Schoonmaak natuurijsbaan F Adventconcert in de Protestantse Kerk in Oisterwijk Bliksembezoek Zwarte Piet! Productie TV Oranje nu ook in Zuid-Nederland Extra workshop ’Omgaan met energie’ Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... Op zaterdag 3 november werd de natuurijsbaan schoongemaakt. Een grote maaimachine maaide het gras af dat vervolgens in het water bleef drijven en niet door de opraapwagen kon worden verwijderd. Gelukkig waren acht vrijwilligers bereid om het gras handmatig uit het water te vissen. Na 3,5 uur hadden zij deze klus geklaard en kan er vol vertrouwen worden uitgekeken naar de winter. Tijdens de workshop ‘Omgaan met energie’ gaat Jaap met je aan de slag om jouw energie en de energie van anderen te ervaren en te voelen, en leer je hoe jij je kunt afsluiten voor datgene wat jou uit balans brengt. Aanvang: 19:30 uur (toegang vanaf 19:00 uur). Entree: 25 euro p.p. (inch koffie/thee). Inschrijven kan via mail: welkom@huisvoorzingeving.nl, of telefonisch: 06-1430 6565. Je vindt het Huis voor Zingeving aan de Kloosterdreef 4 in Moergestel en op www.huisvoorzingeving.nl delzak, harmonica, fluit, hobo, klarinet, cello en gitaar. De speellieden vragen na afloop een vrijwillige bijdrage voor het onderhoud van het kerkje. Het concert begint om 14.30 uur in de Protes tantse Kerk, Kerkstraat 64 in Oisterwijk. lijk gewoon doorgaan om de artiesten in Noord-Nederland te bedienen.’ Meer informatie over Brabant Toppers is te vinden op brabanttoppers.nl. geven we telefonisch aan u door. In de envelop kunt u ook achtergrondinformatie over het bliksembezoek vermelden, zodat de pieten goed beslagen ten ijs kunnen komen. Maatwerk? Als u wilt dat de pieten op een speciale datum komen of langer blijven dan 10 minuten, dan is dat zeker bespreekbaar. In dat geval proberen we maatwerk te leveren. Voor nadere infor matie daarover kunt u ook terecht op boven staand telefoonnummer. Kortom: Voor een bliksembezoek van Zwarte Piet, bel 06- 12 85 85 11. Met een vriéndelijke groet, Mede namens de Sint en zijn Pieten, CV De Durdraaiers staat de spirituele ontwikkeling van de mens voor hem centraal. Na vele jaren werkzaam geweest te zijn op diverse managementfuncties in de detailhandel en horeca kwam hij in aan raking met NLP Inmiddels is Jaap uitgegroeid tot een ervaren NLP-trainer en heeft hij zijn eigen praktijk Eenvoud is de beleving. Opnamen voor TV Oranje Showflits TV Oranje directeur Gerard Ardesch is blij met de samenwerking. ‘De basis van TV Oranje bevindt zich al vanaf de start in het Overijsselse Steenwijk. We waren al langere tijd op zoek naar een manier om wat beter bereikbaar te zijn voor de vele artiesten in het zuiden des lands’, aldus Ardesch. ‘Ivo Franklin Produkties en Clipstudio.nl voorzien daar nu in. Naast de productie van clips gaan zij in een eigen decor showflitsen van artiesten opnemen die te zien zullen zijn bij TV Oranje, gekoppeld aan een clip van de betreffende artiest. De showflitsopnamen in Steenwijk blijven natuur- Met het blazen op de midwinterhoorn zal zondagmiddag 2 december a.s. het adventconcert worden geopend. Dit instrument kondigt het midwinterfeest aan dat over enkele weken wordt gevierd. De ommekeer in de natuur gaat weer beginnen. Nieuw leven gaat weer gestalte krijgen, ook al door het feest van de christelijke kerken “het Kerstfeest”; de geboorte van een goddelijk kind. Het muziekprogramma staat in het teken van het culturele erfgoed uit de Brabantse Kempen en Meierij. De Elckerlyc-speellieden brengen weer een grote verscheidenheid aan muziek, liederen en verhalen. Zij begeleiden zichzelf op een groot aantal muziekinstrumenten, zoals doe- Wilt u een bliksembezoek van Zwarte Piet? Dat kunnen wij voor u regelen! Carnavalsvereniging De Durdraaiers heeft namelijk goede contacten met de sint en zijn pieten. Hoe werkt het? Er komen 2 zwarte pieten op een afgesproken tijdstip bij u langs om de kadootjes te bezorgen. Vervolgens blijven ze ongeveer 10 minuten (of iets langer) om de presentjes aan de kin deren te geven, een liedje te zingen en een dansje te doen. Hoe regelt u het? Bel naar tel. 06 - 12 85 85 11! Dan komt u rechtstreeks in contact met de secretaresse van de sint. Met haar kunt u een datum en een tijdstip afspreken voor het bliksembezoek van de pieten. Wat kost het? Een bliksembezoek kost 15,00. Dit kunt u vooraf in een afgesloten envelop afgeven bij de secretaresse van de sint. Het adres daarvoor Over TV Oranje TV Oranje vertoont 24 uur per dag videoclips van Nederlandse artiesten. De zender wordt mede vormgegeven door de kijkers en de arties ten. Via de website www.tvoranje.nl kan het publiek haar stem uitbrengen voor het dage lijkse programma Verzoekparade. Ook kan iedere artiest zijn of haar clip insturen. TV Oranje is een zender voor alle Nederlandse artiesten, dus niet alleen de A-artiesten. 2012 nooit meer lukken. Bovendien hadden we net ons eerste nummer af, kwam het 800 lied er tussen en hebben wij zelf het idee dat een carnavalslied voor de elfde van de elfde af moet zijn. Dat is dan ook goed gelukt, we zijn net op tijd klaar.’ Opname In verschillende muzikale sessies werd het uit 1980 daterende melodietje, dat bij het duo in het geheugen zat, omgevormd tot een heden daags muzikaal samenspel, in een vlot carna- valsritme en met moderne frisse klanken. Leon: ‘Er zat een droevige ondertoon in het lied en het tempo was niet van deze tijd. We hebben de sfeer van het lied kunnen behouden en er een opvallend vrolijk en opzwepend car- navalsnummer van gemaakt. De tekst is ook aangepast en we kunnen verklappen, het gaat nog steeds over bier.’ Meer informatie: www.hetbrabantssoundmix- duo.nl Middeleeuws carnavalslied herboren Zweet en Bier, Nederlands eerste Camavalshit voor seizoen 2012-2013 Het Brabants Soundmix Duo brengt derde CD uit In opnamestudio Artichoque in Brabant werd de laatste twee maanden ge schuurd en geschaafd aan de tekst, de akkoorden en de klank van een nieuwe camavalshit voor het seizoen 2012-2013. Exact een week voor 11-11, de start van het carnavalsseizoen 2012-2013, is het lied hoorbaar op de radio; de CD-single zal begin januari worden gepresenteerd, ruim op tijd voor carnaval 2013. ‘We kunnen wel zeggen dat we de smaak te pakken hebben. Het maken van eigen liedjes is ons zo goed bevallen, dat we voorlopig genoeg inspiratie hebben voor nog een CD- single,’ aldus Leon van Roozendaal, de zanger van dit duo. Vorig jaar werd naar aanleiding van het 25-jarige jubileum van de muzikale hobby van dit tweetal een eerst lied opgeno men. Feest Met! werd bedacht om de nadruk te leggen op het feit dat, zo ervaren de muzi kanten al meer dan 25 jaar, een feest met live muziek veel feestelijker is. Dit nummer werd in januari 2012 op CD uitgebracht en verspreid via de vele radiostations die voornamelijk Hollandse hits draaien. Direct hierna volgde er een gezamenlijke productie voor de viering van 800 jaar Oisterwijkse stadsrechten en werd vanaf de zomer gewerkt aan de nu beschikbare camavalshit. Oud melodietje Tijdens de eerste studio ervaring van dit duo kwam er steeds een oud Brabants carnavals- melodietje naar boven borrelen. Volgens zan- ger-gitarist Joris van der Pijll was dat de eerste aanleiding voor hun huidige carnavalslied. ‘We hebben dat melodietje toen noodgedwon gen in de ijskast gezet. Een lied bedenken en opnemen vraagt om een goede voorbereiding en een geduldig proces. Dat ging voor carnaval Jaap Hooijschuur is medium, healer, reader, NLP trainer en coach. In al deze disciplines Muziekzender TV Oranje gaat nauw samenwerken met Ivo Franklin Produkties en Clipstudio.nl, de producenten van de muziekprogramma’s Brabant Toppers, Zeeland Toppers en Limburg Toppers. De samenwerkingovereenkomst werd vandaag feestelijk ondertekend bij de stand van TV Oranje op de drukbezochte manifestatie LEGO WORLD in Zwolle. TV Oranje-directeur Gerard Ardesch en producenten Ivo Franklin en Tom van der Borst plaatsten hun handtekeningen onder het toeziend oog van de LEGO-versie van volkszanger Frans Bauer. Clips krijgen uitzendgarantie Dankzij de overeenkomst zullen de opnamen voor de muziekprogramma’s Brabant Toppers, Zeeland Toppers en Limburg Toppers nu ook gebruikt worden om clips te produceren voor TV Oranje. Daartoe zullen de studio-opnamen van de artiesten worden aangevuld met opna men op andere locaties en sfeerbeelden. Zo moeten clips ontstaan met een aantrekkelijke beeldvoering, die geschikt zijn om door TV Oranje gedurende langere tijd te worden uit gezonden. De clips krijgen bovendien een uit zendgarantie van TV Oranje. Verder bestaan er plannen om de clips uit te brengen op DVD onder de naam ‘Toppers van Oranje’. Huis voor Zingeving: Woensdag 5 december (pakjesavond!) verzorgt Jaap Hooijschuur - wegens succes - voor de derde en laatste keer bij het Huis voor Zingeving de workshop ‘Omgaan met energie’. Alles is energie en we voelen zoveel in en rond ons heen maar hebben soms moeite om het te duiden. Hoe vaak is het niet dat je ergens komt en je opeens anders voelt. Je loopt bij voorbeeld een bepaalde ruimte vrolijk in en ineens, zonder aanwijsbare reden, word je somber of geïrriteerd. Óf je praat met iemand en ineens word je fysiek moe of krijg je juist meer energie. Wat gebeurt er dan eigenlijk met jou? Ben je je hier altijd van bewust of betrek je het op jezelf? En hoe ga je hiermee om? Mensen en omgevingen kunnen een ener getische invloed op je hebben. Niets mis mee zolang het jou verder helpt, maar als het je belemmert en verder van jezelf afbrengt kun je daar beter iets aan doen. *1 -«w - ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 28 NOVEMBER 2012 PAGINA 3 NMMMM MHMNMMNWMHNMMMW Kloosterlaan 2a Tel. (013) 513 2268

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 3