moorman KERSTMIS 2012 Jongerenwerk Moergestel in de maand december Minifestival ’Vlaanderen Boven’ bij GUO Samen op weg naar... PGB zoekt nieuwe wethouder C.V. de Pierewaaiers: Pieregebrouwel 2012 Wie wordt de opvolger van prins Eric d’n Urste? Ü1M AUTOMOBIELBEDRIJF BLOEMSIERKUNST Kerstmenu 35,50 p.p.; Kindermenu in overleg. Tevens 2e Kerstdag a la carte kaart! Kijk voor ons menu op www.tapbrasdeschouw.nl Wij zijn op zoek naar iemand voor de bediening in ons restaurant. Ben je bereid om in de weekenden, avonduren en met feestdagen te werken in een gezellige sfeer en ouder dan 16 jaar? Dan vragen we je te reageren; vragen naar Brigitte. Openingstijden: ma. en di. alleen op afspraak wo. t/m vr. van 10.00-12.00 en 15.00-18.00 uur za. 10.00-14.00 uur Industrieweg 21a, Moergestel Tel. (013) 511 1177/06 12963617 Verder: carte blanche aan onze artiest in resi dentie voor een staalkaartavond Vlaanderen Boven. Resultaat? Joris Vanvinckenroye (con trabas), Anne Niepold (trekzak), Ludo Vandeau (zang), Surpluz (folkbalkwartet) en wat jonge podium; 1) White Stork grunge/metal) 2) Un-Named covers) 3) Deadweight hardcore/metalcore) De eerste band begint stipt om 21.00 uur dus kom op tijd iedere Band speelt 1 set van maxi maal 1 uur. De bandleden variëren in leeftijd tussen 14 en 21 jaar oud. Volgende week meer specifieke info over de bands die optreden. Tussen de bands door zal DJ Twan ons kennis laten maken met zijn muzikale voorkeuren. Zaal open om 20.30 uur entree gratis. Tienerdisco Voor al weer de derde keer organiseren we een avond voor de tieners in de leeftijd tussen de 11 en 14 jaar. Op zaterdag 22 december han teren we het thema Glitter Glamour Christmas Party. Laat je verrassen bij binnenkomst en ontvang een lekkere traktatie. We starten om 20.00 uur en om 23.30 eindigt deze avond entree 3.- inclusief 2 consumpties. De muziek wordt door DJ Tom. Lijkt het je leuk kom dan op 22 december naar de Bosstraat en neem je vrienden mee! DE SONMAN 22 - Tel. 013 - 513 1611 www.ambm.nl Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s ZATERDAG NA 12.00 UUR GESLOTEN! een man of een vrouw die communicatief sterk is en in staat is om zijn brede netwerk aan te wenden om doelstellingen te bereiken. Nadere informatie Voor het volledige profiel verwijzen wij naar de website www.partijgemeentebelangen.nl staat. Geïnteresseerden kunnen hun reactie voor 8 december a.s. per brief of per mail stu ren naar Partij Gemeente Belangen. Voor verdere vragen kunt u terecht bij Kees van Elderen (fractievoorzitter PGB). Hij is telefonisch bereikbaar via 06 - 51 45 47 73. de Durdraaiers bestaat in 2013 nl. 44 jaar en zo zal de nieuwe prins ook de prins zijn tijdens dit jubileumjaar. De start van dit jubileumjaar zal op zaterdag 15 december om 19.30 uur bij ’t Draaiboompje plaatsenvinden, op een zeer speciale wijze. Wilt u er niks van missen, bent u van harte welkom om deze opening bij te wonen. Noteer alvast in uw agenda zaterdag 15 decem ber 2012 om 19.30 uur in Partyboerderij ’t Draaiboompje: Prinsenbal C.V de Durdraaiers Lees voor informatie ook volgende week weer Moergestel-N ieuws honden. En natuurlijk onze artiest in residentie zelve. In opdracht van GUO smeedt Wouter Vanden- abeele een zelf samengeraapt select elftal tot uniek team. In een thematisch minifestival van tweemaal anderhalf uur brengt hij een frivole folkcocktail op smaak, met solistische improvisaties die ontaaarden in een tutti finale. Grenzeloos viert GUO Vlaanderen Boven. In de maand december staan de volgende acti viteiten op het programma; 1) Disco de mix i.s.m. woongroep Olivier. 2) Woodstreet Sessions Open Podium. 3) Tiener disco Glitter Glamour Glitter Party. Disco de mix Op zaterdag 8 december starten we om 20.00 uur met disco de mix. Deze activiteit is opgezet in samenwerking met woongroep Olivier te Moergestel. De avond is toegankelijk voor mensen met en zonder een beperking en woon achtig in de regio. De entree bedraagt 2.- inclusief garderobe. De muziek wordt deze avond verzorgd door DJ Leroy en Guy. De avond eindigt om 24.00 uur kom op tijd!!!! Woodstreet Sessions Onder deze naam wordt het open podium gepresenteerd. Op zaterdag 15 december zullen 3 bands hun skills vertonen tijdens de eerste versie van' de Woodstreet Sessions. Doel van deze avond is om jong muzikaal talent een podium te geven en om hun vaardigheden op muzikaal gebied live te tonen aan publiek. De volgende bands treden op tijdens het open ook als goochelaar. Tussendoor is het ook tijd voor de playback-act van de nieuwe raadsleden Koen en Rik, waar letterlijk hun eigen broeken van afzakken, de Moergestelse Lama’s met gastacteur Prins Joep d’n Urste en een geheel zelf gefabriceerde versie van Moppen toppers met in de hoofdrol Jan-Hein de Brouwer. Sa men met de scherpste sidekick van dit mo ment, Nicole van Daelen, verzorgt hij een hila rische show. Tijdens de gedaantewisseling van Jan-Hein (hij verandert onder meer in Piet de Zwart, een ander hulpje van de Sint) gaat de microfoon rond door het publiek en is het tijd voor een ‘geintje, al is het maar een kleintje’. De hoog oplopende zenuwen van de mensen in de zaal als ze zelf de pineut dreigen te wor den is het beste bewijs van respect voor de mensen op het podium. Hoe gastvrij is Moergestel? De bindende saus tussen alle optredens is de vijfdelige serie ‘Hoe gastvrij is Moergestel?’, een zeer geslaagde persiflage op het tv-pro- gramma van BNN. Met afnemende gêne en groeiende brutaliteit trekken John, Stef en Mark door ons dorp met die ene vraag. Het levert hilarische beelden op die u zeker zelf eens moet bekijken. En de Pierewaaiers zouden de Pierewaaiers niet zijn als wij u die kans niet zouden gunnen. Muziek en DVD Na bijna drie uur vol lachen, gieren, brullen, is het tijd om de avond op een gezellige manier af te sluiten. Carla van Daelen (met accorde onist Edwin Daemen) steekt het vuur aan de lont en samen met Rick Schilders zijn ‘crazy piano’ wordt het de avond waar iedereen op heeft gehoopt. Het Pieregebrouwel is bedoeld als een avond vol vermaak, met plezier en lol voor elke smaak. Dit doel wordt zeker bereikt, de avond lijkt voorbij gevlogen. En als u mij niet gelooft of u heeft heel veel zin om al deze leut en onzin terug te kijken, dat kan. Voor 5,- kunt u een dvd met registratie van de avond én de hitserie ‘Hoe gastvrij is Moergestel’ bemachtigen? Een mooier cadeau tje is er niet, tenzij u niet van lachen houdt. C.V. de Pierewaaiers zegt hierbij tegen alle deelnemers, toeschouwers, medewerkers, spon sors en dvd-kopers: Bedankt vur het Pieregeb rouwel! Na het vertrek van Kees Rijnen zoekt Partij Gemeente Belangen (PGB) naar een nieuwe wethouder voor Oisterwijk. De afgelopen tijd heeft de partij intern beraad gehad, gesprekken gevoerd met de andere collegeleden en met de fractievoorzitters van de andere partijen. Daarbij is uitvoerig stil gestaan bij de vraag wat voor wethouder de gemeente Oisterwijk de komende periode nodig heeft. De fractie van PGB heeft daarvoor een functieprofiel opgesteld. Kandidaten voor de vacature van wethouder kunnen zich bij PGB melden voor 8 december aanstaande. Functieprofiel PGB zoekt een daadkrachtige bestuurder met gevoel voor politieke verhoudingen en die in staat is om veranderingen door te voeren. Hij of zij dient kennis en ervaring te hebben op het gebied van Ruimtelijke Ordening en Volks huisvesting. De voorkeur gaat ook uit naar iemand met bestuurlijke ervaring, liefst als wethouder. De kandidaat dient het gedachte goed van de partij en de coalitie te onder schrijven en uit te voeren. Voorts gaat de voor keur uit naar iemand die binding heeft met de gemeente Oisterwijk. Tenslotte zoekt PGB PAGINA 3 Met thematisch minifestival ‘Vlaanderen Boven’ presenteert Concertorganisatie Groeten Uit Oisterwijk een selectie uit de Vlaamse folkscene op zaterdag 8 december om 20.30u in Den Boogaard Moergestel. Hiervoor trok GUO de Vlaamse violist, componist, arrangeur en dirigent Wouter Vandenabeele aan als artiest in residentie. De duizendpoot verzamelde in opdracht van GUO het folkneusje van de Vlaamse zalm. Om er de grenzen van de Vlaamse folkscene mee op te zoeken. En liefst te verleggen. Een uitdagend Vlaams folkexperiment als een avontuurlijk jongensboek in maar liefst tweemaal anderhalf uur, waarin ook iets mag mislukken. Graag zelfs. Voila. Als afgelopen anderhalf decennium één muzi kant een rode draad doorheen de Vlaamse folkscene spon, dan was het violist, componist en arrangeur Wouter Vandenabeele (Ambro zijn, Olla Vogala, internationale projecten wereldmuziek, enz). Aan wie beter dan deze artistieke duizendpoot kon GUO volgende opdracht toevertrouwen: ‘Breng ons, samen met door u te noden toffe gasten, avondvullend in vervoering met de rijkdom uwer Vlaamse folkscene anno 2000-nu, door haar schoonste schreven stilistisch op te zoeken, af te tasten, te overschrijden.’ WASSERIJ 'DE SCHOUW' Rootven 43, Moergestel Tel. 513 1405 Dinsdag sluitingsdag www.tapbrasdeschouw.nl Zaterdagavond 24 november in de zaal van Café de Brouwer, stipt om 20:03 uur, staan de drie presentatoren van het le Pieregebrouwel klaar voor de start. Nog ietwat onwennig trap pen John, Stef en Mark de avond af. In 3D, want er zijn maar liefst 3 podia ingericht. Dit zorgt voor een aangenaam actief tennisbaleffect, de ogen van de toeschouwers rollen van links naar rechts. Langzaam valt de schroom weg en zijn de Pierewaaiers en het publiek ver trokken voor een avond in sneltreinvaart. Brouwelen Amper 10 minuten na zijn openingsoptreden staat Stef alweer klaar voor zijn volgende show. Als sauwelaar heeft hij al behoorlijk wat erva ring, maar nu is het tijd voor zijn allereerste ‘Brouwel’. Wat is het verschil tussen een Bron wel en een Sauwel, voel ik u denken? De plaats van handeling (Café de Brouwer) zal er iets mee van doen hebben, maar ’t échte verschil valt niet uit te leggen en is enkel met eigen ogen te zien. Stef heeft wederom de weg naar Moergestel kunnen vinden, onverwachts zon der hindernissen, want ‘het Rootven was eerder af dan zijn buut’. Later op de avond komt ook Willem van de Pas overgewaaid. Door hullie pa naar de Brou wer gestuurd om een meiske te versieren, want ‘Jan-Hein weet daar wel raad mee’. Een (bijna) waargebeurd verhaal met Willem zelf in de hoofdrol, helaas is hij ‘een dag en een jaar of 15 te laat voor de Budgetbar’. Tussendoor stond er nog een heuse debutant in de brouwelton. Zonder sauwel-, tonpraot- of brouwelervaring begon Mark van Daelen alias Toon Ladder aan zijn (de)buut. Als diri gent van vrouwenkoor ‘de Krakende Noten’ vertelt hij over de jubileumreis naar Duitsland. Over de loterij, het ‘schwein’ van de burge meester en het subtropisch zwemparadijs waar één van de koorleden met een biobrandstof van juin een milieubewust en ‘luchtig’ bub belbad creëert. Surprises Maar wie dacht dat het deze avond bij brou welen zou blijven, werd behoorlijk verrast. Het is tussen half november en 5 december immers tijd voor surprises en hier doen de Pierewaaiers graag aan mee. Zo laat Raoul op ’t Hoog het publiek tweemaal verbrouwereerd achter. Eerst als mentalist en later op de avond ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 5 DECEMBER 2012 Over anderhalve week is het alweer zover: het prinsenbal van C.V. de Durdraaiers. Tijdens de prinsverkiezing bij C.V. de Pierewaaiers en C.V. de Dorstvlegels heeft menig carnavals vierder de typische Gèsselse carnavalssfeer weer kunnen proeven. Maar er is nog een gezellige carnavalsavond in aantocht. Op zaterdagavond 15 december is het jaarlijkse prinsenbal van C.V de Durdraaiers. Een avond waarop duidelijk wordt wie er tijdens carnaval 2013 de scepter zal gaan zwaaien in het Durdraaiersrijk. Na 4 zeer succesvolle jaren onder het bewind van Prins Eric d’n Urste is het uiteraard de vraag of de prinsencommissie van de Durdraaiers op zoek is gegaan naar een nieuwe prins. Zo ja, kon dat wel eens een hele puzzel worden. Of zal Prins Eric d’n Urste voor de 5de keer de Durdraaiers gaan leiden? Tijdens de beide prinsenbals gingen er spe culaties en zelf al namen rond van een nieuwe Prins. Het zal in ieder geval een prins moeten worden die Gèssel zal laten durdraaien tijdens de carnavalsdagen. Want zoals het motto voor 2013 al zegt: Gèssel draait dur! Het wordt voor de C.V. de Durdraaiers in ieder geval een zeer speciaal jaar. arnavalsvereniging GUO-tickets info Voor tickets check www.guo.inoisterwijk.nl. Voor zover nog voorradig op de festivalavond tussen 19.30 en 20.30u aan de kassa in Den Boogaard. GUO houdt ‘Vlaanderen Boven’ intiem kleinschalig in de kleine bovenzaal van Den Boogaard en beperkt haar verkoop tot 100 tickets. Bij GUO kruipen artiesten en be zoekers nog op eikaars schoot. Inleveren schoenendoos Zondag 9 december is het de 2de zondag van de advent. Er is dan een gezinsviering om 10.00 uur in de Kerk St. Jans Onthoofding te Moergestel. Je kunt je schoenendoos die je thuis gemaakt hebt aan het begin van deze viering inleveren. Mocht je nog een schoenendoos willen maken? Dan kun je de bijbehorende flyer met alle informatie ophalen bij Slagerij Ketelaars (Kerkstraat 10). Samen zijn we op weg naar Kerstmis, geven we het licht in de wereld door m.b.v. de schoenendoosactie! Het Kinderkoor de St. Janszangertjes zingen in deze viering. Iedereen is van harte welkom. Tot ziens a.s. zondag. Marlies Monique Irene - Hanneke Pastor Theo - Judith >1?IU üsnuwiv M

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 3