Oh Doe ’n wens via de Wensboom van Thebe Extra Hendrikx haalt 2.500,- op tegen spierziekten De puzzeltocht naar een nieuwe prins nadert de ontknoping! Stichting “Oh, Kom Maar Eens Kijken” maakte veel kinderen blij kom maar eens kijken Leden van ’De Vurhaai’ opgelet! Zondagmiddag- concert Zonnewende “Kerst-Sing-In” Oisterwijk 800 jaar! - 2 4» (S nieuwe adjudant. Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Een actieve ledenraad van ruim 30 leden door het werkgebied heen, vertegenwoordigt de leden, bepalen het beleid van de vereniging en denken mee over de invulling van het lid maatschap. DE 'URHAAI Vrijdag 25 januari heej ‘De Vurhaai’ wir we! Hendrikx Matrijzen Groep heeft maar liefst 2.500,- opgehaald voor het Prinses Beatrix Spierfonds. Het bedrijf vierde onlangs haar 25-jarig jubileum en heeft geen cadeaus gevraagd, maar een bijdrage voor wetenschappelijk onderzoek naar spierziekten. Krachtig tegen spierziekten Het Prinses Beatrix Spierfonds zet zich in voor mensen met een spierziekte in Nederland. Dat zijn ruim 200.000 mensen. Het is ons doel om alle spierziekten de wereld uit te krijgen, ons middel is wetenschappelijk onderzoek. We financieren en stimuleren onderzoek naar genezing en, omdat dit vaak een lange weg is, ook naar verbetering van de kwaliteit van leven van patiënten nu. We kunnen dit alles doen dankzij donaties en de inzet van vrijwilligers. De uitreiking van de cheque: Henri Hendrikx, directeur Hendrikx Matrijzen Groep overhandigt de cheque aan Regiomanager Zuid Karin van Dam van het Prinses Beatrix Spierfonds. Wilt u de stichting steunen in het werk dan kunt u een gift storten op 1362.66.282 t.n.v. St. “Oh, kom maar eens kijken” te Oisterwijk. En volgend jaar hopen we dat nog meer kin deren met trots kunnen zeggen: ”Oh, Kom Maar Eens Kijken.” Zondag 16 december a.s. zal er om 14.15 uur 's middags in Zonnewende weer een huiscon cert worden gegeven. Er zal worden opgetreden door het pianoduo Elsbet Remijn en Claudette Verhuist. Zij spelen quatre mains of solo, wer ken van F. Schubert, J.S. Bach, E Mendelssohn, L. van Beethoven en F. Chopin/ F.Liszt. Met de Zonnewende concerten wil de stichting SOKA een podium bieden aan jonge getalen teerde musici uit binnen- en buitenland, die hun sporen reeds hebben verdiend bij (inter) nationale muziekconcoursen. De in authentieke stijl ingerichte muziekzaal van het fraai gelegen landhuis is bij uitstek geschikt voor uitvoeringen van kamermuziek. Kaarten te bestellen bij het Secretariaat van Stichting SOKA te Amsterdam 020 - 679 36 50 of: e-mail: muziek@soka.nlPrijs: 12,50,- p.p. (kinderen t/m 16 jaar gratis). Informatie: Stichting Soka; bezoek onze web site: www.soka.nl Opening 44-jarig jubileum C. V. de Durdaaiers zaterdag a.s. Komt er een einde aan het tijdperk Prins Eric d’n Urste en Adjudant Carlo? Over Ledenvereniging Thebe Extra Veel mensen vinden het lastig om hun weg te vinden in het landschap van zorg en welzijn. Ledenvereniging Thebe Extra helpt de 115.000 huishoudens in Midden- en West-Brabant die lid zijn met hun vragen. Ook ondersteunt zij haar leden met diensten, producten, cursussen en voorlichting die bijdragen aan een gezond, zelfstandig, comfortabel en veilig leven. Door het grote aantal leden van Thebe Extra is de Ledenvereniging in staat interessante kortin gen aan te bieden. Bijvoorbeeld op zorgverze keringen en in de thuiszorgwinkels van Thebe. Ledenvereniging Thebe Extra zet zich niet alleen in voor haar leden, maar draagt ook haar steentje bij aan een betere leefomgeving. Met het Stimuleringsfonds Thebe Extra onder steunt zij ieder jaar vele maatschappelijke ini tiatieven in de directe omgeving van haar leden. extra aandacht wil geven? Kijk op www.thebe- extra.nl voor de digitale Wensboom of voor een locatie met een Wensboom bij u in de buurt. Ledenvereniging Thebe Extra gaat mis schien wel üw wens in vervulling brengen. Eind februari wordt aan de uitverkoren deel nemers bekend gemaakt dat hun wens in ver vulling zal gaan. Zij zullen persoonlijk benaderd worden voor verdere afspraken. Óm wie en welke wensen het zal gaan wordt bekend gemaakt in het ledenblad Leefstijl van Thebe Extra en uiter aard op de website. Op dinsdagavond 4 december hebben leden van de stichting al diverse adressen bezocht om namens Sinterklaas dozen af te geven zodat ouders binnen het eigen gezin het feest konden gaan vieren. Op woensdag 5 december zijn Sint en zijn Pieten ook zelf op pad geweest om cadeaus uit te reiken. Dat Sinterklaas met zijn gevolg kwam, was al een cadeau op zichzelf en de reacties van kinderen en hun ouders waren hartverwarmend en vaak ook ontroe rend. Dit is mogelijk gemaakt dankzij de gulle giften van een aantal instellingen en particulieren in Oisterwijk en Moergestel en dankzij de medewerking van o.a. speelgoedwinkel Novy van Wezel aan het Rootven. Zaterdag 15 december a.s. organiseren C.V. de Dudraaiers, in partyboerderij ’t Draaiboompje weer hun jaarlijkse prinsenbal. Tevens zal op deze avond om 19.30 uur, op ludieke wijze het startschot worden gegeven voor het 44-jarig jubileum van C.V. de Durdraaiers. In 2013 viert één van de drie carnavalsvereni gingen in Moergestel haar 44-jarig jubileum. Na jaren terug C.V de Pierewaaiers is het dus nu de beurt aan CV de Durdraaiers om in 2013 hun 44-jarig bestaan te vieren. Natuurlijk kun je dat op vele manieren doen, maar er is besloten om dit heugelijke feit eind april op grootste wijze te vieren. Nadere informatie over dit feestweekend zal nog volgen. Dit neemt niet weg dat in het komende carnavals seizoen extra aandacht wordt besteed aan dit jubileum. Op zeer speciale wijze zal zaterdag a.s. de opening plaatsvinden. Voor dit jubileumjaar is natuurlijk ook een nieuwe prins nodig. Na 4 zeer succesvolle jaren onder het bewind van Prins Eric d’n Urste en zijn trouwe rechterhand adjudant Carlo van Esch is het uiteraard de vraag of de prinsen commissie van de Durdraaiers op zoek is gegaan naar een nieuwe prins. Zo ja, kon dat wel eens een hele puzzel worden. Of zal Prins Eric d’n Urste en Adjudant Carlo voor de 5de keer de Durdraaiers gaan leiden? In het Dur- draaiersrijk, en zelf daarbuiten zijn er al flink wat speculaties over een nieuwe prins en een Ledenvereniging Thebe Extra, waar zo’n 115.000 huishoudens uit West- en Midden-Brabant bij aangesloten zijn, nodigt ook dit jaar weer haar leden uit om een wens te doen voor zichzelf of een ander. Tot en met 6 januari kunnen leden via de site thebe-extra.nl digitaal een wens invullen. Daarnaast staat er op ruim 30 locaties van Thebe een Wensboom waar wenskaartjes in gehangen kunnen worden. Een greep van wensen uit de Wensboom van vorige jaren die in vervulling zijn gegaan: een luchtballonvaart voor twee, speciaal vervoer voor ’n dagje Madurodam voor oma en gehan dicapte kleinzoon, een BBQ bij een bedlegerige patiënt, een verwendag voor een moeder die in een zware periode zat, een boeket voor iemand die altijd klaar staat en het nu zelf nodig had, een midweek naar een vakantiepark met aangepaste verzorging. In Oisterwijk zijn er nog verschillende kinderen in de leeftijd van 3 tot en met 12 jaar die op of net boven bijstandsniveau opgroeien. Uit ervaring blijkt dat Sinterklaas er jammer genoeg niet altijd in slaagt om juist deze kinderen op 5 december een goed gevulde schoen te bezorgen. Dit jaar is de Stichting “Oh, Kom Maar Eens Kijken” er in geslaagd om bijna 80 kinderen in Oisterwijk en Moergestel wel een goed gevulde schoen te bezorgen. Deze kinderen hebben nu eindelijk op 6 december tegen vriendjes en vriendinnetjes op school kunnen zeggen: “Kom nou maar eens kijken wat ik van Sinterklaas heb gekregen”. Met het vertrek van Sinterklaas naar Spanje houdt het werk voor de stichting echter niet op. De stichting helpt ook met het organiseren van het verjaardagsfeestje. Ook het vieren van de eigen verjaardag is vaak lastig. Dat betekent dat deze kinderen veelal ook niet op andere kinderfeestjes uitgenodigd worden. Sinterklaas en de eigen verjaardag zijn voor kinderen toch de belangrijkste feestjes. “Oh, Kom Maar Eens Kijken” biedt deze kinderen de gelegenheid om voor vriendjes en vriendinnetjes een ver jaardagsfeestje te gaan organiseren. Dankzij Piet Plezier, Liefs van Joost, Bowlingbaan “Net iets anders” en Kanoboerderij “de Reusel” is dit mogelijk. Kent u kinderen die best graag eens hun verjaardag voor vriendjes en vrien dinnetjes zouden willen vieren en dat niet op eigen kracht kunnen, neem dan contact op met de stichting via het mailadres hulpsin- toisterwijk@hotmail.com of kijk op www.ohkommaareenskijken.com ^/l y yzc. Heeft u al een tijd lang een diepgekoesterde wens of weet u iemand in uw omgeving die u Om 20.30 uur zal Prins Eric d’n Urste aftreden en wordt hij opgenomen in het “elitaire clubke” van de Ex-prinsen van de Durdraaiers. Uit betrouwbare bron is vernomen dat dit op sen sationele wijze gaat gebeuren. Na het aftreden van Prins Eric d’n Urste zal zaterdagavond, volgens durdraaiersconcept, weer een span nende en ludieke avond ten tonele worden gebracht. Zonder iets te verklappen is er door de prinsencommissie weer een prachtige avond in elkaar gezet, om te komen tot een optimale opmaat voor de uitverkiezing om 23.11 uur van de nieuwe prins van C.V. de Durdraaiers in 2013. Bent u nieuwsgierig en wilt u weten wie de nieuwe jubileumprins en zijn nieuwe adjudant is, bent u van harte welkom op deze gezellige avond. Na deze verkiezing van de prins van de Durdraaiers kan het carnavals seizoen 2013 echt beginnen, want samen met de Pierewaaiers en de Dorstvlegels “gaon wij er vur, want U weet in 2013 is het motto “Gessel draait dur.” Tot ziens zaterdag a.s. om 19.30 uur bij Partyboerderij ’t Draaiboompje. Petruskerk, 15 december 2012 om 15.00 uur; toegang gratis In maart hebben vijf koren uit de Oisterwijkse gemeenschap, ter gelegenheid van 800 jaar Oisterwijk, een gratis concert verzorgd met kerkmuziek uit de afgelopen 800 jaar. Toen heeft u kunnen horen dat componisten en dichters het allerbeste van hun talent in dienst stelden van de kerkmuziek. Nu het einde van het Oisterwijkse jubileumjaar nadert, willen wij u nog een keer van deze kerkmuziek laten genieten, maar dan geheel gewijd aan Kerstmuziek. Op zaterdag 15 de cember om 15.00 uur (tot uiterlijk 16.30 uur) wordt u gevraagd mee te doen aan de Kerst- Sing-In in de Petruskerk. Voor deze sing-in is het gelegenheidskoor “Concinite” geformeerd, hetgeen zoveel betekent als “Zingt samen”. Met deze Kerst-Sing-In willen wij u in de kerstsfeer brengen en bijdragen aan de fees telijkheden van 800 jaar Oisterwijk. U bent van harte uitgenodigd. De toegang is gratis. I UI oendnixvj 'S' 2.500,- o At, mdrijix$ WW *18 PAGINA 3 MMMHMMNMNMNMHM MMHHNHBHHNHNMMH MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 12 DECEMBER 2012 JAAR KWALITEIT SFIE» fOSPS

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 3