’ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES ZOEKERTJES ZOEKERTJES ZOEKERTJES Moergestelnaar Paul Spapens in gesprek met commissaris van de koningin Alzheimer Café Oisterwijk- Moergestel J eugdnatuurgroep Natureluurs helpt de vogels aan een kerstdiner! Weer nieuwjaarsduik in het Staalbergven Mooie tuinen.nl _)vhg 15 December dansvloer weer open in Den Boogaard! Kennismaken met mediumschap BON Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl ontwerp montage aanleg renovatie Naam In de zijzaal van Groot Speijck; zondag 16 december van 10 tot 12 uur voor iedereen vanaf 6 jaar (IVN leden gratis, niet leden 2,50). Opgeven: via natuureluurs@gmail.com o.v.v. je naam, leeftijd en telefoonnummer Heb je nog vragen neem dan contact op met Carmen van Schijndel, tel 06 25020246. Thema: Hoe wordt een diagnose gesteld? Gast: Ralf Vingerhoets Klinisch Geriater In deze lezing geeft Ralf Vingerhoets u inzicht in hoe een diagnose wordt gesteld, en welke onderzoeksmethode er zijn. Een goede diagno se is belangrijk om bepaalde ziekten, die dementiesymptomen veroorzaken maar behan delbaar zijn, te onderkennen en te behandelen. Indien het om dementie gaat is het belangrijk te weten aan welke vorm van dementie de patiënt lijdt. Een diagnose in een vroeg stadium is van kapitaal belang voor de behandeling en de verzorging van de patiënt. Hoewel er tot nu toe nog geen therapie bestaat die dementie geneest, kan een aangepaste medische en psy chosociale behandeling het lijden van de patiënt/ en zijn mantelzorgerverlichten..Het Alzheimer Café is een ontmoetingsplaats voor mensen met dementie jong en oud, familie, vrienden, hulp en dienstverleners en andere Commissaris van de koningin prof. dr. Wim van de Donk in gesprek met Paul Spapens in het bedevaartpark bij het geboortehuisje van Peerke Donders. Aanstaande zondag wordt op Omroep Brabant een gesprek uitgezonden dat commissaris van de koningin Wim van de Donk heeft gehad met Moergestelnaar Paul Spapens. Het gesprek is een onderdeel van de talkshow De Kamer van Brabant. Dit programma wordt vanaf 18.00 uur uitgezonden en daarna elk uur herhaald. Elke aflevering van deze talkshow bevat een gesprek dat prof. dr. Wim van de Donk heeft met een Brabander die iets bijzonders betekent voor de provincie. Dat kan een ondernemer zijn, een industrieel, een politicus, een sporter, een geestelijke of iemand die er interessante gedachten op nahoudt. Deze Brabander mag zelf aangeven waar hij in gesprek wil gaan met Voor de tweede keer word er een nieuwjaars duik op het Staalbergven georganiseerd. Op 1 januari om 14:00 uur kun je weer in het Staalbergven duiken. Na een succesvolle eerste duik vorig jaar waar meer dan 80 deelnemers in het koude ven doken willen we dit succes evenaren. Wil je mee duiken dan kan dat door jezelf aan te melden op de vernieuwde website: www.nieuw- jaarsduikoisterwijk.nl. Ook zijn we dit jaar te vinden op Facebook en Twitter. Na de (.gratis) duik is er warme kop erwtensoep en kan er even opgewarmd worden. Op zondagochtend 16 december komt jeugd- natuurgroep Natureluurs van IVN Oisterwijk weer bij elkaar. Dit keer gaan we een kerstdiner verzorgen voor onze vogels. In de winter is het voor de vogels lastiger om aan eten te komen. We gaan ze daarom een handje hel pen. Dat kerstdiner kan er op vele manieren uitzien: versier bijvoorbeeld een mooie tak met vogel- voer of maak je eigen voederstation. We komen samen in de zijzaal van Groot Speijck, Van Tienhovenlaan 4 te Oisterwijk. In het bos ga je op zoek naar dingen waarmee je je voedertak of voederstation kunt aankleden. Daarna kun je knippen, plakken, timmeren en ga je met je eigen vogelkerstdiner naar huis. Kom dus ook en help de vogels in jouw buurt de winter door. van Peerke Donders, die hij van grote betekenis acht voor de hedendaagse samenleving. Hij zette zich immers voor de medemens in zonder zijn of haar achtergrond mee te laten tellen. Op deze plek geeft Paul Spapens onder meer zijn visie op de mondialisering en de multi- culturalisatie. Recent verscheen van hem een boek over dat onderwerp. In dat boek laat de Moergestelnaar zien dat de cultuur die immi granten meebrengen een verrijking is voor de Brabantse cultuur. je was blijft bestaan in wat de spirituele wereld en wat dit voor hem of haar betekend. Graag wordt genoemd. Deze spirituele wereld is 1 T~' nauw verweven met onze fysieke wereld, hier- komt hangt van je aanleg af. Myrthe Bruinzeel: “Mediumschap werkt van- j- - J*-J - 1- - - 11 het lichaam dat wel doet. De essentie van wie kenen, zij herkennen wat de ander meemaakt, heten we u allen van harte welkom. Inloop vanaf 19.30; Programma van 20.00-22.00 In door zijn onze dierbaren nog altijd dicht om De Coppele, Prunusstraat 69 Oisterwijk, vooraf ons heen. En net als degenen die achter zijn aanmelden is niet nodig. Voor meer informatie: gebleven hebben onze dierbaren vaak behoefte Jeanne Verberk Tel: 5284571. belangrijk zijn. Mediumschap biedt de moge- AunStOOnde ZOndug Op (JmTOep ijTCtuCtnl de commissaris van de koningin. I I Paul Spapens koos voor het bedevaartsoord I j De dansavonden in den Boogaard worden spe- ciaal voor 50+’ers, georganiseerd. Bij het dan- sen wordt het gevarieerde muziekaanbod ver- I zorgd door een lokale DJ. De entree be-draagt I 2,50 per persoon en in deze prijs is een kopje I koffie of thee inbegrepen. Vanaf 20.30 uur is 1 men welkom. De overige data voor het dansen in Den Boogaard staan op de onderstaande zaterdagen i gepland 16 februari, 16 maart, 20 april, 18 mei j en 15 juni. Huis voor Zingeving: Woensdag 19 december verzorgen Patrick Rosenthal en Myrthe Bruinzeel bij het Huis voor Zingeving een workshop ‘Kennismaken met mediumschap' bij het Huis voor Zingeving. Mediumschap werkt via intuïtie, belangstellende zijn van harte welkom. De Iedereen heeft intuïtie en iedereen kan leren gasten praten met elkaar over dingen die ze hoe je deze kunt gebruiken. Hoever je daarin meemaken, over dementie en over de moge- komt hangt van je aanleg af. lijkheden voor hulp en dienstverlening. En Myrthe Bruinzeel: “Mediumschap werkt van- dat allemaal in een gemoedelijke sfeer. uit de wetenschap dat het leven niet stopt, als Lotgenoten kunnen heel veel voor elkaar bete- heen. En net als degenen die achter zijn aanmelden is niet nodig. Voor meer informatie: om contact met ons te maken om nog een keer samen te kunnen zijn en dingen te zeggen die 1r j i v j. 1. lijkheid om heel even weer samen te zijn. Een hereniging tussen de mensen hier en de men sen daar. Daar is niets zweverigs aan, het is altijd een warm samenzijn van mensen die elkaar bij leven hebben gekend.” Patrick Rosenthal en Myrthe Bruinzeel vor men samen mediumpraktijk Spirit Soul. In hun praktijk bieden ze verschillende activi teiten aan die met bewustwording en medi umschap te maken hebben. Tijdens deze workshop krijg je uitleg over de basisprincipes omlijst met oefeningen zodat je zelf kunt ervaren hoe subtiel de taal van de spirituele wereld is. Aan vang: 19:30 uur (toe gang vanaf 19:00 uur). Entree: 25 euro p.p. (incl. koffie/thee). Inschrijven kan via mail: welkom@huisvoorzingeving.nl, of telefonisch: 06-1430 6565. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 12 DECEMBER 2012 MMMNB Woonplaats Telefoon Onderstaand gedeelte ook invullen. Straat We willen nog eens wijzen op de grootte van Zoekertjes en de bijbehorende prijs voor het plaatsen. Voor een Zoekertje dat bestaat uit 120 tekens (ruimte tussen de woorden is óók 'n teken!) betaalt u 3,50. Bestaat de tekst uit meer dan 120 tekens dan kost het Zoekertje 5,-. Let u daar bij het opgeven én betalen goed op, anders moeten we de tekst écht aanpassen! Zaterdag hangt d’n avond mee stukjes aan elkaar. kosten, bij normale' grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NIET geplaatst! Uw ’Zoekertjes’ kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel. Kloosterlaan 57 Moergestel 013-5287670 M: 06-55382942 www.mooie-tuinen.nl KEES VAN DER BRUGGEN stucadoorswerken Pastoor de Louwstraat 5 5066 EG Moergestel Telefoon: 013 - 513 38 20 Mobiel: 06 - 40 58 89 00 E-mail: keesbrug@home.nl t/m 6 regels 3,50 t/m 10 regels 5,00 PAGINA 6 Van Spaandonk Onderwerkmakerij: voor alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. 18.00-20.30 u., za. 9.00-15.00 u. Pr. Irene- straat 20, Moergestel, tel. 513 3489. Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag alleen positieve dingen. Bid 9 dagen het Wees-gegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te wor den en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht. U krijgt wat u vroeg. Jos van Esch Elektrotechniek. Nieuw bouw, verbouw en renovatie bij zowel parti culier als bedrijf. 06-83792272 www.josvanesch.nl ’Zoekertjes’ UITSLUITEND schriftelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag in de bus stoppen... VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans vanvught, Berkel-Enschot, 013-5333864. Komde a.s. zaterdag 15 december ök puzzelen in den Draai? De feestdagen zijn in het vooruitzicht. Goede voornemens voor erna? Maak alvast een afspraak bij Judith Fonken: 06- 54258487 www.lekkerevenwichtig.nl Twinkeltje ruimt op: winterkleding, 3 halen 2 betalen! Maar ook van alles voor kerst. Zie etalage. Voor kerstbomen groot en klein moet u dit jaar op Zelt 6 zijn. Ook bezorgen we weer thuis in Moergestel. Info 06-40933734. Voor leuke kerstcadeautjes Atelier Kees Ketelaars. Open zondagen 16 en 23 de cember van 11 tot 17 uur. Kerst-tip: geef een vuurwerkcadeaubon van Vogels Hets Sport, 013-5131435. Geen keukenprinses of heeft u weinig tijd? Bestel voor 8,50 euro heerlijke home-made Pavlova kerstdessert Tel. 0614915297. OCULUVAJl LV XKLIJLIXIVU LIJ VlAXlgVJU LV ÓLggLH UIL. 11 S~X 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 6