Oh Wethouder Rijnen legt functie neer Hulp nodig van Sint? Cv De Pierewaaiers presenteert: Volendamse Avond De ’Pater’ was weer terug in Moergestel Theaters Oisterwijk Moergestel GUO-concert Ierse folkgigant Andy Irvine Bockspringen 2012 groot succes Wie wordt de opvolger van Prins Theodorus d’n Urste? Burgemeester Janssen bezoekt MBO-Horeca Opleidingen Europrof CV de Dors(T)vlegels kom maar eens kijken Adres Postcode/woonplaats Telefoonnummer: Aantal kinderen in de leeftijd 3 t/m 12 jaar: Opsturen naar: Stichting Oh kom maar eens kijken, Antwoordnummer 10048, 5060 VB Oisterwijk Na afloop van hun twee uur durende theatershow in Den Boogaard, afgelopen zaterdagavond, gingen de bandleden van Pater Moeskroen nog even los in de foyer van het theater, dit tot het verrassende genoegen van de muziekliefhebbers, (foto Joris van der Pijll/Oisterwijknieuws.nl) begrepen ‘palingsound’ en je komt uit in Volen dam! Een Volendamse avond wordt het dus, het prinsenbal van CV De Pierewaaiers. Wederom zal een avondvullend programma ervoor zor gen dat u zich niet hoeft te vervelen tot de klok van 11 over 11. Want dan zal duidelijk worden wie de nieuwe prins van De Pierewaa iers en de Stadsprins van ’t Pierewaaiersrijk zal zijn. Noteer dus alvast in uw agenda: 10 november v.a. 20.30 uur in café De Brouwer: prinsenbal CV De Pierewaaiers, Volendamse avond. En lees voor meer informatie ook volgende week weer Moergestel Nieuws! Wethouder Rijnen van Partij Gemeente Belangen heeft vandaag aan burge meester Janssen mede gedeeld dat hij zijn functie op 2 november aanstaande zal neerleggen. De aanleiding is wat hij noemt de ‘onwerkbare situatie’ zoals die recent binnen het college is ontstaan. Voor een goed collegiaal bestuur mist hij het benodigde wederzijds vertrouwen. Aanleiding voor het besluit is het interne over leg met de coalitiepartners en met de beide andere partijen, over de kwestie Bosrandgel- den. PGB is voorstander van een gedegen en breed onderzoek, hetgeen ook door wethouder Rijnen werd bepleit. Deze kwestie staat namelijk niet op zich. Er is sprake van een breder bestuurlijk probleem. In een krantenartikel verwoordde Marjan Bastiaan van PrO het zo: "het probleem is gro ter dan Bosrand alleen". En ook: "De raad wordt vaker niet goed geïnformeerd, waardoor EVENEMENTEN IN TILIANDER Tiliander City Filmhuis Maandag 5 november 14.30 uur en 20.30 uur Entree: Een kaartje kost 7,50. Voor leden 5,00, Lidmaatschap kost 15,00 per seizoen Caterina Va In Citta. Het Sinterklaasfeest in de gemeente Oisterwijk is altijd een mooi feest. Helaas slaagt Sinterklaas er niet in om bij alle kinderen de schoen gevuld te krijgen met mooie kadootjes. Dit vindt de Stichting Oh kom maar eens kijken jammer. Wat kunnen wij doen? Wij helpen de sint met het geven van kadootjes aan kinderen in de leeftijd van 3 t/m 12 jaar. Dit kado mag voor ieder kind maximaal 25 euro kosten. Via een verlanglijstje kunnen de kinderen zelf hun wensen aangeven. De organisatie concludeert dat het evene ment in ieder geval door velen zeer gewaar deerd wordt en zegt toe volgend jaar opnieuw verrassend voor de dag te komen. De eva luatie heeft al plaats gevonden en nieuwe ideeën zijn geboren. Wij danken alle deel nemers en rekenen weer op u allen op de 2e zondag in de maand oktober van 2013. we onze controlefunctie niet naar behoren kunnen uitoefenen." PGB onderschrijft dat het probleem de kwestie Bosrandgelden over stijgt. In het overleg hierover werd het onderlinge vertrouwen binnen het college zodanig aan getast, dat wethouder Rijnen heeft besloten zijn functie neer te leggen. Wethouder Rijnen: "Ik vind het heel erg jammer dat ik dit besluit moet nemen." Kees van Elderen, fractievoorzitter van PGB, betreurt het besluit van wethouder Rijnen: "Hij heeft zich altijd met hart en ziel namens PGB, voor de gemeentelijke zaak ingezet. Bijvoorbeeld met betrekking tot de ontwik keling van het KVL terrein. Het is zuur dat hij, met de start daarvan in zicht, deze conclusie moet trekken." Anderzijds heeft Van Elderen respect en begrip voor de stap van Rijnen. De fractie van PGB beraadt zich nu over het vervolg. Voor wie? Gezinnen in Oisterwijk, Moergestel en Heukelom die om financiële redenen niet of moeilijk het sinterklaasfeest kunnen vieren en die kinderen in de leeftijd van 3 t/m 12 jaar hebben. Wat moet u doen? U kunt zich aanmelden met bijgaande bon. U kunt deze bon uiterlijk tot 9 november opstu ren. Een postzegel is niet nodig. Levende legende Andy Irvine opent op zater dag 3 november GUO-concertserie 2012/2013 van concertorganisatie Groeten Uit Oisterwijk om 20.30uhet GUO-podium in Den Boogaard Moergestel. Maar liefhebbers van verfrissende neofolk genieten al vanaf 19.30u. Dan begint de getalenteerde Noord-Ierse singer-songwriter Duke Special (zang, toetsen) als unplugged support act. Belangstellenden reserveren tickets voor dit dubbelconcert via www.guo.inoisterwijk.nlof op de concert dag verkoopt GUO vanaf 19.30u nog tickets aan de kassa van Den Boogaard Moergestel (zolang de voorraad strekt, of tot 20.30u). Het concert van Andy Irvine is in de kleine bovenzaal van Den Boogaard (capaciteit: ruim honderd stoelen). Om teleurstelling aan de kassa ter plekke te voorkomen, raadt GUO liefhebbers aan om tijdig tickets te reserveren. De vereniging Bierproeven en Horeca Moer gestel zijn trots op de ruim 400 betalende deel nemers aan het Bockspringen 2012 in Moer gestel. Opnieuw was het een droge zondag en wederom kwam het publiek in grote getale naar de Moergestelse horeca. Dit jaar verliep alles vlekkeloos, in tegenstelling tot de versie van 2011. Toen waren er tegen het einde in sommige cafés te weinig hapjes en was hier en daar het originele bockbier niet meer ver krijgbaar. Nu kwam niemand iets te kort. De biertje en de hapjes waren overheerlijk. Met dank aan de horeca. De sfeer was opperbest. De cafés waren vol. Vooral ook omdat er veel cafégangers waren zonder deelnemerskaart. Zij waren minder geïnteresseerd in de bockbieren maar droegen wel bij aan de overal heersende gezelligheid. Ook nadat alle bockbiertjes waren geproefd gingen velen tot in de late uurtjes door. Natuur lijk werden wel de afgestempelde deelnemers kaarten ingewisseld om mee te dingen naar de jaarlijkse prijs: je gewicht in bockbier. Eindelijk vrouwelijke winnaar In al die jaren van het festival is er nog geen Deze vraag zal beantwoord worden op het jaarlijkse prinsenbal dat CV de Dors(T)vlegels organiseert op zaterdag 3 november as. in café ’t Centrum. De aanvang van dit prinsenbal is om 20:30 uur. Tijdens het 1ste prinsenbal van het nieuwe carnavalsseizoen zal de huidige prins Theo dorus d’n Urste, bijgestaan door zijn adjudant Sjaak, afscheid nemen van carnavalsminnend Moergestel. Samen met prins John van de Pierewaaiers en prins Eric van de Durdraaiers heeft hij ervoor gezorgd dat carnaval 2012 een geslaagd carnaval is geworden, maar rond de klok van 21:30 uur zal hij helaas terug moeten treden als prins van de Dorstvlegels. Wat er om 11 over 11 staat te gebeuren is alleen nog maar bekend bij de prinsencommissie van de Dorstvlegels. Zij zorgen er immers elk jaar weer voor dat er op spectaculaire wijze een nieuwe prins van CV de Dors(T)vlegels bekend gemaakt wordt. Het zal een prins wor den die Gessel zal laten durdraaien tijdens de carnavalsdagen. Wij nodigen dan ook heel carnavalsminnend Moergestel samen met onze bevriende ver enigingen uit om te komen kijken wie de nieu we prins van CV de Dors(T)vlegels wordt voor het carnavalsseizoen 2012/2013 Tot ziens op zaterdag 3 november in café ’t Centrum Internationaal erkende diploma’s Naast praktijkonderwijs BPV in eigen land, zijn er ook internationale kansen. Dankzij een groot netwerk kunnen leerlingen vanaf het eerste jaar in het buitenland stagelopen. Ook zijn er internationaal erkende NVQ-certifi- caten (National Vocational Qualification) en diploma’s op het gebied van horeca en hospi tality te behalen. Regelmatig komen buiten landse studentes voor trainingen, stages en projecten. Contacten met Oostenrijk, Zweden, Italië, Rusland, Spanje, Groot-Brittannië, Li touwen, Kameroen, Japan en Guatemala zor gen voor een internationaal curriculum, en dat is een ware verrijking! Samenwerking met bedrijfsleven binnen en buiten de regio Europrof is samen met conferentieoord Zonne wende een door Kenwerk erkend leerbedrijf. Hier vindt, dankzij partnerschap, een deel van de BPV (BeroepsPraktijkVorming) plaats on der begeleiding van ervaren leermeesters. Zonne-wende is een project van stichting SO KA (Sociaal-Culturele en KunstActivitei- ten). Europrof heeft verder partnerschappen met bedrijven in Nederland (restaurant De Opera in Den Bosch, Intercontinental Amstel hotel, Hotel Pulitzer, Grand hotel Amrathen) zowel als in het buitenland (Hilton hotels, NH; restaurant El Bulli en Espai sucre). Europrof grijpt het bezoek van de burge meester graag aan om te laten zien waarin een kleine Brabantse school groot kan zijn! vrouwelijke winnaar geweest. Dit jaar trok het organiserend comité eindelijk de kaart van een vrouwelijke deelneemster uit de grote zak met ingeleverde deelnemerskaarten. En voor de Moergestelse autochtonen is dat zeker geen onbekende. De slankste oma van Moergestel wint in 2012 haar gewicht in Bockbier: Char lotte van Baardwijk. De organisatie feliciteert haar hiermee van harte (en zichzelf ook want het aantal kratten blijft dit jaar beperkt). Uit betrouwbare bron weten we dat Charlotte voor de eerste keer meedeed aan het evenement. En als je dan zo uit de "zak” komt, doe je het niet verkeerd. Aanstaande vrijdag wordt de prijs aan Charlotte uitgereikt tijdens de maan delijkse bierproefavond van Vereniging Bier proeven Moergestel in De Veerkes. Die avond worden er opnieuw bockbieren geproefd, maar dan bieren uit de top vijf van Nederland. We zijn benieuwd of Charlotte die ook weet te waarderen. Prinsenbal 10 november Over anderhalve week is het alweer zover: het Prinsenbal van CV De Pierewaaiers! Het blaoskapellenfestival is inmiddels achter de rug en velen hebben al een vleugje van de typisch Gèsselse camavalssfeer kunnen proeven. En dat smaakt natuurlijk naar meer! Dat treft, want op 10 november is het jaarlijkse Prinsenbal van De Pierewaaiers. De avond waarop duidelijk wordt wie er tijdens carnaval 2013 de scepter zal gaan zwaaien over ’t Pierewaaiersrijk. Na 2 zeer succesvolle jaren onder het bewind van Stadsprins John d’n Urste is het uiteraard de vraag of de Prinsen commissie daadwerkelijk op zoek is gegaan naar een nieuwe Stadsprins. Of zal Prins John d’n Urste voor een 3e keer het Gèsselse carnaval voorgaan? Tijdens het blaoskapellenfestival gingen speculaties, vermoedens en zelfs namen al rond. Alles zal duidelijk worden op het Prinsenbal van 10 november. Een avond die dit jaar in het teken zal staan van oer-Hollandse dege lijkheid. Na vorig jaar een uitstapje over de grens te hebben gewaagd en in Frankrijk Prins John d’n Urste werd verleid nog een jaar het gezicht van CV De Pierewaaiers te zijn, heeft de Prinsencommissie dit jaar gemeend dicht bij de vaderlandse roots te blijven. En wat is er Hollandser dan water, dijken, klederdracht en paling? Voeg daarbij de nergens ter wereld Unieke MBO Op dinsdag 6 november om 16.00 uur brengt Burgemeester Hans Janssen een bezoek aan Europrof. Hem wacht een feestelijke ont vangst met een ‘walk-in-diner’. Informele gesprekken met directie, docenten en leerlingen zullen inzicht bieden in de wijze waarop Europrof onderwijsvernieuwingen in het praktijkonderwijs doorvoert. Europrof (Europese horeca professionele oplei dingen) is een unieke MBO-BOL horeca- opleiding in Brabant, die zich kenmerkt door kleinschaligheid, energieke aanpak, flexibili teit, individuele leerroutes en een optimale balans tussen theorie- en praktijkonderwijs. Een persoonlijk studieplan met individuele begeleiding behoort tot de specifieke moge lijkheden. Hiermee breiden de leerlingen hun vaardigheden uit en werken zij aan hun zelf standigheid, met alle ruimte voor eigen ini tiatief. Europrof richt zich op vrouwelijke studenten vanaf 16 jaar. Uit recente onderzoeken blijkt dat gescheiden onderwijs de leerprestaties bevordert. Flexibel een persoonlijk De lessen worden gekenmerkt door kleine groepen (maximaal zes leerlingen per klas), individuele aandacht en begeleiding door een coach, teamgeest en maatschappelijke betrok kenheid. Tel daarbij op het deskundige docen tenteam en het resultaat is een uniek en flexi bele onderwijssysteem, met veel lof van de onderwijsinspectie. PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 31 OKTOBER 2012

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 5