Jeske Dirkx wint eerste bingo! Jaarvergadering van de Dorpsraad Moergestel 2012 Huis voor Zingeving stopt ft Bierproefavond vereniging Bierproeven Schoenendoosactie ”Actie4kids”: Van mij... voor jou... PfMXM KBO-Moergestel Inleveren van de schoenendozen tijdens de gezinsviering van zondag 9 december om 10 uur in de kerk. PteOCMC de tweede uitzending plaatsvindt. Extra prijzen waren er voor de lotnummers 1297 (waardebon 10,- Novy); 1575 (waardebon 10,- Slagerij Ketelaars); 0309 (waardebon 10,- Jumbo); 1415 (waardebon 10,- Slijterij In den Korenmaaier) en 0307 (tegoedbon 2 schotels op zondag Café-Rest. de Brouwer). Prijzen zijn op vrijdag af te halen van 18.00- 19.00 uur bij de fam. Van den Meijdenberg, Burg. Bardoelstraat 42. Hebt u nog geen bingoloten voor morgen? Snel dan even naar Jumbo, Novy of Slijterij In den Korenmaaier en doe mee: donderdag 1 november om 19.00 uur. Voor alle drukwerk: 0 van geboortekaartje tot boek... De vereniging Bierproeven gaat haar maandelijkse Bierproefavond houden op vrijdag 2 november. Het is bockbiertijd, dus we gaan een aantal zeer mooie bockbieren proeven. Welke bieren dat precies zijn blijft nog een verrassing voor de avond zelf, maar ze zitten bij de tophoeken van Nederland. Bokbier of bockbier (naar het Duits: Bockbier) is een sterk seizoensbier. Oorspronkelijk zijn bokbieren ondergistend, maar de laatste jaren zijn er in Nederland meer en meer bovengis tende bokbieren op de markt gekomen. Een donkere variant wordt tussen oktober en fe bruari verkocht (met een verkooppiek rond oktober en november) en wordt herfstbok genoemd. Vanaf de vastentijd tot mei wordt ook bockbier verkocht dat meestal blond of amberkleurig is en lentebok of meibok wordt genoemd. Bockbier is van oorsprong een Duitse biersoort. Andere landen waar bokbier wordt gebrouwen, zijn Nederland, Noorwegen, Oostenrijk en Tsjechië. Het Nederlandse bockbier heeft zich vanaf de jaren '80 van de twintigste eeuw tot een afzonderlijke stijl ontwikkeld met zo z'n De bedoeling is dat kinderen (volwassenen mogen ook meedoen!een schoenendoos ver sieren én vullen met allerlei bruikbare en leuke spullen, voor een kind ergens anders op de wereld. De schoenendozen gaan naar kinderen in moeilijke omstandigheden, zoals kinderen in weeshuizen, in ziekenhuizen, in sloppen wijken en in voormalige oorlogsgebieden. Doe ook mee en maak van een schoenendoos een mooi cadeau van jezelf voor een ander! De schoenendozen kunnen ingeleverd worden tijdens de Gezinsviering van zondag 9 decem ber om 10.00 u. in de kerk. Per schoenendoos Dit jaar gaan we vanuit de parochie voor het eerst meedoen met de landelijke schoenen doosactie “Actie4kids”. De schoenendoosactie wordt jaarlijks georganiseerd door stichting de Samaritaan. Ieder jaar worden zo’n 60.000 kinderen blij gemaakt met een wel heel bij zonder cadeau. goedgekeurd, zijn al de door ons ingebrachte onderwerpen terug te vinden. Een groen plein met ruimte voor evenementen, met behoud van het dorpse karakter en voldoende par keergelegenheid. De huidige vertraging, die op dit moment optreedt, heeft te maken met bezwaren die door omwonende ingebracht tegen de aanleg van de infiltratiekelder. De dorpsraad hoopt dat er een oplossing wordt gevonden voor de bezwaren en er toch een Sint Jansplein tot stand komt waar Moegestel tevreden mee is. Brede school De Dorpsraad heeft gesprekken gevoerd met het bestuur van de Brede school om het veilig van en naar school laten gaan van de leerlingen mogelijk te maken. Vooral het oversteken van kruispunten aan het Rootven en de Raadhuis straat hebben hierbij aandacht gekregen. Een oplossing zou verkeersbrigadiers zijn. Er waren helaas te weinig mensen die hieraan mee zou den willen werken. Mochten er in de toekomst wel voldoende (ouders of andere belangstel lenden) zijn, dan zal de Dorpsraad zich inzetten om de beveiliging mede te realiseren. Oplaadpunt OV Binnen Moergestel is geen oplaadpunt Open baar vervoer beschikbaar. De provincie heeft een beperkt aantal oplaadpunten verdeeld. Moergestel viel daar niet onder. Particulier initiatief om ook in Moergestel een oplaadpunt te krijgen stranden telkens weer. De Dorpsraad heeft contact gezocht met de provincie om deze zaak in beweging te krijgen. EXTRA LEDENVERGADE RING KBO-MOERGESTEL Op 25 oktober heeft de najaarsledenvergade- ring van de KBO plaats gevonden. Op de agen da stond het voorgenomen besluit van het bestuur voor een nieuwe naamgeving van de vereniging. De vergadering ging akkoord met het voorgenomen besluit. Omdat niet de helft van het ledenaantal aan wezig was, vindt op 8 november om 13.30 uur in den Boogaard statutair een tweede verga dering plaats, waarbij het voorgenomen besluit bekrachtigd kan worden door het dan ter ver gadering aanwezige aantal leden. Deze extra vergadering is al in de vergaderbescheiden voor 25 oktober aangekondigd. Hierbij nodi gen we alle leden uit om op 8 november aan wezig te zijn ter besluitvorming. Het bestuur van KBO-Moergestel De volgende kindermiddag van kinderclub de Schaapskooi zal ook in het teken staan van de schoenendoosactie. We gaan vertellen over het thema: Van mij voor jou en we zul len een dvd bekijken met filmbeelden van schoenendoosuitdelingen. Deze middag zal zijn op vrijdag 9 november van 15.30 tot 16.45 uur. Alle kinderen vanaf 7 jaar zijn van harte welkom en mogen meteen uit school naar het parochiecentrum komen. Tijdens deze middag zullen ook actiefolders uitgereikt worden. teruimte, een tuin en mogelijkheid tot over nachting voor meerdaagse programma’s. Ik had gehoopt dat er zich gaandeweg mensen en mogelijkheden zouden aandienen die het mogelijk zouden maken deze droom te reali seren. Dat is echter niet gebeurd.” Van Tilburg vervolgt: Het wekelijks organiseren van de verschillende activiteiten en alles daarom heen heb ik met veel liefde en plezier gedaan, maar kost me veel tijd en levert financieel onvol doende op om van te kunnen leven, ondanks de vele bezoekers die we de afgelopen jaren mochten ontvangen. Tijd om te stoppen, hoe moeilijk het besluit ook.” Met zijn 5 teamgenoten, vrijwilligers uit de omgeving, heeft Van Tilburg de afgelopen tijd nog onderzocht of het Huis voor Zingeving verder zou kunnen gaan zonder hem. Dit is echter niet gelukt. Daarom sluit het Huis voor Zingeving per 1 januari 2013 haar deuren. Alle geplande activiteiten tot en met december gaan gewoon door. Kijk voor meer informatie op www.huisvoorzingeving.nl Op 26 september heeft in Den Boogaard de jaarlijkse vergadering van de Dorps raad Moergestel plaats gevonden. De dorpsraad Moergestel heeft op dat moment de gelegenheid om het afgelopen jaar de revue te laten passeren maar ook om van de bewoners te vernemen welke zaken op korte termijn aandacht verdie nen. Over het voorbije jaar. Reuselhof Huisvesting Jongeren; Door het gereedkomen van Park Stanislaus kwam de ruimte van de Reuselhof leeg te staan. In een vroeg stadium werd de Dorpsraad op de hoogte gebracht dat er ruimtes beschikbaar zouden komen voor verhuur in de vorm van anti-kraak. Door hier op in te spelen is de Dorpsraad er in geslaagd ook ruimte beschikbaar te laten komen voor Moergestelse jongeren. De verhuur door Ad Hoe is gebonden aan de voorwaarden die door Ad Hoe zijn opgesteld. Er wonen op dit moment in meerderheid Moergestelse jonge ren. Er zijn nog ruimten voor verhuur beschik baar. De Dorpsraad is voorstander van snelle bouw voor starters op de woningmarkt. Er liggen op dit moment te weinig plannen om aan de vraag tegemoet te komen. Elk initiatief dat leidt tot betaalbare huisvesting, kan op de steun van de Dorpsraad rekenen. Sint Jansplein Door de aanleg van een infiltratiekelder onder het Sint Jansplein, kwamen er gelden beschik baar voor de herinrichting van het Sint Jans plein. Door een klankbordgroep konden ideeën aangedragen worden om het plein te verfraaien. De Dorpsraad heeft aan deze klankbordgroep deelgenomen. Door een enquête te houden hebben wij de bewoners gevraagd aan welke voorwaarden een mooi Sint Jansplein moet voldoen. De uitkomst van dit onderzoek heb ben wij met succes in kunnen brengen in de klankbordgroep. In het uiteindelijke ontwerp dat door de gemeenteraad van Oisterwijk is eigen tradities en als opvallendste kenmerk dat bockbieren zowel onder- als bovengistend kunnen zijn. Ook in België worden bockbieren in Nederlandse stijl gebrouwen, maar die zijn uitsluitend bestemd voor de Nederlandse markt. België zelf kent geen bockbiertraditie. Bockbier is dus hot in Nederland. Jaarlijks komen er nog nieuwe bockbieren bij. Inmid dels is totaal aantal bockbieren in Nederland al uitgegroeid naar zo’n honderd bieren. Er is dus voldoende keus! De bierproefavond begint om 20.15 in Herberg de Veerkes aan het St. Jansplein te Moergestel. De bijdrage voor deze avond bedraagt voor niet-leden 10,50. Men is van harte welkom. Nadere informatie is te verkrijgen e-mail ruud @verenigingbierproeven.nl wordt een bijdrage van 5 euro gevraagd voor transport- en organisatiekosten. Het geld kan in een envelop gedaan worden en met een elastiek vastgemaakt op de schoenendoos. Actiefolders zijn verkrijgbaar achter in de kerk, bij slagerij Ketelaars en bij Dorris Rijnen (06 23101515). Zie voor verdere informatie (wat mag er wel en niet in de schoenendoos): www.actie4kids.org Het komende jaar Bewonersparticipatie Bewoners van Moergestel zorgen gezamenlijk met de gemeente voor een mooi, leefbaar en prettig Moergestel. Elders hebben bewoners de handen ineen geslagen op dit gebied, de gemeente wil voor de benodigde materialen zorgen. De dorpsraad wil de actieve buurtver enigingen hiervoor gaan benaderen. Tijd voor elkaar In nabije toekomst zal de behoefte aan zorg voor elkaar toenemen. Er zal steeds vaker een beroep gedaan moeten worden op hulp van derden. De overheid treedt op dit gebied verder terug. De dorpsraad zal het komende jaar onderzoeken hoe dit in Moergestel van de grond te krijgen. Fietspad Haghorst Het landinrichtingsplan de Hilver heeft reke ning gehouden met de mogelijkheid van aanleg van een fietspad dat aansluit op het fietspad in de gemeente Hilvarenbeek. De situatie is niet gevaarlijk, volgens de normen van de gemeente, er bestaat echter wel een gevoel van onveiligheid. De dorpsraad ondersteunt wel de aanleg van dit fietspad. Verkeerscirculatieplan Het aanpakken van de doorstroming van het verkeer in Moergestel is steeds afhankelijk van andere plannen. Doordat deze plannen niet uitgevoerd worden is er steeds een reden om ook de verkeerssituatie niet serieus ter hand te nemen. De Dorpsraad Moergestel zal zich tot de gemeente wenden om dit onder werp, los van andere onderwerpen, op de agen da van de gemeente te krijgen. Het Huis voor Zingeving in Moergestel sluit per 1 januari 2013 haar deuren. Eigenaar en kartrekker Rob van Tilburg gaat zich toeleggen op zijn werk als spiritueel marketing con sultant. Het Huis voor Zingeving startte in september 2009 op initiatief van de lokale parochie Moergestel. Na een jaar ging het Huis zelf standig verder onder leiding van Van Tilburg, teamlid van het eerste uur. De afgelopen 3 jaar werd wekelijks een lezing of workshop over zingeving in leven en werk georganiseerd in de voormalige kapel van Huize Nieuwenhof, eigendom van de Zusters van Liefde. Interna tionaal bekende sprekers en auteurs als Pim van Lommel, Geert Kimpen en Janosh betra den het podium, maar ook therapeuten met een eigen praktijk in de regio. “De droom was groot.” aldus Van Tilburg. “We wilden van het Huis voor Zingeving echt fysiek een huis maken. Een plek waar mensen altijd terecht kunnen, zichzelf kunnen zijn, 24 uur per dag, 7 dagen in de week. Voor inspi ratie, persoonlijke ontwikkeling, (herbezin ning, rust en ontmoeting met anderen. Waar behalve lezingen en workshops ook cursussen gegeven worden door therapeuten uit de omge ving. Met een theehuis, een winkel, een stil- De directeur van de nieuwe Brede School, Jeanne de Gruyter, overhandigt de bloemen aan Jeske Dirkx. Tot grote verrassing natuurlijk van de kin deren uit haar eigen groep, en waarschijnlijk ook van zichzelf, won Jeske Dirkx, Tilburg- seweg 2c, afgelopen donderdag de eerste televisiebingo die gehouden werd voor de speeltoestellen van de nieuwe brede school. Directeur Jeanne de Gruyter, die de balletjes uit de bingokast haalde, was al evenzeer verrast en mocht de eerste prijs van 135,- aan ‘juf frouw’ Jeske overhandigen. Of Jeske al meteen onder druk werd gezet is niet bekend, maar wel feit is dat ze vrijdagochtend op haar vrije dag in haar eigen klas stond met voor elk kind een grote lolly! Of die lekker was zullen we ongetwijfeld a.s. donderdag horen wanneer PAGINA 3 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 31 OKTOBER 2012 Seniorenvereniging behartigt uw belangen Kloosterlaan 2a Tel. (013) 513 2268 Je

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 3