ALLROUND MAKELAARDIJ VAN IERSEL ALLROUND MAKELAARDIJ Zondag van het Zuiden Tenslotte toch fietspad naar Haghorst? Afgelopen week was het spannend voor ons als initiatiefnemers voor de aanleg van een vrijliggend fietspad naar Hag horst. Wat zou de gemeenteraad beslui ten? Volgde men het voorstel van b. en w. om thans alleen een zestal drempels aan te leggen en een fiets suggestie- strook of zou men gehoor geven aan onze oproep om de gelden te parkeren totdat op korte termijn de financiële haalbaarheid alsnog zou worden nage gaan. De bockenwagen staat klaar Onze huifkar is omgetoverd tot bockenwagen en staat klaar om al die honderden bezoekers aan het Moergestelse Bockspringen 2012 te ver voeren van café naar café. De bockbieren zijn geleverd en aangesloten. De voorbereiding van de begeleidende hapjes is gestart. Niets staat ons meer in de weg om er een heerlijke en gezellige proeverij van te maken. kwekerij VAN DE VEN Stichting Peuter speelzalen Oisterwijk (SPO) 40 jaar Muziekvereniging Prinses Juliana Hartelijk dank hiervoor. Alle voorkomende gas-, water-, riool-, dakwerken en sanitair Persoonlijk contact en betrokkenheid: 24 uur per dag, 7 dagen per week! Ruirne funda wil graag het vele publiek bedanken voor hun enthousiasme, de adverteerders en sponsoren voor hun onmisbare steun, Den Boogaard voor de fijne gastvrijheid en uitstekende verzorging, de solisten voor hun prachtige liedjes, First Impression voor het geweldige geluid en licht, de mensen van het conservatorium voor de fantastische opening van de avond, het popcombo voor hun inzet, MTV voor de opnames, Patrick van Vugt voor het mooie fotomateriaal en Freya Snelders voor het maken van de tekstenboekjes. Dankzij jullie allemaal is het Sing-along Promsconcert een onvergetelijk concert geworden. met de initiatiefnemers - de financiële haal baarheid van een vereenvoudigd plan worden nagegaan. Kortom, het burgerinitiatief heeft wel degelijk zin gehad en opent de weg naar een structurele en duurzame oplossing: een vrijliggend fiets pad. Wij blijven ons steentje bijdragen aan dit project zodat we hopen dat het fietspad er in 2014 ligt. Namens de initiatiefnemers, Sjef Spijkers en Jan Vriens meeste plaatsen de rust wederkeert, barst in de zaal van Café de Brouwer de grote finale los. Agenda Het carnavalsseizoen in luiden, doe je op de Muzikaalste Zondag van het Zuiden. Kom dus op 21 oktober 2012 met C.V. de Pierewaa iers de 30e editie hiervan vieren. Met muzikale groeten, Stephan, Jeannine en Johan Blaoskapellencom missie Loodgietersbedrijf Pieter Burgers Toon Toppens lijmen Smits Of die ook een rittenkaart moet kopen van 16,- voor de 9 bockbiertjes is niet bekend. Maar het beest houdt het al jaren tot het einde vol. De orga nisatie is benieuwd waar de groep dit jaar weer mee komt en hoe ze er uit zien. C. V. de Pierewaaiers opent carnavalsseizoen 30e Muzikaalste Op 21 oktober 2012 staat de 30e editie van het Blaoskapel- lenfestival op de kalender. C.V. de Pierewaaiers houdt nog altijd deze traditie in stand met als voornaamste reden dat het de afgelopen 29 keer de aanwezige muzikanten, vrijwilligers en toeschouwers er een fantastisch evenement van hebben gemaakt. Wedstrijd! Het Blaoskapellenfestival is vooral een feest. Maar naast een hoop leut, is er ook tijd voor een echte wedstrijd. Dit jaar strijden elf kapel len voor de winst in de categorie ‘muzikaliteit’ en ‘presentatie’. De jury beoordeelt de muzi kanten dus op zaken als zuiverheid, ritme en muziekkeuze, maar ook bijvoorbeeld op enthousiasme, aankleding en show. Naast deze wedstrijdklasse komen er nog twaalf (voorlo pige aantal) groepen naar Moergestel om hun kunsten te laten horen in de zogenaamde ‘Leutklasse’. Puur voor de lol dus, maar daarom niet per se minder goed. Net als de voorbije jaren wordt er ook een publieksprijs uitgereikt. De band met de meeste stemmen van de aan wezige toeschouwers sleept deze prestigieuze titel in de wacht. D.m.v. sms kan iemand een stem uitbrengen op zijn of haar favoriet, meeste stemmen geldenVanaf 13:30 uur zal Moerge stel weer een paradijs voor feestgangers, toeters en bellen zijn. Den Boogaard, Cafés De Klaore, ’t Centrum, Hierneffe, De Veerkes, De Schouw en De Brouwer zijn die dag de concertzalen van dienst. En als het om 18:30 uur op de Wethouder Joost Wagenmakers vertolkte de mening van het college: geen uitstel van de voorgestelde verkeersmaatregelen omdat de verkeersveiligheid snel maatregelen vereist. De raad ging unaniem met het collegevoorstel akkoord. Maar door de behandeling van de ingediende motie van Algemeen Belang en de inbreng van de PGB bleek dat de gehele raad van oordeel is dat er op termijn wel dege lijk een vrijliggend fietspad moet komen zodra de financiën het toelaten. De bedoeling is dat het fietspad in het nieuwe Gemeentelijke Verkeer- en Vervoerplan hoge prioriteit gaat krijgen. De wethouder zegde verder toe met voortvarendheid het overleg met de gemeente Hilvarenbeek op te pakken. Ook zal - mede de peuters het verschil laten zien tussen de grote reus en het kleine kaboutertje. De peuters hebben kunnen ervaren hoe het is om klein te zijn of juist groot. Hoe bewegen en dansen reuzen en kabouters. Wat zijn reuzenpassen en hoe klein zijn kabouterpasjes. Ook hebben de peuters zelf kunnen ervaren wie of wat er groot is en wie of wat klein. Gezamenlijk is het verhaal van Kabouter Bim gelezen en zijn liedjes en versjes geleerd en gezongen. Het thema is in het kader van ons 40 jarig jubileum, afgesloten met een voorstelling van Kindertheater Len Copal. Ook de ouders wa ren bij deze voorstelling uitgenodigd. Len Copal heeft op haar eigen wijze vorm gegeven aan ons thema Reuzen en kabouters. Begeleiders Ieder jaar worden de deelnemende kapellen door één of twee vrijwilligers begeleid op hun weg door het dorp. Dit is niet enkel praktisch, maar ook erg gezellig voor zowel de muzikan ten als de begeleiders. Voor de 30e editie van ons festival zijn wij nog op zoek naar mensen die deze taak op zich willen nemen. Heb je hier oren naar en/of wil je meer informatie? Mail naar blaoskapellencommissie@hotmail.com Op 28 september was het 40 jaar geleden dat Stichting Peuterspeelzalen Oisterwijk (SPO) werd opgericht. Dit heuglijke feit is niet onge merkt aan alle belanghebbenden: peuters, ouders, leidsters, coördinatoren en bestuur, voorbij gegaan. Na de zomervakantie is met de peuters gewerkt aan het thema: Reuzen en kabouters. Daarbij zijn verschillende aspecten rondom groot en klein aan de orde geweest. De leidsters hebben Behalve misschien het weer. De afgelopen zondagen waren de weergoden de zondags- gangers gunstig gezind. Dus wie weet.Maar zelfs bij slecht weer is het prima toeven bij de Moergestelse horeca met hun uitstekende bockbiertjes en overheerlijke hapjes. Verstandig is om aanstaande zondag 14 okto ber toch vroeger te beginnen. In plaats van 15.00 uur adviseert de organisatie om 14.00 uur te starten gelet op het grote aantal deel nemers van vorig jaar. Rond die tijd zijn ook onze traditionele Bockenrijders op pad. De groep, be-staande uit grotendeels leden van de bekende Moergestelse toneelgroep ‘’Die Naemloose Speelers”, trekt ook rond, bege leid door een heuse eigen bok. Prijs De meeste deelnemers bepalen vooraf een route. In de horecagelegenheid waar gestart wordt, worden de ritten kaarten aangeschaft. Vervolgens kan het "bockspringen” beginnen. Het is wel zaak dat in elk café een bockbiertje geproefd wordt en dat men dit op de rittenkaart laat aftekenen. In het café waar het laatste bockbiertje geproefd wordt, leveren de deelnemers hun deelnamekaart in. De organisatie ver zamelt direct na het evenement alle ingeleverde en volledig afgetekende kaarten. De Vereniging Bierproeven trekt uit de verzamelde kaarten 1 kaart. Deze deelnemer is winnaar van het Bockspringen 2012 en ont vangt als prijs een flinke hoeveelheid bockbier. De winnaar wordt door de organisatie bena derd om de prijs in ontvangst te komen nemen en vervolgens wordt dit in de pers bekend gemaakt. Zorg er dus voor dat uw gegevens op de kaart kloppen, dat u de kaart laat afte kenen en dat deze wordt ingeleverd. De organisatie wenst de bezoekers en de kasteleins een heel gezellig evenement toe en we rekenen a.s. zondag vanaf 14.00 uur op u allen. Wij zijn geopend t/m 17 november! TUIN- EN PERKPLANTEN PAGINA 5 ■it ei9en lil ST. WILLIBRORDSTRAAT 45 5056 HT BERKEL-ENSCHOT TEL. 013-533 3321 v/h Jos Habraken Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg T 013-5920080 F 013-4688259 I www.allroundmakelaardij.nl ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 10 OKTOBER 2012 Heusdensebaan 93 a Oisterwijk tel: 06 - 51109744 www.kwekerijvandeven.nl Open: Ma.-Vrij. 09.00-17.30 u Za.09.00-17.OOu

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 5