I? informatie Filmavond in de Verdieping Protestantse gemeente Oisterwijk 4 November Braderie op Park Stanislaus Tinus Derksen mijn man, (schoon)vader en opa overleden. BEDANKT! TONNY BOOGAERS DANKBETUIGING Moergestel, oktober 2012 Met een familiebericht in 'Moergestel-Nieuws' kunt u een geboorte, overlijden of huwelijk bekendmaken. Langs deze weg wil ik alle mensen bedanken die zich over mij hebben ontfermd nadat ik dinsdag 16 oktober, al fietsend, ten val kwam ter hoogte van de Aldi. Ik ben weer hersteld en gelukkig zonder blijvend letsel. Nogmaals dank! Opgave of meer informatie via (013) 513 2268 of via e-mail: buro76@planet.nl Woensdag 7 november, 19.00 uur: Woord en Communieviering Wij zijn dankbaar voor de vele blijken van medeleven die we mochten ontvangen. We willen de volgende mensen extra bedanken: de dokters P. Terwindt en P. Blessing, Pastor Theo te Wierik en uitvaartverzorging Will Pellis. GREET DERKSEN-MEEUWIS kinderen en kleinkinderen Op zondag 21 oktober is na een lang ziekbed een communicant in 2013. De familiedag duurt tot 13.00 uur. Nadere berichtgeving volgt. 4 november 2012,10.15 uur, ds. Hester Rad- stake Er is creche en kindemevendienst en jeugd- kerk FEEST VAN ALLERHEILIGEN - Jaar B Week van 3-10 november 2012 Schoenendoos, inzameling voor Gerrit Poels, wereldwinkelproducten en wereldmissie- collecte Graag uw aandacht voor de komende acties die gehouden worden tijdens de Advents- weken: Weekend van 24 en 25 november: verkoop van Wereldwinkelproducten in de kerk. Weekend van 1 en 2 december: collecte voor de Wereldmissie (datum opgeschoven). Zondag 9 december, tijdens de gezinsviering, is de schoenendoosactie. Weekend van 15 en 16 december: inzameling foodproducten voor Gerrit Poels. Familiedag - Ouders communicanten van 2013 Er komt een familiedag op zondag 9 december a.s. In tegenstelling tot het vorige bericht, is deze dag bedoeld voor alleen de gezinnen met Allerheiligen Het feest van Allerheiligen wordt in onze parochie gevierd in het weekend van 3 en 4 november. Op zondag gaan we na de H. Mis (met koor) naar ons parochiekerkhof om onze doden te eren. Op het einde zal aandacht gege ven worden aan de nieuwe toiletruimte die dan klaar is. Vrijwilligers hebben ook dit werk weer geklaard! Allerzielen 2 november Kapel Park Stanislaus, 11.00 uur: H. Mis waarin alle overledenen uit het Woon- en Zorg-centrum worden herdacht die na 2 november 2011 zijn overleden. Parochiekerk, 19.00 uur: Dienst van Woord en Gebed waarin alle overledenen in onze parochie, vanaf 2 november 2011, worden her dacht. Het kruisje uit de gedachteniskapel wordt deze avond aan de familie meegegeven. Na afloop van de viering is er voor de nabe staanden gelegenheid om een kopje koffie thee te komen drinken in het parochiecen trum. 0 Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... Zaterdag 3 november, 19.00 uur: H. Mis met samenzang Jo en Leen Smits en overl. ouders Smits-Mut- saars; Cornells en Maria de Kort-van Haaren en zoon Kees; Bart Denissen e.v. Jo van Kerk- oerle; Wilhelmus en Wilhelmina Rijnen-Kuij- pers; jgt. Harrie en Miet Mutsaers-van Door malen; jgt. Cornelia Pijnenburg e.v. Adrianus Wolfs, zoon Piet en schoonzoon Jan. Kapel Park Stanislaus: Zaterdag 3 november, 17.30 uur: H. Mis m.m.v. het seniorenkoor Echo Intenties namens KBO: Mien Burgers; Mien van de Snepscheut; Wim Steenbakker. Op vrijdag 9 november om half 8 wordt de film "Daens" vertoond. De film gaat over een priester die in 1888 strijdt tegen kinderarbeid en in gewetensnood komt wanneer hij moet kiezen tussen zijn politieke ambt en de kerk. De sociaal bewogen Vlaamse pastoor Adolf Daens (een rol van Jan Decleir) keert na een conflict met de bisschop terug naar zijn geboor testad Aalst. Hier staat de textielindustrie onder grote druk van de buitenlandse con currentie. Gesteund door de Katholieke Partij worden talloze arbeiders ontslagen en kinder arbeid is aan de orde van de dag. Daens merkt hoe zwaar de gevolgen zijn voor de bevolking en klaagt de wantoestanden in de fabriek aan. Zo komt hij echter in conflict met de Vlaamse autoriteiten en zijn eigen kerk. Het is een film uit 1992 van Stijn Coninx, ge baseerd op een boek van L.E Boon. U kunt zich voor de film opgeven op het Parochiecentrum. (5 euro pp). Agenda 6 november 10 uur: creatieve groep 6 november 19.30 uur: gemeente-avond over de aankomende renovatie van de kerk 2-9 november: week van de dialoog, thema ‘Lef’ 9 november 19.30 uur: Filmhuis ‘Lemon Tree’ van jong tot oud van harte welkom! MTV is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). We beginnen op donderdag 1 november om 19.00 uur met de Live bingo-uitzen- ding. Om ongeveer 19.45 uur start de nieu we reguliere uitzending. Deze week kunt u o.a. kijken naar - herdenking bevrijding; - Moergestel Sportief; - Jaar van het ge loof; - Die Naemloose Speelers. De uitzending duurt ongeveer een half uur en wordt daarna doorlopend herhaald. Op vrijdag 2 november v.a. 19.00 uur en zaterdag 3 november v.a. 13.00 uur kunt u deze uitzending ook (nog eens) bekijken. Wilt u ook reageren op onze programma’s? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moerge- steltv.nl/iets gemist Ook leuk voor iedereen buiten onze gemeente, die ook MTV wil kijken! MTV Radio Op zondag 4 november kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. De presen tatie is in handen van Martin Laurenssen. De techniek is in handen van Joris Lau renssen. ZM is te ontvangen via het MTV-kanaal en via de kabel (87,5). De uitgeslapen luisteraar wordt pas écht wakker met MTV radio. Zondag 4 november, 10.00 uur: H. Mis m.m.v. het gemengd koor. Er is een kinderwoord dienst. Ries van Haaren e.v. Siska van den Biggelaar; mgd Riet van Velthoven-Smolders e.v. Frans van Velthoven; verj. Jo van Oirschot-van Velt- hoven; verj. Kees op ’t Hoog e.v. Lies van Cuijck; overl. families van de Wouw-Wolfs- van Elderen. Parochie St Jans Onthoofding $1 Wij gedenken Op 12 oktober overleed Rietje Klessens, echt genote van Theo Struijcken. Rietje is geboren in Tilburg en had daar een fijne jeugd samen met haar broer en twee zussen. Ze trouwde in 1959 met Theo, ze kregen drie dochters. In 1964 verhuisde het gezin naar Moergestel waar Rietje altijd graag gewoond heeft. Rietje hield van gezelligheid en leidde een druk bezet leven, altijd bezig zowel op creatief als op spor tief gebied. Ze hield van tennissen, zwemmen, bridgen, wandelen, lezen, breien, kleding maken, tuinieren, schilderenVeel aandacht ging uit naar haar gezin, haar man, de kinderen en kleinkinderen. In juni werd een ernstige ziekte geconstateerd, genezing bleek niet moge lijk. Rietje overleed te Tilburg op 78 jarige leeftijd. Pastor Theo te Wierik msc Ria Willems (secr.) Deze zondag is het oogstdienst. Op woensdag 7 november is het dankdag voor gewas en arbeid (in veel protestantse kerken elders in Nederland wordt dit nog op die dag gevierd met een aparte kerkdienst om de dank voor de binnengehaalde oogst te uiten). Wij vieren deze dankdag dit jaar de zondag ervoor. We benadrukken deze zondag extra onze dank baarheid om het leven. Wij staan stil bij wat we hebben en ontvangen. We staan stil bij wat wij zelf kunnen geven. We lezen Psalm 67, een lofpsalm over de oogst en Marcus 4: 26- 34, over de aarde die uit zichzelf vrucht voort brengt en het mosterdzaadje dat uitschiet tot een grote boom. We nodigen deze zondag iedereen uit zijn oogst mee te nemen. Dit kunnen vruchten, planten, jams, cakes zijn, maar ook nog goede - niet te grote - spullen die u graag weg wilt geven. Tijdens de thee en koffie zullen deze op een ludieke manier door kinderen en leiding verloot worden! Neemt u dus ook voldoende geld mee om loten te kopen! De opbrengst van de loterij en van de collecte zal zijn voor ons ZWO-project het Arab Educational Institute. De nieuwe kerkelijk medewerkster, Annette van Cappellen zal deze dienst ook aanwezig zijn om kennis te maken. Dopen: Zondag 4 november, 11.45 uur: Puk en Pelle Smits; 12.45 uur: Suus Mutsaers. Agenda Maandag 5 november, 9.00 u: werkgroep com municatie. Dinsdag 6 november, 19.00 uur: kerkversier- groep; 19.30 uur: Pastoraatsgroep. Woensdag 7 november 20.00 uur: werkgroep kerkbalans. Donderdagmorgen 8 november: Adventsver- halen van Lucas. Vrijdag 9 november: 15.45-17.00 uur De Schaapskooi (kindercatechese in PC). In de avond de film ‘Daens’ aan de Industrie weg (19.30 uur) Kosten: 5,-. Fair Trade producten in ons parochiecen trum. Wat is ‘fair trade’? Ons parochiebestuur is unaniem achter het voorstel van werkgroep Hartkracht 7 gaan staan i.v.m. gebruik van Fair Trade producten in het PC. We staan er nog te weinig bij stil, maar veel van onze dagelijkse boodschappen als koffie, fruit en cacao worden aan de andere kant van de wereld onder erbarmelijke omstan digheden geproduceerd. Kinderarbeid, giftige bestrijdingsmiddelen, slechte gezondheids zorg: zaken waar we hier al lang afscheid van hebben genomen, maar daar door armoede in de hand worden gewerkt. Fairtrade is een even simpele als doeltreffende oplossing: door kansarme boeren en produ centen een eerlijke prijs plus een ontwikke- lingspremie te betalen, kunnen zij investeren in de ontwikkeling van zichzelf en hun omge ving. Kinderen kunnen naar school, produc tietechnieken worden verduurzaamd en boeren kunnen zich organiseren, Fairtrade is voor uitgang. Fairtrade is dan ook geen liefdadig heid, maar gewoon eerlijke handel. Met iedere fair trade kop koffie, banaan of vaas die we hier kopen, dragen we bij aan een structurele armoedebestrijding in de wereld en dat is winst voor iedereen. Parochiebestuur gaat deel parochiegeld beleggen bij speciale bank Het bestuur heeft al aangegeven akkoord te zijn. In haar vergadering van 30 oktober wordt besloten bij welke bank en hoe hoog het bedrag zal zijn. Dit bedrag wordt niet bekend gemaakt om oeverloze discussies te voorkomen over meer of minder. Goed dat ons bestuur aandacht heeft voor banken die inzet tonen om vooral NIET te willen investeren in zaken als sex- of bewapeningsindustrie, mensenhandel, kin derarbeid etc. Geloven in de toekomst Dit is de titel van het minisymposium dat door de gezamenlijke kerken georganiseerd wordt in het kader van 800 Jaar Oisterwijk. U mag dit niet missen als ook u een gelovige (christen) wilt zijn in deze samenleving én u mogelijkheden hebt om naar de avond te komen! Dit minisymposium wordt gehouden op woensdag 21 november 19.45 uur in Den Boogaard. Zie ook MN van vorige week. Dit bericht wordt herhaald. Kijk eventueel ook op de site: www.parochiemoergestel.nl B 881 Bewoners en andere omwonende creatieve duizendpoten brengen op deze braderie hun zelfgemaakte creaties aan de man. De opbrengst van deze markt gaat geheel naar een gezellige middag voor de bewoners! Kinderen kunnen aan een kraam cupcakes en/of eierkoeken versieren en ook aan een rad van fortuin ontbreekt het niet op onze markt!. Op zondag 4 november vindt de braderie plaats van 10.00-16.00 uur in Park Stanislaus. De entree is 1,50 p.p., inclusief consumptiebon voor koffie/thee/ranja. U komt toch ook? 0900 332 22 22 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 31 OKTOBER 2012 PAGINA 2 Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: p: Industrieweg 16, 5066 XJ Moergestel i: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl t: (013) 513 1316 Kloosterlaan 2a Tel. (013) 513 2268 013 5132774, 7 voor noo(i8evallen: W29 4358. Zie ook: www.porochiemoergestel.nl JAl Misintenties 14 dagen -II voor afroepweekend opgeven. PRROCME Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Kerkstraat 2513 1424 P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 513 1204 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 tel. 513 0757; ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma - vrij: 08.00 - 17.30 uur HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vrijdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Begeleiding bij verlieservaring: Werkgroep "Elkaar Nabij" Contactpersonen: Petra van Nuenen (513 3676) Jan Daem (528 6188) Politie alarm: 1-1-2 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 WV Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 in Den Boogaard Openingstijden: woensdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 14.00 uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 2