Jnformalzïe CWM Weltis 97 jarige automobilist door Rabobank en Interpolis in het zonnetje gezet (013) 5131504 Protestantse gemeente Oisterwijk Hoe staan we ervoor? Parochie St Jans Onthoofding 013 5132774, voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.parochiemoergestel.nl i Misintenties 14 dagen M 00 00 c I (itvtiink'e-izauittui Deze morgen kunnen wij ook een lofzang zin gen, want we zullen Maarten Kuijsten dopen Samen met zijn ouders en broertje verheugen we ons op de dienst. Het is altijd mooi als er een kind gedoopt wordt, in de Adventstijd is het nog specialer. Advent is een tijd van inkeer, maar ook een tijd van verwachting, van nieuwe hoop. Met een klein kindje dat opgroeit, dat deel gaat uitmaken van je gezin, van de kerk, van het leven, ontstaat er altijd weer iets van hoop. Hoop op de toekomst! 9 december 2012,10.15 uur, ds. Hester Rad- stake Er is creche en kindemevendienst Yvonne van de Wouw-de Laat is 43 jaar, woont in ^Moergestel en was altijd al in het bezit van de gave om die andere wereld te zien. In het dagelijks leven runt ze samen met haar man een keukenbedrijf en werkt daarnaast twee dagen in de week in haar praktijk 'Inspiring Energy'. Huis voor Zingeving: Woensdag 12 december is Yvonne van de Wouw twee jaar na haar eerdere zeer succesvolle optreden terug bij het Huis voor Zingeving. Toen liet Yvonne voor het eerst een heel andere kant van zichzelf zien en vertelde zij hoe zij de (para-)normale wereld beleeft. Dit keer ver telt Yvonne wat zij in de lucht voelt hangen voor de maanden december 2012 en januari 2013, wat dat met ons doet en wat we er (nog) aan kunnen doen. AGENDA 10 december 19.00 uur repetitie cantorij voor de Kerstmorgendienst 2e WEEKEND VAN DE ADVENT - Jaar B Week van 8-15 december 2012 Deze zondag is het tweede advent. Vandaag volgen we met de kinderen de profeet Male- achi. Hij vertelt over een bode die de weg effent, schoonmaakt, voor de Heer. In het evangelieverhaal horen we over de geboorte van Johannes de Doper (Lukas 157-80). Zijn vader Zacharias zingt een lofzang na de geboor te! “Al jaren worden we geduwd. Door een energie die het beste voor ons wil. Het is de bedoeling dat we wakker geschud worden en niet meer leven op de automatische piloot. Dat we op zoek gaan naar datgene waar we blij van wor den, elke dag weer opnieuw.” vertelt Yvonne. De lezing van Yvonne woensdag 12 december begint om 20:00 uur (toegang vanaf 19:30 uur). Entree: 10 euro p.p. (incl. koffie/thee). Inschrijven kan via mail: welkom@huisvoor- zingeving.nl, of via de website. vindt het Huis voor Zingeving aan de Kloosterdreef 4 in Moergestel en op www.huisvoorzingeving.nl MTV is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). Op donderdag 6 december start om 19.00 uur onze nieuwe uitzending. Deze duurt ongeveer een half uur waarna deze door lopend wordt herhaald. U kunt kijken naar: - Info-avond Avang- terrein; - Culinair; Plustijd Expo ‘terug in de tijd’; - ‘Straotpraot’: St. Jansplein. Op vrijdag 7 december vanaf 19.00 uur en zaterdag 8 december vanaf 13.00 uur kunt u deze uitzending ook (nog eens) bekij ken. Wilt u ook reageren op onze programma’s? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moerge- steltv.nl/iets gemist Ook leuk voor iedereen buiten onze gemeente, die ook MTV wil kijken! MTV Radio Op zondag 9 december kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. De presen tatie is in handen van Ron Hermus. De techniek is in handen van Marcel Oerle- mans. ZM is te ontvangen via het MTV-kanaal en via de kabel (87,5). De uitgeslapen luisteraar wordt pas écht wakker met MTV radio. Inzameling voor ‘broodpater’ Gerrit Poels In het weekend van 15 en 16 december mag u houdbare foodproducten meebrengen naar de kerk die vervolgens naar mensen gaan die het heel hard nodig hebben. Zondag 9 december staat de familiecate- chese-ochtend op het programma Het thema zal zijn: Advent. Deze ochtend ziet er als volgt uit: 10.00-11.00 uur Gezinsviering in de Kerk (tijdens de viering kunnen de schoenendozen ingeleverd worden). Daarna komen de gezin nen die een communicant hebben in 2013 samen in het parochiecentrum. 11.00-11.25 uur Koffie, thee, limonade en een broodje in het parochiecentrum. 11.30-12.10 uurOuders en kinderen worden afzonderlijk van elkaar in groepen gedeeld. Ouders krijgen informatie van pastor Theo en Jeanne Ketelaars, kinderen worden in groe pen gesplitst naar leeftijd. 12.15 uur We wandelen samen naar Park Stanislaus. Daar gaan we per gezin een Ad ventskrans maken. Pastor Theo sluit vervol gens de ochtend af. Dit zal zijn rond de klok van 13.00 uur. Jaar van het Geloof (Enkele interessante zaken betreffende het concilie) Er waren drie jaren van voorbereiding op het 2e Vaticaans Concilie (1962 - 1965) vooraf gegaan. Heel de Kerk was verbijsterd door de bekendmaking in 1959 van paus Johannes de XXIII dat hij een concilie wilde houden. Hij was toch maar een oude overgangspaus. Deze paus bepaalde nog meer: niet de com missie of de paus zelf, maar heel de Wereldkerk zal meebeslissen. Duizenden papers uit heel de wereld werden teruggebracht tot 70 thema’s. De curie in Rome dacht met het schrijven van een goed doortimmerde schematekst snel tot besluiten te komen en vervolgens zou het con cilie afgelopen zijn. Uiteindelijk zouden deze teksten niet vernieuwend zijn en ontving de curie veel kritiek uit heel de wereld. Nieuwe teksten werden ingebracht o.a. door de theo loog Ratzinger, onze huidige paus, die op film te zien is met stropdas! Rome werd klaarge stoomd voor een concilie van wereldformaat. In de Belgische en Nederlandse colleges moes ten grote verbouwingen plaatsvinden om de Nederlandse en Belgische (missie)bisschoppen te ontvangen. Er kwamen in de beide colleges nieuwe telefooncentrales, liften, kopieerma chines. In de St. Pieter en in het Vaticaan kwa men audio installaties en stencilmachines. Het werd het eerste wereldwijde tv evenement in de geschiedenis. (We schrijven 1962!) Vooral de Nederlanders waren sterk aanwezig op het concilie vanwege hun goed gedocumenteerde centrum in de buurt van het Vaticaan. De rol van de massamedia was volkomen nieuw bij de aanvang van het concilie. De paus wilde een aggiornamento: een bij de tijd brengen van de Kerk wereldwijd en de dialoog aangaan Zaterdag 8 december, 19.00 uur: H. Mis met samenzang. Jgt. Nelly Vermeer-Weijters; verj. Willeke van Esch e.v. Gonneke Vermeer. Zondag 9 december, 10.00 uur: Gezinsviering m.m.v. kinderkoor. Zie bericht hieronder. Martinus en Marie Schoenmakers-Denissen; Petrus Wolfs en Henrica Pijnenburg, zonen Jan en Bart, dochter Jo en schoonzonen Sjef en Janus; Anna de Laat-van Esch, Sjef de Laat en kinderen. Kapel Park Stanislaus: Zaterdag 8 december, 17.30 uur: H. Mis met samenzang. Woensdag 12 december, 19.00 uur: H. Mis. Agenda Maandag 10 december: Bijbelavond met de film Nativity Story. Donderdag 13 december: Huwelijksvoorbe reiding. Vrijdag 14 december, 15.30-16.45 uur: Kinder club “De Schaapskooi”. Schoenendoosactie Actie4kids “Voor jou, van mij”. Met dit thema is de jaar lijkse schoenendoosactie van Actie4Kids weer van start gegaan. De schoenendozen met schoolspulletjes, toiletartikelen en speelgoed gaan o.a. naar kinderen in wees- en zieken huizen, sloppenwijken, voormalige oorlogs gebieden en andere moeilijke omstandigheden in o.a. Moldavië, Roemenië, Oeganda, Sierra Leone en Zambia. Met een schoenendoos laten we aan deze kinderen zien dat we aan hen hebben gedacht. Doe ook mee, versier en vul een schoenendoos en lever hem in tijdens de gezinsviering op zondag. Graag met 5,- eraan vastgemaakt als bijdrage in de verzend kosten. 0900 332 22 22 f 1 PiïWMf - met andere gelovigen. Nogmaals bevestigde de paus bij de opening op 11 oktober 1962 dat het concilie van alle bisschoppen was en opnieuw ging er een schok door de curie die alles (conservatief) had voorbereid. Vermindering van kerken is een sociaal pro bleem Per week worden in Nederland enkele kerken gesloten. Aan protestantse zijde meer dan aan katholieke zijde. De vraag die sommigen stellen is of God blijft zwijgen. In elk geval geven de instituten het antwoord niet. Kerkgebouwen bepalen de identiteit van een stadswijk en zeker van een dorp. Ook wanneer ze niet meer gebruikt worden als ‘kerk’, blijven zij bakens die verwijzen naar het hogere: het goddelijke. Lief en leed is er door generaties gedeeld. Daarom hebben kerkgebouwen een culturele maar vooral sociale waarde die niet goed gemaakt wordt door er een bedrijf of groep of organisatie in te laten huisvesten die de goed keuring van de bisschop(pen) heeft. (Lees hier Vaticaan) Heeft de overheid wel een visie op de toekomst van kerkgebouwen? Helaas moe ten we de vraag stellen of dit ook het geval is bij de leiding van de Kerken! Dan zien we ook nog schaalvergroting door fusies van paro chies. In het Aartsbisdom van 326 naar 49. In Den Bosch van 230 naar 57 ‘nieuwe parochies’. Afnemend aantal gelovigen en financiën zijn de redenen, zegt men van bovenaf. Eerder is het Kerkpolitiek. Nieuwe parochies worden immers gecentreerd rond de priester en de eucharistie. Pastoraal werkers m/v krijgen steeds minder te doen. Preken in een eucha ristieviering mogen zij niet meer. Zeker na de fusie worden ze rond het altaar geweerd en vaak niet meer vernoemd. Het wordt weer een mannelijke priesterkerk. (Dit artikel is gebaseerd op een artikel van Jan van Hooydonk in Volzin van 26 oktober 2012.) Het blijft een hardnekkig gerucht dat... de bisschop ook onze mooie parochiekerk gaat sluiten. We weten niet hoe we dit gerucht kun nen wegnemen. Er is momenteel geen enkele reden aan te geven waarom onze bisschop dit op korte termijn zou willen gaan doen. Inte gendeel: we zijn pastoraal en financieel een zeer vitale en gezonde parochie te noemen... en dat weet men drommels goed in Den Bosch!!! Lees de kronieken in ons Kerstnummer dat u binnenkort ontvangt. Natuurlijk moeten we wél zorgen dat dit zo blijft!We hopen dat u nog heel veel jaren in ons kerkgebouw van binnenuit naar buiten kunt kijken o.a. vanwege de prachtig gerestaureerde ramen. Dank aan een groep en een echtpaar die hebben aange geven elk een raam te willen ‘sponseren’. Er blijven nog enkele ramen over die vragen om een sponsor. Pastor Theo te Wierik msc Ria Willems (secr.) Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: p: Industrieweg 16, 5066 XJ Moergestel I: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl t: (013) 5131316 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 5 DECEMBER 2012 i voor afroepweekend opgeven. Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Kerkstraat 2513 1424 P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 513 1204 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 tel. 513 0757; ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma-vrij: 08.00- 17.30 uur Het komt niet of nauwelijks voor. Als 97 jarige nog autorijden is op zich al bijzonder. Maar daarbij ook nog 49 schadevrije jaren is ongehoord. Daarom hebben Rabobank Hart van Brabant en Interpolis de heer van Beers in het zonnetje gezet. Voor zijn unieke prestatie werd hij beloond met een heerlijk etentje bij restaurant 'Den Heerlijkheid' in Moergestel. En daar hoorde natuurlijk ook een bloemetje bij. Tijdens het bezoek vertelt de heer van Beers uitgebreid over zijn chauffeurstijd op de bus, als examinator, over alle auto's die hij in zijn lange loopbaan heeft gehad en over de miljoenen kilometers die hij heeft versleten in Nederland en daarbuiten. De heer van Beers is niet alleen een uitmuitend chauffeur, maar ook een aangenaam verhalenverteller met een goed geheugen. Wat is het geheim van de heer van Beers, dat hij al die tijd zonder schades heeft kunnen rijden? Zijn antwoord is kort maar krachtig: "Ik zie niks ...en ik zie alles". HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vnjdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Begeleiding bij verlieservaring: Werkgroep "Elkaar Nabij” Contactpersonen: Petra van Nuenen (513 3676) Jan Daem (528 6188) Politie alarm: 11-2 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035: www.rodekmis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 WV Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 in Den Boogaard Openingstijden: woensdag, donderdag en vrijdag van 10,00 tot 14.00 uur PAGINA 2

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 2