Schuimparty was geweldig! Automobiel- en schadebedrijf Persoons Dagvullende excursie naar highlights van Oisterwijk 800 Ton van Elsdingen schreef boek over psalmen Oisterwijk herdenkt bevrijders BOVAG De Krekul: record aantal cursussen én nieuwe voorzitter! Wl IK jcvision2.0@hotmail.com. Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl - Reparatie van alle automerken - Erkend A.P.K.-bedrijf - Tevens vakkundig schadebedrijf - Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s Dertig mensen kunnen mee in toeristentreintje; deelname kost slechts 5 euro voor lunch Open podium Noteer alvast in je agenda zaterdag 15 december open podium voor muzikaal talent. Speel je in een band of solo ben je een beatboxer of rapper meld je aan. Geef even aan via de mail welke genre en laat je gegevens achter zodat wij contact met je kunnen opnemen. Op woensdag 24 oktober kan worden deelgenomen aan een excursie naar de highlights van Oisterwijk 800. De deelnemer worden in het Oisterwijks toeris tentreintje vergast op een dagvullend programma, een tocht door Oisterwijk, Moergestel en Heukelom. Deelname kost slechts vijf euro. Voor dit bedrag wordt in de molen van Oisterwijk een lunch geserveerd. In het treintje is plaats gereserveerd voor slechts 30 personen. Voor deelname geldt: wie het eerst komt, het eerst maalt. De opzet van het jubileumjaar waarin Oister wijk acht eeuwen stadsrechten viert, is daar een schoolvoorbeeld van. In zowel Oisterwijk, als Moergestel en Heukelom zijn in het kader van Oisterwijk 800 zichtbare projecten gerea- Industrieweg 24 5066 XJ Moergestel Tel. (013) 513 1404 Fax (013) 513 2762 Nu het cursusseizoen begonnen is, gaat ook De Krekul weer volop van start. Dit jaar zelfs met het grootste aantal cursussen én met het grootste aantal cursisten ooit. Meer dan 570 cursisten starten dit seizoen bij 52 verschillende cursussen. Op het allerlaatste moment zijn nog vijf extra cursussen toege voegd, drie daarvan zijn al weer vol! Helaas konden 17 cursussen wegens gebrek aan inschrijvingen niet doorgaan. De cursisten die daar al op ingeschreven hadden, hebben gelukkig voor het grootste deel een plekje op een andere cursus gevonden. Een twintigtal cursisten moest helaas teleurgesteld worden. ‘De Psalmen in de Engelse koorliteratuur van laat-Renaissance en Barok’ is de volledige titel van een boek dat twee weken geleden werd gepu bliceerd en werd geschreven door Ton van Els dingen. Aan het boek is tevens een CD toegevoegd met muziekvoorbeelden. Na de vele exposities van zijn foto’s, in zowel Moergestel als omliggende plaatsen; de publicatie van het boek ‘Rondgang door de kerk van St. Jans Onthoofding’; de foto’s die hij maakte voor het boek ‘Het kruis omarmen’ van Pastor Herman van den Broek; publicatie van columns over verkeerd taalgebruik in deze krant; de uitgave van het boekje over de gebrandschilderde ramen in de kerk van Moergestel, heeft Ton het afgelopen half jaar dit nieuwe boek over de psalmen geschreven. Het is voorzien van een door Pastor Van den Broek geschreven voorwoord en een kort commentaar door pastor Te Wierik. In het boek tevens ’n aantal foto’s waarbij afbeeldingen van bij de tekst passende keramische kunstwerken van de zus van Ton, Babs, eh van zijn schoonzus Ardi. Het boek is te koop bij Novy aan het Rootven voor de prijs van 18,90 (ISBN 978-90-8948-023-1). liseerd, zoals het Middelpunt van de Benelux in Moergestel, de 800-bloemenborder in Oister wijk en de Vogelverleiders in Heukelom. Al deze locaties worden bezocht. Ter plekke zijn deskundigen aanwezig voor het geven van uit leg. De route langs deze plaatsen is toeristisch. Onderweg wordt door de stadsgidsen van Oisterwijk vertelt over de monumenten en de natuur. In de Kerkhovense molen in Oisterwijk wordt een lunch geserveerd. In het centrum van Oisterwijk wordt een stadswandeling onder leiding van een stadsgids gegeven. Nieuwe naam Wie bedenkt een nieuwe naam voor het jon gerencentrum? Een nieuwe start een nieuwe naam tijdens de komende 2 geplande avonden kun je een for mulier invullen met daarop de nieuwe naam voor het jongerencentrum. Het bestuur kiest uit alle inzendingen de meest pakkende naam de winnaar wint een leuke prijs. Kun je niet wachten geef dan de nieuwe naam door via Zaterdag Tl oktober om 14.00 uur wordt her dacht dat Oisterwijk 68 jaar geleden bevrijd is van de Duitse bezetting. De bijeenkomst vindt plaats bij de graven van de geallieerde soldaten die gesneuveld zijn bij de bevrijding van Oisterwijk. Veertien soldaten liggen begra ven op de begraafplaats bij de Petruskerk. Een vijftiende soldaat ligt begraven op het kerkhof achter de Protestantse kerk. Tijdens de plech tigheid zal burgemeester Hans Janssen spreken over het thema “Vrijheid geef je door” Daarna zal Eva Zandkuijl, leerling van scholenge meenschap 2College-Durendael een toespraak houden over de bevrijding. Ook zullen twee leerlingen van Durendael samen met verte genwoordigers van onder andere oud-strijders Deelname aan de excursie en/of het congres kan worden opgegeven via info@oisterwijk 800.nl. De vijf euro deelnamekosten aan de excursie moet worden betaald bij vertrek. Meer informatie over het congres staat op de website www.oisterwijk800.nl Zaterdag 13 oktober was het dan eindelijk zover!Een vette party voor de jeugd van 11 t/m 14 jaar. De eerste activiteit dit jaar geor ganiseerd door het jongerenwerk Moergestel. Vrijwilligers, bezoekers bedankt voor de leuke avond. Wil jij er de volgende keer ook bij zijn noteer de volgende data in je agenda. Zaterdag 10 november Glow in the Dark party. Zaterdag 22 december Glitter Glamour Christ mas party. Piet Veraa is geen onbekende voor De Krekul. Hij is immers de huidige secretaris. Vanuit die positie heeft hij goed zicht op het wel en wee bij De Krekul en na een aantal maanden als waarnemend voorzitter, heeft Piet besloten om de voorzittershamer ter hand te nemen. Piet daarover: “Met die hamer zullen ze mij niet snel zien lopen, ik ben vooral van het samenwerken en vooraf goed afstemmen. De jeugd krijgt steeds meer aandacht en ook de dertigers mogen we nog wat beter bedienen. Verder willen we laagdrempelig en betaalbaar blijven en goede kwaliteit leveren.Het grote aantal inschrijvingen laat zien dat we prima op koers liggen!” En nu gaat de Krekul op zoek naar een nieuwe secretaris. Weet, kent of bent u die nieuwe secretaris, geef dan een berichtje op info@Kre kul.nl en we nemen snel met u contact op. Enquête Het bestuur is benieuwd naar de mening van ouders en maatschappelijk betrokken organi saties. - Overlast in Moergestel? - Wel of geen JOP aan de Bosstraat? - Bezuinigen op jongerenwerk? Vul de enquête in deze is te vinden op de site van jc vision onder de kop ‘news’. De bevin dingen uit de enquête helpen het bestuur bij het uitzetten van de toekomstvisie. Ook op bestuurlijk vlak gaat het goed bij De Krekul: Piet Veraa is bereid gevonden om Michiel van der Pijll op te volgen als voorzitter van de overkoepelende stichting. en veteranen en The Royal British Legion bloemen leggen bij de graven. De schotse doe delzakspeler Willie Mac Vean speelt enkele bekende liederen en het Engelse Volkslied op de doedelzak, het instrument dat de opmars van het Schotse leger begeleidde met muziek. Nico Haneveld blaast “The last post”en geza menlijk wordt afgesloten met het Wilhelmus. Een nieuwe werkgroep heeft dit jaar de orga nisatie overgenomen van Frits Hekker, die voorgaande jaren de herdenking organiseerde. Voor meer inlichtingen kunt u bellen met Kees Weimers 528 8352. De werkgroep nodigt iedereen van harte uit om bij de korte plech tigheid op 27 oktober op de begraafplaats van de Petruskerk aanwezig te zijn. De Vogelverleiders in Heukelom is een van de highlights die worden bezocht. De dagexcursie vertrekt om 09.00 uur bij land goed De Rosep, Oirschotsebaan 15 in Oister wijk. Rond 17.00 uur is het treintje daar weer terug. De excursie wordt georganiseerd in het kader van het Europees congres dat de Stich ting Oisterwijk 800 organiseert. Op dit congres op 23 oktober in Tilander in Oisterwijk wordt aandacht besteed aan het feit dat burgers steeds vaker eigen initiatieven nemen, terwijl de overheid zich terugtrekt. De slogan van deze conferentie is dan ook: ‘Van burgerparticipatie bij overheidsinitiatieven naar overheidspar- ticipatie bij burgerinitiatieven’. De omslag van het boek. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 17 OKTOBER 2012 PAGINA 5 ■■HMM S'Z*

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 5