om die bomen op het pleingedeelte voor den Boogaard te kappen, maar gelukkig is het plein tijdelijk verrijkt met een aantal prachtige dennenbomen. Kortom, in het voorjaar komt alles weer goed, hopen we. Wat gaan we doen? Kinderen mogen als koning verkleed komen naar de kerk. Na de gezinsviering worden de Driekoningen en hun ouders uitgenodigd in het Volgens het Bijbelverhaal zagen drie wijzen uit het oosten, ofwel de Driekoningen, een ster. Er was een koning geboren, Jezus. Ze volgden de ster en vonden Jezus met Maria en Jozef in een stal. Er zijn drie koningen: uit Azië, Afrika en Europa. Dat waren de toen bekende werelddelen. Vroeger was Driekoningen een bedelfeest. Veel mensen waren arm en er was weinig te eten. Op Driekoningen werden er koeken, brood en spek uitgedeeld. Volwassenen en kinderen gin gen verkleed en met een ster in hun hand, zin gend langs de huizen om geld en eten op te halen voor de armen. Kinderclub de Schaapskooi: Gezinsviering in de kerk om 10 uur Uitreiking collectebussen in het parochiecentrum om 11 uur Grote prijsuitreiking in Park Stanislaus om 15.30 uur Vorig jaar hebben we met succes een kin- deractiviteit georganiseerd rondom het eeuwenoude traditionele feest van Drie koningen. Dit jaar valt het Driekoningen zingen op een zondag. Daarom beginnen we dit jaar deze dag met een gezinsviering in onze parochiekerk. parochiecentrum. Kinderen krijgen daar de gele genheid om lampionnen, kronen en sterren te maken. Vervolgens worden de collectebussen uitgereikt, waarna de kinderen langs de deuren mogen gaan om te zingen en te collecteren. Om 15.30 worden de Driekoningen terug ver wacht in Park Stanislaus, waar zij voor mogen zingen voor een jury. Er zijn mooie prijzen te winnen voor ieder kind. Advent- en Kersttijd. Daarna samen knutselen en zingen en elkaar helpen met het timmeren van de kerststallen. Aan het eind van de middag mochten de kinderen hun eigengemaakte kerst- stalletje mee naar huis nemen. Bedankt aan Maxime van de Bijgaart, die dit kerststalletje een aantal jaren geleden zelf ontworpen heeft! En ook bedankt aan alle ouders die een handje hebben meegeholpen. Samen parochie zijn... wij vinden het de moeite waard om de mooie boodschap van ons geloof zo door te kunnen geven! Niet alleen door te vertellen, maar vooral ook door samen te doen! een beetje inspiratie voor elke dag In onze tijd zijn er veel mensen die even ruimte en rust willen om tot zichzelf te komen, om even bij te tanken, om inspiratie op te doen, om een moment in stilte te mediteren of te bidden. De Gerarduskalender, al jaren door de paters Redemptoristen uit Wittem op dezelfde wijze verzorgd, wil aan die behoefte tegemoet komen en biedt voor elke dag diepgang via spreuken, bijbel- en bezinningsteksten, gebeden enz. En de achterzijde van de kalenderblaadjes die dage lijks afgescheurd worden, biedt luchtige ont spanning in puzzeltjes, interessante informatie, praktische tips en mopjes. Bovendien blijkt deze kalender dikwijls een onverwacht, maar welkom cadeau op feestdagen, bij vetjaardagen of speciale gelegenheden. De opbrengst van de kalender is bestemd voor het pastorale werk en missionaire activiteiten van de redemptoristen. U kunt de kalender verkrijgen a 5,95 bij Ria Roosen. Raamackerstraat 8. Op 21 december a.s. organiseren de winkeliers van Moergestel wederom een lam pionnentocht! De lampionnen worden uitgedeeld op school. Versier je lampion en maak er iets heel moois van! Op 21 december om 18.30 starten we de lampionnentocht met een puzzeltocht vanaf Café de Brouwer, waar je je moet melden. (Kinderen t/m groep 8 die buiten Moergestel op school zitten kunnen een lampion ophalen bij Vogels Fiets Sport). De lampionnentocht wordt mogelijk gemaakt door Apotheek Moergestel, Bloem Groen, Boetiek Bonita, Copy Cat. DIO drogist, ETB Frans van Velthoven B V. Gebackerij van Halten. John's meubel-en autostoj- feerderij, Jumbo Denissen. Konings Optiek, La Tuvert. Ligtvoet Shoes, Novy van Wezel, PVS Meubelen. Schildersbedrijf Kerkhof, Slagerij Ketelaars. Slijterij in den Korenmaaier. Vivace Damesmode. Vogels Fiets Sport. Senioren vanaf 55 jaar en ouder in onze gemeente hebben in september II. een enquê teformulier ingevuld. In totaal werden 4556 formulieren verzonden, waarvan 1650 exem plaren zijn retour zijn ontvangen. Een bij zonder goed resultaat van 38%. Deze enquête was gewenst om toekomstige veranderingen in het woongedrag te kunnen vaststellen en met dit beeld de nu al jaren voortdurende malaise op de woonmarkt een mogelijke impuls te kunnen geven. Wat zijn de meest opvallende uitkomsten? In de eerste plaats een omvangrijke toename van senioren, die zo lang mogelijk in hun eigen huis willen blijven wonen. 78% van de respon denten geeft dit aan. Slechts 22% wil binnen 5 jaar verhuizen. Significant is eveneens de verschuiving van koop naar huur. Maar liefst 71 wil verhuizen (van de thans eigen woning) naar een huurwo ning. Stellen wij deze 71 op 100, dan wil 45% 665.- per maand aan huur betalen en 26% wil gaan tot 800.- per maand. De overigen (29%) zijn bereid een hogere huur te betalen. Echter ook hogere inkomens geven aan een lagere huur te wensen. Dit lijkt erop te wijzen dat het “scheef’ wonen, ook in Oisterwijk, een realiteit is. Van de 29% die wil kopen gaat van een kleine meerderheid (56%) de voorkeur uit naar een grond gebonden woning; 44% bewoont liever een appartement. Wonen en Zorg Indien thuiszorg noodzakelijk zal zijn, dan geeft 60% de voorkeur aan verzorging door beroeps krachten, terwijl de overigen liever hulp ont vangen van familie, buren en/of bekenden. Slechts 4% wil opgenomen worden in een ver zorgingshuis. Staan koopprijzen onder druk? Dat lijkt er wel op. 83% van de geënquêteerden, welke bereid zijn tot koop van een grondge bonden woning of appartement vindt een koop prijs van 350.000.- v.o.n. de absolute limiet, waarvan de helft al bij 250.000.- stopt. Wat gebeurt er met de resultaten? Het Seniorenplatform (SSPO) en de Senioren Vereniging Oisterwijk (SVO) zullen deze uit komsten gebruiken in hun gesprekken met de diverse instanties die op de woningmarkt bezig zijn, zoals de gemeente, architecten, bouwbe drijven en wooncorporaties. Er is niet alleen duidelijk een verschuiving in de woonwensen van senioren te constateren, waarop de bestaande visies op de toekomst aangepast zouden dienen te worden, maar de toename van het aantal seni oren in Oisterwijk maakt hen ook een steeds belangrijker gesprekspartner. bezig. En deze uitdaging sluit heel goed aan bij het Jaar van het Geloof waarin de paus oproept tot een jaar vol ‘nieuwe evangelisatie’ om de ‘geestelijke verwoestijning’ tegen te gaan. Op 26 januari is de RKK Parochiedag. Ook onze parochie zal daar vertegenwoordigd zijn. Inschrijving vormelingen die graag in 2013 het H. Vormsel willen ontvangen Op dinsdag 15 januari, 20.00 uur, is de ouder avond waarin uitleg wordt gegeven over het nieuwe vormselproject. Na de uitleg mogen de ouders, met kinderen in de leeftijd van groep 8, hun zoon of dochter opgeven voor de voorbe reiding en het H. Vormsel, (in oktober 2013) Bijbel en geloofsverdieping in onze parochie Programma wordt nog t.z.t. bekend gemaakt. Noteer alvast de data: Op de donderdagmorgens, 10 januari, 14 februari en 14 maart van 10.30 uur tot 12.00 uur. Op de dinsdagen 26 februari en 12 maart om 20.00 uur: Boekbespreking van Paus Benedictus Bijbelstudie - Levenskerk Gedurende lange tijd was er in de Levenskerk een Bijbelstudiegroep actief met deelnemers uit de wijde regio van Oisterwijk. Door het overlijden van pater Martien Rijkhoff msc in januari 2012 is daar een einde aan gekomen. Bij voldoende belangstelling kan er in 2013 weer een start worden gemaakt met een vervolg. Kees Verdegaal geeft een serie van vier voor drachten over het boek Spreuken op dinsdag 8 januari, 29 januari, 19 februari en 19 maart. De thema’s van de avonden zijn resp.: 1) Algemene inleiding in de wijsheidsliteratuur van het oude Nabije Oosten. 2) Het bijbelse boek Spreuken: structuur en inhoud van het boek. 3) Soorten spreuken: ervaringsuitspraken, ver maningen, instructies e.d. 4) Bijbelse spreuken en hun neerslag in het Nederlandse taalgebruik. De gezamenlijke kerken van Oisterwijk e.o. vragen graag uw aandacht voor dit initiatief. Voor de onkosten van de 4 bijeenkomsten wordt een bijdrage gevraagd van 30,=. Dit bedrag kunt u op de eerste avond contant betalen. Kerstbrief De kerstbrief is inmiddels huis aan huis bezorgd door onze bezorgers. Langs deze weg willen wij hen hiervoor nogmaals hartelijk bedanken. Mocht u de kerstfolder gemist hebben, ze zijn nog te verkrijgen achter in de kerk en in het parochiecentrum. WIJ GEDENKEN Op 5 december overleed Maartje Janssen-van Zanten, echtgenote van Christ Janssen. Maartje werd geboren in Delft en werd toen ze 5 jaar was liefdevol opgenomen in het gezin Van Esch waar ze een van de zeven kinderen werd. Ze ontmoette Christ tijdens het dansen in Spoordonk en trouwde vijfjaar later met hem in onze paro chiekerk, ze kregen samen vier kinderen. Ze gaf haar gezin en haar familie haar on voorwaar delijke liefde en hierdoor werd ze door hen op handen gedragen. Ze genoot van de vakanties met het hele gezin. Maartje had gouden handen die alles konden maken. Ze was ook een gelovige vrouw. Kort geleden werd ze ziek en bleek dat er geen genezing mogelijk was. Maartje overleed thuis op 5 december op 69-jarige leeftijd. Wij willen vanuit onze parochie dit feest levende houden. Driekoningen zingen is een vrolijk feest waarbij kinderen verkleed als koningen langs de deuren gaan om te zingen. In ruil voor hun lied krijgen ze snoep of geld. In ons dorp halen de Driekoningen geld op voor de straatkinderen in Bolivia, een project van pater Theo Raayma- kers uit Moergestel. 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 19 DECEMBER 2012

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 3