Kersttafereel van Egbert Dekkers... Moergestel-Kreatief v.a. 21 december I Kerstnostalgie De Kerkhovense Molen Eric Boogaers opnieuw prins Durdraaiers na avond vol vuurwerk Verwacht u fysiotherapie nodig te hebben in 2013? Fysiotherapeutisch Centrum Moergestel adviseert u een goede aanvullende verzekering hiervoor af te sluiten. Op www.defysiotherapeut.com heeft het Genootschap van Fysiotherapeuten een lijst met ‘PolisPluimen’ gezet: een lijst met aanvullende pakketten van verzekeraars waarin fysi otherapie goed gedekt wordt. Een aanvullende verzekering, met een goede dekking, kan fysiotherapie ook voor u toegankelijk en betaalbaar houden. Onderstaand overzicht geeft weer hoe de vergoeding van fysiotherapeutische zorg in 2013 zal zijn. Winterwandeling Vereniging Groen Boer en Doen EK 3 Elfef ft fff BLOEMSIERKUNST Openingstijden: ma. en di. alleen op afspraak wo. t/m vr. van 10.00-12.00 en 15.00-18.00 uur za. 10.00-14.00 uur Industrieweg 21a, Moergestel Tel. (013) 511 1177/06 12963617 in V7 PAGINA 11 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 19 DECEMBER 2012 Moergestel- Volwassenen Kinderen tot 18 jaar Kinderen tot 18 jaar (chronische) aandoening Volwassene met urine-lncontinentie Fysiotherapie kan worden vergoed vanuit uw aanvullende verzekering. Check daarom uw polo hoeveel behandelingen voor fysiotherapie worden vergoed. Bent u niet aanvullend verzekerd, dan kunt u de behandelingen zelf betalen. 0e eerste 9 behandelingen fysiotherapie bij urine-incontinentie zitten in de basisverzekering. Het gaat hier om bekkenbodemtralning door een daarvoor opgeleide fysiotherapeut. De eerste 9 behandelingen fysiotherapie komen uit de basisverzekering. Als het nodig is dan nog 9 extra behandelingen. Volledige vergoeding voor de behandelingen van bepaalde (chronische) aandoeningen. Zie de lijst op www.defysiotherapeut.com. De platenspeler krast versleten een oude versie van Stille Nacht waarna een zuivere knapenstem zingt over het Kind in Betlehem dat zolang al werd verwacht Uit de keuken drijven geuren van zoete spijs en wildgebraad verwachtingsvol tot watertanden de kleintjes wassen braaf hun handen als de kerkklok zessen slaat Vader vertelt het kerstverhaal zijn stem beeft licht bewogen en als ieder zich rond tafel zet smeekt moeder in een zacht gebed voor armlastigen Zijn mededogen Die sfeer van Kerstmis is vergleden - naar de herinnering gedwaald - in overdreven luxe vertoon dat eigenlijk toch heel gewoon een knagend leeg gevoel vertaalt. Kerstkoekjes in de dennenboom besneeuwd met suikervlokjes schommelen aan een felrood lint tussen de kaarsen en tingelende tere klokjes De kolenkachel straalt behaaglijk de huiskamer in zomerklimaat waar grootvader zijn uiltje knapt terwijl de kat een walnoot gapt die hij over het vloerkleed slaat Volwassenen met (chronische) aandoening Na de 20ste behandeling worden bij bepaalde (chronische) aandoeningen de behandelingen vergoed uit de basisverzekering. Zie de lijst op www.defysiotherapeut.com. De eerste 20 behandelingen worden veelal door de aanvullende verzekering vergoed of u kunt deze zelf te betalen. uur. U vindt Galerie de Verdieping aan de Industrie-weg 26 te Moergestel. Een van onze trouwe lezers stuurde ons dit kersttafereel van de hand van Egbert Dekkers. Hij vond de afbeelding in een editie uit 1939 van het vroegere weekblad voor het bisdom 's-Hertogenbosch: de St. Jansklokken. Egbert Dekkers was priester-kunstenaar en woonde in Moergestel op Hooge Huijzen. Hij overleed in 1983 en werd in zijn geboorteplaats Zeeland begraven. Openingstijden tijdens feestdagen In verband met de vakantieperiode van onze Amarant medewerkers zijn de openingstijden tijdens de komende feestdagen als volgt gewij zigd. Onze molen is gesloten op maandag 24 t/m vrij dag 28 december en maandag 31 december en dinsdag 1 januari. De molen is wel open op zaterdag 29 december vanlO.OO tot 17.00 uur en zijn de molenaars vanaf 14.00 uur aanwezig. Vrijdagmiddag 28 december start bij Kwekerij van de Ven Tuin- en Perkplanten aan de Heusdensebaan 93a in Oisterwijk een winter wandeling. Tijd: 12.30 inschrijven - vertrek 13.00 uur en 13.15 uur. Kosten bedragen 8,- per persoon (incl. alle versnaperingen) te voldoen bij de start. Kinderen tot 8 jaar mogen gratis meewandelen. Neem winter-wandellaarzen mee! We lopen ook over niet verharde paden! Veel vuurwerk, Niet alleen buiten, maar ook binnen, zaterdag bij het prinsenbal van de Durdraaiers. Het leverde met Eric Boogaers een ietwat verrassende prins op. Hij zal als prins Eric d'n Urste de Durdraaiers door dit jubileumjaar leiden, met adjudant Carlo van Esch aan zijn zijde. De avond begon letterlijk met vuurwerk bij 't Draaiboompje, de residentie van de Durdraaiers. Omdat deze carnavalsvereniging volgend jaar 44 jaar bestaan, in camavalskringen een jubile um, werden 44 vuurpijlen afgeschoten. Vervolgens werd binnen afscheid genomen van prins Eric en adjudant Carlo van Esch met het afnemen van beider veren en de prinselijke teke nen, zoals scepter en cape, van Eric. Hierna stond het volgende hoogtepunt op het program ma, een optreden van de ex-prinsen. Zij brachten deze avond een sublieme Toppers-act ten gehore, met een hoog meezinggehalte. Het succes was dusdanig, dat de fansjaals na het optreden vlot nagenoeg waren uitverkocht. Om bij de club van ex-prinsen te mogen horen, moest Eric enkele nummers meezingen, zoals 'Big city' van Tol Hanse en 'Mooi was die tijd', in duet met 'Corry Konings'. De prestaties van Eric werden beloond met het toetreden tot de raad van ex-prinsen. Hij werd uitgedost in een gilet waar de eerste Durdraaiers 44 jaar geleden carnaval mee vierden. Verder kreeg hij een steek en veer van weleer, waarop de ex-prinsen ver trokken voor een kroegentocht door Moergestel.. Daarna startte de aanloop naar de bekendmaking van de nieuwe prins. Al in november waren twee zwarte pieten op pad om bij Moergestelse winkeliers puzzelstukjes van een foto van de nieuwe prins te plaatsen, zo was deze avond op twee komische filmpjes te zien. Tegen elf over elf volgde de climax van deze avond, de bekendmaking van de nieuwe prins. Hiervoor moesten de twee prinsen van de zus terverenigingen, Joep en Sjaak, met de verschil lende puzzelstukjes een puzzel compleet maken. Het lukte hen heel aardig. Er ontbraken echter twee stukken, met daarom het hoofd van de prins. Vertwijfeling sloeg toe. Gelukkig maakte Eric Boogaers snel aan de onzekerheid een eind, doordat hij dwars door de puzzel de zaal in stapte. Zijn vijfde jaar als prins is niet alleen een jubileum, ook een record binnen de Durdraaiers. Met Carlo van Esch als zijn trouwe adjudant belooft de komende carnaval wederom een succes te worden. Ze hebben al meermalen laten zien de Durdraaiers goed te kunnen voor gaan in de camaval. Ook dit jaar kunt u bij Galerie de Verdieping weer genieten van Kunst van plaatselijke bodem. Schilderijen, foto’s, glas-in-lood, aquarellen, ruimtelijk werk, diorama’s en documentaires van dorpsgenoten zijn te bewonderen tijdens Moergestel-Kreatief. Deze inmiddels tot traditie verheven expositie wordt geopend door chansonnier Peter Derksen op vrijdagavond 21 december om 20.00 uur. De galerie is verder open elke zaterdag en zondag tot en met 13 januari. Openingstijden op zater dagen van 13.00 uur tot 17.00 uur en op zonda gen van 11.00 uur tot 17.00 uur. Extra opening op 2e Kerstdag van 11.00-17.00 Op de foto de deelnemers aan Kreatiej V.l.n.r.: Bas Berkelmans, Silwia Swietczak, Veroniek van Oort, Marjan Denissen-van Daelen, Ton van Elsdingen, Karin Verbakel, Betty Nagel, Ed Hurkntans, C. Hulken en Gera Roozen. Zittend: Ans Schejfers-Wblfs, Tiny Romijn- Moonen, Dianne Merks en Bertus van Berkel. Niet op de foto Hilda van Gisbergen en Kees van Rooij.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 11