ALLROUND MAKELAARDIJ verbouwingsuitverkoop ALLROUND MAKELAARDIJ CfimdT^ F Ier en Egyptenaar uit Moergestel in nieuw boek van Paul Spapens Auwjaorscross Oirschot 19 Jongeren kregen Vormsel lil *11 Ligtvoet Shoes Peuterpietendansen Op weg naar Kerst... Persoonliik contact en betrokkenheid: 24 uur per dag, 7 dagen per week! Pieter Burgers Toon foppens Tijmen Smits ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 21 NOVEMBER 2012 PAGINA 5 a Zo bracht Moergestelnaar Richard Matthews een verrekijker mee toen hij in 1980 in Moer gestel neerstreek. Hij huwde een Moergestelse. Als fervent carnavalsvierder, als speler bij Audacia (bijgenaamd ‘Ierse setter’) en als voor malig dartkampioen voelt hij zich Moergestel naar met de Moergestelnaren. Egyptenaar Hamada Elfeky kreeg in Amsterdam een relatie met de dochter van een Diessense rijschool houder. Via Hilvarenbeek kwam het stel in Moergestel terecht. Hamada Elfeky vertelt in het boek zijn verhaal aan de hand van een Vrijdagochtend 23 en/of donderdag 29 no vember: Kom peuterpietendansen! Een actieve ochtend, met een aantal sfeervolle gitaarliedjes, klim- en pietenspelletjes en ver kleden. Dit alles op het nivo van 2 en half 3 en 4 jarigen, met warme choco bij de open haard na afloop. Er is ruimte voor 10 kinderen, met ouders. Tijd: Inloop 9.00 uur Aanvang 9.15 uur. Kosten: 10 euro voor ouder, met kind. Vooraf aanmelden is noodzakelijk 509 3612, of www.vanniksenvanalles.nl Bij voldoende belangstelling herhalen we deze activiteit op donderdag 29 november. Reizend educatief jeugdtheater (tevens huis- theater) Van Niks van Alles Pastoor van Beugenstraat 10-12, Oisterwijk ders’ telt 204 pagina’s. Het is voor 9.95 euro verkrijgbaar in elke boekwinkel. Het isbn- nummer van het door uitgeverij Celadon uit gegeven boek is 978 90 8948 025 5. Richard Matthews is een bekende verschijning in Moergestel. De Ier bracht een verrekijker mee toen hij naar Moergestel kwam. Foto: Thomas van Oorschot. Hamada Elfeky is een Egyptenaar. Samen met zijn Diessense vrouw vestigde hij zich in Moer gestel. Op de achtergrond de papyrus met een afbeelding van Toetankhamon. Foto: Thomas van Oorschot. Zet de rollator maar vast klaar; dinsdag wordt ze 50 jaar! Van harte gefeliciteerd Immigranten uit alle delen van de wereld in Brabant In een nieuw boek van de Moergestelse schrijver Paul Spapens staan onder meer geschreven portretten van immigranten die zich in Moergestel vestigden: Richard Mat thews uit Ierland en Hamada Elfeky uit Egypte. Het boek met als titel ‘Schatten van nieuwe Brabanders’ vertelt de levensverha len van vijftig mensen die uit alle delen van de wereld om zeer uiteenlopende redenen naar Brabant kwamen. De verhalen zijn opgeschreven aan de hand van voorwerpen die de landverhuizers uit hun geboorteland hebben meegebracht en die van grote emo tionele waarde voor hen zijn. Te Zien in Den Boogaard: 23/11 01/12 Te Zien in Tiliander Kaarten informatie: De tijd snelt vooruit; nog maar ’n paar weken en ‘Moergestel-Nieuws’ is alweer toe aan de jaarlijkse Kersteditie waarvoor nu al de voorbe reidingen in volle gang zijn! Deze Kersteditie verschijnt op woensdag 19 december en is tevens de laatste krant van het jaar. Daarna hebben we twee weekjes vakantie, dus de woensdagen 26 december en 2 januari van het nieuwe jaar verschijnen we niet. - Houdt u daar rekening mee afbeelding van een op papyrus geschilderde afbeelding van Toetankhamon. De vijftig immigranten in het nieuwe boek van Paul Spapens wonen in alle delen van Brabant. Zijn relatie met Moergestel en omge ving blijkt uit het feit dat in het boek verhalen staan van immigranten in Oirschot (Afgha nistan), Boxtel (Azerbeidzjan), Biest-Houtak- ker (Thailand), Tilburg (onder meer een Viet namese bootvluchteling die in Tilburg de Vietnamese loempia introduceerde) en uit Oisterwijk. Indrukwekkend is het verhaal van de Hongaar uit Oisterwijk die op de vlucht ging voor de communisten. In het boek staat hij met een stuk prikkeldraad van het Ijzeren Gordijn. De voorwerpen noemt Paul Spapens de schat ten van de nieuwe Brabanders. De vijftig ver halen in het boek spitsen zich toe op de cultuur die immigranten mee naar Brabant hebben gebracht en de beïnvloeding van hun cultuur door de Brabantse cultuur. Paul Spapens is zeer geïnteresseerd in deze culturele ontwik kelingen. Hij heeft er al meer boeken over schreven, waaronder ‘Werken, werken,werken’ (samen met Henk van Doremalen) over de eerste gastarbeiders en het kookboek ‘Koken met kleuren’. Het boek ‘Schatten van Nieuwe Brabanders’ is een initiatief van de Stichting Hoeders van de Brabant Bokaal. In het boek staan prachtige foto’s die zijn gemaakt door fotograaf Thomas van Oorschot. ‘Schatten van Nieuwe Braban- De 26e De Meeuw Auwjaorscross, georgani seerd door Atletiekvereniging Oirschot, is op zondag 30 december a.s. Om 10.00 uur starten de recreanten en om 11.10 uur beginnen de wedstrijden voor de wedstrijdatleten in alle categorieën. Daarna lopen de junioren en pupillen. De inschrijving is geopend. Alle info en inschrijven via www.avoirschot.nl Vrijdag 16 november werden deze 19 jongens en meisjes door deken van Rossem gevormd in onze parochiekerk. Hun namen: Olivier Kerstens, Thijs Koenraad, Wouter Schellekens, Luc Vermeer, Janneke van den Boer, Anouk van den Langenberg, Veerle van Vechel, Merel Zijlstra, Ymke op ’t Hoog, Ilse Schoenmakers, Lieke van de Wouw, Hanna van Zon, Hessel van den Heuvel, Robin Hoeven, Michael Kastelijn, Sander Ketelaars, Jannes Klijssen, Rick Kuijs en Roy Smolders. Dames, Heren en Kinderschoenen vanaf 20,- Vanwege een reorganisatie gaan we verbouwen Nimco House of Shoes Moergestel wordt Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... 15/12 01/12 8/12 Volg Tiliander of Den Boogaard op Twitter en Theaters Oisterwijk Moergestel op Facebook! Schlemiel—Max van den Burg Sinterklaasmuziek - Factorium Podi um Kunsten Sinterklaastoneel - Toneelgroep Trappaf GUO- Vlaanderen boven (Vlaanderen) - Met o.a. Wouter Vandenabeele Dansavond - Lokale DJ Raadhuisstraat 15 5066 AP Moergestel T 013-5131867 Openingstijden Maandag t/m Donderdag 09:00 tot 18:00 Vrijdag 09:00 tot 20:00, Zaterdag 09:00 tot 17:00 gratis parkeren voor de deur Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg T013-5920080 F 013-4688259 I www.allroundmakelaardij.nl 01/12 Sinterklaasvoorstellingen - Stichting Sint Nicolaas Oisterwijk 02/12 Sinterklaasvoorstellingen - Stichting Sint Nicolaas Oisterwijk 03/12 Manhattan - Tiliander City Filmhuis 07/12 En ik dan? - Theatergroep Oisterwijk 08/12 En ik dan? - Theatergroep Oisterwijk 09/12 En ik dan? - Succesoptie 11/12 'Noël Nouvelet' - Peter Derksen Band 14/12 Ramses - de liederen - Guus Westdorp 15/12 Vuile Huichelaar'Vluchten kan niet meer'- Saskia van Zutphen en Paulette Willemse 16/12 Stichting Kindercircus SimSalaBim Www.theatersoisterwijkmoergestel.com of 013-5217220 Kloosterlaan 2a Tel. (013) 513 2268

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 5