Krerkooyen ’ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES Z’ Mooie tuinen.nl ^vhg isolerende beglazing schilder- en behangwerk BON Na 10 jaar... in het Oude Kerkje te Middelbeers Rootven 5 - Moergestel Tel. 013- 513 0691 Alzheimer Café Oisterwijk-Moergestel Wie krijgt de titel: Beste Kamavalslied van 2013? Rode Kruis dorpscoördinatie De kracht van ademen Lezing over de Natuurbrug ‘Het Groene Woud’ Ook je oppasdiploma halen?! i Voor al uw: Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Schildersbedrijf Dinsdag 20 november Thema: Praktische tips bij dementie Gast: Internationale Stichting Alzhei mer Onderzoek In deze lezing komt aan bod welke nieuwe bevindingen, verkregen uit onderzoek, een gunstige invloed hebben op dementie (o.a. voeding, leefwijze en activiteit).Ook wordt er aandacht gegeven aan financiële veiligheid. Er zijn immers valkuilen waardoor je financieel best vast kunt lopen en er zijn wat tips om dit te voorkomen. Daarnaast wordt er ingegaan op wat een gunstige omgeving voor de persoon met dementie kan zijn (omgaan met licht, ruimte kleur, geluid, wooninrichting.De lezing bevat heel veel praktische tips, en er zijn ver schillende brochures die op diverse thematiek ingaan wat kan spelen bij dementie. Deze bro chures zijn natuurlijk gratis. Het Alzheimer Café is een ontmoetingsplaats voor mensen met dementie jong en oud, fami lie, vrienden, hulp en dienstverleners en andere belangstellende zijn van harte welkom. De gasten praten met elkaar over dingen die ze meemaken, over dementie en over de moge lijkheden voor hulp en dienstverlening. En dat allemaal in een gemoedelijke sfeer. Lotgenoten kunnen heel veel voor elkaar bete kenen, zij herkennen wat de ander meemaakt, en wat dit voor hem of haar betekend. Graag heten we u allen van harte welkom. Inloop vanaf 19.30; Programma van 20.00- 22.00 In De Coppele, Prunusstraat 69 Oister- wijk, vooraf aanmelden is niet nodig. Voor meer informatie: Jeanne Verberk Tel. 528 4571 In 2002 ontmoetten Anthony, Jeanne en Toos elkaar in Arendonk op de opleiding keramiek hogere graad aan de Academie voor Schone Kunsten. Nu, 10 jaar later, delen zij nog steeds hun passie voor keramiek. De schilderijen op deze expositie zijn van Marij, die haar opleiding volgde in Hoogstraten en Antwerpen. Allen hebben diverse keren geëxposeerd in binnen- en buitenland. Het Oude Kerkje is op zaterdag open van 13 tot 17 uur, op zondag van 11 tot 17 uur. De entree is 1.50 euro (t.b.v. instandhouding van het monument), kinderen gratis. Traditioneel is het Blèrkonkoers het strijdto neel voor de Oisterwijkse orkesten om uit te maken wie het karnavalslied van het jaar heeft uitgemaakt. Naast deze strijd om de Wil Pol Bokaal, is er ruimte om mee te doen aan de ‘Leutklasse’- gewoon ‘voor de leut’! Een avond vol muziek, te gekke optredens, én nieuwe Döllekesgatse karnavalsliederen. Het Blèrkonkoers van de Federatie Oister wijkse Dweilorkesten vind plaats op zaterdag 17 november 2012 in Tiliander. Aanvang: 20.00 uur. Entree is gratis. Voor meer infor matie kijk op www.tiliander.com of bel met 521 7220. Het Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren biedt zorg en dienstverlening in zeven woon kernen in het district Hart van Brabant, den ken we daarbij aan de contacten in -de tele- fooncirkel, aan de contacten die gelegd worden in het sociaal huisbezoek, de middagen voor creatieve en recreatieve activiteiten, begeleide en aangepaste bijzondere vakanties en voor lichting over het Rode Kruiswerk op basis scholen. Daarnaast de noodhulp-activiteiten bij rampen en calamiteiten, waaronder de opvang en verzorging en eerste hulp- verlening, waarvoor cursussen worden gegeven om daad krachtig en actueel op te kunnen treden waar naast ook voor jeugdleden e.h.b.o.- certificaten. Evenals de opgezette reanimatie- en AED- cursussen. Voor vragen en direct contact kan een beroep worden gedaan op deze coördinator in Moergestel: Henriëtte van Gils, tel: 513 3207. Huis voor Zingeving: Woensdag 21 november verzor gen Idie Pijnenburg en Nico van Zon van praktijk Breathwork in Tilburg een avondworkshop bij het Huis voor Zingeving over de kracht van ademhaling. “Onze ademhaling is het belang rijkste middel waarmee we emoties proberen te controleren. Veel men sen onderdrukken hun gevoelens. Omdat ze die moeilijk vinden, om dat ze op dat moment niet goed uitkomen of omdat ze niet door henzelf of hun omgeving geaccep teerd worden.” vertelt Nico van Zon. Idie Pijnenburg en Nico van Zon geven in hun praktijk ademha- lingssessies en -workshops, als ook mindfulnesscursussen en -coach ing. Idie en Nico zijn beiden ent housiaste ervaringsdeskundigen. Hun missie is om zoveel mogelijk mensen kennis te laten maken met de kracht van ademen. Want, je ademt zoals je leeft. Vrij en diep ademen betekent vrij en intens leven. Aanvang: 19:30 uur. Entree: 25 euro p.p. (incl. koffie/thee). Inschrijven kan via mail: welkom@huisvoorzingeving.nl, of telefonisch: 06-1430 6565. Je vindt het Huis voor Zingeving aan de Kloosterdreef 4 en op www.huisvoorzingeving.nl In het weekend van 17 en 18 november 2012 exposeren Anthony, Toos, Jeanne en Marij in het Oude Kerkje in Middelbeers. Dinsdag 20 november organiseert LNMH in samenwerking met IVN Oisterwijk een lezing over de natuurbrug ‘Het Groene Woud’. De natuurbrug over de A2 verbindt de natuurge bieden van de Pailjaart en de Scheeken aan elkaar en is daarmee een belangrijke schakel in het Groene Woud. De brug is uniek in zijn soort mede omdat die een zogeheten natte zone waardoor ook amfibieën, zoals salaman ders en kikkers, de weg veilig kunnen over steken. Onze gastspreker is Marco Renes. Hij zal u er alles over vertellen. En natuurlijk gaat hij uitgebreid in op twee belangrijke vragen: werkt de natuurbrug? en welke dieren maken er gebruik van? Gedurende drie jaren hebben onderrzoekers, waaronder Marco Renes, zich met deze vragen bezig gehouden en de resultaten zijn bijzonder. Naast de dieren die de brug kruipend en lopend passeren komen ook roofvogels in dit verhaal aan bod. De lezing start om 20.00 uur en wordt gehou den in Ons Cafeeke, Leunisdijk 28 te Esch De toegang is gratis! Er wordt wel een vrij willige bijdrage gevraagd om beide natuur- verenigingen te steunen. www.lnmh.nlwww.ivnoisterwijk.nl In oktober organiseerde jongerenwerk R-newt de Twern vanuit het Centrum Jeugd en Gezin een heuse oppascursus. Oppassen is erg span nend, niet alleen voor de oppasser maar ook voor de ouders. Door deel te nemen aan deze cursus ontwikkelen de jongens en meiden allerlei vaardigheden die bij het oppassen nodig kunnen zijn. Zo wordt oppassen mak kelijker voor de cursist, en kunnen de ouders hun kinderen met een geruster hart bij de gediplomeerde oppas achterlaten. De diploma uitreiking van de eerste oppascursus is inmid dels achter de rug en de voorbereidingen voor een tweede cursusreeks zijn in volle gang. Op 22 oktober heeft de eerste groep cursisten het oppasdiploma behaald. In vier bijeenkom sten hebben de jongens en meiden, zowel met als zonder oppaservaring, veel opgestoken van de behandelde thema’s zoals: kennismaken, regels en grenzen aangeven en veiligheid. Uit de evaluatie komt naar voren dat de deelnemers de cursus erg waardevol hebben gevonden. Hopelijk hoeft geen van de cursisten ooit de Heimlich methode toe te passen bij een peuter, maar weten hoe het moet geeft wel vertrou wen! De cursus zit vol met handige tips, rollenspel len en praktische informatie is afgesloten met een toets. Alle deelnemers zijn geslaagd en kunnen met diploma op zak op zoek gaan naar nieuwe oppasadresjes. Gefeliciteerd! Door de grote belangstelling wordt de cursus opnieuw gratis aangeboden in november. Deze keer in scoutinggebouw Den Donk in Moergestel op 4 achtereenvolgende maan dagavonden beginnend op 12 november van 19.00 tot 20.30 uur. Er zijn nog maar een paar plaatsen! Inschrijven is nog mogelijk voor jongens en meiden vanaf 12 jaar en kan via de mail: carolakiewied@r-newt.nl PAGINA 6 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 14 NOVEMBER 2012 Graag tot ziens. Onderstaand gedeelte ook invullen. Naam Straat Onmisbaar tijdens het werk: de beeldschermbril Burg. Bardoelstraat 3 5066 VD Moergestel Telefoon (013)513 3357 kosten, bij 'normale' grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NIET geplaatst! Uit onze jarenlange ervaring in de optiek is gebleken dat mensen met een universele multifocale bril klachten ont wikkelden bij veelvuldig computergebruik. Deze klachten, zoals vermoeidheid van de ogen, hoofdpijn en nekklach- ten, zijn goed op te lossen door een beeldschermbril als tweede bril aan te schaffen. Een beeldschermbril bevordert goed zicht op de kortere afstanden, waardoor u tijdens uw werk meer ontspannen en beter achter een beeldscherm zit. Wij hebben diverse soorten Rodenstock beeldscherm- glazen, van standaard tot op maat gemaakt. Kom langs in onze winkel en laat u vrijblijvend adviseren over de diverse mogelijkheden en onze aantrekkelijke aanbieding. Kloosterlaan 57 Moergestel 013-5287670 M: 06-55382942 www.mooie-tuinen.nl t/m 6 regels 3,50 t/m 10 regels 5,00 1 Uw 'Zoekertjes' kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel. De mooiste en goedkoopste december- cadeautjes vind je in Twinkeltje. Zie etala ge! Wil iij dat zwarte piet bij jou op bliksem bezoek komt om de cadeautjes te brengen, bel dan 06-12858511 en hij komt op een af gesproken tijd bij je langs. Van Spaandonk Onderwerkmakerij: voor alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. 18.00-20.30 u., za. 9.00-15.00 u. Pr. Irene- straat 20, Moergestel, tel. 513 3489. Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag alleen positieve dingen. Bid 9 dagen het Wees-gegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te wor den en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht. L) krijgt wat u vroeg. Jos van Esch Elektrotechniek. Nieuw bouw, verbouw en renovatie bij zowel parti culier als bedrijf. 06-83792272 www.josvanesch.nl I I I I l I l I I I I I I I I I I I I I I Woonplaats Zoekertjes’ UITSLUITEND schrittelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag in de bus stoppen... ontwerp montage aanleg renovatie VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013-5333864.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 6