25 ’ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! 3 teams MHC HOCO kampioen! ZOEKERTJES ZOEKERTJES ZOEKERTJES ZOEKERTJES Decemberfilm in het Tiliander City Filmhuis: Manhattan Lente-aanbod bij de Krekul! ’De Tijd’ op nr. 25 in Horeca Café Top 100 Mooie tuinen.nl 4,hg Natuurmonumenten werkt met keurmerk voor een goed natuurbeheer BON Uit de Misset Horeca Gids. Naam Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl en echtheid’ van het café (heeft het café een ‘ziel’), de activiteiten van eigenaar en personeel en het onderscheidend vermogen van het bedrijf. Terecht dan ook dat John Cornelissen en Min jan Theuns met hun medewerkers bijzonder trots zijn op dit uitstekende resultaat. Van har te proficiat! Eetcafé ‘De Tijd’ in Oisterwijk is één van de 100 beste cafés van Nederland. Afgelopen jaar waren ze op de 41e plaats opge nomen in de Misset Horeca Café Top 100 en voor 2013 staat ‘De Tijd’ op de 25e plaats. Dit werd dinsdagavond 20 november bekendge maakt tijdens de Misset Horeca Café Top 100. Op 3 december staat de film ‘Manhattan op het programma bij het Tiliander City Filmhuis. Manhattan is een romantische komedie uit 1979 van regisseur en scenarist Woody Allen, die tevens de hoofdrol vertolkt. De hoofdrollen worden vertolkt door onder anderen Diane Keaton, Michael Murphy en Mariel Hemingway. De film werd genomineerd voor twee Oscars. Isaac Davis (Allen) is 42 en terwijl zijn ex- vrouw Jill (Meryl Streep) met een andere vrouw trouwde, begon hij een relatie met de 17-jarige Tracy (Hemingway). Hoewel heel Isaacs vrien denkring positief reageert op z'n relatie met Tracy, lijkt hij de enige te zijn die moeite heeft met hun leeftijdsverschil. Op een avond besluit hij samen met Tracy, z'n goede vriend Yale (Murphy) en diens maitresse Mary (Kanton) op stap te gaan. Hoewel de levensvisies van Mary en Isaac niet overeenkomen, spreken de twee meerdere keren samen af. Mary lijdt onder het feit dat Yale niet altijd beschikbaar is en ze wil niet langer dat Yales huwelijk in de weg staat van hun relatie. Isaac zelf voelt steeds meer voor Mary en grijpt z'n kans wan neer Yale zijn relatie met Mary beëindigt. Iedere eerste maandag van de maand draait een film om 14.30 en om 20.30 uur. De pro grammering bestaat uit de betere films die niet (meer) in het commerciële circuit vertoond worden en beroemde filmklassiekers. Een kaartje kost 7,50. Voor leden 5,00. Actie: vanaf 1 december kost een lidmaatschap voor seizoen 2012-2013 10,00. U kunt zich aanmelden voor een lidmaatschap door een mail te sturen naar receptie@tiliander.com of te bellen naar 521 7220. U kunt ook gewoon een los kaartje aan de deur kopen. ‘Manhattan’ draait op maandag 3 december in Theater Tiliander te Oisterwijk. De aanvang is om 14.30 uur en 20.30 uur. Voor meer informatie kijk op www.tiliander.com of bel met 521 7220. Als mystery guests bezoekt Misset het hele jaar door bekende en minder bekende cafés, waarna ze hun bevindingen in een uitvoerige checklist vastleggen. Criteria waar op wordt gelet zijn onder meer gastheerschap en vak manschap, maar ook de ‘geloofwaardigheid Eind januari 2013 start weer een nieuwe serie cursussen bij De Krekul. Het len te-aanbod bestaat dit jaar uit meer dan twintig cursussen, die eind januari of begin februari starten. Natuurlijk de oude-getrouwe thema’s die zich herhalen, maar ook een paar nieuw ontwik kelde programma’s. Speciaal voor de steeds groter wordende groep jeugdigen starten onder andere de cursussen spelen met de camera, creatief met papier en boetseren. Maar ook voor de volwassenen is er weer voor “elck wat wils”: bijvoorbeeld mozaïeken, groen en bloem, filosofie, creatief met eigen dromen, werken met zilverklei, interieurstyling en glas-in-lood. Bij 20 cursussen die al lopen, zijn nog enkele plaatsen open voor wie tussentijds in wil stro men. Uiteraard kan dit als de manier van les geven en het onderwerp zich daar voor lenen. Inschrijven kan tot 24 december via de website www.krekul.nl Daar staat ook alle informatie over de cursussen, de docenten en De Krekul. Via info@krekul.nl kunt u gerichte vragen stellen. Na 24 december kunt u blijven inschrij ven op cursussen waar tussentijdse instroom mogelijk is. Natuurmonumenten in de Beheereenheid Midden Brabant heeft het FSC certificaat voor haar natuurbeheer ontvangen. Hiermee erkent een onafhankelijke partij dat alle natuur van Natuurmonumenten in de beheereenheid op verantwoorde en transparante wijze duurzaam wordt beheerd. De Beheereenheid Midden Brabant heeft de volgende natuurgebieden in haar beheer: Loonse en Drunense Duinen, Huis ter Heide, Oisterwijkse bossen en vennen en Kampina. Een van de belangrijke eisen om in aanmerking te komen voor het FSC-certificaat is dat de natuurwaarden in stand moeten blijven en er in de bossen niet meer hout geoogst wordt dan er bijgroeit. ‘Daaraan voldoen we als na tuurbeschermingsorganisatie al jaren’, zegt Toon Loonen beheerder van Natuurmonu menten Midden Brabant. ‘Wij hebben immers geen productiedoelstelling, maar een natuur doelstelling. Daarom hadden we in het verle den niet de behoefte om te certificeren. De wandelaar in het bos zal van die certificering daarom niet direct iets merken. Ons beheer verandert niet.’ Naast eisen op het gebied van bosbeheer, wor den er ook eisen gesteld aan de transparantie van werkprocessen. Omdat Natuurmonumen ten een erkend goed doel is, verwacht de maat schappij in toenemende mate transparantie over het reilen en zeilen binnen de organisatie. Loonen: ‘Voor ons is de FSC certificering een erkenning van onze transparantie en commu nicatie op het gebied van ons natuurbeheer.’ Het FSC-keurmerk is ooit opgezet om de ille gale (tropische) houtkap tegen te gaan. In de loop van de 17 jaar dat het keurmerk nu bestaat, groeide het uit tot een wereldwijd bekend cer tificaat voor eerlijke houthandel. ontwerp montage aanleg renovatie Afgelopen zaterdag werd op HOCO feestgevierd! ’s Ochtends werden in Waalwijk de meiden van MD3 kampioen. Zij wonnen deze superwedstrijd met 1-8, een ware triomf! De eerste herfstkampioenen werden in ons HOCO sport-café feestelijk onthaald, ’s Middags was het de beurt aan de meiden van MA1 en MA2. Op eigen grond wonnen beide teams en ook zij werden kampioen! Speelsters, coaches en trainers: van harte proficiat met het behalen van dit resultaat! DE TIJD (41) OISTERWIJK De Tijd blijft een leuk en bijzonder eetcafé, gelegen aan de alom bekende Lind in Oisterwijk. Met uitzicht op een fraai historisch pand ligt De Tijd aan de horeca- zijde van deze chique straat. Aan weerszijde veel collega's. Zeker op mooie dagen als de terrassen gevuld zijn is goed te zien hoe de verschillende bedrijven functioneren. En samen met de buren van Lieve Lente springt De Tijd er dan uit. Hier staan actieve ondernemers aan het roer die hun bedrijf na een kleine reeks van verbouwingen weer helemaal eigentijds hebben gemaakt. De toiletten zijn een plaatje en niet voor niets werd de site vorig jaar bekroond als de beste in cafeland. Leuk detail is de dagelijks wisselende placemat. Met daarop een keur aan onderwerpen. Vandaag de geboortedag van..., De Tijd sinds 6 april 1995,6308 dagen open. Aantal medewerkers 254, aantal gasten 3.286.606. En natuurlijk in het midden van de kaart het menu. En leuk is ook het eigen huismagazine Tijdschrift. PAGINA 6 Onderstaand gedeelte ook invullen Straat Surprise-idee: Vuurwerkcadeaubon, ver krijgbaar bij Vogels Fiets Sport, 013-513 Ik sta niet echt lekker op die foto!! J.R. te M. We willen nog eens wijzen op de grootte van Zoekertjes en de bijbehorende prijs voor het plaatsen. Voor en Zoekertje dat bestaat uit 120 tekens (ruimte tussen de woorden is óók 'n teken!) betaalt u 3,50. Bestaat de tekst uit meer dan 120 tekens dan kost het Zoekertje 5,-. Let u daar bij het opgeven én betalen goed op, anders moeten we de tekst écht aanpassen! kosten, bij 'normale' grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden MET geplaatst! Kloosterlaan 57 Moergestel 013-5287670 M: 06-55382942 www.mooie-tuinen.nl t/m 10 regels 5,00 t/m 6 regels 3,50 Voor kerstbomen groot en klein moet u dit jaar op Zelt 6 zijn. Va. 1 dec. Ook bezor gen we thuis in Moergestel. Info 06-4093 §734. Let bij het opgeven van Zoekertjes goed op het aantal lettertekens! Gebruikt u 120 tekens (incl. de spaties tussen de woorden) kosten ze 3,50 euro. Zijn het meer tekens dan kosten ze 5,- euro. Woonplaats VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans van vught, Berkel-Enschot, 013-5333864. Van Spaandonk Onderwerkmakerij: voor alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. 18.00-20.30 u., za. 9.00-15.00 u. Pr. Irene- straat 20, Moergestel, tel. 513 3489. Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag alleen positieve dingen. Bid 9 dagen het Wees-gegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te wor den en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht. U krijgt wat u vroeg. Jos van Esch Elektrotechniek. Nieuw bouw, verbouw en renovatie bij zowel parti culier als bedrijf. 06-83792272 www.josvanesch.nl Zoekertjes' UITSLUITEND schriftelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag in de bus stoppen... MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 28 NOVEMBER 2012 Heb jij die puzzeistukken ook zien lig gen in de etalages? Zin in een leuke kerstworkshop bloem schikken? Meld je dan nu aan op een van de data op www.enjoyflowers.nl of bel 0629327665. Uw 'Zoekertjes' kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel. I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 6