Marieke van Dijck wint tv-bingo Joep Visser nieuwe Stadsprins ■m I Cursisten Carla van Gisbergen exposeren in Stanislaus 5 Bevers welkom geheten bij Scouting Prins Sjaak d’n Urste nieuwe prins CV De Dors(T)Vlegels Op weg naar Kerst... Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Boekje geeft inzicht in 50 jaar bestuurlijk wel en wee Moergestel en Oisterwijk Moergestelse oud-bestuurders betrokken bij reünie PAGINA 5 De gangen van zorgcentrum Stanislaus in Moergestel hangen de hele maand november vol met schilderijen die zijn gemaakt door de cursisten van Carla van Gisbergen, een Hilvarenbeekse die haar roots in Moergestel heeft. Zij toont zelf schilderijen op metaalplaat. Het werk van het twaalftal exposanten is zeer divers: van realistisch tot abstract. Een ‘thuiswedstrijd’ spelen Moergestelnaren Joke Verouden-Van den Boogaert, Ad van Elderen en Kees van Gisbergen, vader van Carla. Uit Hilvarenbeek komen de meeste cursisten: Anja de Bruijn-Rops, Jan Liebregts, Dianne Derks, Sjannie Ligtvoet. Van Linda Gerritsen uit Biest-Houtakker, Ju les Pelkmans uit Gilze, Monique Geboers uit Oisterwijk en Jolanda van Soest uit Tilburg hangen ook doeken in Stanislaus. Meer informatie: www.vorminbeeld.blogspot.nl 10,- Slagerij Ketelaars); 0732 (waardebon 10,- Jumbo); 1486 (waardebon 10,- Slijterij In den Korenmaaier) en 1282 (tegoedbon 2 schotels op zondag Café-Rest. de Brouwer). Prijzen zijn op vrijdag af te halen van 18.00- 19.00 uur bij de fam. Van den Meijdenberg, Burg. Bardoelstraat 42. Vorige week donderdag was Marieke van Dijck de gelukkige winnaar van de televisiebingo. Samen met haar zusje kwam ze in de studio de prijs ophalen die ze kreeg overhandigd door ‘meester’ Teun die de bingogetallen had getrokken. De eerste prijs bestaat uit een con tant geldbedrag van 135,- en wordt ook nog eens vergezeld van een mooi boeket bloemen. Extra prijzen uit de tweede uitzending (getrok ken door Jen te van Laarhoven en Jesse van der Donk) zijn er voor de kaartnummers 0489 (waardebon 10,- Novy); 0936 (waardebon Joep Visser: Prins Joep d’n Urste. te gaan studeren. Via via is hij destijds bij Audacia beland om in het eerste elftal te gaan keepen en tegenwoordig is hij er zelfs voor zitter. Zoals bekend is de stap van voetbalver eniging Audacia naar café De Brouwer een kleine en veel gemaakte stap, en al snel was Joep opgenomen in het Gèsselse en warm gemaakt voor carnaval. Zo warm zelfs, dat hij niet lang na hoefde te denken toen de Prinsen commissie enkele maanden geleden bij hem aan de deur stond met de vraag of hij de nieuwe Prins van CV De Pierewaaiers wilde worden. Bij dit verzoek had Joep zelf een heel mooie gedachte. Hij had namelijk na al die jaren in Brabant het idee dat je in een gemeenschap zoals Moergestel pas echt meetelt als je of voor zitter van de voetbalclub of Prins Carnaval bent. Hij is het nu allebei en met recht kan worden gezegd dat Joep unne echte Gèsselse meens is geworden. De woorden Gèssel, Gezelligheid en Gemoedelijkheid komen ook bij Joep met een grote zachte G uit de mond! Alle leden van CV De Pierewaaiers, en met name de hofhouding, het bestuur en de ere- garde, willen Joep en Ad hartelijk feliciteren met hun nieuwe functies en wensen hun heel veel plezier en succes tijdens carnaval 2013 en alle activiteiten daaromheen! Op vrijdag middag 16 november wordt een bij zondere bij eenkomst gehouden als onderdeel van de viering van Oisterwijk 800. Op initia tief van secre taris Carel Brands van de Stichting Oisterwijk 800 wordt een reünie gehou den van 65 (voormalige) raadsleden en wethouders van de gemeenten Oisterwijk (10) en Moergestel (2). Harry Opheij en Ivo Kortmann geven als voormalig burge meester van Oisterwijk acte de présence. “De in 1212 verleende, dus historische stads rechten van Oisterwijk, worden elke vijftig jaar gevierd”, aldus Carel Brands, een man met veel bestuurlijke ervaring op gemeentelijk niveau. Hij zat in de Oisterwijkse gemeente raad. “Sinds de 750-viering is er in de gemeente Oisterwijk veel veranderd, ook op bestuurlijk en politiek vlak. Het is interessant de mensen die die veranderingen zelf hebben meegemaakt en mogelijk hebben gemaakt, bij elkaar te brengen.” De reünie begint vrijdag om 14.00 uur en is aan het begin van de avond afgelopen. De bij eenkomst is voorbereid door oud-wethouder Lambert van den Bosch en de oud-gemeen- teraadsleden Janneke Oldenhof, Ad van den Oord, Noud smits en Carel Brands. De deel nemers worden welkom geheten door burge meester Hans Janssen. De hoofdmoot van het Kon u vorige week zien en lezen dat we 13 nieuwe welpen hebben geïnstal leerd, deze week hebben we 5 Bevers aan onze club toegevoegd. De Bevers zijn de jongste leden bij scouting. Deze speltak is voor kinderen van 5 tot 7 jaar. Graag verwelkomen wij hier nog vele nieuwe leden bij want wij willen groeien. Scouting, het leukste tijdverdrijf, laat je uit dagen en kom eens een kijkje nemen. Vindt alle informatie op onze site www.scouting- moergestel.nl Zaterdag 3 november is Prins Sjaak d’n Urste (in het dagelijks leven Sjaak Weijtmans) gepre senteerd als prins van CV de Dorstvlegels. Dit alles vond plaats in een overvolle zaal van café ’t Centrum. Prins Sjaak d’n Urste is geen onbekende in het Moergestels carnavalsleven, hij was de adjudant van ex-prins Theodorus d’n Urste en is bovendien penningmeester van CV de Dorstvlegels. Nadat de bevriende verenigingen ontvangen waren nam prins Theodorus d’n Urste afscheid van zijn adjudant en raad van elf en voegde zich bij de ex-prinsen. Tijdens de onthulling van de nieuwe prins werd al goed ingespeeld op het motto van carnaval 2013, ‘Gèssel draait dur’. Met behulp van een rad van fortuin kwam uiteindelijk Prins Sjaak d’n Urste als grote verrassing naar voren als nieuwe prins van CV de Dorstvlegels. Nadat hij geïnstalleerd was koos hij Tino Groenland als zijn adjudant. Samen met de raad van elf zullen zij proberen om er ook dit jaar weer een gezellig carnaval van te maken. Nadat prins Sjaak d’n Urste de vele felicitaties in ontvangst genomen had was het nog lang gezellig in café ’t Centrum. De tijd snelt vooruit; nog maar ’n paar weken en ‘Moergestel-Nieuws’ is alweer toe aan de jaarlijkse Kersteditie waar voor nu al de voorbereidingen in volle gang zijn! Deze Kersteditie verschijnt op woensdag 19 december en is tevens de laatste krant van het jaar. Daarna hebben we twee weekjes vakantie, dus de woensdagen 26 decem ber en 2 januari van het nieuwe jaar verschijnen we niet. Houdt u daar rekening mee? ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 14 NOVEMBER 2012 In een kolkende zaal van café De Brouwer is afgelopen zaterdag Joep Visser onthuld als nieuwe Prins van CV De Pierewaaiers en Stadsprins van ’t Piere waaiersrijk. Voorafgaand aan de onthulling, die traditie getrouw om elf over elf plaatsvond, namen de Pierewaaiers de aanwezigen mee naar Volen dam. De zaal van café De Brouwer was schit terend omgetoverd tot de welbekende Volen- damse Dijk, tot aan een prachtig panorama van het Markermeer toe. De Prinsencommissie had wederom alles tot in detail voorbereid, want naast de Volendamse entourage en de welbekende kibbeling, betraden achtereen volgens ook nog eens Nick Simon, Maribelle en Jan Smit de bühne van café De Brouwer. Na deze optredens werd het rond de klok van elf uur wel tijd om aan de onthulling van de nieuwe Stadsprins van ’t Pierewaaiersrijk voor carnaval 2013 te beginnen. Met enkele hilari sche filmpjes was eerder al duidelijk geworden dat de Prinsencommissie haar nieuwe Prins ook daadwerkelijk in Volendam had weten te strikken. Een op het oog lokale visser werd vanuit Volendam meegenomen en liep ver volgens iets na elven zomaar, weliswaar ver momd, de zaal van café De Brouwer binnen, vervolgde zijn weg naar het podium en ver dween toen in een karakteristiek Volendams huisje. Vervolgens werd onder de muzikale begeleiding van Richard Wagners ‘Fliegende Hollander’ - elk detail was uitgewerkt op deze oer-Hollandse avond - de spanning in de zaal enorm opgevoerd. En om elf over elf kwam uit datzelfde huisje Joep Visser tevoorschijn als nieuwe prins van CV De Pierewaaiers en Stadsprins van ’t Pierewaaiersrijk. Na de nodige mooie woorden van voorzitter Bas Hessels en wet houder Joost Wagenmakers, maakte Prins Joep d’n Urste bekend dat Ad op ’t Hoog zijn adjudant zal zijn en dus zijn steun en toeverlaat in de komende drukke maanden. Ad is een man met een enorme bagage wat camavalvieren en CV De Pierewaaiers be treft, dus dat zal zeker goed komen. Joep Visser zal niet voor heel Moergestel een bekende naam zijn, maar hij is binnen De Pierewaaiers al jaren een actieve en graag gezie ne man. In het verleden heeft Joep vijf jaar in de hofhouding gezeten en hij heeft zich in die hoedanigheid ook enorm ingezet voor 't Pierewaaiersblaoike. Zo’n kleine twintig jaar geleden is Joep vanuit het Zuid-Hollandse Ter Aar naar het zuiden getrokken om in Tilburg Het omslag van het boekje wordt gesierd door luchtfoto’s van Oisterwijk, Moergestel en Heu- kelom en de drie reuzen. Deze grote poppen zijn synoniem geworden voor de samenwerking tussen de inwoners van Oisterwijk, Moergestel en Heu- kelom. programma bestaat uit een rondrit in het toe ristentreintje door Oisterwijk, Moergestel en Heukelom; de huidige gemeente Oisterwijk is in 1997 ontstaan als gevolg van een gemeen telijke herindeling. Onderweg wordt vanuit het toeristentreintje een blik geworpen op nieuwe wijken, wegen, bedrijventerreinen, groenvoorzieningen Van de 65 deelnemers waren er 22 bereid hun memoires aan het papier toe te vertrouwen. Deze verhalen zijn opgenomen in een boekje dat alle deelnemers aan de reünie als aandenken mee naar huis krijgen. Het boekje, dat een zeldzame persoonlijke inkijk geeft in een halve eeuw bestuurlijk oisterwijk en moergestel, kan door geïnteresseerden gratis worden besteld via griffie@oisterwijk.nl Hebt u nog geen bingoloten? Snel dan even naar Jumbo, Novy of Slijterij In den Koren maaier en doe mee: donderdag 16 november om 19.00 uur met de laatste bingo. 2^,. W jj It 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 5