OEF! SCOUTING DAAROM F r Audacia- nieuws Scholen schaatsten ter gelegenheid van jubileum Schaatsclub ”De Vennen” 30 Bekende Oirschottenaren maken schilderij voor jubilerend museum Zondag 21oktober worden onder leiding van veilingmeester Bart Poulissen en Notaris Stijn Marks 30 kunstwerken geveild die gemaakt zijn door bekende Oirschottenaren. 1 s.v. Hakken, zagen en plaggen met de Natureluurs! GoedNalaten Fototentoonsteling in De Verdieping 'MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 17 OKTOBER 2012 PAGINA 7 14.30 www.scoutingmoergestel.nl Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... 10.30 10.00 10.00 10.00 10.00 Speel jij graag buiten? Houd je ervan om spannende avonturen te beleven? Wil je van alles leren over bomen, waterdiertjes en paddestoelen? En ben je 6 jaar of ouder en zit je op de basis school? Kom dan eens turen bij de Natureluurs! Kloosterlaan 2a Tel. (013) 513 2268 ...Aanw. 13.30 .Vertrek 13.15 ...Aanw. 13.30 ...Vertrek 8.15 Aanmelden Meld je vóór 25 oktober aan door te mailen naar natureluurs@gmail.com. Vermeld in de mail even duidelijk je naam en leeftijd en wie je meeneemt om te helpen. Kijk voor meer informatie en het volledige Natureluurs-pro- gramma op www.natureluurs.nl. Meer informatie over IVN Oisterwijk vind je op www.ivnoisterwijk.nl Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van Schaatsclub “De Vennen” hebben op vrijdag 12 oktober ruim 450 schoolkinderen uit de gemeente Oisterwijk op de Ireen Wüst Ijsbaan in Tilburg geschaatst. Schaatsclub “De Vennen” had alle scholen van de gemeente Oisterwijk uitgenodigd om met de kinderen van hun groepen 7 en 8 in Tilburg te komen schaatsen. Naast de ijshuur had de schaatsclub voor busvervoer van en naar Tilburg gezorgd en voor kinderen die geen eigen schaatsen hadden waren leenschaat- sen beschikbaar. De scholen Graaf van Ursel en Hertog Jan uit Moergestel en Darwin, De Molenhoek, De Kikkenduut, Den Akker, De Coppele en Mozaïk maakten van dit aanbod gebruik. Verdeeld over een ochtend- en een Een Goed Doel in üw testament? Uw nalatenschap kan voor een Goed Doel écht het verschil maken. Meer weten over nalaten aan uw Goede Doel? Bel 0900 1 144 441 voor advies of kijk op onze website voor doelen dichtbij: in de buurt...of dichtbij uw hart. www.goednalaten.nl ROEF!-HANDBAL Uitslagen: Heren recreanten Avanti-Roef; 22- 14; DS Wh.Demons 3-Roef 19 -13. Programma 21 oktober: GDJ 10.05 uur OHC-Roef.9.00 DS 10.30 uur Roef-GHV 210.00 Voor alle actualiteiten kun je terecht op onze website www.svroef.nl Voor meer informatie, bel gerust even 513.3103 Franky. Handbal is altijd raak! ROEF! KORFBAL REVANCHE OP ZICHZELF “Een erg matige wedstrijd waarbij teveel speel sters niet in de wedstrijd zaten”. Zo eindigde het verslag van vorige week. Hoe anders is het dit wekend. Na een goede evaluatie en training heeft Roef! laten zien dat het wel degelijk in zich heeft om goed te kunnen korfballen. Natuurlijk is vooraf bekend dat de gastvrouwen “In de ban van Ijsland” is de titel van de fototentoonstelling van Fons Kern. Fascineert om te zien wat Fons op twee reizen naar dit fotogenieke land heeft gemaakt: kleu ren en vormen die bijna onwaarschijnlijk zijn, de bijzondere sfeer van het landschap bij regen en mist, de vulkanische activiteit. Dit alles heeft Fons in honderden foto’s vastgelegd. Op de expositie is een keuze van zeventig beelden te zien. Vorig jaar was Fons voor het eerst op Ijsland, toen met een rondreis waar hij vaak snel moest werken omdat de groep verder moest. Ondanks deze snelheid kwamen er prachtige opnamen. Dit jaar is hij weer geweest, nu met een hiking- groep om zo meer in het landschap te komen en op minder bekende plaatsen. Het was een Bij de opening van haar tentoonstelling Life is a Carnival op 9 september heeft Marlies Vonk 30, vooraf geselecteerde, bekende en minder bekende inwoners van Oirschot een schilderdoekje (30x40 cm) gegeven met het verzoek om er een kunstwerkje van te maken. Op 21 oktober - de laatste dag van de tentoon stelling - worden deze kunstwerkjes publie kelijk geveild ten bate van de traplift voor het museum. Elk doekje moet minimaal 50,- opbrengen. Iedereen is van harte welkom op deze veiling om mee te bieden op de kunst werkjes. Sympathisanten kunnen de actie ook steunen door een donatie te doen ABN 60.21.92.854 t.n.v. Museum Kruysenhuis, o.v.v. ‘Actie Geef het Museum een lift!’ van DSV een maatje te groot zullen zijn, maar Roef! begint vol vertrouwen aan de wedstrijd. De 1 - 0 van de thuisclub wordt snel door Geke Denissen ongedaan gemaakt. Hetzelfde gebeurt nadat de thuisclub weer een voor sprong heeft genomen, waarna Anita Timmer mans in de 15de minuut de 2 - 2 laat aante kenen. Daarna blijft het spel op en neer gaan en krijgen beide ploegen veel kansen. De thuis club weet deze in tegenstelling tot Roef! wel te benutten, waardoor de ruststand uitkomt op 7 - 2. Na rust eenzelfde spelbeeld en DSV loopt uit tot 11 - 2. Dan worden de kansen wel plots benut en kruipt Roef!, via Geke en Anita (2x), langzaam dichterbij tot 11 - 5 en vlak daarna 12-6 (korf Geke). Dan wordt er niet meer gescoord tot de laatste minuut waarin de thuisploeg twee keer scoort en de eindstand op 14-6 brengt. Geflatteerd zeker, hard ge werkt en met een tevreden gevoel terug naar Moergestel. De laatste wedstrijd is op woensdag 24-10 thuis tegen EDN dat eveneens nog niet gewonnen heeft duswie weet? Programma woensdag 24-10: Roef! 1 - EDN 119.30; 18.45 Steeds meer speelsters melden zich aan. Wil jij ook meedoen? Je bent van harte welkom. De trainingen zijn elke maandag vanaf 9.00 uur. Wil je meer informatie bel 06-1530853. Roef. Korfbal, gezellig, daar wil je bij zijn! OH “Goed onderwijs voor hen staat nu ook in mijn testament” Natureluurs Natureluurs is dé jeugdwerkgroep van IVN Oisterwijk en omstreken. Onder leiding van enkele ervaren IVN-vrijwilligers en -natuur- gidsen gaan we ééns per maand de natuur in. Onze activiteiten vinden steeds plaats op een zondagochtend van 10 tot 12 uur. Ben je lid van IVN Oisterwijk dan mag je gratis deelne men. Ben je nog geen lid? Geen probleem! We vragen je dan om een kleine bijdrage van 2,50 per keer. Natuurlijk mag je gerust een keer een vriendje of vriendinnetje meenemen, iedereen is welkom. De opbrengst komt ten goede aan de actie ‘Geef het Museum een lift!’ een initiatief van Beeldend Kunstenaar Marlies Vonk om een lang gekoesterde wens van het museum in vervulling te doen gaan: Een traplift. De veiling vindt op 21 oktober plaats in Museum Kruy senhuis en begint om 15:00 uur. Kijkdag is zaterdag 20 oktober. Openingstijden zaterdag en zondag van 13:00 tot 17:00 uur. De aanleiding van de actie is het 15-jarig be staan van het museum dat vanuit particulier initiatief is ontstaan en voornamelijk gewijd is aan de Brabantse expressionistenfamilie Kruysen. Er worden regelmatig gastexposities gehouden. Samen met veel Oirschottenaren draagt Marlies Vonk Museum Kruysenhuis een warm hart toe. Marlies Vonk: “We weten allemaal dat de aanwezigheid van kunst en cultuur van groot belang is voor onze samen leving. Veel culturele instellingen verkeren in zwaar weer. Ons museum is daarop geen uit zondering. Om onze betrokkenheid bij Oirschot en Museum Kruysenhuis te onder strepen, hebben we een actie bedacht: ‘Geef het Museum een lift! Door de aanschaf van een traplift, krijgen ook mensen die moeilijk ter been zijn toegang tot het museum.” “De traplift is een langgekoesterde wens van het museum”, bevestigt Han Smits, voorzitter van de stichting Museum Kruysenhuis. We zijn daarom erg blij met deze actie van Marlies Vonk!” middaggroep genoten ruim 450 kinderen van 1,5 uur ijspret. De meeste kinderen gaven er de voorkeur aan om vrij te schaatsen. Ook was het mogelijk om technische aanwijzingen te krijgen of een spelletje te doen. De vrijwilligers van “De Vennen” kregen hierbij ondersteuning van een aantal vrijwilligers van zustervereni ging Ijsclub Tilburg. Foto’s en filmpjes van de jubileumactiviteiten van “De Vennen” kunnen worden bekeken via www.devennenmoergestel.nl. Bij de foto: Samen schaatsen met de juffrouw. Het blijft voorlopig aanmodderen Audacia - Zigo0 - 0 Na 7 wedstrijden is het ongeveer wel duidelijk wie kunnen strijden om de prijzen en wie moeten vechten voor lijfsbehoud. In de laatste categorie streden twee ploegen tegen elkaar, maar er zijn wel vier of vijf kandidaten die er voor moeten vechten. De onderlinge resultaten zijn dan van belang en dan staat niet verliezen bovenaan het verlanglijstje. Gelijke spelen in de eerste helft van de competitie houden de spanning er wel in, maar zijn fnuikend voor de gemoedsrust. Als er een ploeg was die de meeste aanspraak kon maken op de overwin ning, gemeten aan doelrijpe kansen, was het Audacia. Het kwam er gewoon niet van en als het einde van wedstrijd dan nadert berust je maar in het behalen van dat ene puntje: 0-0. Uitslagen: Audacia 1-Zigo 1: 0-0, Audacia 2- Jong Brabant 2: 0-5, Sarto 9-Audacia 3: 1-4, Nemelaer 6-Audacia 4: uitgesteld, Gudok 5- Audacia 53-0, Audacia 6-Viola 7:2-3, Audacia 7-RKDSV6: 1-6. Programma zondag 21 oktober 2012 Real Lunet 1 - Audacia 1 (beker) Audacia 2 vrij SVSOS 2 - Audacia 3 Viola 4 - Audacia 4 VCB 5-Audacia 5 Audacia 6 - Tuldania 5 Audacia 7 - EDN’56 4 AUDACIA JEUGD Zaterdag 20 oktober Audacia Al - RWB Al Hilvaria BI - Audacia BI Audacia B2 - Essche Boys BI Dongen C2 - Audacia Cl Audacia C2 - Sarto C5Aanw. 10.00 TSV Gudok C3 - Audacia C3 ...Vertrek 12.30 Audacia C4 - Sarto C9Aanw. 11.30 Audacia Dl - ZIGO DlAanw. 10.00 EDN’56 Dl - Audacia D2Vertrek 10.00 Audacia D3 - Blauw Wit’81 D2....Aanw. 8.15 Kijk voor wijzigingen in het programma regel matig op de site van Audacia Help je mee om een broedhoop te maken? Op zondag 28 oktober gaan we meteen flink aan de slag, we gaan dan namelijk een broed hoop maken. Dat is een rust-, voortplantings- en overwinteringsplek voor kleine zoogdieren, reptielen en amfibieën, zoals muizen, wezels of ringslangen. Om zo’n hoop te kunnen ma ken moeten we eerst flink hakken, zagen en plaggen. Gelukkig komt een aantal mensen van de IVN werkgroep Landschapsbeheer ons daarbij helpen, zij weten precies hoe dat moet. Vele handen maken licht werk, dus vraag je vader, moeder, opa, oma, oom of tante om mee te komen helpen. Wij zorgen dat er voor ieder een genoeg gereedschap en wat lekkers te drin ken is. Zorg dat je je warm aankleedt en trek kleren aan die vies mogen worden. We starten om 10.00 uur vanaf het bezoekerscentrum aan de Van Tienhovenlaan 5 in Oisterwijk en zijn daar rond 12.30 uur weer terug. heel zware tocht voor Fons en ook nu was er vaak weinig tijd om te werken. Gelukkig is Fons een snelle fotograaf en zag hij kans weer met imponerende beelden thuis te komen. Hij is zo door Ijsland gegrepen dat er voor volgend jaar weer een reis op het programma staat. Zoals het landschap indrukwekkend is, zijn de foto’s dat zeker ook. Ze geven de sfeer perfect weer. Het grote formaat, tot 90x140 cm werkt daar zeker aan mee. De foto’s zijn op dibont afgewerkt en zijn in de mooie galerie “De Verdieping” te zien. Geopend op zaterdag 20 oktober van 13.00 tot 17.00 uur en op zondag 21 oktober van 11.00 tot 17.00 uur. Toegang gratis. Fons Kern is op de openingstijden aanwezig. MMM MMMHMMMMMHMNNH ■MMM ■MM voor goed dichtbij mml

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 7