VAN IERSEL ■ra Nieuw! C.V. De Pierewaaiers organiseert Pieregebrouwel! Succesvolle ’Kus van de eeuw’ SINTERKLAAS 2012 KERST 2012 in MOERGESTEL GESLAAGD Muziekvereniging Prinses Juliana gemist met de kalenderverkoop Regenwateropvang Van Rijckevorsellaan Herfstexcursie op ’de Oude Hondsberg’ Alle voorkomende gas-, water-, riool-, dakwerken en sanitair Rachel op ’t Hoog Schoendoosactie ”Actie4kids”: Van mij... voor jou... A I 1 ld Tip voor 5 december: geef een Dinerbon met pakjesavond! Ons Kerstmenu staat op onze website: www.tapbrasdeschouw.nl onder de kop 'actueel'. Reserveren gewenst. In de maanden november, december en januari zijn wij op maandag en dinsdag gesloten. KBO-Moergestel Op 30 oktober jl. vierde Electrotechnisch Bureau Frans van Velthoven B.V. het feit dat Peter van de Loo 40 jaar in dienst is. Loodgietersbedrijf MAANDELIJKSE BINGO BUSSERU 'D£ SCHOUW' Rootven 43, Moergestel Tel. 513 1405 Dinsdag sluitingsdag www.tapbrasdeschouw. n I PAGINA 3 s lil voor de opleiding Rechtsgeleerdheid. Aan de Universiteit van Tilburg is afgestudeerd Van harte gefeliciteerd en veel succes! Seniorenvereniging behartigt uw belangen Door het natuurlijk teruggeven van het regenwater wordt het riool ontlast. Do. 8 nov. TV Bingo; kaarten te koop bij Novy, Jumbo, Korenmaaier Vr. 9 nov. Weekmarkt St. Jansplein Vr. 9 nov. Glow in the dark party, JOB, Bosstraat Za. 10 nov. CV de Pierewaaiers presenteert Volendamse avond bij café de Brouwer, 20.30 u. In 1972 kwam Peter van de Loo op 17-jarige leeftijd in dienst als hulpmonteur bij Frans van Velthoven. Door de jaren heen ontwikkelde hij zich als een all-round elektromonteur die op de hoogte is van de vele technische ont wikkelingen in de elektrobranche. Voor Electrotechnisch Bureau Frans van Velthoven is Peter al die jaren al een bekwame, betrouwbare en loyale werknemer. Jacques en Brigitte bedankten hem hiervoor met een klein feestje ter ere van dit bijzondere 40-jarige jubileum! ST. WILLIBRORDSTRAAT 45 5056 HT BERKEL-ENSCHOT TEL. 013-533 3321 Info: VW Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 5066 AR Moergestel Open: wo, do en vr van 10.00 tot 14.00 uur. Tel. 013-5136009 E-mail: vw-agentschap@denboogaard.nl Afgelopen zaterdag niet thuis geweest en heeft u dus de kalenderverkoop gemist? Geeft nietsU kunt op onderstaande adres sen de kalender kopen voor slechts 5,00: Novy van Wezel, Rootven 10; Slijterij in den Korenmaaier, Schoolstraat 18 en bij Jumbo Supermarkt, Rootven 38. UIT v/h Jos Habraken K IJ Donderdagmiddag 15 november 2012 bent u weer van harte welkom op onze gezellige bingo. Aanvang 14.00 uur in Den Boogaard. Wij nodigen iedereen uit om gezellig mee te spelen. Ook als u geen lid bent van de KBO bent u van harte welkom. Dus kom gezellig met uw vriend, vriendin of buurvrouw, buur man. Er worden 6 rondes gespeeld en een kopje koffie wordt u door ons aangeboden en deze keer een gezellige loterij namens St. Nicolaas. Addy en Joke heten u van harte welkom. De volgende bingo is op 20 december 2012, aan vang 14.00 uur. Zaterdag 24 november as. zal een spectaculair evenement aan de toch al rijke geschiedenis van C.V. de Pierewaaiers worden toegevoegd. Het Pieregebrouwel! transport- en organisatiekosten. Het geld kan in een envelop gedaan worden en met een elastiek vastgemaakt op de schoenendoos. Ac- tiefolders zijn verkrijgbaar achter in de kerk, bij slagerij Ketelaars en bij Dorris Rijnen (06 23101515). Zie voor verdere info (wat mag er wel en niet in de doos): www.actie4kids.org De volgende kindermiddag van kinderclub de Schaapskooi zal ook in het teken staan van de schoenendoosactie. We gaan vertellen over het thema: Van mij... voor jou... en we zullen een dvd bekijken met filmbeelden van schoe nendoosuitdelingen. Deze middag zal zijn op vrijdag 9 november van 15.30 tot 16.45 uur. Alle kinderen vanaf 7 jaar zijn van harte wel kom en mogen meteen uit school naar het parochiecentrum komen. Tijdens deze middag zullen ook actiefolders uitgereikt worden. gedacht aan een ouderwetse bonte avond, zoals iedereen die wel kent van vroeger. En dat idee is inmiddels uitgegroeid tot wat 24 november aanstaande staat te gebeuren: Het Pierege brouwel. Het Pieregebrouwel is een bonte verzameling van optredens en acts, filmpjes en verrassingen. Zo zal er gebrouweld (zoals sauwelen bij De Brouwer wordt genoemd) worden, gezongen, gegoocheld, geïmproviseerd en volgens de geruchten is er ook een spectaculaire verras- singsact van niemand minder dan Jan-Hein de Brouwer zelf.En dit alles op verschillende podia in de zaal van Café de Brouwer. Heeft u zin in een gezellige, ouderwetse bonte avond en een melange van een lach en een traan, kom dan zaterdag 24 november aan staande naar Café de Brouwer. Vanaf 19:00 u. gaan de deuren open en de show begint om 20.00 u. precies. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de bar bij Café de Brouwer voor slechts 7,50. De voorverkoop start aanstaande zaterdag tij dens het Prinsenbal van C.V. de Pierewaaiers. Joyce Verbakel, Ammy Snelders en Imke op ‘t Hoog, geweldig gedaan allemaal. De combinatie tussen spel, techniek, kleding en decor maakte het geheel compleet. Bij deze nog eens extra dank aan Klusgroep Moergestel voor het maken van de schitterende tronen. Vanaf heden zijn wij voor alle trouwe fans ook te volgen via Facebook, https ://www.facebook.com/DieN aemlooseSpee Iers. Hier staat al het een en ander op, en bin nenkort is de website www.naemloose.nl ook in de lucht. Wij hopen jullie volgend jaar weer te ontmoe ten bij ons volgende toneelstuk. Die Naemloose Speelers Enkele enthousiaste leden van C.V. de Piere waaiers hebben een paar maanden geleden het idee opgevat om een nieuw evenement op touw te zetten. Er zijn natuurlijk al veel car- navalsactiviteiten, zoals het blaoskapellenfes- tival, het sauwelen en het Pieregeblèr, maar binnen C.V. de Pierewaaiers leefde het idee om ook eens iets met de prachtige zaal van onze residentie Café de Brouwer te doen. Deze zaal is enkele jaren geleden geweldig opgeknapt tot een knusse feestzaal, dus is het eigenlijk de hoogste tijd om daar dan ook gebruik van te maken. Al snel werd er gesproken over en tot rust lijkt te komen. Voor vele soorten plan ten en dieren is dat ook zo maar voor andere is het juist nu extra hard werken om te kunnen overleven. Wie goed kijkt ziet een prachtig en bont spektakel aan zich voorbijtrekken. Wilt u dat wat u om u heen ziet in de natuur beter begrijpen, ga dan op zondag 11 november op pad met onze natuurgids. Hij voert u mee over het landgoed de oude Hondsberg. Deze excur sie wordt u aangeboden door IVN Oisterwijk en LNMH Haaren. De deelname is gratis. De gids vertrekt om 10.30 uur vanaf het Bezoe kerscentrum van Natuurmonumenten aan de van Tienhovenlaan te Oisterwijk. www.ivnoisterwijk.nlwww.lnmh.nl Ook dit jaar was het weer volle bak in Den Boogaard bij de voorstellingen van ons toneelstuk De Kus Van De Eeuw. Leuk om te zien hoe iedereen mee zit te genieten, en vooral de spontane reacties van de kinderen uit de zaal. Dit jaar werden twee leden van Die Naemloose extra in het welbekende zonnetje gezet en wel Eric Boogaers en Corrie van Dijk, beide 25 jaar lid van onze toneelclub. Zij kregen buiten de bloemen en een dik applaus nog een per soonlijke speld uitgereikt door Jan en Marijke van den Hurk. In totaal waren er 34 personen actief om dit schouwspel ten tonele te brengen, dat is een hele grote groep, en daarom wil ik me beperken tot de nieuwelingen met name Isar van Elderen als lakei, Annerie Kocx als prinses Rosita, Hanneke van de Sande als koningin, woudheks en kindermeisje Rian Bartels, Hofdames Ellen Wolfs en Evy Verbakel, hovelingen Joep de Groot en Nienke van Dal, feeën en trollen In de herfst bereidt de natuur zich voor op de naderende winter. Het korter worden van de dagen en het afnemen van de temperatuur zet een wonderlijk proces in gang waarin de natuur Twee Moergestelse bedrijven, Wim Ketelaars en LTB Bruurs, zijn o.a. sloten aan het graven in de Van Rijckevorsellaan. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 7 NOVEMBER 2012 Inleveren van de schoenendozen tijdens de gezinsviering van zon dag 9 december om 10 uur in de kerk. Dit jaar gaan we vanuit de parochie voor het eerst meedoen met de lande lijke schoenendoosactie “Actie4kids”. De schoenendoosactie wordt jaarlijks georganiseerd door stichting de Samaritaan. Ieder jaar worden zo’n 60.000 kinderen blij gemaakt met een wel heel bijzonder cadeau. De bedoeling is dat kinderen (volwassenen mogen ook meedoen!) een schoenendoos versieren én vullen met allerlei bruikbare en leuke spullen, voor een kind ergens anders op de wereld. De schoenendozen gaan naar kinderen in moeilijke omstandigheden, zoals kinderen in weeshuizen, in ziekenhuizen, in sloppenwijken en in voormalige oorlogs gebieden. Doe ook mee en maak van een schoenendoos een mooi cadeau van jezelf voor een ander! De schoenendozen kunnen ingeleverd worden tijdens de Gezinsviering van zondag 9 decem ber om 10.00 u. in de kerk. Per schoenendoos wordt een bijdrage van 5 euro gevraagd voor

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 3