SCOUTING WAAROM Naam brede school wordt: ’De Vonder’ Sint komt weer naar Moergestel 1 Van KBO naar Seniorenvereniging Moergestel 50+ De ledenvergadering van KBO-Moergestel heeft op 8 november het voorgenomen besluit van het bestuur met algemene stemmen goedgekeurd om als naam vanaf heden “Seniorenvereniging Moergestel”, afgekort “SVM” te gaan voeren. 50+ is aan het logo toegevoegd, omdat leden vanaf 50 jaar welkom zijn. ij Aphrodite Oisterwijk Sinterkaas- uitzending bij MTV Weekblad voor Moergestel 15.00 uur 17.00 uur 13.00 uur Tekst en foto: Maudy van Laarhoven-Oerlemans Uw Gemeenten ieuws op www.oisterwijk.nl Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen Kijken dus naar deze special van MTV op donderdag en vrijdag vanaf 19.00 uur en zaterdag vanaf 13.00 uur. WOENSDAG 14 NOVEMBER 2012 37e JAARGANG Nr. 1685 Zaterdag 17 november is het weer zover. Sint’s aankomst twee jaar geleden. Sint Nicolaas zal zaterdag 17 november met zijn pieten per schip in Roermond aankomen. Zoals gebruikelijk zal de Sint direct na aankomst in Nederland door reizen naar Moergestel. Dit jaar zal Sint Nicolaas in Moergestel om 13.00 uur zijn entree maken per boot vanaf de Reusel. Harmonie Prinses Juliana zal het gezelschap opwachten nabij de Reusel in de Herengoedstraat. We nodigen ieder een van harte uit Sinterklaas te komen verwelkomen tijdens zijn intocht per cabrio door ons Moergestel. De route van de intocht dit jaar is als volgt: Aankomst vanaf de Reusel ter hoogte van het Hofakkerpad, Herengoedstraat, Voorbrug- straat, Boonhofstraat, Kloosterlaan, Huysac- kerstraat, Kruysackerplein, Kruysackerstraat, Rootven en Raadhuisstraat. Op het voormalige gemeentehuis zullen Sin terklaas en zijn gezelschap verwelkomd worden door burgemeester en wethouders. We willen iedereen verzoeken de ruimte bij het bordes vrij te houden voor de allerkleinste kinderen. Aansluitend zullen er in ‘t Draaiboompje een viertal voorstellingen worden gehouden voor de Moergestelse kinderen in de leeftijd van 2 t/m 8 jaar. We hopen u hier te zien en wensen u veel plezier op een van deze voorstellingen. De tijden (en bijbehorende kleur kaartjes) nog even op een rij: ROSE KAARTJES: zaterdag 17 november GELE KAARTJES: zaterdag 17 november BLAUWE KAARTJES: zondag 18 november GROENE KAARTJES: zondag 18 november15.00 uur. Kaartjes zijn tijdens de Sint Nicolaas envel oppenactie verstrekt door onze collectanten. Mocht u nog niet in het bezit zijn van een kaartje voor één van u kinderen, neemt u dan contact op met Els van de Loo (penningmeester Stichting Sint Nicolaas Comité Moergestel), tel. 850 8236. Mocht u onze organisatie een warm hart toedragen en een donatie willen geven, dan kunt u ook contact opnemen met onze penningmeester. Wij willen iedereen vriendelijk verzoeken de voorstelling te bezoeken waarvoor je een kaartje hebt ontvangen. Indien je op deze dag verhinderd ben kunt u op www.sinterklaas-moergestel.nl het kaartje proberen te ruilen. Lukt dat niet, neem dan contact op met Els van de Loo. Is uw kind Het bestuur is ruim een jaar bezig om de ver eniging ‘bij de tijd’ te brengen. Het beleid, de organisatie, de activiteiten en ook de naam maken deel uit van de weg naar de toekomst. Na 55 jaar past deze nieuwe naam bij de ver eniging. In de afgelopen jaren is steeds meer nadruk komen liggen op de belangenbeharti ging van senioren door de ouderenadviseurs voor advies en hulp bij uw vragen en uw weg naar instanties, de belastinginvulhulp en de administratieve ondersteuning. Seniorenvereniging Moergestel blijft volledig lid van KBO-Brabant en werkt voor alle seni oren. Lid worden is voor senioren een goede stap om samen sterk te staan voor de toekomst en u kunt een beroep doen op SVM om uw Nieuwe en oude na(a)m(en) bij elkaar... De directeur van de nieuwe brede school, Jeanne de Gruyter, nam afgelopen donderdag iets na drieën de microfoon ter hand. Daarin vertelde ze dat in de envelop die ze vasthield de nieuwe naam voor de Brede School Moergestel stond en de betekenis achter deze naam. Maar voordat ze deze ging openen kwamen er eerst 8 leerlingen en de ‘naamcommissie’ (juf Jeske, juf Annie, juf Anita en juf Marscha) die de naam hadden uitgekozen, op het dak van de huidige basisscholen staan. Deze com missie had de nieuwe naam al wekenlang goed verborgen gehouden voor iedereen in en om school. De kinderen hadden ieder 1 letter van de nieu we naam vast. Om de beurt draaiden ze die allemaal om, totdat de volledige naam er stond: De Vonder! Juf Marscha kwam toen naar be neden om bekend te maken dat Maaike Ligt- verhinderd vanwege ziekte neem dan eveneens contact met haar op. We wensen iedereen veel plezier tijdens de intocht en rekenen op jullie komst om de Sint een warm welkom te bezor gen. Vanaf donderdag 15 november kunnen onze jongste MTV-kijkers weer kijken naar een nieuwe Sint Nicolaasfilm van MTV. Sint is druk bezig met de voorbereidingen voor zijn bezoek aan Moergestel. Moe van deze voorbereidingen ontspant hij even met een (sprookjes-)boek maar zijn ogen vallen dicht. In zijn dromen komen de sprookjes tot leven. belangen te behartigen. SVM biedt vele acti viteiten, cursussen en geeft thematische voor lichting. Het lidmaatschap heeft een lage con tributie en biedt voordelen, bijv, collectieve korting op de zorgverzekering, laag tarief bij de keuring voor het rijbewijs. Uw inbreng en wensen zijn welkom bij het bestuur. U leest komende tijd over de verdere ontwikkelingen en de activiteiten in Moergestel Nieuws en de leden in de Nieuwsbrief van de vereniging. Informatie nodig? Het secretariaat helpt u verder 513 6170. COLLECTANTEN Daarnaast willen we onze collectanten weder om hartelijk bedanken voor hun geweldige inzet om met dit barre weer lang de deuren te gaan. Zonder verder iemand te kort willen doen, gaat dit jaar een speciaal woord van dank naar onze jubilaris: Toon Fonken. Toon heeft 50 jaar gecollecteerd voor onze stichting en wij zijn hem daar zeer erkentelijk voor. Toon: hartelijk dank voor al deze jaren en we hopen je nog veel te zien met je klein kinderen bij Sinterklaas. Sint Nicolaas Comité Moergestel voet deze naam had bedacht. De volledige motivatie voor de nieuwe naam kregen alle kinderen mee op een briefje: De naam voor de nieuwe brede school van Moergestel: ‘De Vonder’. De motivatie voor deze naam is de betekenis: brug(getje). Vroeger werd in de buurt deze naam al gebruikt: een brug over de Rootven- sche Loop. Later stond hier vlakbij een sport hal, genaamd ‘de Vonder’. Tegenwoordig zijn er nog de straten: ’t Vunderke en Vonder- hof. ‘De Vonder’verbindt de twee scholen Graaf van Ursel en Hertog Jan en vormt zo een nieuwe school. Aan het nieuwe gebouw is dat ook duidelijk te zien. Er zijn twee delen die verbonden worden met een middenstuk van veel glas. De brede school wil ook een ‘brug’ slaan naar andere organisaties, zoals onder andere de peuterspeelzaal en Park Stanislaus. Al met al een mooie naam die heel mooi past in het gebied waar de school staat. Maaike kreeg daags na de bekendmaking de bijbeho rende prijs overhandigd. Gefeliciteerd! Fiets kopen of laten repareren wanneer het u uitkomt! Bel vooreen afspraak 06-13180813 CF/prq i/fecz SCHEPENtt^ tweewieLers pj Huidverzorgingsinstituut ra Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 T - JË nieuws MTV t Uli lirh/nrrnminncinctiti ii it iJ *4 Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur gemeente I Reparatie - Verkoop - Verhuur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 1