Record bij de Krekul: 600e cursist actief! Moergestel Kreatief Sanitaire voorziening kerkhof ‘ingezegend’ Oisterwijk Ten Voeten Uit geëvalueerd Kunst 7 Zonden wegens succes herhaald Informatieavond AvanG-terrein Kontrastrijk fotowerk in De Verdieping Bezoek van burgemeester Janssen aan Europrof geslaagd NIKE& Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Bij het tafeltennisproject was de Nederlandse Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen Donderdag 15 november 19.00 uur: Laatste tv-bingo voor de brede school. Haal snel kaarten! De initiatiefgroep: Ludo Claessens, Frank Mallens, Dré van Hal en Piet Gelden. MAANDELIJKSE BINGO Donderdagmiddag 15 november 2012 bent u weer van harte welkom op onze gezellige bingo. Aanvang 14.00 uur in Den Boogaard. Wij nodigen iedereen uit om gezellig mee te spelen. Ook als u geen lid bent van Senioren vereniging Moergestel 50+ bent u van harte welkom. Dus kom gezellig met uw vriend, vriendin of buurvrouw, buurman. Er worden 6 rondes gespeeld en een kopje koffie wordt u door ons aangeboden en deze keer een gezellige loterij namens St. Nicolaas. Addy en Joke heten u van harte welkom. De volgende bingo is op 20 december 2012, aanvang 14.00 uur. Kunst 7 Zonden steunt bovendien diverse kleinschalige goede doelen, waaronder het project Hand-in-Hand (Ghana), de Moerges- telse Carlijn Willems zet zich al jarenlang actief in voor dit project. Om even bij te komen van al dat moois, kunt u op het binnen terras van de Nieuwe Erf genie ten van een drankje en een (oosters) hapje. Laat u verrassen op zaterdag 17 en zondag 18 november van 10.00-17.00u. De Nieuwe Erf, Westerwijk 6 in Diessen. De toegang is gratis, pinautomaat is aanwezig. Vera van Dijk, een 10-jarige Oisterwijkse, heeft zich vorige week als 600e cursist ingeschreven bij De Krekul. Zij volgt de cursus Ruimtelijk Vormen Voor Jeugdigen bij docente Els Heunks. Omdat Vera hiermee een record vestigt, kon dit natuurlijk niet onopgemerkt voorbij gaan. De groep werd bij het begin van de cursus feestelijk verrast met taart en limonade. In de bijna 45-jarige geschiedenis van De Kre kul is het nog nooit voorgekomen dat zoveel cursisten deelnamen. Ten opzichte van vorig jaar zijn ongeveer 70 cursisten meer aangemeld. Voor de docenten, vrijwilligers en bestuursle den is dit een stimulans om door te gaan met de vernieuwingen die bij De Krekul ingezet zijn. Een vlottere en modernere uitstraling, een groter aanbod voor jongeren en “dertigers en veertigers”, meer samenwerking met ande ren en verrassende nieuwe cursussen zullen daar zeker aan bijdragen. Maar eerst maakt De Krekul zich klaar voor de inschrijvingen voor de Lente-cursussen die in januari starten. Vanaf 15 november is inschrijven mogelijk, dus wie weet, gaat de Krekul op naar de 700e cursist?! steunen. De resterende wandelkaarten zijn verdeeld onder de sponsoren die dit project mogelijk hebben gemaakt. Deze wandelkaarten houden hun waarde omdat deze 5 wandelroutes ook in de toekomst op eigen gelegenheid kun nen worden gewandeld. Ze zijn dus nog ver krijgbaar bij de voorinteken adressen. De posi tieve reacties, aanbevelingen en opmerking over enige onduidelijke markeringen zullen worden betrokken bij volgende initiatieven. De initiatiefgroep bedankt ieder die heeft mee gewerkt aan het slagen van dit project en met name de leden van het College voor het geven van het startsein op de drie locaties, de bege leiders van de wandelgroepen, de sponsoren en de grondeigenaren voor het in orde brengen van de wandelpaden. Frank Boute te midden van kinderen van De Coppele. Tafeltennis Bond nauw betrokken. Gespeciali seerde spelleiders hebben de duizenden kin deren tijdens de gymles de eerste kneepjes van het tafeltennisspel bijgebracht. Voor Frank Boute begon het tafel tennisevenement tijdens het vorig jaar door Oisterwijk 800 georgani seerde Beursplein. Hij stelde toen vier tafel tennistafels ter beschikking. Deze zijn gebruikt tijdens de clinics en tijdens het toernooi in november. “Doel is beweging onder de jeugd te stimuleren door middel van tafeltennis”, aldus Frank Boute. In het weekend van 17 en 18 november vindt de tweede editie van Kunst 7 Zonden plaats. De 20 enthousiaste deelneemsters, allen afkom stig uit de directe omgeving, heten u van harte welkom op het inpandige dorpsplein van de Nieuwe Erf te Diessen. Tijdens dit sfeervolle evenement voeren gezelligheid, creativiteit en duurzaamheid de boventoon. Bij Kunst 7 Zonden vindt u naast een geva rieerde kunstexpositie ook brocante, boeken, tweedehands kleding, accessoires en veel ori ginele cadeaus. De leerlingen ontvingen het gezelschap har telijk met een drankje. Daarna volgde een bezoek aan de praktijkruimtes en sprak men met de leerlingen over hun ervaringen met Europrof. Na de rondleiding gaf mevrouw Andreu een presentatie over ‘Europrof gisteren, nu en in de toekomst’, waaruit bleek dat er plannen zijn om in 2014 een HBO-opleiding te starten. Tijdens het bezoek konden burge meester en wethouders genieten van een sma kelijk walk-in-diner, bereid door de koksleer- lingen. Janssen was blij verrast door deze ont vangst. Hij noemde Europrof het ‘Nyenrode van het zuiden’. Europrof kon aan burgemees ter Janssen laten zien waarin deze kleine Bra bantse school groot kan zijn! Op dinsdag 20 november vindt in Den Boo gaard een informatieavond plaats over de bouwplannen op het AvanG-terrein in Moer gestel. De bijeenkomst begint om 19:30 uur. U wordt op deze avond bijgepraat over de stand van zaken op het bouwterrein. Hoe staat het met de plannen? Hoe zit het met de ver vuiling en sanering van het terrein? Wanneer gaat er daadwerkelijk gebouwd worden? Op al deze vragen krijgt u antwoord. Verder presenteert architect Marinus Wolfs zijn ontwerp. Hij motiveert zijn keuzes en licht het plan toe. U bent van harte uitgenodigd om deze avond te bezoeken. Paar duizend kinderen in de gemeente maakten kennis met pingpongen Moergestelse schoolkinderen doen mee aan finale Tafeltennistoernooi Op woensdagmiddag 21 november wordt vanaf 13.00 uur in de sporthal van de Pannenschuur in Oisterwijk de finale gespeeld van het ‘Oisterwijk 800 Tafelten- nistoemooi voor basisscholen in Oisterwijk en Moergestel’. Volgens initiatief nemer Frank Boute doen tussen de 72 en de 100 kinderen mee aan de finale van een uitzonderlijk sportproject in het kader van Oisterwijk 800. Serieus, maar soms ook met een knipoog expo seert Amateur Fotografen Vereniging Kontrast van vrijdagavond 16 tot en met zondag 18 november in galerie De Verdieping aan de Industrieweg. Elk van de momenteel 22 leden geeft een samenhangende presentatie op het eigen expo- sitiebord. Dat kan een serie zijn, maar ook een vorm van themafotografie. Vooraf zijn de presentaties op de clubavonden doorgesproken en van verbetersuggesties voorzien. Eén wand is ingevuld met de successen van het afgelopen jaar, foto’s die prijzen dan wel acceptaties haalden bij wedstrijden als Bene- visie en Fotosalon Hamme. Op een andere wand krijgt de bezoeker het voor het zeggen. Die mag commentaar schrijven en foto’s beoor delen. Aan de stamtafel geven de leden toelichting op hun werk en kunt u bladeren in het club- boek over het seizoen 2011 2012. De opening van de expositie is op vrijdag 16 november 2012 om 20.00 uur. Op zaterdag 17 en zondag 18 november bent u welkom tussen 11.00 en 17.00 uur. Toegang is gratis. Burgemeester Janssen bracht dinsdag 6 novem ber een bezoek aan het MBO Europrof Horeca Opleidingen. Hij maakte daar kennis met het onderwijsaanbod en sprak met docenten en leerlingen over de gang van zaken op school. Europrof (MBO Europese horeca professionele opleidingen) is een unieke MBO-BOL hore- ca-opleiding in Brabant, die zich kenmerkt door kleinschaligheid, energieke aanpak, flexi biliteit, individuele leerroutes en een optimale balans tussen theorie- en praktijkonderwijs. Een persoonlijk studieplan met individuele begeleiding behoort tot de specifieke moge lijkheden. Het biedt leerlingen de kans hun vaardigheden te vergroten en zelfstandig te werken, dankzij ruimte voor eigen initiatief. Aanmelden tot 18 november Geheel in de lijn der traditie vindt ook dit jaar weer de expositie “Moergestel Kreatief” plaats. Deze keer al weer voor de tiende keer in Galerie de Verdieping. Vanaf de opening op tweede kerstdag vier weken lang tonen Moergestelse kunstenaars hun werken aan hun dorpsgenoten in Galerie de Verdieping aan de Industrieweg 16. U kunt zich aanmelden voor alle soorten van creativiteit zoals: schilderen, boetseren, beeld houwen, tekenen, fotograferen, filmen, glas in lood, sieraden, enz. Behoort u ook tot de grote groep creatievel- lingen die, onder het genot van een glaasje en in een bijzondere ambiance, zijn of haar creatieve producten wil toelichten? Meldt u dan aan bij Ed Hurkmans, telefoon 513 1316 of via infó(a>galeriedeverdieping.nl De bijdrage in de kosten van deze expositie, inclusief een drankje tijdens de opening, bedra gen dit jaar 30 Euro. Het maximale aantal deelnemers is gesteld op twintig. Meldt u aan, doe mee en geniet van dit bij zondere en altijd drukbezochte evenement! Onder grote belangstelling werd zondag 4 november de sanitaire ruimte op het kerkhof in gebruik genomen. Pastor Theo te Wierik herdacht bij het Monu mentje eerst alle gestorvenen die hier begraven liggen. Het koor Cantate Do mino zong een passend lied. Vervolgens stak de pastor de loftrompet rich ting al die vrijwilligers en sponsoren die het mogelijk hebben gemaakt om deze noodza kelijke voorziening te realiseren. Ook Daan van Ee, de coördinator van het kerkhofgebeu- ren, somde nog eens het grote aantal werk zaamheden op dat de kerkhofploeg de laatste jaren allemaal heeft gepresteerd. Nu weer een voorbeeld van Moergestel op z’n best: samen (financieel) de schouders eronder zetten. Jan Vriens bood als blijk van waardering namens de stichting Vrienden van St. Jan een aantal bladharken aan “ook om de continuïteit van de kerkhofploeg te bevorderen”. Als suggestie deed hij om nu te gaan denken aan een kleine, passende overdekte ruimte bij het Columba rium (urnenbewaarplaats). De vrijwilligers, die het initiatief namen om een wandelkaart met 5 nieuwe routes binnen onze gemeente samen te stellen en daar ook een wandelfestijn op zondag 14 oktober aan te koppelen brengen u graag verslag uit over het resul taat. Via de voorin tekenadressen werden 1400 wan delkaarten in omloop gebracht. Door de mede werking van deze sponsoren kwam er voldoen budget beschikbaar om 2000 wandelkaarten te laten drukken. Uit ontvangen reacties is gebleken dat inmiddels al veel wandelaars op eigen gelegenheid gebruik hebben gemaakt van deze uitgezette wandelingen. Ook voor de begeleide wandelingen op zondag 14 okto ber was ruime belangstelling. Vanaf de drie startlocaties in Oisterwijk, Moergestel en Heukelom gingen in totaal 140 wandelaars op stap. Mede door het mooie weer, de mooie en goed gemaaide paden en de prachtige herfst kleuren genoten groot en klein van de gewel dige natuur die wij in onze omgeving rijk zijn. Ook financieel kon dit project goed worden afgesloten: het positief saldo is ter beschikking gesteld van de Stichting Oisterwijk 800, die hiermee weer andere initiatieven kan onder- Het tafeltennistoernooi startte op 22 maart van dit jaar. Frank Boute is een Oisterwijkse ondernemer die eigenaar is van een tafelten- nisspeciaalzaak. Naar zijn zeggen hebben door middel van dit toernooi enkele duizenden kin deren uit Oisterwijk, Moergestel en Heukelom kennis gemaakt met de pingpongsport. Hij verwacht dat de tafeltennisvereniging die thuis is in de Pannenschuur er wel een aantal nieuwe leden aan over zal houden. PAGINA 3 ■MNMMNBMMHHI MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 14 NOVEMBER 2012

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 3